Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 69524 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #90 - 21.11.2002 at 20:02:00
 
Se mar ne zavedaš, Natawe, da ubijaš rastline? Ali pa ješ kar žive, kar prav tako pomeni ubijanje...

Mislil sem namreč, da so rastline tudi živa bitja...

No, šalo na stran. Res tako piše. Vendar zaradi kompletnosti in zato, da vidiš, da človek lahko vendarle je tudi živali, ne smeš izpustiti sledečega poročila, ki ga najdeš prav v istem poglavju, ki ga navajaš ti:

Quote:
27 Bog je ustvaril človeka po svoji podobi, po Božji podobi ga je ustvaril, moškega in žensko je ustvaril.
28 Bog ju je blagoslovil in Bog jima je rekel: »Bodita rodovitna in množita se, napolnita zemljo in si jo podvrzita; gospodujta ribam v morju in pticam na nebu ter vsem živalim, ki se gibljejo po zemlji!«


lp  Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #91 - 21.11.2002 at 20:41:43
 
hmmmnjeh
a gospodovanje pomeni ubijanje?

drgač pa jedenje rastlin vs. živali ...

ti boš verjetno se ne strinju da so rastline na nižji stopnji kot so živali in te da so na nižji stopnji kot človek.
mislm kot duša, sej veš ... sej razumeš.
in nekako če pogledam jablano, ko ji ubijem en jabuk, pomoje ona ne bo tolk zlo trpela, kot bo krava ko ji ubijem eno nogo ... z drevesi je več ali manj vsemi tako, pol so pa še žitarice ... te so sicer kr fajn, ampak .... jih je nekako treba skoz sadit, pa pol pobirat ... nja nja nja ... te reči je lojze dost dobr popisu ... mislm če ti iz svetega pisma ni jasno da sicer si šef živalim, da ubijat in jest jih pa ni glih dobr za tebe, sej prežvet se da, dobr pa ni, no ja ti zihr rečeš preden ješ bog blagoslovi jelo amen al pa kakšno mutacijo tega, tko da ni spet tolk slabo ... sm pa to že prevečkrat tipku da bi še enkrat, pač al jest življenje al pa smrt (bom reku živo hrano ki daje telesu življenje, al pa mrtvo hrano ki telesu pač ne daje življenja ampak mu ga odvzema)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #92 - 21.11.2002 at 21:43:56
 

Primerjava jabolka, ki, ko je dovolj zrelo tako samo odpade in na tleh zgnije, če ga kdo ne pobere- Samson, z zakolom mladih svinj, telet, piščancev ........ne vem kaj naj rečem no ... ???

Da se izognem kasnejšim nesporazumom, se moram popraviti- sem veganka- to se pravi, da živalim ni potrebno umreti niti zaradi moje hrane, niti oblek ali obutve.

Quote:
27 Bog je ustvaril človeka po svoji podobi, po Božji podobi ga je ustvaril, moškega in žensko je ustvaril.
28 Bog ju je blagoslovil in Bog jima je rekel: »Bodita rodovitna in množita se, napolnita zemljo in si jo podvrzita;gospodujta ribam v morju in pticam na nebu ter vsem živalim, ki se gibljejo po zemlji!«


Jaz "gospodujem" mojemu psu, štirim mačkam, ribicam v akvariju in ribniku, vendar to ne pomeni, da jih žrem, pač pa da sem prevzela za njih ODGOVORNOST- s tem sem jim postala "gospodar"!

Zdaj pa še enkrat preberi KAJ je dal BOG prvima človekoma V HRANO !!!!

Quote:
Bog je rekel: »Glejta, dajem vama vse zelenje s semenom, ki raste po vsej zemlji, in vse sadno drevje, katerega sadje nosi seme. Naj vama bo v hrano. (I.Moj. 1, 29)

Pa preberi še enkrat, pa še enkrat ..... 8)!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #93 - 18.12.2010 at 12:07:26
 
gape wrote on 18.07.2002 at 21:04:49:
srčna čakra ... zakaj samo do tja ...

stric pove kle zakaj samo do tja na en drug način glih u temu delu intervjuja
http://www.youtube.com/watch?v=DuJTeGRwRcE&feature=related
če koga zanima ...


http://www.google.si/search?as_q=&hl=sl&client=firefox-a&hs=qca&rls=org.mozilla%...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #94 - 24.06.2013 at 11:48:12
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #95 - 19.07.2013 at 11:59:57
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7