Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 38064 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Poseganje župnika
Reply #15 - 21.09.2002 at 23:15:14
 
OK, Andres, se strinjam. Tudi jaz bom bolj umirjen, kajti Amstel mi je s svojo človeško širino posebej pri srcu. In jaz sem se obrecnil obnjo, uf. No ja, saj v tem primeru niti nisem mogel drugače.

Zlati časi so res včasih samo stvar fantkov, katerih se v sebi vztrajno spominjamo.

Topel pozdrav vsem!
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #16 - 21.09.2002 at 23:54:28
 
Hm, lasje se mi ne dvigujejo.. kaj drugega tudi ne.  Wink

Samson, kaj češ, vidiva drugače zadeve.
V tem primeru sem hotela spregovoriti res o eksorcizmu, ti temu rečeš nerazgledanost, jaz temu pravim fanatizem.
Pa veš zakaj? Ker kot je pisalo v časopisu, je župnik posegel v voljo ljudi, da ohranijo svoj spomin na tiste čase. In tega si ne sme nihče dovoliti drugim vzeti.
Če so vaščani ohranjali ta napis, so ga zato, ker njim to nekaj pomeni.
Se mi nadalje ne zdi prav, da župnik v svoji nedeljski maši govori o volji vaščanov. To se mi zdi poseganje v področja, ki niso domena nobenega.

Pirx, morda se res ni govorilo o križu nad Strunjanom, kar pa ne pomeni, da se nam je zdelo rpav. Vsaj meni se to ni zdelo prav.

In primer je popolnoma isti.
In očitno namen NEKOGA, da povzroča vedno večji razkol med ljudmi, se počasi udejanja.

In to ni prav. Ne sme se ločevati ljudi. Ne sme.

Samson, sem ti povedala, da se meni zdi absurd prepovedati nunam, da se ukvarjajo z jogo?

Hm, absurd? Ne, absurd, popravljam.... eksorcizem.

In... poseganje v človeka. In Samson, ne mi reči, da se tebi zdi to ok.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #17 - 22.09.2002 at 09:31:00
 
Razumem tvoj namig Amstel. Saj če človek površno spremlja sceno in to samo nekatere medije imaš celo prav. Jaz pa ti vendarle, verjemi - prijateljsko svetujem, da prebereš knjigo "Stati inu obstati" dr. Rodeta. Si upašSmiley?

Enkrat sem že uporabil ta citat "divide et impera". Ring any bells:)?

Lepo nedeljo vam želim.  Odhajam k sv. maši.
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poseganje župnika
Reply #18 - 22.09.2002 at 11:37:48
 
divide et empera uporabljata obe strani ... mi smo pa kje ... si drznemo bit na sredini, da to ločevanje združimo nazaj ... to pomeni, da nismo ne na eni ne na drugi strani, vsaj 100% ne, da vsaj malo mislimo s svojo glavo in vsega kar ena ali druga stran lansira v javnost ne vzamemo za sveto.
to je namreč od-poneumljanje ... jaz sem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #19 - 22.09.2002 at 11:49:53
 
Gape, čudovit in zelo inteligenten post, zares vreden moderatorja himself 8)! Ok, tudi sam raje pogledam in preverim obe plati medalje. Dokler nisem dr. Rodeta spoznal osebno in spremljal njegovo delo le preko medijev sem res imel močan občutek, da je njegov pravi namen  drugačen od deklariranega. Ko pa sem si vzel čas in preveril znanstveni in teološki opus našega nadškofa, ter imel čast ga spoznati v živo sem videl, da je ta oseba nekaj čisto drugega, kar nam prikazujejo mediji. Tudi vsebinsko kaže veliko domoljubje in pokonlčno držo, res pa je, da je v tem precej bolj (če uporabim pretirano besedo) radikalen in neposreden, kot nadškof dr. Šuštar, vendar je to treba razumeti spet v kontekstu režima, kateri je vladal takrat in danes.Ok, pustimo sedaj Rodeta.

Nekaj drugega bi danes rad delil z vami. Pravkar sem se vrnil iz čudovite sv. maše. V Ljubljani pri Frančiškanih je bila danes maša darovana zakoncem, ki so praznovali 1.10.25 in 20. jubilej skupnega življenja. Bilo je zares prelepo. Ena izmed hčera je zapela Hudnikovo "Objemi me...(ali nekaj takega)" ob koncu pa še solo violina (ne vem katera skladba). No, bilo je zares doživeto, nabito z energijo in pozitivnimi čustvi. Dejansko se je dalo čutiti Božjo navzočnost in Jezusov topel in ljubeč objem. S seboj sem imel tri (sicer neverne) prijatelje in tudi njim se je zdelo nekaj posebnega.

...tako tudi vam žlim vam lepo in doživeto nedeljo!
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Poseganje župnika
Reply #20 - 22.09.2002 at 13:55:49
 
Jebem ti Boga, ki nas je take naredil. Lahkoverne, ideološko zaslepljene, netolerantne, častihlepne, fundamentalistične.

PS: Kar se pa tiče Juge pa le en primer bajtarske družine s 3 sinovi in hčerko. Vsi so postavili nove enonadstropne hiše, hčerka celo kot samska, pa vsi so bili navadni delavci v proizvodnji.
Kar se pa tiče dolgov jih bo imala pa Slovenija kmalu pol tolk kot cela nekdanja Juga.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poseganje župnika
Reply #21 - 22.09.2002 at 14:03:11
 
sej nas ni bog take naredu, on nam je dal samo možnost da smo (tudi taki) ... da pa taki smo, smo se sami odločil ... sej veš ... svobodna volja & stuff
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Poseganje župnika
Reply #22 - 22.09.2002 at 15:23:21
 
Prav zanimivo to nedeljsko branje. V bistvu se že kar malo zabavam. Upam, da se tudi vi. En kup mnenj, nekaterih precej nasprotnih, pa vendar ša kar strpnih. Vsaj nobenega odvečnega lasanja ni. Amstel kaže, da problem razume, le da ne ve, da je večina vaščanov tam za to, da se tisti madež s hriba počisti, to se pravi, da je le nakaj zagrizencev nasprotnega menja. Večina je za, Amstel, in ti običajno zagovarjaš večino. Kar pa zadeva samopomoči pri globljem prepoznavanju Cerkve, pa smo ti že nekajkrat svetovali, da kaj preberi, saj očitno vidno tvoje pomanjkljivo poznavanje tega področja. Nič zato, vse to lahko popraviš, seveda, če hočeš. Če pa nočeš, pa tako sama sebi škoduješ, ker bo v tem primeru tvoje ocenjevanje objektivne situacije še kar naprej sila pomanjkljivo.

Oldi, živjo, malo preveč sočno se izražaš za moj okus, sicer si pa glede tega svoboden, priznam. Strinjam se, kot verjetno tudi pričakuješ, z gapeom, ki pravi, da Bog zanesljivo ni tega kriv. Takšno situacijo smo ustvarili ljudje. Sicer pa se mi dozdeva, da sem nekje bral tudi tvoje mnenje o tej zadevi, ki pa je tedaj zvenelo precej blizu gapeevemu in mojemu. Hiše smo res zidali, veliko smo si pri tem pomagali med sebojno. Toda tudi danes jih zidajo, še mnogo večje in lepše,  in jaz v tem ne vidim nobene bistvene razlike. Jaz sem svojo hišo sezidal s svojim delom, in Tito mi je pomagal samo toliko, da je šlo mnogo počasneje, ker mi je sproti preveč pobiral. Glede zadolžitve se tudi strinjava. Tako je, žal. Toda tako je zato, ker nam žal še vedno vladajo isti, kot so nam vladali pred osamosvojitvijo. To veš ti tako dobro, kot vsi drugi.

No gape, hvala za kritičnost in umirjeni ton. Vesel sem tega. Počasi boš mogoče začel malo bolje razumevati tudi pirx_ a, potem mogoče pa celo mene.

Želim vam srečno nedeljo in mnogo koristnega počitka, da bomo lažje zagrabili jutrišnji dan s trdno roko!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #23 - 22.09.2002 at 15:36:45
 
Mislim, da je zanimivo, da ste pričeli temo o tem, kako se je živelo v prejšnjem in kako v sedanjem sistemu. Sicer sem kanček preveč smrkav Cheesy, da bi lahko o tem sodil, ampak bi se ob tej priliki na glas vprašal...ja kdo pa vodi našo državo od takrat, ko smo se osamosvojili (razen malo časa DEMOSa)??? Osebno vsaj za silo verjamem v demokracijo, ampak se mi zdi, da si naši politiki privoščijo le preveč samopašništva.  Res je npr. da inštitut predsedika države nima veliko formalnih pooblastil, vendar je ta predsednik vendarle bil učenec in ljubljenec zločincev kot so Maček, Kardelj, Kidrič...in, hočeš - nočeš več kot jle spomin na stare čase.
Ko je prišel na oblast Bajuk je samo rahlo poskušal privzdihniti smrdljivi lonec financ - že so ga mediji v hipu eliminirali. Jaja, daleč si, demokracija...in ne, ne čudim se,  da nam gre kot pravite, še slabše kot v Jugi. Vendar kot refleks temu dejstvu ne gre iskati utehe v nostalgičnih spominih, ampak v konstruktivni kritiki realnosti...

..ampak to je samo moje mnenje.... Smiley
še naprej mejte lepo nedeljo!

glede napisa...res je, da je velika večina proti temu da napis obstane! Preverjeno!
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #24 - 22.09.2002 at 15:39:06
 
Samson wrote on 21.09.2002 at 22:32:50:
CheesyBravo gospod župnik Janko Krkoča! Hvaležen sem Ti. Kajti moram povedati, da sem nekajkrat gledal tisti napis, ko sem se peljal z avtom mimo, z velikim pohlepom, da bi ga kar razdejal. Kajti priznam, da me je bilo zelo sram, ko sem videl, kako Slovenci častijo enega največjih škodljivcev našega naroda doslej.


Samson, včasih se te predstavljam kot moža, tam enih srednjih let, v tem primeru, ko si tole napisal, pa ene 25.

Glej, tako, kot je tebi ali komu drugemu lahko bil  pomemben križ nad Strunjanom, ker je zate simbol nečesa v kar verjameš, tako je lahko komu, niti ni važno v kateri vasi in katerim vaščanom, pomembno kaj drugega, v tem primeru kamnit napis.

Samson, nisi ti mene razumel. Jaz sem tu spregovorila o STRPNOSTI. In pa o nevarni menataliteti, da je potrebno uničiti vse, kar je KAO v nasprotju, v tem primeru s Cerkvijo!
A si predstavljaš, da bi začeli vsi uničevati križe, ali kake kapelce, ker je Cerkev naredila v svoji preteklosti toliko slabega?
A niste govorili o tem, že večkrat, da je Cerkev res napravila napake, da se za to opravičuje..... in sedaj naj bi se vse pozabilo.

G. Lovišček in njegova nestrpnost recimo do joge, ki so jo nune vadile, tega ne komentiraš.
To je nestrpnost.
In Samson, tudi sam si svojo nestrpnost dokazal v gornjem citatu.


Samson wrote on 22.09.2002 at 15:23:21:

Kar pa zadeva samopomoči pri globljem prepoznavanju Cerkve, pa smo ti že nekajkrat svetovali, da kaj preberi, saj očitno vidno tvoje pomanjkljivo poznavanje tega področja.


Tokrat zadnjič : jaz hočem razumeti Boga, NE Cerkve!!!!
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poseganje župnika
Reply #25 - 22.09.2002 at 16:12:09
 
jest vaju čist razumem samson, strinjat se pač ne morem ... ponavadi  Wink

imho pa boga nikol ne bomo razumel ... mogoče nam rata ... ampak njega lahko samo spoznaš, ne razumeš ... imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Poseganje župnika
Reply #26 - 22.09.2002 at 16:51:23
 
Quote:
A niste govorili o tem, že večkrat, da je Cerkev res napravila napake, da se za to opravičuje..... in sedaj naj bi se vse pozabilo.


Kako se lahko pozabi, če se še naprej deluje po istih vzorcih in prepričanjih ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #27 - 22.09.2002 at 17:30:33
 
Robi, in svojo trditev lahko podkrepiš z naslednjimi dokazi...:

txs
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Poseganje župnika
Reply #28 - 22.09.2002 at 22:08:18
 
Amstel, nisem govoril, da je bil Tito sovražnik Cerkve, čeprav ji je tudi hotel škodovati na vsak korak, ampak v prvi vrsti je bil sovražnik našega naroda, če že prav razumeš škodljivca. Imel ga je le toliko rad, kolikor ga je mogel izmolsti. In nikakor ni mogoče primerjati križ z nekim Titom, pa ne zameri. Ne nateguj zadeve tako plehko, saj to tebi ni podobno.

Če bi bil star tudi tisoč let, bi šel pomagat slovensko čutečemu župniku. Tisto, kar ne naredijo oblastniki, saj vemo kateri, moramo postoriti zares zavedni Slovenci - kjer smo v večini kristjani, sicer gorje našemu narodu. To je naredil župnik kot Slovenec in ne kot predstavnik Cerkve. Vsaj toliko pošteno bi se pa dalo pogledati na zadevo. Sicer pa niti ne pričakujem, če so si nekateri tako samozadostni v svojem enormnem poznavanju vsega kar je, npr. naivni Robi.

Amstel, znanja si nikoli ne moremo pridobiti z zanikanjem stvari, ki nas nekako bodejo v oči. In Boga boš zelo težko našla v astralnih lagunah, najbližje in najlažje ti je, če iščeš njegove sledove v Cerkvi. Pa saj nismo rekli nič glede Boga, ugotovili smo, da ne poznaš učenja Cerkve, čeprav bi ga rada kritizirala, zato ti kot prijatelji vendar smemo povedati za vir, kjer so nekatera od teh znanj precej zgoščeno podana v tebi primerni obliki.

Pozdrav vsem

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #29 - 22.09.2002 at 22:52:01
 
Samson wrote on 22.09.2002 at 22:08:18:
To je naredil župnik kot Slovenec in ne kot predstavnik Cerkve.


Možno, možno. (Le, da je tudi med mašo menda pridigal o tem.)

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7