Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 25734 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kategorije
Reply #75 - 24.09.2002 at 10:38:50
 
Quote:
Pa ce pogledava malce v tisto prakticno zahodno ezoteriko.


Jst, si dodal 'praktično' in se s tem sam usmeru na področje religioznega razodetja ljubezni po kristusu, ki so jo res že ene parkrat dost razumljivo razložu in tud povedal, da gre za princip žrtvovanega boga, pri čemer v njegov blagor žrtvuješ ljubezen in razum, ki ga nadomestiš z intuicijo ker

Quote:
Nad sfero ljubezni razum ne deluje vec, je neuporaben, saj je tam podrocje Zivljenja, ki je v svoji obliki prevec abstraktno, da bi ga lahko razumeli tako kot ga dojemamo tukaj spodaj.    


Men nakak manjka točno to, kako zapopast to spodaj, pa magari  če ostane znotraj sfere ljubezni. Nekak mi  zgleda tko, da je  to sfero možno zapopast  le skoz lasten pojmoven aparat, ki ga sproti kreira življenjska (kulturna, medijska) praksa oz. njena flozofska/religiozna interpretacija. Mene tak čutno/pojmovni spoznavni aparat, kot si ti po moje prav ugotovu,  ne more zadovoljit skoz fizični plan. A to pomen, da mam napačne predstave o fizični realnosti al pa mogoče to, da sem začel posegat po nebeški kroni, pa me je zdaj strah, da moram ljubezen kot temljno spoznovno kategorijo žrtvovat, čeprav je po moje ploh še nisem v celot osvoju?

Quote:
Na drugih planih so drugacni pogoji izlivanja zivljenja, pa so zato za njihovo razumevanje potrebna zopet drugacna orodja
.

Če te prov zastpom, evropska 'magična' tradicija, ki ji ti pripadaš,  intucijo 'demistificira' v spoznavne kategorije, ki jih je možno 'realizirat' tud na fizičnem planu, ne pa skurit v tranascedenci. A je ljubezen pol samo spoznavni kriterij astralnega plana, drugih pa ne oz. samo v eni drugih standardih? Kakšna je tako skreirana realnost oz. fizični plan? V čem se svoji spoznavnosti razikuje od spoznanja realnosti skoz evropsko (krščanske)  eoterično prakso? Se od nje razlikuje po odsotnsoti/nevtralizciji  ljubezni? A ni to  pravzpaav ena podstat, iz katere se je razvil evropski racionalizem, ki je astralni plan postvau na stranski tir kot moteč element nasprot mentalnemu? Kolikor poznam zgodovino evropskega racionalizma, je v svojih začetkih v 16 stol.  izhajala iz ideala razuma kot popolnoma čiste, abstraktne kategorije (kartezijanci). Kup enih vprašanj, jst, pa bi prazprav rad zvedu, na kakšno, če sploh kakšno,  mesto si v svojem srcu umestu ljubezen in na kako se to odraža v (tvojmu) real lajfu?

   
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kategorije
Reply #76 - 24.09.2002 at 11:23:50
 
a_hero wrote on 22.09.2002 at 21:55:58:
Ko pravis, da moras postati sposoben ljubiti, zacutiti ljubezen itd., itd. Imas morda kaksno grobo idejo kako to doseci? Kako doseci brezpogojno ljubezen v sebi in jo brezpogojno tudi zacutiti.
Nobene druge, kot biti odprt do ljudi okrog mene, delovat v skladu s sabo.

Quote:
Je morda krscanstvo, s Kristusom, ki utelesa brezpogojno ljubezen do sebe in drugega pot zate?
Krščanstvo je od kristusa naprej dvotirno, na eni strani gre za močno pripadnost skupnosti, na drugi za individualnost in osebnost (od Kristusa naprej), oboje pa povezuje sveti duh ljubezni.

Moja pot je pot v svetu. Kako bom potoval, ali se bom vozil sam v fičku, s kupom knjig na zadnjem zicu, ali bom na kakšnem tamovem avtobusu zapeljeval kakšno gospodično ali debatiral s kakšnim starejšim gospodom, to bom že še videl. Ali bo namesto fička kakšen vzhodnjaška toyota, ali zahodni mini ali nemški smart, to bom že še videl. Mogoče bom v stoenki vozil okrog družino, ali pa v hyundayu, ali pa golfu. Ali pa bom potoval z vlaki, pa s karavanami kamel, če me kdaj kaj na glavo postavi in če je še kje kakšna karavana s kamelami. Da bi pa za sedem otrok rabil kakšen kombi, nekaj vmes med malim osebnim avtomobilom in velikim javnim prevoznim sredstvom, pa zaenkrat bolj slabo kaže. Smiley Potovati peš. To pa je izziv in razmislek. Odrečt se avtomobilu, vlaku, celo kameli. Hmm. Ni ga čez bicikel.

Quote:
V bistvu bom zelo vesel tvojega odgovora. Jaz osebno sem vedno cutil, da je krscanstvo pot za mene, vendar hkrati tudi, da pot ljubezni ni pot za mene. Ko pravim, da pot ljubezni ni za mene mislim to konkretno  kot duhovno prakso in ne, da npr. zdej prakticiram crno magijo.
Zaenkrat še ne vidim potrebe, da bi potreboval vodnika, duhovno prakso, ki bi jo moral prakticirat. Celo mislim, da ne hodim šele po informativnih dnevih, ampak mi enostavno ni za prakse. učitelje, organizacije in discipline. Gre zame, za moja spoznanja in občutke in ne za tiste od nekoga drugega. Zato pa je vsak dobrodošel. In lahko tudi čisto vsak pričakuje, da ga bom s prstom špiknil v trebuh in poslušal ali bo rekel au. Ali pa mama.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Kategorije
Reply #77 - 24.09.2002 at 22:52:33
 
Titud,

Ko pravis, da imas morda napacne predstave o fizicni realnosti…, pa o ljubezni in nebeski kroni. Mislim, da si me narobe razumel. Namrec, recimo, da dejansko prides
v sfero ljubezni in jo kasneje tudi presezes... To ne pomeni, da bos moral svojo ljubezen zrtvovat.

Moras vedeti, da je namen kreatorja zivljenja ta, da vse te sile harmonizirane pripelje navzdol v fizicno realnost (fizicni plan je konec izliva zivljenja). Vse te sile so ze v vseh nas ljudi. Problem je edino v tem, da niso harmonizirane. In ko ti prides v sfero ljubezni to dejansko pomeni, da si dozivel harmonizacijo s silami, ki metaforicno vladajo v tej sferi, ampak v bistvu so pa del tebe. In tako se bodo te sile na koncu skozi tebe, tvojo osebnost, tvoja dela izlile v fizicno realnost. Te sile so zdaj harmoniziran del tebe. In, ko to sfero presezes, to ne pomeni, da bos sedaj izgubil spoznanje ljubezni. To ne pomeni sedaj, da bos izgubil razum. Ce hoces se naprej ziveti v fizicni realnosti, ti je razum se kako potreben, kljub vsej npr. ljubezni, ki jo sedaj premores. Pac ljubezen ne zna resevati integralov ali odvodov. To samo pomeni, da si sel ze tako globoko v svoje bistvo, da tam pac razum za njeno razumevanje ne deluje vec, oz. ga tam sploh ni. In ko se bos harmoniziral s temi silami tako globoko v sebi, bo samo eden od efektov v fizicni realnosti tudi npr. vedenje oz. intuicija oz. Resnica. Poleg seveda resnicnega obcutja ljubezni in sedaj vitaliziranega razuma. Saj nekje na poti k intuiciji si moral opraviti tudi to lekcijo.

Moras vedeti, da
Nikoli ti ni potrebno nicesar izgubiti ali zavreci, ce le ima kaksno korist za tebe kot cloveka. Zato npr. Zahodna tradicija spostuje razum tako mocno kot npr. intuicijo ali ljubezen. Oba imata nekje v zivljenju svojo vrednost in nas namen je to vrednost povecati, ne pa preseci ali zavreci. Tako ti sebe v bistvu harmonicno spoznavas po delih, vodeno, po obratnem vrstnem redu, kot se zivljenje izliva v fizicno realnost. Pa imas zato tudi sposobnost usmerjati ta tok zivljenja kasneje navzdol tako v sebi kot fizicni realnosti. Ker, metaforicno povedano, je  "clovek je samo pomanjsana razlicica vesolja".

Pa ne razumi narobe. Spoznavas se po deli, da lahko harmonizirano celoto izlijes v fizicno realnost, ce ze govorimo o zivljenju.


Bp,

Iz tega, da pri svojih letih se vedno ne ves v katerem avtu bos prevozil zivljenje je v bistvu kar problem. Pa tvoj post v bistvu kaze, da se ti zdi prepuscanje zivljenju vrlina. Meni osebno se zdi
prepuscanje, se posebej zivljenju, redkokdaj vrlina. Ga raje jaz sam usmerjam. Imeti tako pomembno stvar kot je zivljenje pod kontrolo, pa mi pomeni, da, za razliko od tebe, vem kateri avto mene caka.
C,c,c…


Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kategorije
Reply #78 - 24.09.2002 at 23:51:50
 
a_hero wrote on 24.09.2002 at 22:52:33:
Iz tega, da pri svojih letih se vedno ne ves v katerem avtu bos prevozil zivljenje je v bistvu kar problem. Pa tvoj post v bistvu kaze, da se ti zdi prepuscanje zivljenju vrlina. Meni osebno se zdi
prepuscanje, se posebej zivljenju, redkokdaj vrlina. Ga raje jaz sam usmerjam. Imeti tako pomembno stvar kot je zivljenje pod kontrolo, pa mi pomeni, da, za razliko od tebe, vem kateri avto mene caka.
C,c,c…
Potem pa meni pravijo, da sem kontrolfrik.

V budizmu se lahko pelješ po poti spoznanja z malim ali pa velikim vozilom. Mali voz pomeni pot samote, pot kontemplacije, iskanje spoznanja sam, brez pomoči drugih. Pa še tam v kakšnem Zenovskem samostanu pravijo, da se lahko obrusiš predvsem z drgnjenjem ob drugo kamenje. Veliki voz je pot delovanja v svetu, najbolje radostnega sodelovanja, kjer do spoznanj ne prihajaš sam in s kontemplacijo, ampak skozi življenje, skozi ljudi ki jih srečuješ in z njimi prihajaš v stik.

Sam prav dobro vem, kako se želim peljati na naslednjem delu moje poti, kar pa še ne pomeni, da se bom ves čas držal iste metode in istih sredstev.

Potovati peš, brez pomoči različnih tehnik in bolj ali manj sistematiziranih znanj, to pa bi bil izziv. Pa bi se zaenkrat vsaj biciklu, skepsi in kritičnemu preverjanju vsega ne mogel odpovedati.

Zdaj pa ti meni razloži tisti tvoj C c c

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Uf
Reply #79 - 25.09.2002 at 00:24:16
 
Uf, srčki, kolk pa vi tukile časa prež'vite...

Me prav zanima, koliko besed znate v resničnem svetu v stavek spravit, ali njih več... predvsem pa poslušat, govorit in se pogovarjat, s sprejemanjem drugih različnosti... in se smejat, da ne razpredam naprej. Retorično, seveda.

Ja, očitno je vsaj nekaterim laže na spletu napletat, zapletat, odpletat... ja, valjda, kategorizirat... v službi oz. za PC-jem do onemoglosti viset... in pol z rdečimi očmi samo še v postlo past. Samo da občutek oz. iluzija kontrole ne ponikne... se da tut noč prež'vet (prespat), ker je zatem dovolj energije, da se omenjena iluzija lahko ponovno, nemoteno resetira... v varni ednini... ki ven najraje pokuka malodane le k virtualni dvojini oz. množini.

Uf, a je res tko fletn, ko samo, ko hočeš, pa če hočeš... in samo tiste "ripleje", ki jih hočeš... Najverjetneje samo zgleda tko, pa tut najvarneje in najbolj obvladljivo.

Skratka, vam in vašim ljubim ne-virtualcem (dragim oz. blizu osebam iz mesa & krvi) želim predvsem tega, da vam življenje medtem ne bi polzelo mimo... pa mnogo tapravih, toplih objemov in pa nežnih, vročih, prijateljskih, kakršnihkoli poljubov.

Lahko noč! Lupčka,
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Uf
Reply #80 - 25.09.2002 at 00:42:17
 
ARS wrote on 25.09.2002 at 00:24:16:
Uf, srčki, kolk pa vi tukile časa prež'vite...

Me prav zanima, koliko besed znate v resničnem svetu v stavek spravit, ali njih več... predvsem pa poslušat, govorit in se pogovarjat, s sprejemanjem drugih različnosti... in se smejat, da ne razpredam naprej. Retorično, seveda.
Skratka, vam in vašim ljubim ne-virtualcem (dragim oz. blizu osebam iz mesa & krvi) želim predvsem tega, da vam življenje medtem ne bi polzelo mimo... pa mnogo tapravih, toplih objemov in pa nežnih, vročih, prijateljskih, kakršnihkoli poljubov.

Lahko noč! Lupčka,
ARS



ARS!

Tebe bom pozdravil v nedeljo zvečer, zagarantiram pa ti, da ti pošljem lupčka nazaj. Ne danes, omenjeni dan.  

Koliko besed znamo skupaj spravit? Kolikor je meni poznano je nekaj  ljudi tu besedno zavrtih, nekaj je tudi zavrtih,  ostali pač so gobci kot Andres. Smiley Teh pa je veliko. Smiley


Glede objemčkov in to. Nič bat.  Stiskanja dost, vprašanje je le, če se na pravo stran obračamo.
Za sebe vem, da dostikrat smer zgrešim.  Pač kompas uporabljam samo pri ene vrste delu Smiley. Samo mi tako kar paše. Večkrat ko smer zgrešim bližje sem južnemu polu. Smiley Trenutno se pasem v Namibiji.


Ker si verjetno še nov, nova ti predlagam dva linka.
Saj kapiraš, da se bomo bolje spoznali. In seveda, vikal te nebi rad.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1032472...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102395...




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kategorije
Reply #81 - 25.09.2002 at 09:47:57
 
Grem koj zjutraj pogledat, kaj je jst čez noč izkristlaizirov, pa mi tud ars ene radosti nad novim spoznanjem ne more vzet.  Kot da bi se john_doe reinkarnirov, ki je pol tud tle gor svojo identifikacijo najdu pa pol v real-lajfu v spletanje  enega gnezda (vikenda la kaj, za kar je rabu parcelo) tele naše pa tud svoje virtualne pisarije vkomponirov. Tko da, umetnik, mal se tle gor pa okrog razglej, tko kot ti je tud portir andrej svetoval, ker tud če si čist po naključu tle gor uletu, pol ne boš več tko v naključja verjel.

Jst, men se se zdi, da nas ma večina tle gor eno shizofreno situcijo, da brez razuma ne mormo, samo z njim pa tud ne, ker  je po defoltu tko narejen, da te je sposoben v slepo ulico zapeljalt pa tam brez obžalovanja tam pustit.   Prav tako je čustvi: bi jih bli pripravljen priznat, če bi se  hkrat tud  tud dalo z njmi vsaj tko  upravljat, da te ne bi pod sabo pokopala. Če ti uspe to vsaj za silo uskladit, si prisiljen po enih vzorcih pa družbeno ustvarjenih klišejih živet, na katere se je že tolk balasta obesl, da sta tako čustva pa razum do nerazoponavnosti deformirana, mi pa trajno nepotešen,  zaciklan al pa med sabo odtujen.  

Vzhod (budizem)  nam svetuje kup enih psiholoških praks, s katerimi se losat suženjstva enim odvisnostim  od  miselnih vzorcev, ki povzročajo ločenost  in uči  doseganje enosti preko ljubezni in sočutja skoz odvezanost materilanim dobrinam  in  v priznanju   duhovne praznine. Zahodna (kršanska) tradicija enost pojmuje kot integracijo posmeznika skoz občestvo, ki temelji na transendenci/žrtvovanju  tuzemke ljubezni v/za božjo.  Kolikor te jest zastopm, jst, si ti najdu eno tretjo opcijo harmonizacije čustev in razuma oz. s tem obliko tako spoznavaja/oblikovanja  realnosti, ki ne 'deformira' ali pa 'favorizira' nobene čutne ali mentalne spoznavne fukcije. Nasoprotno, vsaki se  pusti izražat skoz vse, vendar mora spoštovat njene standarde. Večina nas bi bla sveda koj za: eureka, našli smo! A je koj kup enih kečov tle noter:

a) moramo  se  energetskim zakonom pokoravt, ki od naše volje in namenov neovdisno  pretkanje energij uravnavajo; naša vloga je le v razpoznavanju njenih zakonitosti in standardov na različnih planih

b) do razpoznavanja njenih zakonitosti in posledično do  harmonizacije energij lahko pridemo le fazno, skozi delne harmonizacije npr. skoz izkušnjo totlnega zanikanja razuma preko ljubezni in najbrž tud obratno

Una vabljivost, zarad katere bi se človek  takoj v  tvojo reprezentacijo tradicije zateku, se tako takoj obremeni  ze enim strahom, da bom na poti spoznanja  moral it  skoz  v bistvu iste travme kot v npr. v budizmu al  v kršačansvu, na koncu pa bo ta  moja  spoznanjska procedura sproducirala eno relanosti/fizičen plan, ki bo milo rečeno čudaški: ne tradicionalno vzhodnjaški, ne pozahodnjeno vzhodnjaški,  ne moderno/kršansko zahodnjaški, pač pa magično-arhaični, jest bi to poimenoval  postmoderno  hiperrrealističen.

Kako tako   skonstrurirano realnost doživljaš ti, jst, oziroma kako jo doživljajo drugi,  npr. tvoji bližnji? Tle gor maš bolj mal izkazanega razumevanja od drugih, mogoče jih odbija moje že kar nekritično fanovstvo, ne vem, kaj praviš?    

                     
Back to top
« Last Edit: 25.09.2002 at 12:03:14 by titud »  
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Kategorije
Reply #82 - 25.09.2002 at 21:36:50
 
Titud,

Titud said,
Jst, men se se zdi, da nas ma večina tle gor eno shizofreno situcijo, da brez razuma ne mormo, samo z njim pa tud ne, ker je po defoltu tko narejen, da te je sposoben v slepo ulico zapeljalt pa tam brez obžalovanja tam pustit.

Po mojem mnenju gre zato, da ljudje ne uporabljamo razuma pravilno, oz. mu damo prevelik poudarek takrat, ko bi bilo bolje, da bi morda bila custva v ospredju in obratno. Za primer ti dam lahko matematiko. Recimo, da hoces postati najvecji matematik na svetu. Tvoj pristop k matematiki mora biti povsem razumski. Pa vendar brez custev ne bo slo. Namrec, zeljo po tem, da postanes matematik kreirajo custva. Torej tudi v tako razumski kategoriji kot je matematika mora biti vsaj malce custva. In ko custvo umre, z njim umre zelja in ti v najboljsem primeru v matematiki samo se stagniras.

Isto je npr. s kaksno duhovno znanostjo, ko delas veliko s custvi, pa npr. nastopi razum, kot cuvaj, da ti custva ne pobezlajo.

Torej, ko pravim, da se moras spoznati po delih mislim tocno to. Ampak, nato moras to svoje spoznanje pripeljati dol v fizicno realnost kot harmonizirano celoto, saj sicer od svojih izkusenj nimas
pretiranih koristi. To ne pomeni, da custva in razum delujeta neodvisno vsak od drugega. Ne, to
pomeni, da kljub temu, da sta mocno vitalizirana, ojacana, preciscena itd., itd., delujeta skupaj harmonizirano, usklajeno in da vedno delujeta skupaj, pa ceprav na videz tega ni videti.

In ko omenjas shizofreno situacijo zgoraj… Jah, ljudem se vecino dogaja tocno to, da zapostavljajo
eno na racun drugega. Prepuscaj se obcutkom, pa custvom, strastem, itd., itd. Potem pa, ko bi moral
ta custva nadzorovati, saj so sla npr. preko vseh meja pa imajo problem. Saj, vse kar znajo delati s svojimi custvi je prepuscati se jim. Pa se jim zdi to kljub vsemu se vedno vrlina. Isto pa je z razumom.
Zato prihaja do te t.i. shizofrene situacije. Ljudje ne znamo pravilno ovrednosti in uporabiti tega kar imamo na razpolago.

Na tvoje a vprasanje pa ti lahko dam primer. Ce se hoces nauciti plavati, se moras pokoravati zakonitostim vode. Ce hoces leteti, se moras pokoravati zakonitostim zraka, itd., itd. Isto je v sferah clovekove dusevnosti. Spoznati moras kam hoces, se s zakoni, ki vladajo tam harmonizirati in nato ti voditi njihov izliv skozi sebe v fizicno realnost. Pac v svetu, ki ga zivimo mu vladajo Naravni zakoni. V gorah so drugacni kot na morju. Podobno je s clovekovo psiho. Ce se jim ne pokoravas in jih ne spostujes imas pac problem. In, ko obvladas plavanje, ti plavas po reki kamor sam hoces in ne tja, kamor vodi tok reke. In, ce hoces, reko zajezis, postavis kaksen mlin na njej ali pa elektrarno, pa imajo se drugi od tega korist. Torej, spremenis njen tok po svoji volji, oz. zivis po svoji volji harmonizirano s Zivljenjem in ne zgolj po volji Zivljenja brez lastne volje.

Kar se pa b vprasanja tice me razumes narobe. Nicesar ne zanikas. Ko se ucis plavati, s tem ne zanikas svojega znanja leteti po zraku. Samo, pac ko plavas, takrat plavas, saj ti letenje po zraku v vodi ne koristi.

Titud said:
pač pa magično-arhaični, jest bi to poimenoval postmoderno hiperrrealističen.

Kako tako skonstrurirano realnost doživljaš ti, jst, oziroma kako jo doživljajo drugi, npr. tvoji bližnji? Tle gor maš bolj mal izkazanega razumevanja od drugih…

V bistvu nikomur ne razlagam kaj pocnem, za kaj se zanimam itd., ce pa ze kdo izkaze zanimanje, pa mu itak hitro upade. Pac moja knjiznica kronik slovenskih krajev, pa zgodovinskih, pa verskih in ostalih bukev nikogar ne zanima. Pa tudi, ce priznam, vsi moji prijatelji iz casov, ko nas je vera, zgodovina, okultizem, filozofija in ostalo druzilo, se danes zanimajo za ekonomijo, pravo, zur, zenske in alkohol. Pa se potem tudi jaz raje pogovarjam z njimi o the stvareh. Navsezadnje vecina tega tudi mene zelo zanima.

No, tisti, ki so pa ostali v liniji so pa v raznih sektah, krcanskih ali vzhodnih, pa se itak ne mores pogovarjati z njimi nic drugega kot o ozki liniji njihovega ucenja zivljenja. In tako skozi sebe tudi oni mene potem dojemajo, da ne grem v podrobnosti.

Tolk o tem, kako mene dozivljajo ljudje in jaz njih smislu duhovnosti. Jaz osebno se ne pritozujem.

Kar se pa tice tvojega ze kar "nekriticnega fanovstva", pa sem ga vesel. Odkrito receno. Ceprav se zdalec ni nekriticno. Heh, bi me pa zaskrbelo, ce bi se nenadoma pojavil npr. kaksen ala Oldi in rekel, kako super razmisljam.

Ja, je pa res, da morda nekatere moti (ceprav ne verjamem), da prakticno ze skozi celo kopico zelo razlicnih topicov in milijon postov vedno najdeva nekje skupno pot in jo skupaj naprej udrihava, pa ceprav je vsaj najino izrazoslovje ze po definicijo si nasprotujoce. Pa recmo, da je najin Nenavadno dialog morda cist, cist majcken dokaz, da dejansko je srednja pot, oz. zlitje sodobnega in starega tista prava pot. Jaz verjamem, da je tako.


Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kategorije
Reply #83 - 26.09.2002 at 11:13:31
 
a_hero wrote on 25.09.2002 at 21:36:50:
Titud,

Po mojem mnenju gre zato, da ljudje ne uporabljamo razuma pravilno, oz. mu damo prevelik poudarek takrat, ko bi bilo bolje, da bi morda bila custva v ospredju in obratno.
Isto je npr. s kaksno duhovno znanostjo, ko delas veliko s custvi, pa npr. nastopi razum, kot cuvaj, da ti custva ne pobezlajo.

Torej, ko pravim, da se moras spoznati po delih mislim tocno to. Ampak, nato moras to svoje spoznanje pripeljati dol v fizicno realnost kot harmonizirano celoto, saj sicer od svojih izkusenj nimas
pretiranih koristi. To ne pomeni, da custva in razum delujeta neodvisno vsak od drugega. Ne, to
pomeni, da kljub temu, da sta mocno vitalizirana, ojacana, preciscena itd., itd., delujeta skupaj harmonizirano, usklajeno in da vedno delujeta skupaj, pa ceprav na videz tega ni videti.


A bi lahko, jst,  kaj več povedov o npr.  kakšni tehniki v evropski magijski tradiciji, ki tako harmonično stanje pomaga vzpostavit. O tem, da je treba jemat skoz eno prakso, ki ma pokritje v filozofiji, sva že govorila. To naj blo konec konecev veljalo tud za vzhodnjaške prakse,  vendar se večina tehnik lahko po moje kar uspešno uporablja 'na suho',  izven vzhodnjaškega religioznega kontksta. Če o tem zarad povezanosti s prakso nima smsila teretizirat, prkaž to skoz kakšne druge topike pa teme, da nam zdeve mal bolj zlezejo pod kožo. Saj terminologijo smo si nekateri že kar prsvojli, se z njo lahko po moje dost pomagamo, ampak principe delovaja moraš le znotraj konteksta zaštekat, preden si z njimi lahko tud drugje kaj pomagaš.        

Quote:
V bistvu nikomur ne razlagam kaj pocnem, za kaj se zanimam itd., ce pa ze kdo izkaze zanimanje, pa mu itak hitro upade. Pac moja knjiznica kronik slovenskih krajev, pa zgodovinskih, pa verskih in ostalih bukev nikogar ne zanima. Pa tudi, ce priznam, vsi moji prijatelji iz casov, ko nas je vera, zgodovina, okultizem, filozofija in ostalo druzilo, se danes zanimajo za ekonomijo, pravo, zur, zenske in alkohol. Pa se potem tudi jaz raje pogovarjam z njimi o the stvareh. Navsezadnje vecina tega tudi mene zelo zanima.


Si dost natančno opisov vplive svojih prakticiranj na okolje, ampak o tem, s kakšnim povodom si se ga oprijel,  kakšno osebno psihično stanje/proces si s tem prakticiranjem pokriv/preobrazu/nadgradu pa komu bi ga v tem smislu priproču pa kako bi se ga v tem primeru lotu začet vsaj spoznavat, pa vsaj po mojem mnenju nis dost napisov. Če se ti zdi vredn, daj, nared mal reklame Smiley. Se mi zdi vsaj med mladimi zadje čase ful popularno, vsaj od harrya potterja pa gospodarja prstanov naprej, moja hčerka pa od vseposvsod vlač eno literaturo o srednjeveški magiji, posluša ene bende ki so inspiriran v sredjeveški ritualiki pa mitiologiji, jest sem pa mal nestrpen, ker ne znam potegnt ene rdeče niti skoz to v sedanji čas, čeprav me načeloma privlač in ne vidm v tem samo slabga. Je prazprav absurd, da je opazit največjo fascinacijo nad črno magijo (hči posluša samo zagrobno musko ala 'grave diggers', se oblač v črno pa mekjkapira z asociacijo na čarvnico), čeprav bi lahko po mojem velik pozitivnih odgovorov noter najdla, za katere tko kot tud jest čuti, da jih z današnjim  spoznavnim  aparatom  ni možno zapopast pa razrešit.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Kategorije
Reply #84 - 26.09.2002 at 22:44:49
 
Titud,

Uh, zdej si me pa dobil. Postavil si me v polozaj v katerem si nikakor ne zelim biti.
Da ti povem, da se sprva sploh nisem mislil vkljuciti v ta forum. Pa sem se prvic
oglasil ravno v topicu Crna magija, ker so ljudje vse zivo metali v isti kos. Pa sem
se vkljucil cist tko, da bi ljudem skusal pokazati, da vecino slabih npr. dusevno/duhovnih
stvari, ki se jim dogajajo kar ozigosajo s crno magijo, povzrocijo jih pa predvsem sami
sebi.

Sicer pa trenutno iz osebnih razlogov nisem ravno kos nalogi, ki si mi jo sugeriral.
Bi tako sirjenje med ljudi raje prepustil komu drugemu.

Drugace pa ne misli, da sem jaz ne vem kaj. Moje znanje tudi zelo zelo sepa, da ni tako pa se zdi morda ravno zato, ker se moja filozofija res nekoliko razlikuje od vecine filozofij ostalih na tem forumu.

Drugace pa crna magija samo kot TEORETICEN zacetek morda tudi ni tako slaba pot. Saj, ce je
tvoja hcerka normalen najstnik, jo bo ta atrakcija crne magije in skrivnosti, ki jo obdajajo
slej ko prej minila. In ce je njeno zanimanje za duhovnost iskreno, je na dobri poti.
Skusala bo odkriti kaj je druga plat crne magije, pa bo verjetno zasla na podobno pot Zahodne
tradicije, ki s crno magijo nima nobene veze.

Drugace pa vseeno. Daj preberi si ze velikokrat na Forumu omenjeno odlicno knjigo Bojana Rauterja Kosica, Modrost ukrocenih sanj. Odlicna knjiga samouka praktika, ki mu je uspelo predvsem s uporabo analiticnega uma in seveda dela. Meni je bila knjiga sicer zelo tezka za prebrat, predvsem zaradi terminologije, ki pa bo tebi po moje zelo blizu. Meni je bila ta knjiga eden od prvih prakticnih vodnikov, ceprav za sabo nima filozofske podlage, kaj z usvojenim znanjem poceti. Pa vendar.

Knjigo se v prosti prodaji po moje ne dobi vec, jih moras pa imeti cel kup po knjiznicah.
Ce si jo pa ze prebral, mi pa kaj vec povej o tem, kaj si mislis o njej.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kategorije
Reply #85 - 27.09.2002 at 15:44:03
 
Tenks, jst, se oglasim na to temo, ko jo mal bolj natančno prediham.

Bp, a čmo na temo kategorij še kašno rečt. Povej, na katera od začetnih vprašanj morda  še nis dobu zadovoljivga odgovora, da ne bomo spet skrenil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6