Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15104 times)
alja-alja
Guest




najdi sreco v sebi
08.08.2002 at 13:49:15
 
Vsem skupaj najprej posiljam velik ljubezni,   Kiss

Mogoce mi lahko kdo pomaga.
Non sto se mi pojavla eno in isto vprasanje. Mogoce ste ze to temo kdaj naceli, ne vem, saj je vseeno.

Nekako ni "pravilno", ce isces stvari, ki te osrecujejo zunaj sebe. Najti jih moras znotraj sebe. Potem bos trajno srecen in zadovoljen.

Jaz to non stop iscem, pa ne morem najti. Mogoce mi uspe za doloceno obdobje, potem pa obcutek zadovoljstva izgine.
Najbolj me moti, ker se kot prepricujem, da, ce sem sama sem srecna in vsaj mislim, da sem, potem sem z fantom in sem ful srecna in ko se razideva sem blazno nesrecna.
Takrat si govorim:"Moje zivljenje je polomija, nihce me ne mara". Pocutim se grozno ... rabim kr nekaj casa, da se dvignem, da se spet pocutim srecno in zadovoljno (ceprav nikoli tako, kot takrat ko sem z partnerjem)
Iz ene skrajnosti v drugo. Nocem vec iskati te minljive srece, stvar, ki  jutri lahko gre in ti ostanes sam, nesrecen.

Vas sprasujem kako najti to sreco v sebi, mogoce ima kdo kak predlog. Saj vem, najprej sebe sprejmi ... se imaj rad ... praznina je pa se vedno tukaj.

a je sploh kdo, ki je sam (nima partnerja), srecen?

Alja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: najdi sreco v sebi
Reply #1 - 08.08.2002 at 13:55:41
 
Jaz.
Resno.
Zame je vsaka stvar nova iskušnja, nov izziv, nov nauk.
Če sem sam, sem srečn, ker sem svoboden(smisel svobode je neoziranje se na nikogar in početje česarkoli, kar drugi zaradi moralnih ali katerih koli načel ne odobravajo) in veselje spoznavanje okolice in ljudi okoli sebe.
Ko sem v vezi se zopet učim. Vsako novo dekle me nauči nekaj. Zato pa se mogoče veze tudi končajo, ker ni več kaj učiti, ali kakorkoli, a vseeno ostajam srečen.
By the way, sem en tistih ki si že zjutraj v postelji reče, danes je pa zopet en lep dan, čeprav ne vem zakaj.
Razen, seveda če sem prejšnji dan poiskusil kako kapljico preveč, takrat pa življenje sovražim Grin
LP
T.
Srečen sem ker živim in se non stop učim. Pa saj realno gledano življenje je lepo. Kaj počnem sedaj? pogovarjam se z zanimivimi ljudmi. Mogoče celo čudovitimi, tzega ne vem, ker jih poznam(razen nekaterih-ki pa so čudoviti tudi v RL) samo preko tega medija. A vseeno,
TEXT
Back to top
 
 
IP Logged
 
alaj-alja
Guest




Re: najdi sreco v sebi
Reply #2 - 08.08.2002 at 14:31:45
 
ja iskreno povej, si bolj srecen, ko si sam ali ko si z nekom?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: najdi sreco v sebi
Reply #3 - 08.08.2002 at 14:39:03
 
Ne morem reči. Nekako oboje. resno. ker tudi če nisem v vezi imam veliko prijateljic Wink, tako da mi bližine ne manjka. Bi skoraj rekel da nekako ko sem sam mi bolje paše. Pravzaprav, odvisno od obdobja.
Ni dejanskosti-srečen sem v obeh situacijah.
Edino v vezi nisem bil srečen, takrat ko sem naredil napako in izbral napak, potem pa zaradi strahov in iluzij nisem upal prekiniti-takrat sem trpel. Bal sem se biti sam.
Potem mi je nekoč prišlo na uho-kdor ne zna biti sam, ne zna biti v vezi-pa sem probal-tri leta sem si vzel čas zase. In dejansko deluje, spoznaš se, spoznaš svoje potrebe, svoje vzorce. n od takrat vse kar si želim od partnerja, je sprejemanje in neomejevanje, in ker se ne bojim biti sam, ne čutim obvez.
Če si kaj brala, bi lahko videla, da sem trenutno stopil iz dokaj dolge veze, brez obžalovanj, njej sem naredil uslugo, čeprav se verjetno sedaj ne zaveda, a pustimo času čas, upam da bo razumela.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: najdi sreco v sebi
Reply #4 - 08.08.2002 at 14:42:38
 
Oh Alja, pa ne mores zdej to dvoje primerjat kot sladkor in kis.

Vse je odvisno od situacije same. Ko sem bi par let nazaj eno obdobje samski in se nisem hotel vezat, mi je blo prou fino in sem bil srecen. Sedaj, ko sem porocen mi je prav tako fino in sem prav tako srecen.

Me razumes? Nekako ti ne morem povedat kdaj sem bil bolj srecen. Po mojem je cist odvisno kako je clovek nastelan. Nekdo je samotarski tip in se veze z eno osebo mogoce samo zaradi strahu, da se bo samotnosti nekoc navelical in bo takrat za karkoli prepozno. Drug pa ki je rad vezan z nekom, se pa sili v samotarsko zivljenje, ces, da ne bo cesa zamudil. Ne vem. Presodi sama, kaj ti bolj odgovarja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
alja-alja
Guest




Re: najdi sreco v sebi
Reply #5 - 08.08.2002 at 14:49:41
 
ja vem, ampak nekako sem prisla do tega, da mi je definitivno bolj fajn ko sem z nekom. sem bolj srecna, pocutim se izpopolnjeno.
Pri tem pa se pojavi strah, da bi ga izgubila ... da bom spet sama.
Zopet nocem tega, hocem postati bolj trdna in samostojna, srecna sama s sabo, da bom potem tudi z njim. Nocem da je moja sreca odvisna od nekoga, razumes?
Ampak saj pravim, tega ne najdem, ce se se tako trudim. Praznina ostane.
Nekako kr nevidim smisla v tem kaj delam (v zivljenju), saj vem, da je noro, ampak tako je. V stareh v katerih sem uzivala mi ne ponmenijo nic, prazno je vse.
alja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: najdi sreco v sebi
Reply #6 - 08.08.2002 at 14:57:13
 
Quote:
ja iskreno povej, si bolj srecen, ko si sam ali ko si z nekom?


Verjetno velja za vse enako, da so včasih bolj srečni sami, včasih pa, če so s kom, ne pa stalno eno ali drugo.

Če bi morali biti stalno z nekom, bi se to kmalu spremenilo v pravi pekel, kot ga je lepo opisal Sartre v enem svojih romanov - nekaj ljudi za stalno zaprtih v  skupnem prostoru. Vsak je kmalu spoznal kakšen pekel je  to in si najbolj zaželel, da bi bil lahko vsaj za nekaj časa sam.

Najbolje je, če si lahko nekaj časa sam, pa spet v družbi, pa v dvoje, in tako naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: najdi sreco v sebi
Reply #7 - 08.08.2002 at 14:57:28
 
Ja alja to je ta problem, bojiš se biti sama. A dokler se boš bala biti sama, nikoli ne boš ti ti. Ampak kvečjemu medla projekcije same sebe, ker boš pustila drugim, ki so s teboj tudi tisto kar ti ne paše, samo iz tega naslova, da ne bi bila sama.
Na začetku je težko biti sam. A ščasoma vidiš vse čudovite stvari, ki so ti v vezi skrite.
Tako je kot John pravi, ni pa rečeno da si ti jaz, pa vseeno, mislim, da se strinja z menoj ko pravim, da te ne sme biti strah, biti sam.
Je tako John?
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: najdi sreco v sebi
Reply #8 - 08.08.2002 at 15:02:03
 
Bardo, ja Za zaprtimi vrati, čeprav jaz mislim, da je bil tam pekel biti za večno zaprt z dvema ženskama  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: najdi sreco v sebi
Reply #9 - 08.08.2002 at 15:08:18
 
Thot wrote on 08.08.2002 at 15:02:03:
Bardo, ja Za zaprtimi vrati, čeprav jaz mislim, da je bil tam pekel biti za večno zaprt z dvema ženskama  Grin Grin Grin


Tega detajla pa namenoma nisem omenil, da ne bi bilo kakšne zlonamerne asociacije  Roll Eyes  Cheesy

Kaj meniš, če bi bil zaprt samo z eno, da bi bilo kaj drugače?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: najdi sreco v sebi
Reply #10 - 08.08.2002 at 15:11:37
 
[color=Blue][/color]Mogoče je res to, kar mnogi trdijo, da je SREČA V NAS SAMIH. Stvar prepričanja je to. Najti srečo v sebi tudi, ko je človek sam s seboj, ker si si sam kakor najbojša družba, ker se poznaš...človeka lahko pripelje tudi v samotarstvo. Ranjen duh očitno misli, da je varneje, če se ne zapleta z drugimi... le ugotovili bodo, da sam po sebi ni vreden ljubezeni. Lažje se je zato včasih preprosto izogniti tej izčrpavajoči igri in hoditi sam... na površju lahko tak človek igra družabnost, toda v svoji globini je v resnici sam. Biti sam pa ni lahko. Sebe lahko spoznamo le kot odsev v očeh drugih ljudi. V njih najdejo svojo vrednost, ki nas osrečuje. Večina ljudi pa išče olajšanje v tem, da se zamotijo, tako naprimer z nenehnim posedanjem pred televizijo ali s popolno predajo delu in igri. Toda v zamotitvi ni rešitve. Lahko je samo začasna. Le preprečuje, da bi bolečino in samoto res pregnali. Hočem ti povedati tako kot ženska. Biti sam je najslabša od vseh možnosti. Ne mislim, da se mečeš okoli vratu še bolj na svojega fanta, postala boš posesivana. Zakaj si vsaj takrat ko si sama ne najdeš tudi drugih prijateljev in prijateljic? Bolečina samote bo krajša. Ne sedi doma in ne premišljuj samo o sebi. Pojdi ven v svet in opazila boš, da je na svetu še mnogo ljudi, ki so vredni tvoje pozornosti. Ne zapravi si življenja doma med štirimi stenami, škoda te je. Včasih je dobro odvrniti pozornost stran od sebe in živlenje se ti odpre v milijon drugih razsežnostih.
Pa srečno!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: najdi sreco v sebi
Reply #11 - 08.08.2002 at 15:15:54
 
Eh, moški! Vidva imata super idejo. Biti zaprt med štirimi stenami...seveda z eno hot žensko... Dobra ideja! Jaz bi se tud dal tko zapret...se ve, ne z žensko...
Bad! Tole pa ni blo nič po angelsko...je pa resnično!
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: najdi sreco v sebi
Reply #12 - 08.08.2002 at 15:17:18
 
[color=Blue][/color]dal=dala
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: najdi sreco v sebi
Reply #13 - 08.08.2002 at 15:25:34
 
Uf Angel,  Sartre ni bil ravno navdušen nad to idejo, jaz pa tudi ne Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: najdi sreco v sebi
Reply #14 - 08.08.2002 at 15:31:57
 
Angel wrote on 08.08.2002 at 15:15:54:
Eh, moški! Vidva imata super idejo. Biti zaprt med štirimi stenami...seveda z eno hot žensko...
lp
Angel


Ampak poanta je v tem, da ne za stalno, ker potem je to prispodoba pekla.
Za nekaj časa pa ne more biti slaba ideja - to bi še angelci počeli, če bi ritke imeli  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3