Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 42891 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #15 - 12.12.2002 at 12:15:46
 
IZŽAREVAJ, ZAVRZI, SPREJMI

Ko zjutraj vstaneš, premisli, kakšno razpoloženje duha in srca hočeš tisti dan pokazati med delom in v odnosu do ljudi, s katerimi boš prišel v stik.

IZŽAREVAJ radost, ljubezen, mir in zaupanje. Naj se to vidi na tvojem obrazu. Skleni, da boš tako preživel ves dan.

Zdaj pa stopi k ogledalu in ugotovi, če lahko na svoj obraz, usta, v oči in držo prikličeš vsa našteta čustva. Ugotovi, kako se počutiš navznoter. Ugotovi, kakšen je tvoj zunanji videz.

Naslednji korak je preprosto ta, da pričneš svoj dan. Tisti hip, ko opaziš, da tvoja zunanjost ni več v skladu s tistim, kar si čutil zjutraj, ZAVRZI napačno podobo in takoj znova zavzemi držo, ki bo odsevala tvoje resnično bleščeče počutje.

Postopek ponavljaj skozi ves dan.
Gotovo boš presenečen nad odzivom ljudi in nad spremembo okolja.

SPREJMI takšen odnos do sveta, ki bo pospeševal srečne in polne stike z drugimi, pa boš prišel do drugačnega smisla notranjega miru, ki bo uveljavil harmonijo in red v vsem, kar počneš.

To je zelo učinkovita molitev, ti pa postajaš vse bolj zanesljivo sredstvo, s pomočjo katerega bo molitev uslišana…

IZŽAREVAJ, ZAVRZI, SPREJMI, samo tako boš vedel, da luč Resnice sveti skozte!

Častiti EUGENE SORENSEN
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #16 - 13.12.2002 at 11:23:07
 
Ime mu je bilo Fleming, bil je reven skotski kmet.

Nekega dne, ko je garal za prezivetje druzine, je zaslisal klic na pomoč iz bliznjega mocvirja. Odvrgel je orodje in stekel do močvirja. Tam je, pogreznjen do pasu v crnem blatu, prestrasen deček kričal in se boril, da bi zlezel iz  mocvirja. Kmet Flemnig je resil fanta iz gotove, grozljive smrti.

Naslednji dan je na kmetovo dvorisče pripeljala bogata kocija. Elagantno oblecen plemic je izstopil in se predstavil kot oce decka, ki ga je kmet resil.

"Hocem vam poplacati," je rekel plemic. "Resili ste sinovo zivljenje!"

"Ne, ne morem sprejeti placila za to kar sem storil," je skotski kmet odvrnil ponudbo.

Takrat je skozi vrata kmecke koce prisel kmetov sin.

"Je to vas sin?" je vprasal plemic.

"Da!" je kmet odvrnil ponosno.

"Skleniva kupčijo. Dovolite mi, da mu zagotovim izobrazbo kakrsno uziva moj lastni sin. Če je mladenic kolickaj podoben ocetu, bo brez dvoma zrastel v moza, na katerega bova oba ponosna."

In tako je tudi bilo. Sin kmeta Fleminga je obiskoval najboljse sole, in cez cas je koncal Bolnisnicno medicinsko sole sv. Marije v Londonu, in postal znan po vsem svetu, kot Sir Alexander Fleming, odkritelj penicilina.

Cez leta je plemenitasev sin, ki je bil resen iz mocvirja, zbolel za pljucnico. In kaj ga je rešilo tokrat? Penicilin!

In kako je bilo ime plemiču? Lord Randolph Churchill. In ime njegovega sina? Sir Winston Churchill.

Nekdo je nekoč rekel: Kar daš, to imaš.
Delajte, kot da ne potrebujete denarja.
Ljubite, kot da niste bili nikoli prizadeti.
Plešite, kot da vas nihče ne gleda.
Pojte, kakor da nihče ne posluša.
Živite, kakor da so nebesa na zemlji. Ker tudi so...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
off topic Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #17 - 13.12.2002 at 12:03:30
 
o bonsens tebe pa že kr kkšn mesec nismo brali ... kje si se pa skrival ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #18 - 13.12.2002 at 13:14:31
 
ana wrote on 12.12.2002 at 12:15:46:
IZŽAREVAJ radost, ljubezen, mir in zaupanje. Naj se to vidi na tvojem obrazu. Skleni, da boš tako preživel ves dan.



TOREJ, KAKO BOMO PREŽIVELI DAN... ???... Cheesy

IZŽAREVAJMO DEL -  DEL, ki je v NAS in DA LAHKO DELIMO kolikor ŽELIMO, lahko jo DAJEMO BREZMEJNO in nam je nikoli ne bo zmanjkalo... kajne... Cheesy

Vesela, sem, da jo DELITE na VAŠI POTI in VSEM, ki so VAŠA POT!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: off topic Zgodbice za še lepši dan
Reply #19 - 13.12.2002 at 13:44:17
 
gape wrote on 13.12.2002 at 12:03:30:
o bonsens tebe pa že kr kkšn mesec nismo brali ... kje si se pa skrival ???

Kdor bi tebe pozorn čitu, bi reku, da zihr pr Arski al pa u njej...  

Sicer se pa tole men ne zdi nbena zgodbica za še lepši dan... al pa topiku primerna debata... pa narejeno zanimanje tut ne vem, če koga zanima al pa kej temu podobnga... Aja, ja, res je mnogo off topic.

Skor zihr pa drži, da če bi tut ti pozorno prebral kšnga od mojih zadnih novembrskih postov, ti zgornga pisat sploh ne bi blo treba, ker bi mrbit kje drugje (konstruktivno) debato naprej fural... Sicer pa, vsakemu svoje... tut iluzije. Predvsem pa zgodbicam za še lepši dan tuki plac...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #20 - 14.12.2002 at 12:23:28
 
bonsens, sem glih včeraj pretipkala zgodbico, ki je zelo podobna tvoji. A bereva iste knjige?

zgodbica gre pa takole (se oproščam, če bom utrujala skoraj s ponovitvijo tvoje zgodbe):

Proti koncu devetnajstega stoletja je vpliven poslanec britanskega parlamenta hitel skozi dež in meglo otožne škotske pokrajine s pomembnim govorom v žepu. Kilometre pred ciljem je njegova kočija zdrsnila s ceste in se globoko zarila v blato. Kljub vsem voznikovim poskusom in trudu, se kočija ni premaknila nikamor. Govor je bil tako pomemben, da je priskočil celo aristokratski Anglež v svoji uradni opravi. Vendar tudi to ni pomagalo. Kočija se ni ganila.

Mimo nesrečnega poslanca je prišel deček, ki je gnal svojo zaprego. Ponudil se je, da bo pomagal potegniti kočijo na cesto. Potrebnega je bilo kar nekaj časa in poštenega truda, da so potegnili kočijo iz blata. Deček je gladko odklonil denar za trud in povračilo za uničeno obleko, ki se mu je med reševanjem strgala in umazala. Anglež ga je tedaj vprašal, kaj hoče postati, ko bo velik.

»Zdravnik, gospod. Zdravnik bom,« je rekel deček.

Blagorodni gospod je bil tako ganjen in tako hvaležen, da je rekel:

»Pomagal ti bom.«

In res je prav kmalu izpolnil obljubo. Z denarnimi prispevki je dečku omogočil šolanje na univerzi.


Minilo je več kot petdeset let, ko je Winston Churchill med obiskom v Maroku zbolel za hudo pljučnico. Življenje  mu je rešilo novo čudežno zdravilo penicilin, ki ga je nekaj let predtem odkril zdravnik škotskega rodu sir Alexander Fleming.

Fleming je bil prav tisti deček, ki je sredi deževnega in temnega škotskega večera petdeset let pred tem pomagal poslancu. In kdo je bil poslanec?

Nihče drug kot Winstonov oče Randolph Churchill!

Ta zgodba pripoveduje o tem, na kakšen nedoumljiv način se nam lahko hvaležnost vrne nazaj v življenje.


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #21 - 14.12.2002 at 12:24:35
 
za tolažbo pa še eno zgodbico

Zelo pomembno je, da uporabljamo vso duhovnost, ki jo imamo.

Tovarnar mila in duhovnik sta skupaj hodila po ulici. Milar je začel razpredati o koristih, ki so jih ljudem prinesle različne vere. Govoril je:

»Ljudje se še vedno sovražijo, goljufajo, prepirajo in kradejo. Nič ne kaže, da bi bil svet kaj boljši, kot je bil takrat, ko še ni bilo nobene vere.«

Duhovnik je v odgovor na tovarnarjeve besede pokazal na dečka, ki se je igral z blatom v obcestnem jarku, in rekel:

»Kar poglejte si ga, fantička. Umazan je od glave do peta. Nič ne kaže, da bi mu milo kaj koristilo. Kot tudi ne koristi umazanim ljudem po svetu. Bi svet bolje shajal brez mila?«

Tovarnar je užaljen odgovoril:

»Seveda ne. Vsi vemo, da je milo dobro. Samo uporabljati ga je treba.«

Duhovnik se je nasmehnil:

»Enako velja za duhovno resnico. Uporabljati jo moramo, pa bomo imeli od nje kar največjo korist.«
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #22 - 16.12.2002 at 20:37:18
 

Če jutri ne pride...

Če bi vedel, da te danes zadnjič gledam kako zaspiš, bi te pokril mnogo bolj nežno in molil bogu, da čuva tvojo dušo.

Če bi vedel, da te danes zadnjič gledam, kako odhajaš skozi vrata, bi te objel, poljubil in poklical nazaj za še en objem in še en poljub.

Če bi vedel, da danes zadnjič slišim tvoj glas, ki me nežno hvali in spodbuja, bi vzel kamero in posnel vsako tvoje dejanje in besedo, da bi si to lahko predvajal vedno znova, dan za dnem.

Če bi vedel, da je danes zadnjič, potem bi si vzel minuto več, se ustavil in rekel "Ljubim te", namesto da bi predpostavljal, da to že veš.

Če bi vedel, da je danes zadnjič, bi s teboj delil ta dan, namesto da bi ga izpustil, ker bi si mislil, da bo takšnih dni še veliko.

Prav gotovo vedno pride jutri, da popravimo storjene napake - in vedno dobimo še drugo priložnost, da naredimo prav.

Zagotovo bo še en dan, da rečemo svoj >Ljubim te<, in zagotovo bo še ena možnost, da rečemo svoj "Ti lahko kako pomagam?"

Ampak za vsak slučaj, če to ni res, in če je danes vse, kar imam, bi ti želel povedati, kako zelo te imam rad.

Nikoli ne smemo pozabiti, da Jutri ni obljubljeno nikomur, ne mladim in ne starim, in danes je morda zadnja priložnost, da močno objamete tistega, ki ga imate radi.

Torej, če čakate na jutri, zakaj tega ne storite danes?

Če jutri nikoli ne pride, potem boste zagotovo obžalovali dan, ko si niste vzeli dodatnega časa za nasmeh, objem ali poljub - in ste bili preveč zaposleni, da bi podarili nekomu tisto, za kar bi kasneje izvedeli, da je bila njegova zadnja želja.

Zato primite vaše ljubljene danes, jim šepetajte na uho in povejte, kako radi jih imate. Vzemite si čas za "Žal mi je," prosim, oprosti mi," "hvala," ali "saj je v redu".

...in če jutri ne pride, tako ne boste obžalovali tega dne.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #23 - 16.12.2002 at 20:43:56
 

Za lep večer, dan, trenutek ...
... pa četudi le s samim seboj.

http://www.theinterviewwithgod.com/popup2.html

Za lahkotnost trenutka in v užitek,
in ne glede na "boga", s katerim kramljaš,

ARS



THE INTERVIEW WITH GOD


I dreamed I had an interview with God.

“So you would like to interview me?” God asked.

“If you have the time” I said.

God smiled. “My time is eternity.”
“What questions do you have in mind for me?”

“What surprises you most about humankind?”

God answered...
“That they get bored with childhood,
they rush to grow up, and then
long to be children again.”

“That they lose their health to make money...
and then lose their money to restore their health.”

“That by thinking anxiously about the future,
they forget the present,
such that they live in neither
the present nor the future.”

That they live as if they will never die,
and die as if they had never lived.”

God’s hand took mine
and we were silent for a while.

And then I asked...
“As a parent, what are some of life’s lessons
you want your children to learn?”

“To learn they cannot make anyone
love them. All they can do
is let themselves be loved.”

“To learn that it is not good
to compare themselves to others.”

“To learn to forgive
by practicing forgiveness.”

“To learn that it only takes a few seconds
to open profound wounds in those they love,
and it can take many years to heal them.”

“To learn that a rich person
is not one who has the most,
but is one who needs the least.”

“To learn that there are persons
who love them dearly,
but simply have not yet learned
how to express or show their feelings.”

“To learn that two people can
look at the same thing
and see it differently.”

“To learn that it is not enough that they
forgive one another, but they must also forgive themselves.”

"Thank you for your time," I said humbly.

"Is there anything else
you would like your children to know?"

GOD smiled and said,
“Just know that I am here... always.”


(author unknown)
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #24 - 19.12.2002 at 14:00:20
 
Stari kamnosek je zidal kamniti zid, ki je bil še posebej lep zato, ker je bil videti tako naraven. Lastnik posestva, ki je šel na sprehod po svoji zemlji, je opazil, s kakšno pazljivostjo je kamnosek polagal majhne kamne med velike. Stopil je k njemu in rekel:

»Prijatelj, mar vam ne bi šlo delo hitreje od rok, če bi zidali samo z velikimi kamni?«

»O ja, gospod, gotovo,« je odvrnil kamnosek. »Le da jaz zidam zato, da bo lepo in močno in ne zato, da bi hitro opravil.«

Pomislil je za trenutek in pristavil:

»Gospod, tile kamni so kot ljudje. Veliko majhnih je treba, da podprejo in utrdijo nekaj velikih. Če ne bi bilo majhnih, bi veliki ne imeli opore in zid bi se zrušil!«

Zdi se, da je v življenju pogosto enako. Množico majhnih dobrih misli polagamo eno vrh druge in njihova prepletenost ustvari urejeno in dobro uravnovešeno življenje.

Blagoslovi življenja so dostikrat odvisni od ene same malenkosti…
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #25 - 05.01.2003 at 15:30:18
 
Ena zgodbica iz knjige Vse, kar moram vedeti, sem se naučil v vrtcu, Roberta Flughuma


Elias Schwartz popravlja čevlje. Majhen je, okrogel, plešast, srednjih let in Žid. "Staromoden čevljar," pravi sam, nič več in nič manj. Nehote sem se prepričal, da je v resnici 145. reinkarnacija Haiha lame.

Veste, Haiha lama je umrl leta 1937 in menihi samostana Sa-skya že štirideset let brezuspešno iščejo njegovo reinkarnacijo. O tem je lani poleti pisal The New York Times. Članek je omenjal, da bomo lamo prepoznali po tem, da hodi naokrog, govori in na skromen, skrivnosten način dela modre reči in izpolnjuje božjo voljo, ne da bi vedel, zakaj.

Zaradi nepojmljive napake v kozmičnih stikalnih delavnicah je bil Haiho lama reinkarniran kot Elias Schwartz. O tem niti malo ne dvomim.

Prva slutnja me je obšla, ko sem nesel popravit svoje stare mokasine. Ročno delo. Elias Schwartz jih je nadvse skrbno pogledal. Z obžalovanjem je razglasil, da jih ni vredno popravljati. Sprijaznil sem se z neprijetno sodbo. Potem je vzel moje čevlje in izginil v ozadje trgovine. Radoveden sem čakal. Vrnil se je z mojimi čevlji v bombažni rjavi vreči. Da jih bom lažje nesel, sem pomislil.

Ko sem zvečer doma odprl vrečo, sem našel dve darili in sporočilo. V vsakem čevlju je bil čokoladni keks, zavit v povoščen papir. Na sporočilu pa tele besede: "VSE, ČESAR NI VREDNO NAREDITI, JE MOGOČE NAREDITI SAMO SLABO. Premišljujte o tem. Elias Schwartz."

Haiho lama je spet med nami.

Zato bodo morali menihi iskati še naprej. Ker jim jaz ne bom povedal - nikoli - tu potrebujemo vse lame, ki jih lahko dobimo.

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #26 - 05.01.2003 at 15:35:53
 
Iz iste knjige:


Vse kar moram vedeti o tem, kako živeti, kaj delati in kako obstati, sem se naučil v vrtcu. ta modrost ni bila na vrhu gore visoke šole, temveč prav v samih temeljih nedeljske šole. Naučil sem se tega:

- vse deli z drugimi
- igraj pošteno
- ne prizadeni ljudi
- vedno daj vsako reč tja, kjer si jo našel
- pospravi za seboj
- ne vzemi, kar ni tvoje
- opraviči se, kadar koga prizadeneš
- pred jedjo si umij roke
- potegni vodo
- topli keksi in hladno mleko ti koristijo
- živi uravnoteženo življenje - vsak dan se malo uči, malo misli, malo riši, malo slikaj, malo poj, malo pleši, malo se igraj in malo delaj
- vsako popoldne malce zadremaj
- kadar greš v svet, pazi na promet, primi se koga za roko in držita se skupaj
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #27 - 06.01.2003 at 12:14:06
 
Full fletn tole, Devi.  Cheesy Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #28 - 07.01.2003 at 09:30:18
 
Franz Kafka je pripovedoval čudovito zgodbo o deklici, ki jo je nekega dne srečal v parku. Milo je jokala, ker je zgubila punčko, ki jo je prinesla s sabo. Kafka se je pogovoril z njo in postalo mu je jasno, da ne bo mogel najti igrače. Izvlekel je kos lista iz žepa in rekel deklici, da je punčka pustila sporočilo, preden je odšla. Prebral ji ga je:

»Najine majhne sobe ne prenesem več. Rada bi šla ven in si ogledala svet. Oglasila se ti bom, pošiljala ti bom sporočila in morda se bom nekega dne celo vrnila. Morda bom videti nekoliko drugačna, a to bo zato, ker se bom malo spremenila.«

Deklica je prenehala jokati. Kafka jo je občasno srečeval na sprehodu v parku. Vedno ji je prebral sporočilo izgubljene prijateljice. Tedaj je že hiral zaradi tuberkuloze. Bil je mlad moški, a vedel je, da so mu dnevi šteti. Ko jo je zadnjič srečal v parku, je stežka dihal. Prinesel ji je drugo punčko.

Deklica ga je vprašala, kaj je prinesel, Kafka pa je odvrnil:

»Mislim, da se je malo spremenila, ali ne?«

»Ali je to Brigita?« je vprašala deklica.

Kafka je pokimal in rekel:

»Prišla je obenem s tem sporočilom. »

V sporočilu je pisalo:

»Prišla sem domov, da bi spet živela s tabo. V svetu je lepo, a doma je najlepše.«

Nato ji je dal punčko, ki je imela v roki zvito sporočilce.

Deklica ni nikoli več videla Kafke, igrača pa je ostala njena najdragocenejša prijateljica. Ko je odrasla, je prebrala zvito sporočilce v punčkini roki:

»Vse, kar ljubiš, bo odšlo in se nato vrnilo, da bi te ljubilo drugače.«



Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Klavdija
Guest




Re: Zgodbice za še lepši dan
Reply #29 - 09.01.2003 at 21:12:06
 
ana wrote on 26.11.2002 at 11:24:15:
Polnost življenja

Profesor filozofije je stal pred razredom. Pred seboj je imel nekaj stvari.
Ko se je pouk začel, je brez besed vzel velik prazen kozarec od majoneze.
Napolnil ga je z večjimi kamni premera približno 5 cm.

Vprašal je študente, ali je kozarec poln. Strinjali so se.
Profesor je vzel posodo z manjšimi kamenčki in jo zvrnil v kozarec. Na rahlo ga je pretresel. Kamenčki so se seveda skotalili v prazne prostore med kamni, ki so že bili v kozarcu. Potem je ponovno vprašal študente, ali je
kozarec poln. Zasmejali so se in se strinjali.

Profesor je z mize pobral škatlo z drobnim peskom in ga stresel v kozarec.
Seveda je pesek zapolnil vse prostorčke, ki so že bili na voljo.

"Zdaj," je rekel profesor: "Želim, da spoznate, da je to vaše življenje.
Veliki kamni so pomembne stvari - vaša družina, vaš partner, vaše zdravje, vaši otroci, vaši prijatelji - stvari, ki ostanejo, tudi če je vse drugo izgubljeno, vaše življenje je še vedno polno. Manjši kamenčki so druge stvari, ki štejejo, kot vaša služba, vaša hiša, vaš
avto. Pesek je vse ostalo, manjše stvari.
Če daste v kozarec najprej pesek, potem v njem ni prostora za manjše in večje kamne. Isto velja za vaše življenje. Če porabite ves svoj čas in energijo za majhne stvari, nikoli ne boste imeli prostora za stvari, ki so
za vas resnično pomembne. Bodite pozorni na stvari, ki so odločujoče za vašo srečo. Igrajte se s svojimi otroci. Vzemite si čas in pojdite na zdravniški pregled. Peljite partnerja na ples. Poveselilte se s prijatelji. Vedno bo še
dovolj časa za delo, čiščenje hiše.
Najprej poskrbite za kamne - za stvari, ki resnično štejejo. Postavite si prioritete. Vse ostalo je samo pesek."

Toda potem ...
Nek študent je vzel kozarec, za katerega so se že prej študenje in profesor strinjali, da je poln, in zlil vanj kozarec piva. Pivo je zapolnilo še vse ostale prostorčke in resnično napolnilo kozarec.

Nauk te zgodbe je: vseeno kako polno je vaše življenje, vedno je prostora še za kozarec piva.


8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11