Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 17915 times)
Anuk
Ex Member




Re: Skladnost...
Reply #45 - 12.08.2002 at 11:13:19
 
Quote:
Svojo starševsko vlogo so dokončno odigrali in pravico imajo do miru. Kar je bilo takrat narobe, se je dogajalo v drugem času, težko bi danes pravično presodili vse okoliščine.
Naj za ilustracijo povem primer. Očim me je od 7 leta naprej zlorabljal, mama za to resnično ni vedela. Pustimo, kako ni vedela in kako sem se izkopala iz tega...
Po moje je to ena najhujših stvari, kar se ti lahko zgodijo, saj naenkrat ostaneš brez preteklosti oz. vse je zlagano.
Prepričana sem, da je potrebno starše pustiti v njihovem času v miru umreti, svoje travme pa razreševati v današnjem času drugje.
Pa brez zamere.


Tora,
ti si zaslužiš, da te mama vsak dan ziba v svojem najmehkejšem naročju - še bolj kot mi vsi!
Imaš prav,  ne jih ozaveščat in ne še enega njunega dela opravljat namesto njiju!!!
Ne zlorabljaj otroka, ki je v tebi in ne bo ti več treba nosit bremena - Zato pa grebi, grizi, praskaj, tuli in brcaj!
Zdaj si pomembna ti in ne to ali bosta onadva mirno živela vnaprej v svojem času!
Imaš odgovornost, da obrneš tok. Verjamem, da boš samo tako, da narediš kaj tudi za druge, lahko naredila zase. Kako bosta odreagirala mama in očim pa naj bo zdaj njuna skrb.  



Miska wrote on 12.08.2002 at 09:36:24:
... čustva tlačimo vase in v svojo podzavest predvsem takrat, ko smo otroci. Kasneje obstajata dve možnosti: ali tlačena čustva prepoznaš, se z njimi soočiš, jih ozavestiš in presežeš ali pa se ne ukvarjaš s tem in jih pustiš tam, kjer so – globoko v tvoji podzavesti, torej.

Prva varianta je težja, je polna bolečine, vendar je rezultat tisto, kar si želiš: TI. Druga varianta je lažja, bolj enostavna, vendar se vedno in povsod srečuješ z istimi vzorci, z isto bolečino, ki še vedno ždi nekje v tebi – potlačena in »pozabljena«.

Ravno zato, ker na starše gledam kot na ljudi in ne kot na bogove – ravno zato dopuščam možnost napake. Ravno zato, ker so tudi starši ljudje, se lahko motijo. In ravno zato lahko naredijo nekaj, česar niso hoteli in niso nameravali. In ravno zato jim moramo odpustiti…

m.


Odpustite jim, ker ne vedo kaj delajo?

V veliki meri se strinjam s tabo Miška glede načina reševanja problemov.  Mislim, da si odgovorila na ogromen del vprašanj v tej temi.

Ni lepšega od mamine ljubezni in ni hujšega od nedolžne mamine ljubezni. Mi vsi smo uterini, otroci ene mame, samo hudič nastane, ko mama sama ne loči očeta od sina. Pri Ojdipu je bilo to povezano še s seksom, ampak kaj, ko ga je določila že kar prerokba pred rojstvom...
A da težim?
Mogoče, ampak jaz sem kljub želji, da bi lahko pozabila, še vedno lahko tudi zver, le z malo boljšim spominom. Kaj bi rada pozabila?
Če se mi niso dogajale zares hude stvari in me danes starša še vedno tretirata kot razvajenega otroka, mi pa ne moreta s tem več delat škode, ker imata tudi vnuke. Prepričana pa sem, da samo ko si tudi sam-a mama-oče, si lahko privoščiš to logiko, ali morda bolje, ti ni treba več vedet kaj čutit.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #46 - 12.08.2002 at 11:42:06
 
Prav smešno mi je kako se vsi bojite prizadeti svoje starše, ali so se starši tudi bali tako prizadeti svoje oroke, torej vas!!!
Mislim, prosim lepo, ne govorimo o tem da jih moramo prizadet, ampak o tem, da se je treba pogovorit in mogoče tudi njim razbremenit srce.
Mogoče se oni zavedajo, da so delali narobe in mogoče jih to tako prekleto boli iz dneva v dan in ta ista stvar tako prekleto boli tudi vas, ki jo rešujete na težji način, na način ko ne umaknete izvora bolečine ampak ga ograjujete z nekimi poglabljanji vase in razčiščevanji sami  s sabo in na koncu ugotovite, da se vrtite v krogu in da bolečina še vedno ostaja.
Kaj pa če bi se s starši lepo odkrito pogovorili in bi tudi njim olajšali bolečino, ki jo nosijo v sebi zaradi vas in s tem tudi se bi olajšali vse skupi.
A ni prvo eno in edino pravilo, pogovor, odkrit pogovor in ker tega ne počnemo več, nas svet uničuje, sami sebe uničujemo ko držimo v sebi.
Pa nas potem preseneti človek ki nam pove v obraz vse, pa mu zamerimo, seveda zameri mu tisti ki nima pospravljenega podstrešja, tisti ki ga ima, bo takega človeka najbolj cenil.
Vsak ima zakoreninjeno v seb dejstvo tako kot ga piše Miška, nikogar ne obsoja, nikomur ne težim, da ima narobe ali prav.
To kar pišem je samo moje razmišljanje in kakor ga kdo vzame je njegova stvar. Jst še vedno cenim vsakega posameznika, pa če dela prav ali narobe.
Nikoli pa nisem trdil, da je moje razmišljanje pravilno oz. vaše nepravilno.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #47 - 12.08.2002 at 12:14:33
 
Blisk1 wrote on 12.08.2002 at 11:42:06:
Prav smešno mi je kako se vsi bojite prizadeti svoje starše, ali so se starši tudi bali tako prizadeti svoje oroke, torej vas!!!
.

No evo Blisk, spet sem prišel do enakega zaključka. Kar naprej misliš da veš kaj je za druge dobro in kaj drugi mislijo in zakaj to počno. KAkšen strah ti govoriš? Pa sej to ni strah, človek božji, to je nesojenje. Sprejemanje, če hočeš.
Kdo si ti da veš, kaj je prav in kaj ne, samo to te jaz sprašujem. Ti bi jim povedal kar misliš da bi morali takrat narediti drugače. ZAkaj. Kako pa ti veš, kaj bi bilo drugače?
Mah sej se jest tut preveč ukvarjam.
Lp
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #48 - 12.08.2002 at 12:35:54
 
Thot, jst vem, kako, enostavno vem!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #49 - 12.08.2002 at 12:39:10
 
Hmm.... le cevlje sodi naj KOPITAR?
Ne vem no.
Sej vem, da je velik primerov in da je vsak drugace resljiv oz. se ga sploh ne resuje. Pa tud to vem, da je treba sprejemat in odpuscat.... Ja, ne zeli si drugega zene, zakaj bi njemu lajsal gorje... ipd.

Ampak. Ce prepostavmo, da mene fotr posilja u kurac celo zivljenje in ko mi recimo pri 30. spet rece nekaj podobnega imam vso pravico in zaradi svoje vesti tudi dolznost, da ga posljem tja, kamor on mene. Pa ce se pol se kdaj vidva al pa ne.

Ne vem no. Starsev si nismo izbrali, partnerja in prijatelje pa si izberemo. Pol nej mi pa en potegne eno logicno crto pod tole. Oce te recimo posiljuje in zdej nej pac deklica to odpusti, a ko jo partner prevara, ga da na cevelj.
Kje je zdej tuki haklc? En, ki si ga nisi izbral in ko te nateguje ceu lajf, mu je odpusceno, drug, kis i si ga izbral in enkrat nategne nekoga drugega, mora pa cok 'n pok it stran?

Kako gre zdej to dvoje vkup? Pr men nikakor. Je prej obratno. Sej, ne recem, da mam prav. Sam dejte mi vseen to mal razlozit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Skladnost...
Reply #50 - 12.08.2002 at 12:56:16
 
Jaz ti lahko povem, kako gre to dvoje skupaj. Problem je, ker pač se bojim, da je večini ljudem karma bedastoča. Ampak bom rekla, da vem iz lastnih izkušenj. Nekaj podobnega je že Oldi razmišljal - zakaj hčere alkoholikov, nasilnežev privlačijo nasilneže,i, alkoholike,i ? Seveda to ni nujnost, je pa večinskost. Zaradi karme. Lahko odpikaš familijo, ne moreš pa tega, kar nosiš v sebi in Vesolje (npr. alkoholiki) te bo tako dolgo 'matrali', dokler ne boš odpustil familiji. In sebi, ko izveš kdo si. Okoliščine si si navsezadnje sam izbral. Prej le nisi ozavestil. Potem si lahko komaj dopustiš partnerja, ki si ga zaslužiš. Ko se naučiš imeti rad.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #51 - 12.08.2002 at 12:59:31
 
Ne gre skupaj nikakor...J.D. Staršem sem sama že davno odpustila. Vem, da se bere bedno, ampak je res. Odpustila sem jim vse zmote in napake, ker sta bila oba starša različna od mene. Zakaj bi v nedogled obsojala različnost? V vzgoji človek zelo hitro fali, še takrat, ko misli, da je naredil najboljše...NI. Vem to prav dobro, imam doma primer. Druga stvar pa je, če bi lahko odpustila moškemu, ki bi me prizadel. Mislim, da ne.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #52 - 12.08.2002 at 14:11:00
 
John Doe, zlo dober povedano.
Pa mogoče ne vem kolkič pišem da ni treba nikogar obsodit, ampak pogovort se, dat možnost, da pove kaj misli in zakaj tako, tud oče, ki je posiljeval svojo hčer.
Odpuščat in odpustit v takih primerih je stvar posameznika.
Vsekakor pa pravim, da se pramal pogovarjamo in zarad tega je tud največkrat konflikt.
Pospravljanje konfliktov pod predpražnik ne reši nič.

Joh, a pol če mene pošlje foter u k....., pol ga jst naj pošljem nazaj u k....
Grin
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #53 - 12.08.2002 at 17:09:46
 
Če se lahko vmešam Blisk...zakaj bi nekomu, ki ti je naredil nekaj slabega to vrnil? Pokaži mu, da si boljši kot on. Recimo, če te oče pošlje nekam...mu enkrat za spremembo reci nekaj vljudnega. Presenetil ga boš.
Kaj vem, podobna primerjava je potapljajoča ladja. Večina ne preživi, ker ljudi zajame histerija in panika. Tisti, ki se v obupu mečejo čez krov so sposobni vržti čezenj tudi nekoga, ki je v tisti paniki čisto priseben in hladen. Tako jim gre na živce, da ga vržejo čez...ali pa pohodijo. Psihologija je napisala o tem gore knjig. Kako reagiram ko...na nekoga, ki se nate dere se lahko dereš nazaj. Pa veš kaj se naredi, če ti začneš šepetati? Uni drugi totalno ponori...ali pa obmolkne.
Probaj Blisk reagirati totalno drugače, kot ljudi od tebe pričakujejo, pa boš videl preobrat. Vlogi se bosta zamenjali. Preverjeno.
lp
Angel
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #54 - 12.08.2002 at 17:13:49
 
Reverse psihology. Fino ja. Ali pa še bolje:
On mene pošlje v kurac, jaz ga prijazno pogledam,(govorim o svojem očetu), se mu prijazno zahvalim za sodelovanje, stisnem roko in odidem svojo pot. Ker je moja pot. In ker on ima svojo pot, Ker ni potrebe da sta družni.
LP
t.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #55 - 12.08.2002 at 17:23:54
 
Grin No ja, recimo. Fašem klofuto na eno lice, pa ti nastavim še drugega...no, to pa ravno ne... Kaj pa če te poljubim?
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #56 - 12.08.2002 at 17:34:48
 
Zakaj nastavim drugega, ne razumem? Pa saj ne poješ tega udarca, pač odideš. To je vse. Če me poljubiš, ti pa nastavim še marsikaj drugega Grin Grin
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #57 - 12.08.2002 at 17:47:20
 
Grin Thanks Thot...nasmejal si še angele...
Lepo se imej!
ps: saj bi vprašala kaj mi še nastaviš...pa ne bom burila domišlije...ta človeka potem nekam zapelje...
Angel Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #58 - 12.08.2002 at 17:55:15
 
Ampak se razburila tebi, predvidevam po velikem nasmešku  Grin Grin, hec.
Tudi ti se lepo imej še naprej.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #59 - 12.08.2002 at 19:51:26
 
Thot wrote on 12.08.2002 at 12:14:33:
Kdo si ti da veš, kaj je prav in kaj ne, samo to te jaz sprašujem. Ti bi jim povedal kar misliš da bi morali takrat narediti drugače. ZAkaj. Kako pa ti veš, kaj bi bilo drugače?.


Hm, vsak otrok hoče, da ga imajo starši brezpogojno radi. Tako bi moralo biti in konec. In to smo si jemali za pravico. In amen. To je realnost otroka. In ta otrok, je še vedno v nas.

In, ko nekdo reče, da bi moralo biti drugače, preprosto reče:  "Tega, kar sem rabil-a nisem dobil. Niti ne takrat, ko sem rabil-a. Dobil-a sem to, kar ste vi mislili, da jaz rabim."

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6