Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 41501 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #45 - 11.08.2002 at 10:35:12
 
Quote:
Harry, ali res misliš, da takšni verniki prav zares obstajajo. Mogoče, če so duhovniki oz. redovnice.


Ja, moja oma je bila ena takšnih.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #46 - 12.08.2002 at 09:48:55
 
Večina ljudi je, žal, dovolj pobožnih, da sovražijo, vendar ne dovolj, da bi ljubili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Abul Al Mali
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #47 - 12.08.2002 at 21:13:48
 
"The Jews, Muslims and Christians got it all wrong. The people of the world only divide into two kinds: one sort with brains and no religion, the other with religion and no brains."

Abul Al Mali, Syrian poet 1095-
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #48 - 12.08.2002 at 21:47:30
 
Hi Titud,

You said:
Enačenje duhovnosti/vero  s srednjeveško 'zatohlostjo' in 'nazadnjaštvom', 'mračnjaštvom' perko magijskih obredov RKC je znan protireligiozni argument 'antikristov', ki se sicer navdušujejo  nad idilično slovensko krajino  s cerkvicami na vsakem gričku in z njo tud tržijo. Še ena naša dvojnost, kot bi gape reku.  

Tukaj si me malce okrcal. Bom poskusal cim prej bolj pojasniti kaj sem tocno mislil. Moram priznati, da sem kar se tice tujih ver na nasih tleh bolj "konzervativen" kot vecina ostalih forumovcev.

Kar se pa tice npr. Markota Pogacnika in njegovega dela v slovenski pokrajini se popolnoma strinjam s tabo. Sem v bistvu fan od Markota. Namrec on s svojim delom dejansko tudi sledi Zahodni tradiciji na katero se tako pogosto sklicujem. Da se ne motim pa sploh potrjuje njegova knjiga Peti evangelij.

Pa naj recem, da ce bi mislil, da Marko sledi Vzhodni tradiciji, da ga ne bi bral in bi tudi bil proti njegovim zdravilnim skulpturam v slovenski pokrajini.

Tudi to bom poskusal drugic argumentirati, ceprav sem v bistvu vse povedal ze v topicu o kreatorjih in kreaciji.

Harry said:
Toliko lepega imamo za videti. Od tistih fresk, do stebrov, obokov, oltarjev in še in še.  

Pravijo, da je eden od namenov vseh tistih fresk, kipov in ostalih okraskov v cerkvi, da pritegnejo clovekovo pozornost in ga vsaj tako pripravijo, ce ze drugace ne vsaj podzavestno, na "misterije". Zna se zgoditi, da bos po polurnem obcudovanju npr. kipa Sv. Antona tako impresioniran nad njem, da bos hotel se prebrati kaj o njemu. In potem bos, npr. ugotovil, da je bil zdravitelj bolnih. Potem na stara leta, pa ko bos bolan, pa zdravila ne bodo vec prijela, se zna zgoditi, da bos v skrajnem obupu sel v cerkev, pokleknil in gorece molil k Sv. Antonu, da ti pomaga. In zna se zgoditi, da ce bo tvoja vera trdna in iskrena, da bos se res ozdravel.

Jest bi bil na tvojem mestu precej bolj previden pri obcudovanju naboznih zadev...

A-dio



Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #49 - 12.08.2002 at 22:12:25
 
Zanimiva teza, Jst. Ampak jaz občudujem predvsem arhitekturo, zato dvomim, da se mi lahko kaj takega pripeti. Je pa na tem svetu vse mogoče.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #50 - 13.08.2002 at 11:48:24
 
Abul Al Mali je imel precej prav. Pravi verniki razuma ne smejo uporabljati - vsaj na verskem področju, ker jim to dogme ne dovoljujejo.
Zanimivo, da so že pred tisoč leti tako dobro vedeli kaj je bistvo religije - odsotnost razuma. Le na ta način se da ovce krmariti. Si predstavljate pastirja s tropom pametnih ovac.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #51 - 13.08.2002 at 13:44:26
 
Quote:
You said:
Enačenje duhovnosti/vero  s srednjeveško 'zatohlostjo' in 'nazadnjaštvom', 'mračnjaštvom' perko magijskih obredov RKC je znan protireligiozni argument 'antikristov', ki se sicer navdušujejo  nad idilično slovensko krajino  s cerkvicami na vsakem gričku in z njo tud tržijo. Še ena naša dvojnost, kot bi gape reku.  
 
Tukaj si me malce okrcal. Bom poskusal cim prej bolj pojasniti kaj sem tocno mislil. Moram priznati, da sem kar se tice tujih ver na nasih tleh bolj "konzervativen" kot vecina ostalih forumovcev.  


Sploh nisem imel tebe v mislih, jst. Ti vidiš v antično/srednjeveškem obredju eno moč pa vitalnost, ki jo cerku nekoč znala izkoristiot  za razliko od tistih, ki mislijo, da je  cerkev od vekomaj ena  zagrobna zadeva in da   tipu dinamičnega zahodnjaka itak samo na pogrebih prav pide.  Ti veš za eno sugestivno moč cerkvenih  podob, ki jih drugi ne vidjo več. Ti veš za duhovno dimezijo pokrajine, ko jo drugi gledajo kot eno kičasto razglednico, ki jo blo dobrio popravit tko, da bo zgledala še bolj po bavarsko...

Mali abul je pa tisto o izključevanju možagnov in religije, če se ne motim, pisal v času križarskih vojn. Je takarat res zgledalo, da so v imenu religije umolknili možgani. Ampak samo pri tistih, ki so v imenu tega li onega boga  prekrižali meče. Dvomim, da je bilo leta 1000 pa še nekaj lahko bit nereligiozen, atesit al kaj podobnega. Psiha po moje ni poznala te opcije. Mali abul je ziher imel svojega malega bogeca pa relgijo, ki pa  mu ni zastrupila možganov. Evo, mali abul je po moje dokaz, da se z bogeci da, ampak morajo bit res tamali.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andrej Kočevar
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #52 - 14.08.2002 at 00:33:47
 
Nekaterim je najbolj pomembno da so zraven; sedijo v krogu, si bratsko podajajo zvitega tlečega bogeca in filozofirajo o napuhanih likih. Škoda se mi zdi, da usmrajajo zrak, ampak to je v bistvu moj problem...

Andrej
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Brez Bogecov
Reply #53 - 14.08.2002 at 09:47:09
 
čist tko usput, bog je trojica, man, word, gunja, slednja ni bogec je samo sestavni del bogeca
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #54 - 14.08.2002 at 10:48:00
 
Quote:
čist tko usput, bog je trojica, man, word, gunja, slednja ni bogec je samo sestavni del bogeca


To je dobr, da je bogec ponavad troedin, sestavljen iz  več delov. Je ena varovlka s tem not, da vsaj ta glavne tri dimenzije življenja not vključene, ki morajo med sabo uranotežene bit. Te sicer celga okupirjao, ampak se ne smejo drug proti drug drugemu z prevldaio borit, če jih hočeš kot enega bogeca občutit. Tle je zarad mene lahko tud gunja / sv. duh zraven, a je dobr, če sta zraven vsaj še dva...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Veri Important
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #55 - 19.08.2002 at 00:09:56
 
Žarek odrešenja za tiste, ku ste začel luč iskat na temle threadu: http://www.infidels.org.

Karel Miklav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Brez Bogecov
Reply #56 - 07.09.2002 at 21:18:25
 
Quote:
Žarek odrešenja za tiste, ku ste začel luč iskat na temle threadu: http://www.infidels.org.

Karel Miklav


Ha, ha! Kakšno odrešenje neki, Karel Miklav! Suženjstvo, slepo, temačno, srhljivo je na tisti strani. Kot neozdravljivi radovednež sem namreč tudi tam, kadar me piči za to ustrezen demon. Prav njemu nakljub, da bo videl, kako v resnici brez moči je. Mar je tebi tista luč tam odrešitev, prijatelj? Sicer pa, na katero luč si mislil. Jaz je tam zanesljivo nisem videl.

Je pa vidim kar nekaj na  tem forumu, pa še mnogo več na kakšnem drugem, ki ga tudi obiskujem. Tebi pa vso srečo v temni luči tiste strani, saj se tudi tam mogoče naučiš, da se bo vendarle potrebno vrniti kam drugam, če boš res hotel priti do prave luči.

In prave luči ti želim iz vsega srca, nasprotje tistega tam, na strani, ki jo navajaš.

Lep pozdrav,

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Sarnson
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #57 - 25.09.2002 at 13:48:59
 
Pa še to, dragi bratje! Kdor ne bo poslušal mojih besed, se bo cvrl v večnem ognju, jaz pa bom sral po njegovih threadih, ko ga že davno ne bo več med nami!!!!

Grin NESKONČNA JE PRAVIČNOST GOSPODA! AMEN!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Brez Bogecov
Reply #58 - 25.09.2002 at 21:16:36
 
Quote:
Cheesy NESKONČNA JE PRAVIČNOST GOSPODOVA! Smiley


To si pa lepo povedal, SARNSON! Zares, velika je pravičnost Gospodova. In zagotavljam Ti, da me navdihuje z veselostjo, ko vidim, kako provokatorsko si se me lotil, obenem pa uporabil orodje, ki takoj razodene, da to nikakor ne morem biti jaz. Kajti marsikdo bo prebral kar Samson, pa bo mislil, da se mi je zmešalo, saj na tem forumu že vsi vedo, da za takšne vulgarnosti kot ti pač nisem nadarjen in ne usposobljen.

Zelo nizko puzaš, prijatelj. Želim ti, da bi vstal, da bi se končno zares osvestil, potem boš vsaj vedel, kaj počneš.

Tistim pa, ki ste se mogoče prav tako zmotili v imenu, kot sem se prvi hip jaz sam, pa priporočam, da malo razmislite o kvaliteti takšnih sodelavcev na forumu. Sploh ne vem, čemu služijo, če ne izključno provociranju in diskvalifikacijam dobronamernih ljudi. In, seveda, delajo zelo slab vtis!

Lep pozdrav vsem!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Brez Bogecov
Reply #59 - 25.09.2002 at 23:14:57
 
veš kako jest pravm samson, nek se vidi nek se zna ...

ampak res ne moreš od mene pričakovat da bi brisu take poste, al pa se z njimi obremenjeval ... njih se pač SPREGLEDA - IGNORIRA.

NAJVEČ POVEDO TOČNO O NJIH LASTNIKU

in ta lastnik pač ni naš sodelavec, saj ni niti registriran - revež niti sam ne ve kdo je ... ali pač?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7