Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 38047 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Poseganje župnika
Reply #30 - 23.09.2002 at 08:03:09
 
gape wrote on 22.09.2002 at 14:03:11:
sej nas ni bog take naredu, on nam je dal samo možnost da smo (tudi taki) ... da pa taki smo, smo se sami odločil ... sej veš ... svobodna volja & stuff

Ah gape, zakaj na koncu vedno napišeš kako totalno neumnost, tako da človek ne more več diskutirati.
Otroček v zibelki da lahko izbere druge starše, v vrtcu da lahko izbere drugega vzgojitelja ...
A ti ni krvoločnost Rodeta dovolj velik dokaz, da si usekal mimo.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Poseganje župnika
Reply #31 - 23.09.2002 at 11:15:00
 
Quote:
To je naredil župnik kot Slovenec in ne kot predstavnik Cerkve


To pomeni, da takrat, ko je župnik v civilu, mu ni potrebno spoštovati božjih pravil ? Grin

Quote:
če so si nekateri tako samozadostni v svojem enormnem poznavanju vsega kar je, npr. naivni Robi.

Ni bolj naivnih ljudi, kot so verujoči.
Bolj veruješ, bolj si naiven.


Smiley
Mi je pa to res vedno bolj vse smešno... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Poseganje župnika
Reply #32 - 23.09.2002 at 11:16:29
 
Oldi, govoriti o krvoločnosti dr. Rodeta, ki je zaneljivo neizmerno visoko nad teboj po vseh svojih osebnostnih lastnostih, je diskvalifikacija osebe, ki ji ti nisi do pete njegovega čevlja, kaj šele do pete njegove noge, če upoštevam samo ta izbruh, ki ga berem tukaj. Mislim, da s tako prerverznim nakladanjem nesmislov samo uničuješ svojo lastno podobo, ki bi vendarle lahko bila celo znosna, če človek vse upošteva. S tem si predvsem zelo veliko povedal o samem sebi, in prav nič o dr. Rodetu, ki se po svojem ustroju kot osebnost in po svoji vsem znani poštenosti izmika dosegu tvoje umazane misli.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Poseganje župnika
Reply #33 - 23.09.2002 at 11:16:52
 
pirx_ wrote on 22.09.2002 at 17:30:33:
Robi, in svojo trditev lahko podkrepiš z naslednjimi dokazi...:

txs



tvoji vzorci, ki se jih ne zavedaš....zato    nima smisla, da o tem razlagam. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Poseganje župnika
Reply #34 - 23.09.2002 at 11:21:49
 
Quote:
Mislim, da s tako prerverznim nakladanjem nesmislov samo uničuješ svojo lastno podobo


Samson,

Kako pa ti veš, kakšna je njegova lastna podoba ?

A res ne veš ničesar drugega, kot ljudem vcepljati občutek krivde ?

Saj je tvoj namen le ukalupljati ljudi. Zakaj ???

Tudi to je odgovor na to:
Quote:
Robi, in svojo trditev lahko podkrepiš z naslednjimi dokazi...:

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Poseganje župnika
Reply #35 - 23.09.2002 at 11:26:09
 
Spet eno te isto.

Ko branjevke na trgu. A nismo tukaj iz enega drugega razloga. Je pa res, da tudi mene premami vonj zaslepljenih predstavnikov RKC. Res, je da mi ob branju vseh teh debat prihaja in odhaja vse mogoče po glavi.

Se pa strinjam sam s seboj. In spoštovani sledilici RKC, eno dejstvo je več kot očitno. Ob vsaki kritiki vstanete, vpijete, obsojate, tako kot tudi druga stran. Ob vsaki kritiki trdite ABSOLUTNOST cerkve in njene poti kot edine. In resnično, ob vsem tem vpitju o demokraciji in svobodi govora, je ni zaslediti v mnogih odgovorih, ki jih pišemo tu gor.

Quote:
Samson je napisal:

Bravo gospod župnik Janko Krkoča! Hvaležen sem Ti. Kajti moram povedati, da sem nekajkrat gledal tisti napis, ko sem se peljal z avtom mimo, z velikim pohlepom, da bi ga kar razdejal. Kajti priznam, da me je bilo zelo sram, ko sem videl, kako Slovenci častijo enega največjih škodljivcev našega naroda doslej. Andres spominja na nekakšne zlate čase. Ne vem, Andres, kje si ti živel, toda jaz v Sloveniji sem doživljal predvsem izkoriščanje, šikaniranje, zatiranje. Saj veš, da je bil zadnji povod za odcepitev nuja, da si vendarle ohranimo slovenski jezik (skupna jedra) in da nekako ne pademo v najhujši vrtinec nove balkanske vojne, ki so jo povzročili srbski ekspanzionisti.

Amstel kaže, da problem razume, le da ne ve, da je večina vaščanov tam za to, da se tisti madež s hriba počisti, to se pravi, da je le nakaj zagrizencev nasprotnega menja.


Vem, da vas boli, da ni na vsakem gričku, pa če je še tako majhen postavljena cerkvica. Se kdaj, kdo vpraša, kaj si drugi mislijo o vsem tem. A je lepše gledati iz vrha hriba, naokrog v brezmejnost in širino stvarstva kot nam ga je sam Bog dal, ali pa moram obhoditi cerkev, da si to enako ogledam. In ali je to ekskluzivna pravica RKC-ja. Pa vam jo nihče ne krati. Čeprav še vedno ob vsaki možni priliki postavite križe na raznorazna mesta. Se bojim, da boste celotno slovensko zemljo posejali s križi.

In koliko vpitja na žrtve in poboje iz 2.vojne. Vendar vidite le lastne žrtve, tiste ki so jih spočeli duhovniki, in pripadniki v tistem času pa nikoli ne priznate. Ne priznate splošnih resnic in na druge pa kažete kot edino zlo.

Samson, sem že mnogokrat povedal. Pustimo mnenje vsakomur. In če en slovenec časti Tita, ga lahko. Mu nimaš te pravice kratiti. Nimaš. Po nikomur. Lahko le poveš svoje mnenje. Tudi muzejev, koncentracijskih taborišč, starih gradov ne podirajo.

Seveda ti bi jih vse spreobrnil. Žal tako ne gre. Žal se vse več ljudi zaveda, da cerkev v resnici ni to, za kar se izdaja.

Je le aparat s pozitivnimi in negativnimi lastnostmi. In prej ko boste to sprejeli tudi vi sami, globoko v lastnih srcih, prej se bo tudi debata spustila na drug nivo.

Tako pa sami skrbite za prepir in razdor.

Žal sem tudi sam, kot sem že davno povedal, prebral mnogo. mnogo tega in vsiljevanje nobene vere, ideologije ne podpiram.

In za voljo boga, zavoljo svetega duha, zavoljo Jezusa, pustite ljudem svobodno odločitev in sprejmite dejstva taka kot so.



Edi




Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Poseganje župnika
Reply #36 - 23.09.2002 at 12:25:00
 
Quote:
Edi:
Žal se vse več ljudi zaveda, da cerkev v resnici ni to, za kar se izdaja ...  
Je le aparat s pozitivnimi in negativnimi lastnostmi. In prej ko boste to sprejeli tudi vi sami, globoko v lastnih srcih, prej se bo tudi debata spustila na drug nivo.


To je dejansko bistvo vseh institucij, da so le APARATI, orodja, stroji, če hočeš.
Tukaj ne mislim samo na RKC, temveč tudi na vse druge cerkve in verske skupnosti, pa tudi neverske organizacije, ki se jim kolesje bolj ali manj vrti vedno enako (enako se ponavljajoče obredje, natančno predpisani simbolizmi, nedopuščanje (ter strogo sankcioniranje) odklonov z začrtane tirnice itd.).

Aparati, kot tudi sicer vsi "stroji", ki smo jih kdajkoli spravili v tek, naj bi nam bili predvsem v pomoč, vendar sčasoma postanejo bolj sami sebi namen in če čemu koristijo ali škodijo, je to s stališča stroja bolj stranskega pomena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Poseganje župnika
Reply #37 - 23.09.2002 at 13:18:54
 
/Edi: Vem, da vas boli, da ni na vsakem gričku, pa če je še tako majhen, postavljena cerkvica.../
Ta pesem res še ni izpeta. Problem pa jaz vidim drugje. Ne v simboliki ene ali druge strani, pač pa v potvorjenosti zgodovine in posledično potvorjenem stanju sedanjosti. Kajti kdor je bolje seznanjen z začetki revolucije oz. novejšo zgodovino našega naroda ve, kako manipulativni stroj še vedno vzdržuje "sistem". Tako da ni čudno, če se vsake toliko kakšnemu župniku ali komu drugemu po domače povedano "vtrga" ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #38 - 23.09.2002 at 13:49:40
 
samo ta "vtrganost" še vedno ni opravičilo za npr.: take izjave, kot je bila včerajšnja pri oznanilih od našega župnika. Čisto prijazno je povedal, ko je bral veroučni urnik, da se moramo zavedati, da bodo prav kmalu veroučni izkazi (tako kot po vsej napredni Evropi, ki je krščanska) edini garant za to, da boš sploh dobil službo. Ker edino po takih merilih kot je veroučni izkaz delodajalec ve, da je zaposlil pridnega in vestnega delavca. Naj nikar ne mislimo, da je to en larifari. Primer da je vzet iz Wolkswagna.
Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #39 - 23.09.2002 at 14:51:33
 
Edi ijn Robi...kaj naj rečem? Edi, sedaj si zelo eklatantno dokazal, kako očitno je tovje delovanje po dvojnih merilih. Samson je pobaral Robija (kot tudi že jaz, a sem ostal BREZ odgovora), kaj je dr. Rode nardil tako slabega in krvoločnega, da si zasluži take nesramne opazke?
Rorej, Robi, še enkrat - v čem vidiš krvoločnost našega nadškofa?
Edi, mislim, da je res čas, da se zamisliš nad sabo in razmisliš, kaj napišeš. Uporaba dvojnih meril niso ravno hvalevredna lastnost človeka, od katerega bi se (jaz) rad nekaj naučil. Zakaj torej lahko nekdo po mili volji , ne da bi navajal minimalne argumente, pljuva in zliva gnojnico čez poglavarja Slovenske Cerkve, jaz pa (ali npr. Samson) sem  potem, če vprašam Robija za rgumente  stigmatiziran za "zaslepljenca" itd. Mar misliš, da  bomo kar tako poslušali laži in natolcevanja? In ne, ne obsojamo, ke kričimo in NE BOLI NAS, KER NI NA VSAKEM HRIBČKU cerkvica!!! To je spetr ena tvojh predpostavk, ki kaže na nestrpnost in nepoznavanje stvari, čeprav hočeš biti vrhovni razsodnik in avtoriteta. Kar se me en tiče, je lahko na kakšnem hribu tudi džamija, zato mi ne pripisuj nekaj, kar nima veze z realnostjo! Kvariš ugled foruma in nižaš  kredibilnost samega sebe!
Robi, tebi pa hvala za odgovor o "krvoločnem" Rodetu!
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #40 - 23.09.2002 at 15:02:17
 
Robi wrote on 23.09.2002 at 11:15:00:
To pomeni, da takrat, ko je župnik v civilu, mu ni potrebno spoštovati božjih pravil ? Grin
Ni bolj naivnih ljudi, kot so verujoči.
Bolj veruješ, bolj si naiven.
Smiley
Mi je pa to res vedno bolj vse smešno... Grin


Robi, hudiča, sem te začela še razumeti!  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poseganje župnika
Reply #41 - 23.09.2002 at 15:10:01
 
se reče ...

a titotu ni treba odpustit?
a ga ni treba sprejet, tazga kt je bil?
a mu ni treba pustit sem in tja kakšen spomenik, sej je ja obstaju?

mu res nismo zmožni odpustit vseh slabih stvari ki jih je v svoji nevednosti počel?
a res ni čist nč dobrga naredu?

jezus je reku : odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo, a za nas dandanes to ne velja več?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #42 - 23.09.2002 at 15:20:37
 
gape wrote on 23.09.2002 at 15:10:01:
a titotu ni treba odpustit?
a ga ni treba sprejet, tazga kt je bil?
a mu ni treba pustit sem in tja kakšen spomenik, sej je ja obstaju?

mu res nismo zmožni odpustit vseh slabih stvari ki jih je v svoji nevednosti počel?
a res ni čist nč dobrga naredu?

jezus je reku : odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo, a za nas dandanes to ne velja več?


Yess.
odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo

Hoteti odpuščanje, dati odpuščanje.
A prow?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Poseganje župnika
Reply #43 - 23.09.2002 at 15:34:28
 
Pirx, ...

Preberi si moje razmišljanje še enkrat, mogoče dvakrat, trikrat. Bistvo in namen mojega odgovora je Samsonovo navduševanje nad odstranitvijo napisa TITO, ti pa trdiš malo drugače:
Quote:
Kar se me en tiče, je lahko na kakšnem hribu tudi džamija, zato mi ne pripisuj nekaj, kar nima veze z realnostjo!

Kvariš ugled foruma in nižaš  kredibilnost samega sebe!  


To o ugledu je vaš priljubljen stavek (copy-paste), s katerim jasno pokažeš na sebe, če ne veš.

Ampak, tega ti najbrž ni še nihče napisal.... ?

Poleg tega pa te prosim, da se vzdržiš takih napadov in sramotenja brez osnove.

In DEJSTVO je da je župnik odstranjeval napis.
in dejstvo je, v zadnjem času nisem bral o komunistih, ki podirajo cerkve na hribih.


Le to je bil moj namen udejstovanja v tej debati in naslov topica je POSEGANJE ŽUPNIKA....

Kaj maš pa ti z Robi-jem pa razčiščuj v ločenem postu.


Edi




Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Poseganje župnika
Reply #44 - 23.09.2002 at 19:21:57
 
Edi, naj začnem s koncem, s teboj, ko odgovarjaš, pirx_-u. Mislim, da te ni prav nič bolj napadel, kot si ti mene ali njega. Pač ne vem, zakaj bi ti nekaj smel, nekdo drug pa tega nebi smel. Kritizirati moje navdušenje nad tem, da je tam nekdo premaknil nekaj kamenčkov, ki so oblikovali Titov napis, ki večino Slovencev zanesljivo moti, obenem pa iti preko obtožbe, da je dr. Rode krvoločen, je zares huda zloraba razsodniške funkcije, če si si jo že vzel. Mislim, da zares jemlješ iveri iz očesa bližnjega, bruna pa v svojem očesu še čutiš ne, kaj šele, da bi te motilo. To preprosto ni prav, in tako se ne dela. Mislim, da nihče od nas, ki drugače mislimo, ne dela in ne piše na ta način.

GAPE, gotovo sem Titu že zdavnaj odčustil. Vtem ko vidim, da ne ti, ne večina nastopajočih na tem forumu ni odpustila Cerkvi prav nič, ne tistega, kar je resnično storila, ne tistega, kar si kar izmišljate in ji nalepljate, da bi bila še manj apetitlih. Dvoličnost, gape, in prav tisto, kar sem ti že enkrat povedal: ta forum je že po svojem ustroju proticerkven, občutek imam, da je celo nastal zato, da bi deloval proti Cerkvi in proti nam, ki ji pripadamo. Obenem pa z veseljem pestuje najbolj obscena obtoževanja, se spogleduje z najbolj fantazmičnimi gledanji, mu pride prav vse, kar je vsaj malo destruktivnega za preteklost nas vseh. To ni prav in to ni dobro, in to je zelo škodljovo prav za vse, ne samo za pripadnike Cerkve, kar bi nekateri očitno tako zelo želeli.

Amstel, ne vem čemu ta sprenevedanja, to vendar ni tebi podobno.

Še marsikaj bi imel povedati, zares veliko... Toda z grenkobo v ustih ugotavljam, da res nima smisla. Če nekdo noče slišati, pač ne bo slišal, pa če mu ušesa počijo.

ANA, zelo me zanima primer, ki si ga zapisala glede veroučnih izkazov. Prosim, pošlji mi na moj mail naslov, za katerega župnika gre in v kateri župniji. Zagotaljam Ti, da se bom pogovoril z njim, če le ni to kje predaleč izven Slovenije. Če je resnica, kar pišeš, boš to z veseljem storila in boš s tem naredila tudi marsikaj dobrega, če pa ni, potem pa nehaj z izmišljevanjem neokusnih pravljic. Dekameron je že zdavnaj napisan in mu nimaš več kaj dodati.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7