Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 17914 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #60 - 12.08.2002 at 20:01:39
 
Pogojna ljubezen. Starši dobe, kar žele in mi mislimo, da nas imajo radi. Pogojna ljubezen. <Če boš priden...dobiš to in to...> Nekateri odrasli nikoli ne odrastejo. Skozi celo življenje vlečejo s seboj pogojno ljubezen. Istijo jo s pravo ljubeznijo, ki je daleč od tega. Ona ne zahteva in ne postavlja pogojev.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #61 - 12.08.2002 at 22:36:34
 
AMSTEL, odlično povedano!
Angel, pr men je tko, če me kdo udari, ne bom nastavil drugega lica, ampak odvisno od mojega razpoloženja, ga mahnil nazaj, da se zaveda, da mene ne more kr tko, če pa bom vidu, da je situacija taka, da nima smisla, se bom obrnil in šel, ter mu dal možnost drugič ko se umiri, da pove kako in kaj v kolikor ne se ne ukvarjam več z njim, zakaj bi se ko je pa še tok vredu ljudi na svetu.
Najbrž si slišala za 3 vrste delitve, so ljudje, ki dajejo, so ljudje ki jemljejo in so ljudje ki dajejo in jemljejo, ponavad se mešajo skoraj vse kombinacije teh ljudi razen, tisti ki dajejo se ne dobijo skupaj in tisti ki jemljejo, večina jih je v navzkrižnih kombinacijah.
Kaj sem hotel povedat, z nekaterimi se ne splača ukvarjat, ker so negativci in zakaj bi sploh se poskušal kregat ali pogovarjat, ali dat možnost nekomu, ki je čist out, da sploh pride do knflikta.
Pa če mi verjameš ali ne, obvladam skoraj vse ljudi, redko sem si s kom v knfliktu.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #62 - 12.08.2002 at 22:57:23
 
Mislim, da je pomembno jasno izpostavit napako starsa pri nasi vzgoji, saj na tak nacin v bistvu jasno okarakteriziramo problem. Pomembno je rect: "To, kar si delal, je bilo nezrelo in sebicno in celo hudobno in zdaj vidim, da si delal to zaradi sebe ne zaradi mene."
Ampak po moje tega ni potrebno povedat naravnost v obraz, vazno je da sebi to povemo in pokazemo, saj lahko na tak nacin ozavestimo izvor problema.
Je pa potrebno v naslednjem stavku po moje dodat: "Se pa zavedam, da si si bil mlad, da nisi znal ali mogel drugace in da si samo clovek, ki je v nekem trenutku delal kar si najboljse znal in se soocal s starsevstvom, kakor se je pac zmogel."
In s tem odpremo moznost za sprejemanje lastne odgovornosti za popravljanje napake, zacutimo socutje do sebe in starsa, kar vodi naprej v odpuscanje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Skladnost...
Reply #63 - 13.08.2002 at 00:08:14
 
Devi wrote on 12.08.2002 at 22:57:23:
Mislim, da je pomembno jasno izpostavit napako starsa pri nasi vzgoji

mislim da napake niso napake, so v bistvu dejanja po vzorcih, katere rabimo za naš razvoj (nam morajo bit vpisani), za razvoj jaz sem-a pravzaprav, ta se lahko razvija tudi preko jaza, zato lahko razvijamo tudi jaz, in jaz sem se od njega uči ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #64 - 13.08.2002 at 08:09:45
 
Devi, to kar si rekla, je lepo povedano in deluje, do trenutka, ko se spet soočoš s starši, nakar se podre, kot hiška iz kart in moraš znova, ampak to znova pomeni spet dolgotrajen proces, tako, da če se pogosto srečaš s starši, te zadeve pr seb niti ne moreš razčistit, če jim tega ne poveš v obraz, tako da oni prenehajo s tem, kar so ti počeli celo življenje šele pol lahk razčistiš pr seb.
Ali kot bi reku za katarino, da pove mami, da jo to njeno ignoriranje boli in da jo boli še sedaj in da bi rada da preneha s tem, šele potem lahko ona to razčiščuje pr seb.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #65 - 13.08.2002 at 11:31:23
 
gape wrote on 13.08.2002 at 00:08:14:
mislim da napake niso napake, so v bistvu dejanja po vzorcih, katere rabimo za naš razvoj (nam morajo bit vpisani), za razvoj jaz sem-a pravzaprav, ta se lahko razvija tudi preko jaza, zato lahko razvijamo tudi jaz, in jaz sem se od njega uči ...


Napaka je bil napacen izraz, vzorec je boljsi. Ampak v nekem trenutku, ko se ga zelis resit, ga moras zato, da ga vidis in razumes, nekako locit od sebe in imenovat, saj gre najbrz tudi drugace, ampak to je kar dober nacin.
Mislim pa da nam niso vse stvari ze vpisana in da same od sebe stecejo v nekem trenutku, ene stvari se nam ne morejo zgodit brez pomoci od zunaj.

Blisk, ce en problem spregledas in razumes, potem neka blokada pade dol in se zacne zdravljenje, po tem obdobju pa se lahko soocas s starsi v nedogled, pa ne boli vec, ker razumes mehanizme, se pa v tebi nic vec ne odzove na njih in ko se to zgodi se dostkrat tudi mehanizmi pri starsih spremenijo, saj vec ne dosegajo rezultata.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Skladnost...
Reply #66 - 13.08.2002 at 11:41:46
 
jah no ... dejstvo je da lahko začnemo čistit kjer čmo lahko pri drugih (kateri so kao odgovorni za naš vzorec), lahko pa pri sebi in kjerkoli se vzorec sčisti, se sčisti tudi na drugi strani, vsaj teži k temu da bi se sčistu, res pa je tud to da je mnogo manj dela čistit sebe kot pa druge ... drugih je vedno več, nikol ni samo eden.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #67 - 13.08.2002 at 11:55:30
 
ves kaj, gape, na to, da vzorci obstajajo v nas se preden dobimo obcutek, da nam je nekdo pomagal jih ustvarit, pa se nisem prisla...
hvala za idejo Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #68 - 13.08.2002 at 12:38:47
 
Amstel wrote on 12.08.2002 at 19:51:26:
Hm, vsak otrok hoče, da ga imajo starši brezpogojno radi. Tako bi moralo biti in konec. In to smo si jemali za pravico. In amen. To je realnost otroka. In ta otrok, je še vedno v nas.

In, ko nekdo reče, da bi moralo biti drugače, preprosto reče:  "Tega, kar sem rabil-a nisem dobil. Niti ne takrat, ko sem rabil-a. Dobil-a sem to, kar ste vi mislili, da jaz rabim."


To se pravi Amstel, ti zatrjuješ da vsi ljudje pojmujemo ljubezen na enak način? Ne vem, če bo to kolikortoliko držalo, preberi malo samo naše poste pa boš videla da se od nas 15 ujamejo mogoče po dva skupaj ali pa še to ne.
To se pravi krivili bomo starše, ker so mislili da delajo prav, in ker so se motili. Vsak po svoje. nikoli nisem očital nikomur kaj je bil, kvečjemu čestital kar je postal.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #69 - 13.08.2002 at 12:58:49
 
Thot wrote on 13.08.2002 at 12:38:47:
...nikoli nisem očital nikomur kaj je bil, kvečjemu čestital kar je postal.


Thot... ce te lahko mal zbodem...
A si mu cestital cetudi je postal najvecji ass hole?
Aja, seveda si mu lahko, kot najvecji ritni luknji. Wink

Se mi pa vedno poraja ena misel, ko berem tole rubriko. Tist star pregovor, ki ga nemalokrat v svoji dobronamerni naivnosti pozabimo - Ni vse zlato, kar se sveti.

Kako bi reku Edi? Velik soncka! Pa naj vam ta sveti!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #70 - 13.08.2002 at 13:09:45
 
John ne zajebavaj Wink
Pa saj veš ad ne sežem velikokrat nekomu v roko. Cheesy
Seveda ne.
Pač tistim ki si po moje zaslužijo-z objektivnim vidikom dobra oseba.
Recimo-verjamem v drugo priložnost. In kdor jo izkoristi in naredi nekaj za sebe, pozitivnega, tak si zasluži roko. Recimo tat. Pa oddide v zapor. Pride ven, se pobere, recimo naredi neko šolo, se recimo zaposli, ....
TAk si zasluži roko.
Lp
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #71 - 13.08.2002 at 14:12:42
 
Thot, sorry, ce mal zajebavam, pa sej me poznas..
Drgac se pa strinjam, da si tat zasluzi roko in jest mu jo kuj ponudim, ce je v njej kompleten plen kake banke v konvertibilnih dinijih... hehehe.

Ja, sej stekam, kaj mislis. Sam mal drazim... sorry. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #72 - 13.08.2002 at 14:28:49
 
Ti ker zajebavej, boš vidu, ko bom začel jest tvoje poste brat Grin Grin Grin.
Dobra volja je najbolja, to si piši za uho, mile jere kisle cmere, z nami v štric ne pojdejo......
In potlej me je nekoč nekdo hotel užaliti s Kekcem. kakšen kompliment.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #73 - 13.08.2002 at 14:37:13
 
Thot.. hehehehehehe....
Kekec!  Grin Grin Grin
Svasta, ej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #74 - 20.08.2002 at 08:14:22
 
John Doe, Thot pa že ni KEKEC, on je ROŽLE!
Grin
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6