Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 15895 times)
LittleStar
Ex Member




Kako in zakaj reči NE?
28.06.2002 at 13:01:05
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

Morda je res, da si nisem priznala, da v resnici ne želim imeti z njim nič, pa vendar moja duša hrepeni po odrešitvi. Če smo ENO, kako oz. komu ali čemu rečem NE? Ali s tem tudi sebe ne omejim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #1 - 28.06.2002 at 13:04:21
 
Littlka, sej si kot duša umeščena v svojo realnost osebnosti. Rečem umeščena, ker ni nujno, da si ujeta.

Rečeš ne temu, kar čutiš, da bi ti škodilo. Rečeš ne temu, česar nočeš. Rečeš ne temu, česar si ne želiš.

Pa pusti ti kaj bo z drugimi... Če se drugi sesuje, ker mu ne dajemo več opore, je to njegov problem. Pomeni le, da sam ne zmore stati. Kaj imaš ti pri tem?
(Morda sem tu sfalila, ampak tak občutek mam, no)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #2 - 28.06.2002 at 13:12:22
 
Hej, Litty - meni še vedno majka nekaj puzzlov - tisto iz threada o ČM. Me lahko vsaj usmeriš, kje naj iščem? Kje konkretno se je thread dotaknil tebe?

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #3 - 28.06.2002 at 13:34:23
 
Ti pa zdajle lahko napišem svoje mnenje o tem, kar si napisala:

Quote:
Polega tega, imam tudi občutek, da mi nekdo bere misli. Zato se bojim misliti. Občutek 'napetosti' v glavi, včasih na vrhu. Tud v stanju pred spanjem, al pa v meditaciji so mi 'vsiljene' besedne zveze, in kar neke prizore vidim, ki vem, da jih nisem doživela, niti plod neke moje domišljije, zato, ko se zavem, se tega prestrašim.


Sem ravno zadnjič brala eno knjigo o tem. O tem, kaj meditacija sploh je, kako si izbereš odlomek, ob katerem meditiraš, kako si je dobro izbrati čas meditacije, pa o tem, naj imel poseben prostor samo zato, pa kakšna drža je najboljša, pa o zaspanosti med meditacijo, pa o telesnih občutkih (kaj vse naj bi naredil, preden se greš »meditacijo«), pa o nevarnostih meditacije in še in še. Pa sem, verjameš ali ne, poskusila. Pa ne zmorem odklopiti vsega. Lahko odklopim zunanji svet, ne zmorem pa se znebiti vseh misli, ki še kar letajo in letajo po moji glavi. Zato ti ne morem reči, od kje in zakaj se ti dogaja tisto, kar se ti dogaja v meditaciji, tukajle bodo verjetno svoje lažje povedali tisti, ki se s tem ukvarjajo. Meni namreč veliko več pomeni in pri tem tudi najdem nek notranji mir pri tistem, kar je napisala ana:

ana wrote on 28.06.2002 at 12:20:43:
da greš v naravo in da se zaposliš z življenjem v njej. Da sediš nekje sama in se čudiš metulju ali pa polžu ali pa žvrgolenju ptic. Da se ne obremenjuješ z mislimi, ampak se samo prepuščaš življenju okrog sebe. Kaj vse ti lahko nudi narava on opazovanju. Če boš aktivno spremljala lastovičje lovljenje mušic, te bo to miselno tako zaposlilo, da se ti druge misli sčasoma ne bodo več pojavljale. Sčasoma.


In počasi, počasi, ko samo opazuješ dogajanje okoli sebe, ko si sam s seboj v naravi, v miru in tišini, sprostiš tudi misli. In verjetno doživiš podoben občutek, kot pri meditaciji, ne vem. Morda ne bi bilo slabo poskusiti tudi ta način, morda ne boš imela več občutka, da ti kdo bere misli in občutka napetosti v glavi?

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #4 - 28.06.2002 at 13:36:51
 

Miska wrote on 28.06.2002 at 13:12:22:
Hej, Litty - meni še vedno majka nekaj puzzlov - tisto iz threada o ČM. Me lahko vsaj usmeriš, kje naj iščem? Kje konkretno se je thread dotaknil tebe?

M.


Dotaknilo se me je že zdavnaj nekaj, kar je kot svojo izkušnjo z ibogain tripa opisal nekdo, in sicer: na koncu te obišče črni (v kakršni koli obliki to zate je) in ga je treba poslati nekam, reči ne, in se odločiti za svobodo. To je v nasprotju z mojim življenjem. Res je, da sem si vzela čas, kjer sem si lahko, kjer je bil moj strah (črna magija) neozaveščen. Ampak po svojih močeh sem življenju (podzavesti) zmeraj rekla da, ali vsaj z kompromisi. Naučiti se ljubiti svojo senco. Vendar moj strah je postal prevelik in neznosen, ker sem vse pomešala in se ne znam odločit, zmanjkuje mi časa, in res ne bi rada storila napake. Spet bom bleknila morda eno neumnost: namreč, če storiš usodno napako, moraš ponovno v enem izmed naslednjih življenj skozi to izkušnjo. To je moj največji strah. Je to iluzija? Vi ste vendar tisti, ki se pogovarjate o inkarnacijah kot za šalo.






Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #5 - 28.06.2002 at 13:49:51
 
Quote:
Spet bom bleknila morda eno neumnost: namreč, če storiš usodno napako, moraš ponovno v enem izmed naslednjih življenj skozi to izkušnjo. To je moj največji strah. Je to iluzija? Vi ste vendar tisti, ki se pogovarjate o inkarnacijah kot za šalo.

Sam bi se v primeru enega poštenega karmičnega, kozmičnega ali drugačnega zapleta s tem skoraj gotovo ponovno srečal. Če ne že prej, potem pa v tisti moji inkarnaciji, ki bi vstala iz postelje naslednje jutro. V primeru zelo hude komplikaciji, pa tudi v kakšni inkarnaciji iz kakšnega drugega jutra, dneva ali večera kdaj pozneje. Brrr... Tudi mene je strah.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #6 - 28.06.2002 at 13:53:08
 
Uf, zgleda, da sem res bolj pri ta butastih. Mi je jasno in se čisto strinjam s temle, kar si napisala:

Quote:
na koncu te obišče črni (v kakršni koli obliki to zate je) in ga je treba poslati nekam, reči ne, in se odločiti za svobodo. To je v nasprotju z mojim življenjem.


In o tem si na oni temi Vampirji – energije, kjer sem te jaz našla, napisala tole:

Quote:
O tistem fantu iz threada ČM, ki je pošteno načel moj umetno zgrajeni mir, bi rada napisala še tole: napisal mi je pismo, v katerem se mi opravičuje za vse kar mi je storil. Pravi, da je šel skozi veliko preobrazbo na duhovnem in da se mu je dobesedno sčupalo. Zdajle je bil en mesec je bil na zdravljenju v umobolnici in pravi, da je zopet našel sebe. Želi, da mu oprostim njegovo norost - tako se je izrazil in pravi, da bi želel razmerje z menoj.


In meni tukalje manjkajo puzzli, veš, zato sem želela, če me lahko usmeriš na tisti thread, da jih sama poiščem, ali pa se potrudiš in še enkrat napišeš. Verjetno nisem samo jaz tista, ki se čez tisto dolžino in globino tistega threada še ni uspela prebiti, ali pač?

Ti težim? Ni to moj namen, iskreno bi želela deliti svoje mnenje s teboj. Pa ga ne morem, če razpolagam samo z delčki…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #7 - 28.06.2002 at 14:06:38
 
Miška oprosti, ni lahko vedet, kolk je drugi na tekočem, ko pa nekako zmeraj sodimo po sebi.

Če te bo zanimalo, pod replyem št. 39 odprla to zadevo x,y (jaz in fant).

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102276...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #8 - 28.06.2002 at 14:11:41
 
Hej, hvala, zdaj grem pa nad črno magijo, hehe. Grem brat, pa se ti javim takoj, ko kaj "spesnim". Prav?

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #9 - 28.06.2002 at 14:39:57
 
Quote:
Sam bi se v primeru enega poštenega karmičnega, kozmičnega ali drugačnega zapleta s tem skoraj gotovo ponovno srečal. Če ne že prej, potem pa v tisti moji inkarnaciji, ki bi vstala iz postelje naslednje jutro. V primeru zelo hude komplikaciji, pa tudi v kakšni inkarnaciji iz kakšnega drugega jutra, dneva ali večera kdaj pozneje. Brrr... Tudi mene je strah.

lp bp


Ne vem, zakaj imam občutek, da je tole, bp, z kančkom cinizma. Dobro, ne rabi bit zadeva v naslednjem življenju. Čas je iluzija. Pa vendar 'jutri' se mi lahko zgodi to kar se je njemu, če ga ne bom sprejela. Valentina, ana, Amstel, bp, Miška - res hvala. Ena lepa misel je: ničesar ni razen ljubezni, naj vas maske in poze ne preslepijo. Kako naj temu rečem ljubezen, če sem celo življenje imela občutek krivde, da sem nekaj grozno narobe naredila, da imam tako težko pot in se moram odslužit?




Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #10 - 28.06.2002 at 14:56:35
 
LittleStar!
Hja, situacija mi je zelo znana, sem šla skozi podobno. Samo dogajanje je bilo drugačno, ni bilo povezano z nekimi razsvetljenji, transformacijami, prejšnjimi življenji ipd. Je bil samo konkreten svet in konkretno neujemanje. Ko se vrtiš in vrtiš v začaranem krogu, ko uspeš slišati sebe, pa se takrat umakneš, pa te spet nekaj prepriča v to, da se vrneš v začarani krog, kjer se spet začne peklenski ples, same bolečine in trpljenje, pa spet nekje najdeš neko moč, spet poskusiš poslušati sebe, se spet umakneš, pa spet vrneš,… in krog se nadaljuje in nadaljuje, konca pa ni…

Glej, ne znam teoretizirati, niti ne znam tega povedati abstraktno. Bom povedala iz konkretnega sveta, kako je meni uspeli prebiti in uiti iz tega začaranega kroga. Enostavno se bo slišalo, pa vendar verjemi, da je bilo za to potrebno ogromno neke volje, energije, bilo je ogromno neke bolečine, ogromno je bilo potrebnega nekega časa, da sem to zmogla. Velikokrat, prevečkrat sem se vrnila v ta prekleti začaran krog, velikokrat uspela uiti iz njega, dokler se mi ni nekoč dokončno posrečilo – zaključila sem peklenski začarani krog, dokončno zbežala iz njega in uspela najti svoj notranji mir.

Edino, česar se moraš držati je to, kar so ti rekli že vsi drugi (pa šele zdaj, ko sem sestavila vse puzzle, vem zakaj). Poslušaj samo sebe in poslušaj to, kar ti govori srce. Če si sama tolikokrat in tolikokrat izkusila, da to ni to, kar v bistvu želiš in da si sama želiš nekaj drugega, potem se sliši. Sliši samo sebe in to, kar ti govori srce. Ker to je edino pravo in to je edino tisto, ko boš morda nekoč in nekje, ob drugi priložnosti in z nekom drugim, lahko našla tisto, kar si želiš in kar ti bo prineslo notranji mir.

Oseba y bo verjetno še poskušala. Na vse možne načine. In če te dobro pozna, potem pozna tudi tvoje rane, na katere mora pritisniti, da se boš vrnila. Ampak to ni ljubezen. To je egoizem, če izkoriščaš rane sočloveka, da dosežeš tisto, kar hočeš ti. Prava ljubezen bi bila pustiti te v miru toliko časa, da najdeš samo sebe. Prava ljubezen vključuje tudi tveganje, da v tem času, ki ga daš nekomu, da išče samega sebe, potem ne najdeš več sebe. Da torej osebe y v tistem, za kar bi se odločila ti, ne bo. To bi bila, po mojem mnenju vsaj, edina prava in globoka ljubezen. Ki pa jo je zmožen le malokdo in v tem, kar si napisala ti o osebi y, jaz tega ne najdem. Pa če se še tako trudim. Žal.

Tako, da bi ti jaz rekla: ne vračaj se! Ne meči svojih biserov osebi y, ker jih ne prepozna in se ne zaveda njihove vrednosti…

Hej, kadar je meni težko, se usmerim v dobro… In dobro prihaja na pot…
M.

P.S. Še glede tegale:
Quote:
če storiš usodno napako, moraš ponovno v enem izmed naslednjih življenj skozi to izkušnjo. To je moj največji strah.

Ne vem. Sem nekje prebrala, da v vsakem novem življenju rešujemo nekaj, kar nam je ostalo nerešenega v prejšnjem življenju. Zato usodne napake ne moreš storiti. V tem življenju si z namenom, da rešuješ nekaj, kar ti je ostalo nerešenega iz prejšnjega življenja, ni pa nujno da je to tudi tisto, za kar se ti bojiš, da bi bila »usodna« napaka. Morda te to čaka za naslednje življenje, ne vem. Zato po mojem mnenju usodne napake ni. V tem življenju moraš rešiti nekaj, za naslednjega te čakajo druge stvari.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #11 - 28.06.2002 at 15:25:18
 
Quote:
Kako naj temu rečem ljubezen, če sem celo življenje imela občutek krivde, da sem nekaj grozno narobe naredila, da imam tako težko pot in se moram odslužit?


Če bi imelo smisel, da se spominjamo prejšnjih življenj, bi se jih. Pa do tega nimamo dostopa, tako, na vsakdanji vpogled.
Torej, brez veze se s tem obremanjevat.

Littlka, dej nekaj povej.
Če se ti sedaj ne bi zapletala v te zadeve, kako bi živela svoje življenje? Namesto tega, kar je sedaj, kaj si predstavljaš, da bi živela?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #12 - 28.06.2002 at 15:29:45
 
Amstel, problem je, da vem le, da ne bi rada opustila tud način življenja, da sem v samoti, berem knjige, poslušam glasbo, tako kot sem v bistvu navajena vso življenje, ampak nekaj bom mogla spremenit, pa ne vem kje začet. Občutek krivde je pa verjetno od tam daleč še, ko me je mama pri 1 letu starosti pustila, pa še ata potem....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #13 - 28.06.2002 at 15:40:56
 
Mislim, da si ne rabiš odtegniti stvari, ki so ti pomembne. Sprejeta boš vseeno, tudi če bereš knjige, poslušaš glasbo, da rabiš samoto. Lahko si privoščiš tudi občasne umike in bo vse v redu.

Žal mi je, da si imela izkušnjo zapuščanja. In verjamem, da del tebe verjame, da si ti kriva, da sta odšla. Verjamem, da misliš v enem delu sebe, da sta odšla, ker si ti tako grozna.
To otroci delajo.
Veš pa tudi, da za odhod odraslih ljudi, ne more biti kriv otrok. Vem, da veš. Morda si prikličeš dvom:" starši naj bi imeli otroke radi. Morajo jih imeti radi. Morajo otroka sprejeti. In če ga ne sprejme, potem je že otrok tako grozen, da se starš odloči oditi."

Littlka, da se starš odpove otroku, pomeni, da je bilo nekaj hudo narobe. V njiju. Da ni zmagala ljubezen do tebe, ampak težava v njiju.

Sedaj si Littlka ... Big star, nisi več mala. In mali littlki moraš razložit, da ni nič kriva. Pa poskrbi zase tako, kot si rabila od drugih, pa ni bilo. Ti postani sama sebi mama in ata. Poslušaj se. Skrbi lepo zase.

Littlka, a ne da ne bi svoji hčerki privoščila, da bi bila v odnosu s tem fantom?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #14 - 28.06.2002 at 15:43:17
 
mogoče boš morala mal več ljubit in manj meditirat ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4