Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 42980 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #45 - 01.03.2003 at 22:29:38
 

'The Great Illusion'


http://www.thegreatillusion.com/

You have been invited here to experience another reality...

The reality of surreal images, thoughts & words
that are hidden from you   ...within your own mind.

FIRST TIME VISITORS:  Please enter above as this is a 33 page website
of metaphysical concepts & visionary art presented in a profound sequence...
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #46 - 14.03.2003 at 11:23:52
 
Jaka je bil res človek, ki si ga z veseljem sovražil. Vedno je bil dobre volje in vedno je povedal kaj pozitivnega. Ko ga je kdo vprašal, kako mu gre, je odgovoril: "Če bi mi šlo bolje bi bil dvojčka!"

Bil je naravni motivator. Če je imel kakšen uslužbenec slab dan, mu je vedno pokazal, kako  naj gleda situacijo v pozitivni luči. Vedno me je zanimalo, kako mu to uspe, zato sem sel nekega dne njemu in ga vprašal: "Ne razumem. Ne moreš biti vedno pozitiven. Kako ti to uspe?" Jaka mi je odgovoril: "Vsako jutro, ko se zbudim, si rečem, Jaka, imaš dve možnosti. Lahko si slabe ali dobre volje. Vedno izberem, da sem raje dobre volje.

Vsakič, ko se mi zgodi kaj slabega, lahko izbiram, ali bom žrtev, ali se nekaj naučim iz tega. Izberem, da se raje kaj naučim. Vsakič, ko se mi kdo pritoži, imam možnost sprejeti njegovo pritožbo, ali  pa izluščim pozitivno stran življenja. Izberem pozitivno stran življenja. " "Ja, ja, ampak ni tako preprosto," sem se pritožil. "Seveda je," je rekel Jaka. "Vse v življenju so odločitve. Ko odmisliš vso navlako, je vsaka situacija odločitev. Sam se odločiš, kako se bos odzval na okolico. Sam se odločiš, kako bodo ljudje vplivali na tvoje razpoloženje. Sam se odločiš, ali bos slabe  ali dobre volje. In konec koncev se sam odločiš, kako bos živel svoje življenje. "

Veliko sem razmišljal o njegovih besedah. Kmalu sem zapustil podjetje in začel na svoje. Izgubila sva stike, a vsakič, ko sem se odločil, namesto da bi samo sprejel, sem se spomnil nanj. Več let zatem sem slišal za Jakovo nesrečo. Padel je 20m globoko s komunikacijskega stolpa. Po 18-urni operaciji in tednih intenzivne nege  je Jaka zapustil
bolnišnico s kovinskimi vsadki v hrbtenici.

Pol leta kasneje sva se srečala. Ko sem ga vprašal kako je, je odvrnil: "Če bi mi šlo bolje bi bil dvojčka! Bi rad videl moje brazgotine?" Ni mi bilo do pogleda na brazgotine, zato sem ga vprašal, na kaj je mislil med padanjem. "Najprej sem pomislil na svojo se nerojeno hčerko. Ko pa sem ležal na tleh, sem se spomnil, da imam dve možnosti. Lahko izberem smrt, lahko pa življenje. Izbral sem življenje." " Se nisi bal? Ali si izgubil zavest? " sem ga  vprašal. Jaka je nadaljeval: "Reševalci so bili super. Ponavljali si mi, da bo vse v redu in naj nič ne skrbim. Toda, ko so me peljali na urgenco sem videl izraze na obrazih doktorjev in sester in sem se res ustrašil. V njihovih očeh sem bil že mrtev. Vedel sem, da moram nekaj ukreniti. "

"Kaj si naredil? " sem ga vprašal. "Velika debela sestra mi je kričala vprašanja. Vprašala me je, če sem na kaj alergičen. 'Ja' sem odgovoril.  Zdravniki in sestre so prenehali z delom in čakali na moj odgovor. Zajel sem zrak in zakričal 'Na gravitacijo!'. Ko se je smeh polegel, sem jim dejal 'Odločil sem se živeti. Operirajte me kot živega, ne kot mrtvega!' "

Jaka je preživel zaradi spretnosti njegovih zdravnikov, pa tudi zaradi svojega izjemnega odnosa. Takrat sem spoznal, da se moram vsak dan odločiti in živeti polno življenje…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #47 - 18.03.2003 at 23:54:19
 
KRATKA ZGODBA

Vzemi si pol minute in preberi to zgodbo, ker je res nekaj  posebnega:
Dva moza, oba resno bolna, sta skupaj lezala v bolnisnicni sobi.Eden od nijuje
lahko vsak dan eno uro sedel v svoji postelji,kar je pomagalo odvajanju vode
iz njegovih pljuc. Njegova postelja je bila ob edinemoknu v sobi. Drugi moz je
moral vse dneve prelezati na hrbtu. Kmalu sta moza vse ure dneva govorila drug
z drugim. Pogovarjala sta se o svojih druzinah, svojih domovih, sluzbah, kje
sta se vojskovala  in kje vse sta bila na pocitnicah. In vsak dan je moz, ki je

eno uro sedel  ob oknu, drugemu opisoval stvari, ki jih je lahko videl zunaj.
Moz na  drugi postelji je zacel ziveti za ta enourna obdobja dni, v katerih je
njegov prijatelj razsiril njegov svet z dogajanjem in barvitostjo zunanjega
sveta. Okno je gledalo na park ob ljubkem jezeru. Race in labodi so se igrali
na vodi, medtem ko so otroci po jezeru spuscali svoje male colnicke. Mladi
ljubimci so se objeti sprehajali med cvetlicami in vsemi barvami mavrice.
Velika, stara, mogocna drevesa so lepsala pokrajino, v daljavi pa  je bilo
videti obrise oddaljenega mesta. Ko je moz ob oknu opisoval vse to v dovrsenih
podrobnostih, je  moz na drugi postelji priprl oci in si predstavljal slikovite

prizore. Nekega toplega opoldneva mu je moz ob oknu opisoval parado, ki se je
premikala  ob jezeru. Ceprav drugi moz ni slisal godbe, jo je videl v svojem
umu. Tako so minevali dnevi in tedni. Nekega jutra je jutranja sestra  v sobo
prinesla vodo za umivanje in ob oknu nasla telo moza, ki je mirno umrl v svojem

spanju. Razzalostila se je in poklicala bolnisnicno  osebje, ki je truplo
odneslo ven. Takoj ko je bilo mogoce, je drugi moz zaprosil, naj ga premaknejo
k oknu. Sestra mu je z veseljem ustregla in potem, ko je poskrbela, da se je
udobno namestil, ga je pustila samega. Pocasi, z veliko tezav, se je moz
dvignil  na komolca, da bi prvic sam ugledal zunanji svet. Koncno je imel
moznost sam uziti lepoto zunanjega sveta. Napel je vse moci in pogledal skozi
okno ob postelji. Gledalo je na prazen zid. Moz je povprasal sestro, kaj bi
mogel biti razlog, da je  preminuli sosed tako cudovito opisoval stvari v
zunanjem svetu. Sestra mu je povedala, da je bil slep in ni mogel videti zidu,
ki je stal pred oknom. Rekla mu  je: "Morda je hotel le osreciti vas.

" Epilog: Neizmerna sreca lezi v osrecevanju drugih, ne glede na  nase lastne
razmere. Deljena bridkost se razpolovi, a kadar delimo sreco, se  ta podvoji.
Ce bi se rad pocutil bogatega, samo prestej stvari, ki ti jih  denar ne more
kupiti. "Danes je dar, zato se imenuje sedanjost". Izvirni pisec te zgodbe
ostaja neznan, a pismo prinasa sreco vsakomur.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #48 - 29.04.2003 at 15:53:50
 
THE WATERBUG STORY

© Doris Stickney

Down below the surface of a quiet pond lived a little colony of waterbugs. They were a happy colony, living far away from the sun. For many months they were very busy, scurrying over the soft mud on the bottom of the pond. They did notice that every once in a while one of their colony seemed to lose interest in going about with its friends. Clinging to the stem of a pond lily, it gradually moved out of sight and was seen no more.

"Look!" said one of the water bugs to another, "One of our colony is climbing up the lily stalk. Where do you think she's going?"

Up, up, up it slowly went. Even as they watched, the water bug disappeared from sight. Its friends waited and waited, but it didn't return...

"That's funny!" said one water bug to another...

"Wasn't she happy here?" asked a second...

"Where do you suppose she went?" wondered a third...

No one had an answer. They were greatly puzzled. Finally one of the water bugs gathered its friends together. "I have an idea. The next one of us who climbs up the lily stalk must promise to come back and tell us where he or she went and why."

"We promise," they said solemnly.

One spring day, not long after, the very water bug who had suggested the plan found himself climbing up the lily stalk. Up, up, up he went. Before he knew what was happening, he had broken through the surface of the water and fallen into the broad and free lily pad above.

When he awoke, he looked about with surprise. He couldn't believe what he saw. A startling change had come over his old body. His movement revealed four silver wings and a long tail.

Even as he struggled, he felt an impulse to move his wings. The warmth of the sun soon dried the moisture from his new body. He moved his wings again and suddenly found himself above the water.

He had become a dragonfly. Swooping and dipping in great curves, he flew through the air. He felt exhilarated in the new atmosphere.

By and by the new dragonfly landed happily on a lily pad to rest. Then it was that he chanced to look below to the bottom of the pond. Why, he was right above his old friends, the water bugs! There they were scurrying around, just as he had been doing some time before.

Then the dragonfly remembered the promise. Without thinking, the dragonfly darted down. Suddenly he hit the surface of the water and bounced away. Now that he was a dragonfly, he could no longer go into the water...

"I can't return!" he said in dismay. "At least I tried. But I can't keep my promise. Even if I could go back, not one of the water bugs would know me in my new body. I guess I'll just have to wait until they become dragonflies, too. Then they'll understand what has happened to me, and where I went."

And the dragonfly winged off happily into its wonderful new world of sun and air...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #49 - 01.06.2003 at 07:18:32
 

Two brothers worked adjoining farms in harmony for many years. Then a small misunderstanding became a major rift. They spat out hurtful words, insulted each other's families, and nearly came to blows until the younger brother decided to stop the madness. He diverted a stream into a meadow between the two farms, creating a permanent barrier between them.

One morning a carpenter came to the older brother and asked for work. The older brother pointed to the creek and said, "My brother diverted that creek to separate our farms, so I'll go him one better. I'll build a high fence."

"I think I understand," said the carpenter. He went to the lumber mill then set out to build.

When the older brother returned that evening, he was surprised to find no wall, but instead, a bridge over the stream. As he walked toward it in wonder, thinking that the carpenter had misunderstood, he saw his estranged brother walking across the bridge towards him. His brother was reaching out. "Thank you," said the younger brother, "for having this bridge built to bring us back together."

As they shook hands, then embraced, the older brother saw the carpenter preparing to leave. "Please stay with us awhile," he said.

"I'd like to," replied the carpenter," but I have other bridges to build."


Dan Millman
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #50 - 01.06.2003 at 07:29:54
 

The difference between fear and excitement blew into my face in Texas.

Here I am in Lubbock , home of some of the fiercest storms in the world. My motel room floor is covered with indoor-outdoor carpeting and the walls shake every time a cattle truck passes. I pace the tiny room, wearing nothing but my unraveling Fruit-Of-The-Looms; after ten years of standup comedy, I'm playing at a place called Froggy Bottoms.

The wind takes on a new voice, it starts to whistle around the windows. The radio announcer warns, "A tornado is heading straight for Lubbock . Get down. Take cover." The motel walls shake. Every channel on TV has a guy saying, "This is a tornado advisory, proceed immediately to a secure area," and my motel is trembling and swaying back and forth. The electricity goes out, and there is nothing but the howling wind and rattling walls. I wonder what to do in a tornado, "Stand in the doorway? No, that's an earthquake." I'm going to die in Lubbock , Texas .

I pull open the door an inch. A lawn chair blows by. A garbage can shoots past. I peer out into the street, and oh, my God, there is a kid out in the tornado. The kid is being blown down the street. The kid is . . . on a skateboard. He's got a huge grin, has his jacket pulled up over his head to catch the wind, and yells, "Eeeeeeeeehaw!"

What's happening here?  

I'm shaking. He's sailing. I hide from the wind. He embraces it. I fear death and he is a skateboarder living his dream, on the wildest ride of his life.


"Fondle the Fear", Richard "The Reframe Wizard" Stockton - http://www.fondlethefear.com/
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #51 - 01.06.2003 at 12:19:05
 
Duhovni učitelj se je vsako jutro s svojimi učenci pogovarjal o naravi dobrote, lepote in ljubezni.

Neko jutro, ko je ravno hotel spregovoriti, je na okno priletela  ptička in pričela žvrgoleti. Nekaj časa je prepevala, nato pa odletela.

Učitelj je dejal učencem: 'Predavanje za danes je končano'.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #52 - 02.06.2003 at 21:25:06
 
Jedan je dječacic upitao svoju majku: "Zašto plačeš?"

>"Zato što sam žena" - odgovorila mu je.

"Ne razumijem" - rekao je dječak.

Mama ga je samo zagrlila i rekla: "Nikada i nećeš. "

Kasnije je upitao oca: "Zašto mi se čini da mama plaće bez ikakvog razloga?"

"Sve žene plaću bez ikakvog razloga" - bilo je jedino što je tata znao  reči.

Dječačić je odrastao i postao muškarac, i još uvijek se pitao zašto  žene plaću. Naposljetku je nazvao Boga. Kad ga je dobio, upitao ga je:
"Bože, zašto se žene tako lako rasplaću?"

Bog odgovori: "Kad sam stvarao ženu morala je biti posebna. Dao sam joj  ramena dovoljno jaka da nose svu težinu ovoga svijeta, a opet dovoljno
nježna da mogu pružati utjehu. Dao sam joj unutrašnju snagu da podnese  porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njezine djece. Dao sam joj ćvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kad svi drugi odustanu, i
da se brine za svoju obitelj u doba bolesti i nevolje bez prigovora. Dao  sam joj osjećajnost da voli svoju djecu bez obzira na sve, ćak i ako ju je njezino dijete veoma povrijedilo. Dao sam joj snagu da nosi svoga
muža kroz njegove pogreške i naćinio je od njegovog rebra da bi stitila  njegovo srce. Dao sam joj mudrosti da zna da dobar muž nikada ne bi povrijedio svoju ženu, ali povremeno testira njezinu snagu i odlućnost
da postojano bude uz njega. I napokon, dao joj je suzu da je isplaće. To je samo njezino na koristenje kad god joj zatreba. Vidiš, sine moj,  ljepota žene nije u odjeci koju nosi, u njezinoj figuri, ili u načinu na
koji se češlja. Ljepota žene mora se vidjeti u njezinim očima, jer to je  ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav."

Pošalji ovo još danas svim lijepim ženama koje poznaješ. Ako to ućiniš  dogodit će se nešto lijepo, i to odmah - povečat ćeš njihovo  samopouzdanje!

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Breda Merela
Guest




Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #53 - 04.06.2003 at 10:58:04
 
ARS wrote on 24.10.2002 at 10:34:34:
Jaka je bil res človek, ki si ga z veseljem sovražil.

Vedno je bil dobre volje in vedno je povedal kaj pozitivnega. Ko ga je kdo vprašal, kako mu gre, je odgovoril: "Če bi mi šlo bolje bi bil dvojčka! "

Bil je naravni motivator. Če je imel kakšen uslužbenec slab dan, mu je vedno pokazal, kako naj gleda situacijo v pozitivni luči. Vedno me je zanimalo, kako mu to uspe, zato sem šel nekega dne k njemu in ga vprašal: "Ne razumem. Ne moreš biti vedno pozitiven. Kako ti to uspe? "

Jaka mi je odgovoril: "Vsako jutro, ko se zbudim, si rečem, Jaka, imaš dve možnosti. Lahko si slabe ali dobre volje. Vedno izberem, da sem raje dobre volje. Vsakič, ko se mi zgodi kaj slabega, lahko izbiram, ali bom žrtev, ali se nekaj naučim iz tega. Izberem, da se raje kaj naučim. Vsakič, ko se mi kdo pritoži, imam možnost sprejeti njegovo pritožbo, ali pa izluščim pozitivno stran življenja. Izberem pozitivno stran življenja. "  

"Ja, ja, ampak ni tako preprosto," sem se pritožil.

"Seveda je," je rekel Jaka. "Vse v življenju so odločitve. Ko odmisliš vso navlako je vsaka situacija odločitev. Sam se odločiš, kako se boš odzval na okolico. Sam se odločiš, kako bodo ljudje vplivali na tvoje razpoloženje. Sam se odločiš, ali boš slabe ali dobre volje. In konec koncev se sam odločiš, kako boš živel svoje življenje. "

Veliko sem razmišljal o njegovih besedah. Kmalu sem zapustil podjetje in začel na svoje. Izgubila sva stike, a vsakič, ko sem se odločil, namesto da bi samo sprejel, sem se spomnil nanj.

Več let zatem sem slišal za Jakovo nesrečo. Padel je 20 m globoko s komunikacijskega stolpa. Po 18-urni operaciji in tednih intenzivne nege je Jaka zapustil bolnišnico s kovinskimi vsadki v hrbtenici.

Pol leta kasneje sva se srečala. Ko sem ga vprašal  kako je, je odvrnil: "Če bi mi šlo bolje bi bil dvojčka! Bi rad videl moj brazgotine?" Ni mi bilo do pogleda na brazgotine, zato sem ga vprašal, na kaj je mislil med padanjem.

"Najprej sem pomislil na svojo še nerojeno hčerko. Ko pa sem ležal na tleh, sem se spomnil, da imam dve možnosti. Lahko izberem smrt, lahko pa življenje. Izbral sem življenje. "

"Se nisi bal? Ali si izgubil zavest? " sem ga vprašal.

Jaka je nadaljeval: " … reševalci so bili super. Ponavljali si mi, da bo vse v redu in naj nič ne skrbim. Toda, ko so me peljali na urgenco sem videl izraze na obrazih doktorjev in sester in sem se res ustrašil. V njihovih očeh sem bil že mrtev. Vedel sem, da moram nekaj ukreniti. "

"Kaj si naredil? " sem ga vprašal.

"Velika debela sestra mi je kričala vprašanja. Vprašala me je, če sem na kaj alergičen. 'Ja' sem odgovoril. Zdravniki in sestre so prenehali z delom in čakali na moj odgovor. Zajel sem zrak in zakričal 'Na gravitacijo!'. Ko se je smeh polegel, sem jim dejal 'Odločil sem se živeti. Operirajte me kot živega, ne kot mrtvega!' "

Jaka je preživel zaradi spretnosti njegovi zdravnikov, pa tudi zaradi svojega izjemnega odnosa. Takrat sem spoznal, da se moram vsak dan odločiti in živeti polno življenje.

Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miran Bukovec
Guest




Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #54 - 04.06.2003 at 11:02:33
 
ana wrote on 16.11.2002 at 22:49:22:
ŽEBLJI V OGRAJI

Majhen fant, ki se je večkrat slabo obnašal, se je nekega dne močno razburil. Njegov oče, ki je bil pameten človek, mu je dal vrečko, polno žebljev ter mu dejal, da naj vedno, ko bo razburjen in se ne bo mogel obvladati, zabije en žebelj v ograjo.
Prvi dan je fant zabil v ograjo kar 37 žebljev. V naslednjih nekaj mesecih se je naučil obvladovati svoje obnašanje in število zabitih žebljev v ograjo se je počasi začelo zmanjševati. Fant je kmalu odkril, da je lažje obvadovati svoje obnašanje, kot zabijati žeblje v ograjo. In končno je prišel dan, ko se ni nič razburil, in tako tudi ni zabil nobenega žeblja v ograjo.
Tako je to povedal očetu, in ta mu je rekel, da naj vsak dan, ko se ne bo razburil, potegne en žebelj iz ograje.
Dnevi so minevali, in prišel je dan, ko je fant povedal svojemu očetu, da ni več žebljev v ograji. Oče je prijel sina za roko in ga peljal do ograje. Tam mu je rekel: "Sin moj, dobro si opravil svoje delo, toda poglej vse te luknje v ograji. Ograja ne bo nikoli več ista. Ko nekomu rečeš nekatere stvari v besu, te besede pustijo brazgotine, ki so kot  te luknje v ograji. Človeka lahko zabodeš z nožem, in kasneje nož tudi izvlečeš iz njega. Potem mu sicer lahko neštetokrat poveš, da ti je žal, vendar rana ostane za vedno. Besedne rane ravno tako bolijo kot fizične. Pravi prijatelji so tako redki, kot so redki dragulji. Prijatelji te pripravijo do nasmeha, prijatelji te poslušajo, prijatelji te opogumljajo, ko ti gre slabo, imajo zate lepe in spodbudne besede in njihovo srce je tebi vedno odprto."

Pokažite svojim prijateljem, koliko jih imate radi in koliko vam pomenijo. Pošljite to zgodbo vsakomur, ki ga imate za prijatelja. Tudi če jo pošljete tistemu, od kogar ste jo dobili.

Če se vam bodo pisma vračala boste vedeli, da imate prijatelje.

En lep dan brez žebljev in lukenj!

P.S. Prosim, oprosti mi, če sem kdaj napravil luknjo v tvoji
ograji.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #55 - 23.06.2003 at 14:41:59
 

Carpe Diem

Obrne se proti meni in mi reče: ne hrani nikoli ničesar za neke posebne priložnosti, vsak dan v tvojem življenju je poseben!

Še vedno premišljujem o njegovih besedah.... Spremenile so moje življenje. Berem več, čistim manj. Sedim na terasi in uživam v razgledu, niti plevel v vrtu me ne moti. Več časa preživim z družino in manj v službi. Dojel sem, da je življenje v bistvu celota, izpolnjena za užitke, ne pa tečaj o preživetju. Ničesar več ne hranim. Vsak dan uporabljam svoje kristalne kozarce. Odvržem svoj novi suknjič, ko grem v trgovino in si zaželim novega. Ne hranim svojega najboljšega parfuma za posebne prilike, porabim ga kadarkoli si ga zaželim. Fraze ...nekega dne in enkrat te dni ...so skoraj izginile iz mojega besednjaka. Če je nekaj vredno videti, poslušati ali narediti, tedaj jaz to pogledam, poslušam in naredim TAKOJ sedaj.  

Nisem prepričan, kaj bi žena mojega prijatelja storila, če bi samo vedela, da je ne bo jutri tukaj, v kar mi vsi verjamemo. Mislim, da bi se več pogovarjala s svojo družino, s svojimi najbližjimi prijatelji. Morda bi poklicala svoje stare prijatelje in prosila za opravičilo za neke stare nesporazume in se z njimi pomirila. Verjamem, da bi šla jest v kitajsko restavracijo, to je bila njena priljubljena hrana.  

Pravzaprav so te neizpolnjene drobne stvari tisto, kar mi da misliti, če bi vedel, da so mi ure štete.  

Moti me, ker sem se nehal srečevati s svojimi dobrimi prijatelji, s katerimi sem se nekega dne želel pogovarjati. Moti me, ker ne napišem pisma, katerega sem mislil poslati enkrat v teh dneh. Moti me in žalosti me, ker nisem rekel svojim staršem, mojim bratom in otrokom bolj pogosto, kako rad jih imam.  

Sedaj poskušam ne zamuditi, nimam ob strani ali hranim ob strani tisto, kar lahko obogati nase življenje s smehom in radostjo. In vsak dan si rečem, da je danes poseben dan ... vsak dan, vsaka ura, vsaka minuta je posebna.

... Enkrat v teh dneh je tako daleč ...  včasih ne pride nikoli več.

/mantra, bojda iz Indije/


Srečno!

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #56 - 03.07.2003 at 07:45:31
 

BEING


"What must I do to attain holiness?" said a traveler.

"Follow your heart," said the Master.

That seemed to please the traveler.

Before he left, however, the Master said to him in a whisper,
"To follow your heart you are going to need a strong constitution."

- Anthony de Mello, S.J.


MORSEL:  
The intelligent man who is proud of his intelligence
is like the condemned man who is proud of his large cell.

- Simone Weil
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #57 - 03.07.2003 at 15:52:13
 

Why Worry?


There are only two things in life to worry about:

Whether you are well or whether you are sick.

If you are well, then there is nothing to worry about.

But if you are sick, there are only two things to worry about:

Whether you are going to get well or whether you are going to die.

If you get well, then there is nothing to worry about.

But if you die, there are only two things to worry about:

Whether you are going to go to heaven or whether you are going to go to hell.

If you go to heaven, then you have nothing to worry about.

But if you go to hell, you'll be so busy shaking hands with all your friends,
that you won't have time to worry!

So, Why Worry?

Be Happy!


Do not cry if the Sun sets at the end of the day,
because the tears will not let you enjoy the beauty of the Stars.  
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #58 - 16.07.2003 at 14:17:27
 

Nek moz in njegov pes sta hodila po cesti. Moz je uzival v razgledu, nakar je ugotovil, da je mrtev. Natanko se je spomnil, kako je umrl in spomnil se je, da je tudi pes, ki ga je spremljal, ze mrtev nekaj let. Zanimalo ga je, kam ju pelje pot, po kateri sta sla.

Cez nekaj casa sta prispela do visokega zida iz belega kamna, ki se je vil ob cesti. Na vrhu dolgega hriba je bil zid prekinjen z visokim obokom, ki se je blescal v soncu. Ko je stal pred obokom, je v njem videl prelepa vrata iz biserov in cesta, ki je vodila do vrat je bila iz cistega zlata. S psom sta se priblizala vratom.

Ko sta se priblizevala, je moz opazil nekoga za mizo ob vratih. Ko je bil zadosti blizu, je vprasal:
"Oprostite, kje pa sva?".
"To so nebesa, gospod," mu je odgovoril drugi mozakar.
"Wow! Ali mogoce imate imate malo vode?" je vprasal moz.
"Seveda, gospod.
Kar vstopite in takoj vam bomo postregli z mrzlo vodo," mu odgovori in vrata so se pricela odpirati.
"Lahko moj prijatelj tudi vstopi?" pravi moz in pokaze na psa.
"Zal gospod, a ne sprejemamo domacih zivali."
Moz je pomislil za trenutek in se nato obrnil, se vrnil na cesto in nadaljeval pot s psom.

Po dolgi poti na drugem visokem hribu sta prispela na prasno cesto, ki je vodila skozi vrata, ki verjetno nikoli niso bila zaprta. Ograje okoli vrat ni bilo. Ko sta se priblizala vratom, sta notri videla moskega, ki se je naslanjal ob drevo in bral knjigo.

"Oprostite!" je zaklical moz bralcu, "Ali imate malo vode?"
"Seveda. Tam je pumpa s cisto vodo."
Moski je pokazal na kraj, na katerega se ni dalo videti z zunanje strani vrat. "Kar naprej."
"Kaj pa moj prijatelj?" je popotnik pokazal na psa.
"Ob pumpi bi morala biti skleda."

In popotnika sta vstopila. Res sta nasla staro pumpo in ob njej skledo. Moz je napolnil skledo in najprej sam popil vodo, nato pa je dal vodo se psu. Ko sta se odzejala, sta se vrnila k moskemu ob drevesu, ki ju je sedaj ze cakal.

"Kje pa smo?" je popotnik vprasal.
"To so Nebesa," je bil odgovor.
"No, to pa je cudno," je rekel popotnik. "Tudi mozakar dalec nazaj je povedal, da so tisto Nebesa."
"Ah, mislite tisti kraj z zlato cesto in bisernimi vrati? Ne, tisto je pekel."
"Ali vas ne razjezi, da se oni sami oklicujejo za nebesa kar tako?"
"Ne. Saj razumem, zakaj tako mislite,
a mi smo prav srecni, da nam izlocijo ljudi, ki bi za sabo pustili najboljse prijatelje."
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #59 - 06.08.2003 at 09:37:26
 

CULTIVATION

A traveler in quest of the divine asked the Master how to distinguish a
true teacher from a false one when he got back to his own land.

Said the Master, "A good teacher offers practice; a bad one offers theories."

"But how shall I know good practice from bad?"

"In the same way that the farmer knows good cultivation from bad."

Anthony de Mello, SJ


MORSEL:  Life is a quarry, out of which we are to mold and chisel and complete a character.  
- Goethe (1749-1832)
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11