Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10684 times)
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Učenje in še enkrat učenje...
22.07.2002 at 21:52:36
 
Nekaj kar me vedno znova preseneti.O.K....vem,da se kar naprej učimo,preizkušamo...in ravno zato me to ne bi smelo presenečat,pa vseeno.
Ste kdaj pred preizkušnjo.ob kateri imate priliko pokazati kaj-koliko ste se naučili iz prejšnje,pa kljub vsemu kar veste,znate naredite podobno napako?
Saj vem,enkrat,dvakrat...ni pomembno kolikokrat nasedeš,pomembno je,da enkrat splavaš.
Se kdaj počutite,kot bi se zaradi tega morali nazaj na "štart",namesto da bi šli naprej ...proti cilju?
Ali bolje...kot bi proti cilju hodili počasneje?

Lepo Vas pozdravljam,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #1 - 22.07.2002 at 23:06:50
 
Mogoče pa delamo napake zato, ker jih znamo delati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #2 - 22.07.2002 at 23:08:18
 
Kaj sem zdaj napisala?

Eh, grem raje spat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #3 - 22.07.2002 at 23:09:27
 
vzorec?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #4 - 22.07.2002 at 23:30:15
 
Quote:
Kaj sem zdaj napisala?


To je učenje. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #5 - 22.07.2002 at 23:31:27
 
gape wrote on 22.07.2002 at 23:09:27:
vzorec?


Ja, Gape, tukaj bi znal biti pa zelo blizu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #6 - 22.07.2002 at 23:33:35
 
Robi wrote on 22.07.2002 at 23:30:15:
To je učenje. Wink


Ej, Robi, preden grem res spat,

tole skor moram napisat:

a je teb (tako kot comp-u) tud kej v uč padlo?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #7 - 22.07.2002 at 23:38:23
 
Quote:
a je teb (tako kot comp-u) tud kej v uč padlo?


Ja, Quote:
tukaj bi znal biti pa zelo blizu.  
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #8 - 24.07.2002 at 08:36:56
 
Ja seveda.

Meni se zdi to pomembno vprašanje in tudi veseli smo lahko da je tako. Da je treba it večkrat kaj ponovit. Zelo smo lahko veseli, da nam življenje to še dopušča.

Precej težje je nekemu vojaku, ki se mora odločati v trenutku in napačna odločitev ga lahko stane glave. Ne more it nazaj na štart pa ponovit akcijo.

Prihajajo pa časi, na katere opozarjajo vsi preroki, vsi Veliki, ko se ne bo dalo več vračat nazaj na štart. Za vsako odločitev bomo morali prevzeti polno odgovornost. Kar bi morali delati že sedaj, pa nam zaenkrat življenje omogoča še mnogo izbir.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #9 - 24.07.2002 at 09:22:37
 
Uf, Katarina, jaz se strinjam z Gape-om:

gape wrote on 22.07.2002 at 23:09:27:
vzorec?

Nekaj, kar si kot otrok sprejela v svojo podzavest in po tem podzavestno/avtomatsko ravnala vse svoje življenje do sedaj… Veš, kolikokrat si do sedaj reagirala na način na kakršnega si reagirala do sedaj in na način, ki ga sedaj poskušaš spremeniti? Zmoreš prešteti? Verjetno ne in to niti ni pomembno…

Pomembno je, da se zavedaš, kaj želiš spremeniti in kako želiš spremeniti… In pomembno je, da to prepoznavaš v danem trenutku in ne potem, ko je zadeva že mimo. In, ja – seveda delaš napake. Kot jih tudi jaz. Kot jih vsi. In ne ene same, niti ne dveh, pa ne treh… Veš, kolikokrat boš morala novo reakcijo, nov način reagiranja ponoviti, da boš lahko spremenila svoj vzorec? Da boš novi vzorec zapisala v svojo podzavest, oz., da bo novi vzorec prekril starega? Uf, ja, velikokrat… In velikokrat boš še zgrešila, velikokrat boš še vedno odreagirala na »stari« način, ali če hočeš – veliko bo še teh napak, kot jim rečeš ti…

Ampak pomembno je, da o tem razmišljaš... Da se tega zavedaš… Pomembno je, da se zavedaš, da bo še veliko takih napak, ki jih boš še storila na svoji poti… In jih ne vzameš kot »napake«, ampak kot izkušnjo, ki jo lahko obrneš sebi v prid…

In pomembno je, da si vesela tudi vsake tvoje pozitivne reakcije, uspeha torej... Je mičken korak na poti k tvojemu cilju… Ampak je korak… In je vreden…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #10 - 24.07.2002 at 13:46:40
 
ah, katarina mi je tolk dabest, če kdo vpraša kaj takega,  da bi te najrajš kr objel...

sem tud sam začel s temi vprašanji pol pa šel v znanost itd da bi jih dojel, pa sem jih večino, ti bom tud napisal sam da mal uredim stavri, moje izkušnje o tem.

sem tolkrat zajebu, da bi se človk kr zjoku, pol sem pa en dan reku e ne bom več in takrat se je začela nova dimenzija učenja, last it, sam še vedno traja, se še učim v 1x dojet in uredit stvari.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #11 - 25.07.2002 at 15:18:18
 
Ja...
Prav to sem rabila.Potrdilo,da so vse te kontradiktornosti v meni,kadar naredim kiks, nekaj povsem normalnega.Prav zato,ker  "znam"  včasih tako presneto usekati mimo...
Ja potrebovala sem slišat,pa žal v tistem trenutku ni bilo ob meni nikogar,ki bi mi to povedal.
Hvala Vam...


Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #12 - 26.07.2002 at 11:03:12
 
[quote author=Miska
… In pomembno je, da to prepoznavaš v danem trenutku in ne potem, ko je zadeva že mimo. [/quote]
Miska vse kar si napisala je nekako smiselno, seveda, saj je večkrat(tvoje pisanje), vendar tukaj me je pa nekaj zbodlo, pa ne želim se loviti na besede, a vseeno, kako pa veš da si naredil napako v danem trenutku? Si mislila da jo popraviš, predno nastane škoda ali predno nastane še večja škoda? A mi poveš prosim?(ne poznamo se dovolj, da bi kar nekaj sklepal) Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #13 - 26.07.2002 at 11:37:47
 
Seveda ti povem Thot, z veseljem. Je to le pisana beseda, ki ima sama po sebi toliko pomanjkljivosti. Ker nikoli ne veš, če si povedal tako, da te nekdo razume, ali je tisti nekdo sploh razumel to, kar si v bistvu želel povedati. Ravno zato, ker izhajaš iz sebe in ne poznaš sogovornika. Včasih se ti potem, ko že pošlješ v eter, utrne še kakšna misel, ki bi jo želel dodati, pa si »prepozen«. V živo je lažje. Prvič je prisotna govorica telesa, ki pove marsikaj, drugič pa zadeve lahko sproti razčiščuješ, če česa ne razumeš, pač hitro vprašaš in nesporazume se lahko hitreje razjasni. Pa tudi tiste misli, ki se ti utrnejo kasneje lahko lažje in hitreje dodaš.

Kaj sem torej mislila s temle:
Miska wrote on 24.07.2002 at 09:22:37:
In pomembno je, da to prepoznavaš v danem trenutku in ne potem, ko je zadeva že mimo.

Gre za to, da prepoznaš situacijo takrat, ko se dogaja. Tisto, kar je zapisano v naši podzavesti, naše vzorci preteklosti torej, si predstavljam kot nek program, ki se aktivira v trenutku. In če nisi pozoren, je vse že mimo, še preden se dobro zaveš. Kot da bi nekaj v tebi pritisnilo »enter«, še preden ti sploh pomisliš na to. Avtomatsko reagiranje. Ker si se tega naučil v svojem otroštvu in ker takrat na to nisi mogel vplivati. Po mojem mnenju je otrok sposoben samo sprejemanja, ne zna razumeti, ne zna ločevati. In se določene vrste reagiranja nauči in jo spravi v podzavest. In podzavest pritisne »enter«, še preden zadeva sploh pride v zavest. Zato se nam velikokrat zgodi, da odreagiramo recimo jezno, še preden sploh pomislimo na to. In se potem »tepemo« po glavi, zakaj smo tako odreagirali, ker če bi prej pomislili, sploh ne bi odreagirali tako, ampak na nek drug način. In to je to, kar sem mislila s tem stavkom. Da dani trenutek prepoznaš in se ga zaveš takrat, ko se dogaja. Ker edinole v tem primeru lahko odreagiraš na način, na kakršnega si si zamislil zdaj, v tem trenutku in ne tako, kot je v tvoji podzavesti. Na nek način morda zavest prehiti podzavest. To je ena izmed možnosti prekrivanja starih vzorcev z novimi ali tega, kako se učiš reagirati na način, na kakršnega si se odločil danes. Seveda je to dolga in težka »vaja«, polno je napak in ponovnih poskusov, ker je to težko. Težko se je vseskozi zavedati tega, kar počneš. Težko je prepoznavati vsak trenutek sproti in posebej. Nekako tako, kot bi stopil iz samega sebe in se nepristransko opazoval kako deluješ in kako reagiraš.

In ne gre za tole:
Thot wrote on 26.07.2002 at 11:03:12:
Si mislila da jo popraviš, predno nastane škoda ali predno nastane še večja škoda

Škodo tako ali tako vedno narediš samemu sebi. In je enkrat večja, drugič manjša, pač odvisno od tega, v kakšnem odnosu si z osebo, ko se ti zgodi »napaka«. In sem spet pri iskrenosti – če je to odnos z nekom, ki ti je bližje, lahko iskreno poveš in popraviš »napako«, če je to odnos z nekom, ki ti ni blizu oz., za katerega ti je konec koncev vseeno, kaj si misli o tebi, sam pri sebi vidiš napako in jo poskušaš popraviti v naslednji situaciji. In pomemben je cilj, ki ga zastaviš sam sebi in ki ga želiš doseči.

Sem bila zdajle bolj jasna? Moje mnenje pač.
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #14 - 01.08.2002 at 14:36:51
 
Miska pozdravljena.  Hvala za odgovore. Samo še nekaj:

To je ena izmed možnosti prekrivanja starih vzorcev z novimi ali tega, kako se učiš reagirati na način, na kakršnega si se odločil danes. Seveda je to dolga in težka »vaja«, polno je napak in ponovnih poskusov, ker je to težko.
O tem sem že nekaj slišal, mi poveš,m kje lahko najdem kaj več o tem?
Hvala.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3