Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20179 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #30 - 21.08.2002 at 22:56:03
 
gape wrote on 20.08.2002 at 23:36:20:
to je naša dežela, kle se piše kar mi hočemo pisat.
in če amstelka prosi - ne prosi, zahteva, da je ne analizirat, jo pust pr mer.
lahko pa seveda pišeš tud o tem.

nebi več na to temo ... (a amstelka ni mi (sm nekako šteknu da ona NEhoče več o tem (o sebi)), al si mi samo ti)

možno da sm bistvo nerazumel - razlož mi da bom razumel ... prosim, me res zanima, kje v bistvu je bistvo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #31 - 22.08.2002 at 07:05:58
 
gape wrote on 21.08.2002 at 22:56:03:
nebi več na to temo ... (a amstelka ni mi (sm nekako šteknu da ona NEhoče več o tem (o sebi)), al si mi samo ti)

možno da sm bistvo nerazumel - razlož mi da bom razumel ... prosim, me res zanima, kje v bistvu je bistvo



Ok, Gape.
Amstel noče o tem več pisat. Pa ti tudi ne.
Se pač o tem ne bo več pisalo.
Čeprav, a ne, prav to, da se upoštevajo želje (govorim glede pisanja) in se (ne)piše v skladu z (ne)željami, je pravzaprav nasprotno od tvojega zagotovila, ki si ga takrat dal Angel, da se pač na tem forumu piše tisto, kar se hoče.
Tako sem vsaj jaz to razumela.
Ampak, prav, ne bom več nič rekla na to temo. Če bi nadaljevala, bi nadaljeval moj Ego, kaj.


In ko smo že pri Egu... Hotela sem povedati prav to, čemur sem se zdaj poskušala izogniti. Da ga vse prevečkrat uporabimo za izgovor. Če nekaj naredimo v smislu sebičnega, napr., imamo za to, kako zelo prikladno, izgovor, Ego. Mogoče boš ti rekel, ali pa kdo drug, da to ni izgovor, temveč pojasnilo, na koncu je tako ali tako vseeno. Imenovanje. Gre samo za imenovanje.
Ego pač jaz vidim kot en del moje celote. Kot celice pri telesu. Kot barve na platnu. ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #32 - 22.08.2002 at 11:54:23
 
gape wrote on 20.08.2002 at 23:36:20:
se opravičujem če sem koga u dvojnost spravu

He, he, se mi zdi, da si s delitvijo na Ego in ostale neimenovana področja, v dvojnost, v dualizem še najbolj učinkovito spravil kar samega sebe.  Grin

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #33 - 22.08.2002 at 21:42:15
 
N. wrote on 22.08.2002 at 07:05:58:
Ego pač jaz vidim kot en del moje celote. Kot celice pri telesu. Kot barve na platnu. ...


???
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #34 - 22.08.2002 at 23:58:50
 
jest pa ga vidim kot 'lupino' skoncentrirano predvsem okrog tretjega nivoja
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #35 - 23.08.2002 at 10:09:26
 
gape wrote on 22.08.2002 at 23:58:50:
jest pa ga vidim kot 'lupino' skoncentrirano predvsem okrog tretjega nivoja

Ne na tretjem nivoju gape, menda, če je pa vendar vmes med osmo in sedemnajsto dimenzijo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #36 - 23.08.2002 at 10:20:20
 
no ja ... k se boš o nivojih mal bolj izobrazu pa nazaj prid, pol se bova pa o sedemnajsti pogovarjala, do takrat bo pa kr med tretjim (zadnjim fizičnim) in četrtim (prvim duhovnim) nivojem ostal ... zame, zate je lohka pa tud tam ... na sedemnajstem ... zakaj pa ne ... če ti to kej pomaga, pri prepričevanju njega da se mora spremenit ... komot
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #37 - 23.08.2002 at 10:46:08
 
gape wrote on 23.08.2002 at 10:20:20:
no ja ... k se boš o nivojih mal bolj izobrazu pa nazaj prid, pol se bova pa o sedemnajsti pogovarjala, do takrat bo pa kr med tretjim (zadnjim fizičnim) in četrtim (prvim duhovnim) nivojem ostal ... zame, zate je lohka pa tud tam ... na sedemnajstem ... zakaj pa ne ... če ti to kej pomaga, pri prepričevanju njega da se mora spremenit ... komot

Gape, pa saj nisem govoril o kakšnih hierarhičnih nivojih ???, ampak o povsem neodvisnih dimenzijah. Pa to še ne pomeni, da ga ni na 1-7 in pa na tistih od sedemnajste naprej. Če je še kaj naprej. Ali pa če jih je res potrebno sedemnajst. Ali pa osem.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #38 - 23.08.2002 at 11:08:59
 
tud jest ne govorim o hierarihčnih nivojih ampak preprosto o nivojih, predvsem prvih sedmih nivojih katere je sposoben dosešt utelešen človek, ti ne predstavljajo hierarhije ampka preprosto vibracijo, pri kateri vibrira telo in mu je lastna ... that's it
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #39 - 23.08.2002 at 15:52:15
 
Fant moj, dimenzij je 26, ker če jih ni 26, potem se stvari še dodatno zakomplicirajo in ratajo naravnost grde. Torej jih mora biti 26. Sedem, lepo te prosim no.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #40 - 23.08.2002 at 17:00:43
 
ne trdim da jih ni, mam pa filing da dokler si v fizičnem telesu do njih ne moreš pridet, lahko če ga zapustiš, al pa po drugi strani da osnovnih sedem nivojev (človeka) deliš na podnivoje ... explain
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #41 - 25.08.2002 at 21:23:34
 
Sem moral kar nekaj časa čakat, da si pogruntal in mi uspel povedat, da ne razumeš o čem govorim. Sploh ni šlo za nivoje in dimenzije (26 dimenzij sem si mimogrede sposodil iz teorije strun, v naslednji fazi bi ti najbrž napisal kakšno čimbolj komplicirano enačbo) ampak bolj za način komunikacije.

Ko napišeš, da je ego lupina na tretjem nivoju, mam sam s tem en velik problem tole razumet.

Že samo izraz ego še vedno razumem v trojčku superego, ego, id, ki naj bi tvorili celoto, tako da o tem, da je ego oz. da sem jaz brez ega bolj težko razumem. Samo superego in id, saj bi me reveža kar na dve polovici raztrgalo, pa bi se mi pri tem še sanjalo ne zakaj. Bi šel še moj center na dvoje.

Ego iz pop-psihologije je pa tako nedefiniran oz. precej poljuben, pa ga vsi vlačijo po ustih in postih, da je čisto neuporaben za karkoli razložit komurkoli. Oz. je dober za vsem razložit vse.

Ego by Osho? (Se sliši kot kakšen znan dizajner, hmm, dizajner idej?) Bi bilo dobro vsaj omenit, da si pod tem predstavljaš to. Če bi bil prijazen, bi podal še kakšen link.

Za nivoje velja zelo podobno.

O čem hudiča vendar govoriš?

lp bp  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #42 - 25.08.2002 at 23:34:26
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #43 - 03.11.2002 at 11:44:47
 
Evo, v razmislek, če kdo želi, dodajam tole tukajle, kot nadaljevanje tistega dela tele debate, ko smo se pogovarjali o tem, ali je bolje imeti v partnerskem odnosu svoje nasprotje ali ne.

Začel ga je gape s svojim stavkom:
»jest sm ugotovu da partner mora v bisvtu bit tvoje totalno nasprotje ... čim imata neke stvari 'skupne' si tam notr že dajeta potuho ... naprimer dolg spat ... dva ki oba rada dolg spita ... dolg spita ... itd«,
Reply# 35, s threada DILEMA (btw: gape, ne morem več quotat – a si DILEMO zabetoniral? Wink)

Odlomek, ki ga želim dodati, je iz knjige »Najina ljubezen« iz njenega dela »Nezavedni zakon«:

"ISKANJE IZGUBLJENEGA JAZA

Kako pa je z vašimi nezavednimi željami, mislimi, občutki in vedenjskimi vzorci, ki ste jih morali opustiti, da bi se prilagodili družini in družbi? Kakšna oseba bi vam pomagala, da bi si ponovno pridobili občutek popolnosti? Bi bil to nekdo, ki bi vas spodbujal, da razvijete manjkajoče dele? Morda nekdo, ki bi z vami delil pomanjkljivosti in bi vam s tem lajšal občutek manjvrednosti? Ali pa nekdo, ki bi vas dopolnjeval? Preden si odgovorite, pomislite, v čem se počutite nepopolni. Morda je to slabša nadarjenost za umetnost, premočna čustva ali pa morda slabša sposobnost jasnega in racionalnega mišljenja? Pred leti, ko so vas obkrožali ljudje, ki so imeli močneje razvite sposobnosti, ki vam manjkajo, ste svoje slabosti verjetno še bolj občutili. Toda če ste uspeli razviti intimno zvezo z nekom, ki je nadarjen, verjetno nekoliko lažje doživljate svoje probleme. Namesto da bi bili polni občudovanja ali pa nevoščljivi, se počutite bolj popolni. V čustveni zvezi s to osebo ste na nek način pridobili tudi njene lastnosti; te so postale del večjega in bolj popolnega vas. Kot bi se s to osebo združili v eno.

Ozrite se okrog sebe in videli boste, kako pogosto ljudje izbirajo partnerje, ki jih s svojimi lastnostmi dopolnjujejo. On je recimo zgovoren, ona pa zaprta vase in razmišljujoča. Ali pa: ona je intiutivni mislec, on razmišlja logično. Ali: ona je plesalka, on pa okoren in trd…

Sleherni med njimi si skuša v teh yin/yang zvezah povrniti dele svojega izgubljenega jaza preko posrednika."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3