Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 38058 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Poseganje župnika
17.09.2002 at 19:56:00
 
Primorske Novice, 17.9.02., zadnja stran:

"S prižnice nad napis"
Branik -  V Braniku in okolici je v nedeljo završalo. Po dolini se je razširila vest, da so končno zalotili razdiralca napisa "TITO" na hribu Govc nad rihemberškim gradom. Napis so domačini želeli ohraniti tudi v sedanjih, drugačnih časih. Storilec naj ne bi bil nihče drug, kot njihov žuvpnik.

Povzetek članka:
Župnik se je pri maši zgražal nad obujanjem komunizma.
V nedeljo so lovci z daljnogledi zagledali postavo pri napisu, stekli na hrib in tam zasačail župnika, Janka Krkoča. Ta naj bi rekel, da se tam rekreira.
Lovci so mu predlagali, da se naj gre raje rekreirat pred cerkev, kjer mu popravljajo streho, za katero je vsak zaposlen Braničan prispeval 30.000,00 SIT.
Lovci bodo o dogodku obvestili koprsko škofijo.
____________________________________________

Ob tem članku sem pomislila, le koliko članov cerkve, si jemlje pravico posegati v zadeve, ki se jih ne tiče.
In kako postaja vedno bolj vidno pojavljanje mentalitete " imamo pravico" da se vtaknemo.
Pa bz.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andrej
Guest




Re: Poseganje župnika
Reply #1 - 19.09.2002 at 00:23:47
 
Takoj se strinjam s teboj, če mi dokažeš, kaj je Tito tako dobrega naredil za Slovenijo, da bi si zaslužil tak napis.

Sicer pa mislim, da tukaj ne gre mešati zbiranja denarja za obnovo cerkve in samoiniciativnega izvajanja neke osebe, pa čeprav je to župnik.
Andrej
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Poseganje župnika
Reply #2 - 19.09.2002 at 02:22:37
 
Andrej!

A te lahko vprašam  koliko si star? Saj vem, zlate Yugo čase si verjetno zamudil, nekaterim pa so ostali dobri spomini,  solidne pokojnine, le toliko da ne zastonj stanovanja, večja varnost kot jo boš imel v NATOu. Tistega slabšega dela Titove tvorbe nisem naštel, saj je šel cel topic out.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: Poseganje župnika
Reply #3 - 20.09.2002 at 00:26:42
 
Amstel wrote on 17.09.2002 at 19:56:00:
Primorske Novice, 17.9.02., zadnja stran:

"S prižnice nad napis"
Branik -  V Braniku in okolici je v nedeljo završalo. Po dolini se je razširila vest, da so končno zalotili razdiralca napisa "TITO" na hribu Govc nad rihemberškim gradom. Napis so domačini želeli ohraniti tudi v sedanjih, drugačnih časih. Storilec naj ne bi bil nihče drug, kot njihov žuvpnik.

Povzetek članka:
Župnik se je pri maši zgražal nad obujanjem komunizma.
V nedeljo so lovci z daljnogledi zagledali postavo pri napisu, stekli na hrib in tam zasačail župnika, Janka Krkoča. Ta naj bi rekel, da se tam rekreira.
Lovci so mu predlagali, da se naj gre raje rekreirat pred cerkev, kjer mu popravljajo streho, za katero je vsak zaposlen Braničan prispeval 30.000,00 SIT.
Lovci bodo o dogodku obvestili koprsko škofijo.


Aja, a do so šli na škofijo. Da jih škofija toliko teži?!!!
Potem pa sploh ni sile. Če bi bilo kaj sile bi sigurno
že poklicali policijo, ali pa še celo vojsko.

Veš spomnim se, da je leta 1981 v Bosni, v Medjugorju,  tekla beseda o protirevoluciji. Komunisti so se ustrašili šestih otrok, ki se jim je prikazovala Marija. Prestrašeni so bili teli komunisti, ti povem. Predvidevamo da so imeli nečisto vest, pa jim je bilo srce tako nemirno, da so se začeli bati za svojo usodo. Celo specialce s psi so poslali na to območje, pa otroke so zapirali, pa župnike.

In si misliš. Marija, kot Mati vseh narodov je dobra in prosi za vse ljudi dobre volje. In danes v Medjugorje, kjer se Marija še vedno prikazuje, hodijo tja katoličani, pravoslavni, muslimani, budisti, hare krišnevci,  hinduisti.

Ja, in molijo za mir. Mir ki je tako tako potreben, tudi v naših nemirnih srcih.


Amstel wrote on 17.09.2002 at 19:56:00:
Ob tem članku sem pomislila, le koliko članov cerkve, si jemlje pravico posegati v zadeve, ki se jih ne tiče.
In kako postaja vedno bolj vidno pojavljanje mentalitete " imamo pravico" da se vtaknemo.
Pa bz.


Ej, Amstel. Saj tu je razlika med taboo, spiritistko, in mano, ki verjamem v živo božje meso, meso Boga, živega in vstalega.

Tebe zanimajo samo energije in kozmične astrološke sile. Mene pa Jezus uči, da je poleg Duha, potrebna še materija, živo meso, živa voda, vino, kruh, les. In tudi materija se tiče vsakega kristjana.

A si ti potem samo iz duha, a si tudi iz mesa pa se tega še ne zavedaš in ne sprejemaš?

Pozdrav,
SeK

Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Poseganje župnika
Reply #4 - 20.09.2002 at 08:20:39
 
/Saj vem, zlate Yugo čase si verjetno zamudil, nekaterim pa so ostali dobri spomini,  solidne pokojnine, le toliko da ne zastonj stanovanja, večja varnost kot jo boš imel v NATOu. Tistega slabšega dela Titove tvorbe nisem naštel, saj je šel cel topic out/Andres/

No, jaz se ne bi upala sklicevat na te dobrobiti, saj kdor je hotel razumet, je vedel kolikšen je bil dolg države iz tujih kreditov.
..spominjam se, ko je moj oče dostikrat dejal, da živimo preko svojih zmožnosti in na tuj račun in se spraševal, kako bo ko prejmemo račun ... !
Back to top
 
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #5 - 20.09.2002 at 08:38:25
 
Andres, seveda se strinjam, da je bila v Jugi večja varnost, kot  jo bomo melči v Natu. Tu se podpišem pod tvojo trditev. Ostala primerjava o "zlati" jugi pa je malce pretirana. No, verjetno si hotel le povedati, da vse pa tudi ni bilo tako slabo v Jugi in tudi tu se strinjam s tabo.
Sek je dobro opozoril na fenomen Medjugorja. Naj kot zanimivost povem, da sem bil slab mesec nazaj sam tak (ko smo se vračali iz Črne gore). Pri tem sem se veliko pogovarjal z domačini, kateri so mi opisovali te vojaške posege in intervencije specialcev tistega daljnega leta. Bil sem pozitivno presenečen, kakšna vera veje iz teh ljudi. Prav tako so mi odkrito povedalikkašne čudeže vse so že sami doživeli na tem svetem kraju. Na gori Križevec se večkrat vrti sv. križ, iz kipa Jezusovega kolena pod tem hribom teče nenavadna voda (sprednji del kolena), katere izvor ne morejo pojasniti niti fiziki, niti kemiki! Eden izmed čudežev je bila tudi spreobrnitev, kesanje in spoved vseh neposredno vpletenih partijskih in vojaških sil leta 1981 v Bosni.

No, če se povrnem na "našega" župnika, ki je odstranjeval napis Tito...Ne zamerim mu! Sicer res ne vem, kako je z legalnostjo tega početja, legitimnosti mu pa, roko na srce res ne moremo odrekati. Pri tem žal ne morem mimo požiga križa v Strunjanu. V zvezi s tem me zanima, če je bil napisan kak poost (Amstel), ki bi to barbarsko dejanje negativno ovrednotil, kar bi tudi kazalo na neko objektivnost foruma in razmišljanja. Grem pogledat nazaj in če ga ne najdem bom razočaran.
Lep dan vam želim Cheesy
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Poseganje župnika
Reply #6 - 20.09.2002 at 09:15:49
 
pirx_ wrote on 20.09.2002 at 08:38:25:
No, če se povrnem na "našega" župnika, ki je odstranjeval napis Tito...Ne zamerim mu! Sicer res ne vem, kako je z legalnostjo tega početja, legitimnosti mu pa, roko na srce res ne moremo odrekati. Pri tem žal ne morem mimo požiga križa v Strunjanu.


Župniku, ki se je lotil odstranjevanja kamnov na lastno pest ne zameriš, zameriš pa enemu drugemu modelu, ki je zažgal križ v Strunjanu. Ali to ni pristranskost?!   8)

Po storjenih dejanjih naj bi križ še vedno stal, medtem ko je bila odstranitev kamnov zamišljena kot dokončna odstranitev napisa. O upravičenosti enega ali drugega obeležja ne bi hotel razpravljati, čeprav sta oba nekakšna pomnika naše zgodovine in tistih krajev, za katerima stoji določeno število ljudi, ki jim ta obeležja nekaj pomenijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #7 - 20.09.2002 at 09:17:51
 
Ali so križarske vojne na pohodu?  ???

Vsak, ki se je ukvarjal z različnimi verstvi in je prebral osnovne "biblije", ugotovi lahko le to, da nobena vera ne uči nič slabega.

Vsaka temelji na osnovnih moralnih vrednotah in vse so si v osnovi podobne, kot jajce jajcu.

Razne interpretacije in razlage ljudi skozi čas so jih popačile in spremenile.

Predvsem pa vse govorijo o strpnosti do drugače mislečih. Če ne verjamete, se lotite brat "osnove".

(mnenje velja tudi za kakšen drug topic)

akobane

lumpy



Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #8 - 20.09.2002 at 09:47:43
 

Bardo, očitno nisem bil dosti jasen za kar se iskreno opravičujem.  Hotel sem le ilustrirati, kako se nekateri hitro obregnejo ob kakšno nenavadno dejanje nekoga, ki ni "pravi" in kako ostane tako dejanje tolerirano in spejemljivo, (celo moderno!!???!!), ker je bilo storjeno s strani pravega osebka. A to pa ni pristransko? Da ne omenjam pripisovanja kulturne konotacije...

Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Poseganje župnika
Reply #9 - 20.09.2002 at 09:59:19
 
pirx_ wrote on 20.09.2002 at 09:47:43:
Hotel sem le ilustrirati, kako se nekateri hitro obregnejo ob kakšno nenavadno dejanje nekoga, ki ni "pravi" in kako ostane tako dejanje tolerirano in spejemljivo, (celo moderno!!???!!), ker je bilo storjeno s strani pravega osebka. A to pa ni pristransko?  


Imaš popolnoma prav. A ne, kako hitro se nekateri obregnejo ob koga, ki ni "pravi" in tolerirajo "prave"?  (seveda ni pri tem nobena stran izvzeta ali kakšna svetla izjema)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #10 - 20.09.2002 at 13:49:08
 
SeK wrote on 20.09.2002 at 00:26:42:
Prestrašeni so bili teli komunisti, ti povem. Predvidevamo da so imeli nečisto vest, pa jim je bilo srce tako nemirno, da so se začeli bati za svojo usodo. Celo specialce s psi so poslali na to območje, pa otroke so zapirali, pa župnike.


Spritistka, da sem? Hm.  Shocked


Meni se je to dejanje župnika zdel eksorcizem... in odstranjevati nek napis (napravljen s strani navadnih smrtnikov).., ki je v očeh nekaterih nevaren.. mi je naravnost smešno.

Torej, gre tudi tu za strah.

Lumpy, se popolnoma strinjam, da so vere cool.
Amapk tu ne govorimo o veri. In ne govorim o Titu.

(Moram reči, da nisem zasledila, da bi se recimo budisti spravili na kako kitajsko zastavo.)

In ravno zato sem objavila ta članek. Ker se mi zdi absurd, da se župnik očitno počuti ogroženega... in po njegovem temu sledi, da je predmet strahu potrebno odstraniti.

Saj se spomnite.... celo jogo je treba odstraniti s kloštrov...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054069...

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #11 - 21.09.2002 at 19:36:26
 
Čudim se čudim...ko se je zažigal križ ste pa vsi tiho. Če to ni dvojna morala in ena velika hinavšnost...
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poseganje župnika
Reply #12 - 21.09.2002 at 20:39:02
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Poseganje župnika
Reply #13 - 21.09.2002 at 22:32:50
 
CheesyBravo gospod župnik Janko Krkoča! Hvaležen sem Ti. Kajti moram povedati, da sem nekajkrat gledal tisti napis, ko sem se peljal z avtom mimo, z velikim pohlepom, da bi ga kar razdejal. Kajti priznam, da me je bilo zelo sram, ko sem videl, kako Slovenci častijo enega največjih škodljivcev našega naroda doslej. Andres spominja na nekakšne zlate čase. Ne vem, Andres, kje si ti živel, toda jaz v Sloveniji sem doživljal predvsem izkoriščanje, šikaniranje, zatiranje. Saj veš, da je bil zadnji povod za odcepitev nuja, da si vendarle ohranimo slovenski jezik (skupna jedra) in da nekako ne pademo v najhujši vrtinec nove balkanske vojne, ki so jo povzročili srbski ekspanzionisti. Samo malo o Titovi dobroti do Slovenije: Pred nekaj dnevi je bilo na prvi strani Dela objavljeno, in to je razglašal predstavnik nekdanje avantgarde, namreč, kaj vse je izgubila Slovenija na meji z Avstrijo, Italijo in s Hrvaško, samo da je Titova diktatura zagotovila Hrvaški slovensko in italijansko Istro, ter Zadar. Kdorkoli čuti s Slovenijo, bi moral iti pomagat župniku, da se ime škodljivca Tita izbriše s slovenskih tal.

Reči temu, da gre za eksocizem, je usmiljenja vredna nerazgledanost, za kaj v resnici gre, ali pa naiven poikus, da bi spet majčkeno popackali Cerkev. Navsezadnje, kdo je skrbel za Slovenijo v zgodovini, če ne prav župniki, razni kaplani Čedermaci in naši slovenski škofje. Komunisti so nam predvsem samo škodoval.

Nočem več govoriti. Kdor v tem dejanju ne vidi nekaj velikega, domoljubnega, ta preprosto ne ve, za kaj gre, ali pa tega noče ali ne sme vedeti.

Lep pozdrav vsem!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Poseganje župnika
Reply #14 - 21.09.2002 at 22:46:04
 
Quote:
Andres spominja na nekakšne zlate čase. Ne vem, Andres, kje si ti živel, toda jaz v Sloveniji sem doživljal predvsem izkoriščanje, šikaniranje, zatiranje.


Samson!

Spominjal sem na zlate čase in ti so bili, ko sem bil jaz še fantek. Samo o tem tukaj ne bom več pisal, ker se Amstel lahko dvignejo lasje, ona pa je kot vidiš ta topic tudi odprla.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7