Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 17920 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Skladnost...
Reply #30 - 11.08.2002 at 22:35:35
 
se oproščam, ker se vtikam vmes, a strinjam se z Miško: današnji trenutek je važen. Kar so starši storili, so storili v dobri veri, da delajo najbolje kot zmorejo. Pustimo preteklost. Starši so svojo starševsko funkcijo opravili: kaj so storili narobe, jim bo v pravem trenutku v nekem drugem času vse pokazano in razloženo. Na nas pa je, da se zavedamo, da so nas imeli brezpogojno radi in imejmo jih radi brezpogojno tudi mi. Taki kot so (in so bili), so bili v redu. Brez njih mi ne bi bili to, kar smo danes.
Ozaveščati svoje starše, jim razlagati, kje mi mislimo, da so ga posrali? Jim iti za SODNIKE? Le zakaj?  

Veš, Blisk, nekateri smo znali bolečine iz otroštva očistiti tako, da s tem čiščenjem nismo posebej izpostavljali staršev. Moja bolečina je moja bolečina: kaj bi pomagalo moji mami, da vzame tableto proti zobobolu, če pa MENE zob boli?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #31 - 11.08.2002 at 23:25:22
 
Ana – dobrodošla. Čeprav nimam občutka osamljenega gladiatorja, predvsem pa ne občutka, da bi bila obkrožena z levi, hehe. Zaenkrat tale debata še mirno teče, predvsem je spoštovanje različnosti tisto, kar jo drži na nekem drugačnem nivoju… Morda je pa tudi tema drugačna, kaj vem. Kakorkoli – seveda dobrodošlo tudi tvoje mnenje in tudi mnenja drugih, pa kakršnakoli že so…

Blisk… Se mi zdi, da sem na vsa tvoja vprašanja v temle tvojem zadnjem postu že odgovorila in vse tele tvoje zadnje trditve že komentirala. Z mojega vidika, seveda. In se mi zdi, da sem tudi že napisala, da sta najina svetova, vsaj kar se tega tiče, zelo različna. Ampak – OK. Bom poskusila še enkrat.

In se vnaprej opravičujem, če bo spet nastala kakšna dolga klobasa. Mi je žal, ne znam krajše, še posebno pa ne takšnih stvari, ki se zdijo pomembne, široke in kompleksne. Sicer si vedno rečem – kogar ta tema zanima, se bo prebil skozi, ne glede na to, kako dolgi so posti. Saj včasih tudi beremo kakšno debelo knjigo, pa se vedno prebijemo skozi, če nas zanima. Kogar se ta tema ne dotakne, je enostavno ne bo bral.

Blisk1 wrote on 11.08.2002 at 21:41:38:
Miška, tako prekleto se oklepaš tega, kar ti je nekdo vbil v glavo, da starše ne smeš prizadet.

Blisk – nihče mi ni vtepel v glavo tega. Tekom časa, tekom dogajanja in tekom opazovanja same sebe sem pač ugotovila, da je meni lažje, če ne igram te igre, če se ne grem »milo za drago«, če se trudim delovati v smeri, da ne prizadenem. Vsaj ne namerno. In tako se sama bolje počutim. Sama se to ugotovila in zaradi sebe to počnem.


Blisk1 wrote on 11.08.2002 at 21:41:38:
Ampak, a oni so te pa lahko prizadeli, že kot čist majhno otroško bitje ki zre v svet z nebogljenimi očkami, si prenašala vse tiste njihove napake storjene v veri dobrega.

Pa saj niso vedeli, da so me prizadeli. Ravno zaradi tega, ker se nikoli niso resnično soočili sami s seboj. Ker niso niti vedeli, da so prizadeli. Sem prepričana, če bi recimo moj oče vedel, kakšno ljubezen potrebuje njegova punčka, bi mi jo dal. V prvi vrsti bi mi jo dal on. Saj me je imel neskončno rad. Na nek način celo preveč…

Ti dam primer, recimo. Pa vzemiva kar Katarinin primer. Misliš, da bi njena mama še vedno na neizpolnitev pričakovanj s Katarinine strani reagirala z ignoranco, če bi se zavedela, kako veliko bolečino povzroči  tem mali Katarini? Sem prepričana, da ne. Ni vedela, kako zelo s tem prizadene Katarino, zato se je ne sme kriviti.


Blisk1 wrote on 11.08.2002 at 21:41:38:
Jst ne pravim, da jih moraš kakorkoli nalašč prizadet, da jim vrneš to kar so ti naredili. Ampak pravim, da jim moraš dat vedet, kaj so naredili narobe, da lahko to popravijo.

Glej, Blisk. Sem že rekla – moji starši te napake ne morejo več popraviti. Starševske vloge ne bodo več odigrali, jaz pa sem tudi odrasla ženska. In kot taka znam ločevati, znam razumeti, znam presojati. Tega kot mala punčka nisem znala. Takrat sem lahko sprejemala samo ljubezen, kar pa ni bila ljubezen, sem povezala z bolečino. Ampak danes to zmorem. In starši tega ne morejo več popraviti, pa četudi bi jim jaz to povedala in četudi bi si še tako zelo želeli popraviti napake. Ta čas je mimo. Se ga ne da več zavrteti nazaj. Se ne da več popraviti storjenih napak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #32 - 11.08.2002 at 23:25:50
 
Blisk1 wrote on 11.08.2002 at 21:41:38:
Ker enostavno ne moreš, razčistit pri sebi, če nisi razčistila z njimi, ker ti bolečino, ki so ti jo prizadejali v tvojem otroštvu in naprej, še vedno povzročajo, isto bolečino, na drug način. To je isto, kot da imaš rano, ti si jo zdraviš, nekdo ti pa še vedno dreza vanjo, taka rana se nikoli ne pozdravi, zato moraš odpraviti povzročitelja rane, s pogovorom, ki pa jsano, da ne bo prijeten ne zate, ne za tvoje starše, ampak fora je v tem, da se takih zadev raje izognemo in trpimo dalje, kot pa da bi se pogovorili in zadevo enkrat za vselej razčistili in s tem zgradili boljši odnos med starši ob enem pa s tem tud lahko začnemo graditi na sseb oz. na svoji osebnosti.

Ne, Blisk. Tudi ti mešaš stvari. Mešaš odpuščanje z zdravljenjem ran. To ni isto. Odpustim očetu, ker je v svoji nevednosti naredil določene napake. Če bi to vedel, vem, da tega ne bi naredil. In njemu lahko edinole odpustim. Napake, dobljene v mojem odnosu z očetom pa lahko zdravim danes, v trenutnih situacijah, z drugimi osebami, ki mi na to rano recimo pritisnejo.

Katarinin primer: po tvoji razlagi bi Katarina torej zadevo rešila s tem, da bi enostavno mami povedala. Da bi ji povedala, kako zelo jo je prizadela s tem, ker jo je ignorirala. In s tem bi rešila zadevo? Ker če bi to držalo, bi torej to pomenilo, da Katarina nima več tega problema v današnjih situacijah z drugimi ljudmi. Pa to ni res. Če bi bila zadeva tako enostavna, potem bi vsi enostavno stopili k svojim staršem, jim povedali s čim so nas v otroštvu prizadeli in s tem razrešili. In vsi bi mirno in srečno živeli do konca svojih dni…

Ne gre tako, Blisk. Odpuščanje je eno, o tem sem že pisala. Zdravljenje ran je drugo. Pri tem gre najprej za to, da rano prepoznaš. Potem jo ozavestiš. In potem zavedanje uporabiš v danem trenutku.

OK – se razpišem na Katarininem primeru. V nekem trenutku se je soočila s tem, da jo je nekdo prizadel. Podzavestno je hotela odregirati z ignoranco. Ker je svojo rano prepoznala in jo ozavestila, si je v tistem trenutku lahko rekla: »hej, Katarina! Spet je ignoranca tista, ki te sili v reakcijo. Tisto, kar je bilo v tebi. Je to tisto, kar želiš? Ne. Želim odreagirati tako in tako (kot se je ona sama odločila)« In Katarina je to naredila zavestno. Odreagirala torej tako, kot je želela. In to ponovila 100x, 1000x ali večkrat, da ji danes (upam vsaj) uspe v večini primerov. Kadar pa ji ne uspe, so pa pogovori (z bližnjimi, seveda) tisti, s katerimi lahko rešuje storjeno »napako«. Ignoranco torej.


Blisk1 wrote on 11.08.2002 at 21:41:38:
Seveda lahk vzameš tud drugo varianto, pa starše ignoriraš oz. se jih izogibaš, ampak problem ostane.

Problem ostane toliko časa, dokler ga ti sam ne presežeš. In nima to več nobene povezave s tvojimi starši. S svojimi starši si v nekem odnosu. V odnosu umika, odtujevanja, nekakšne navidezne bližine ali pa resnične in globoke bližine. Ampak le-ta pride šele po odpuščanju…


Blisk1 wrote on 11.08.2002 at 21:41:38:
Miška ne izogibaj se problemu, sooči se z njim, trenutna bolečina bo večja, ampak dolgoročno bolečine ne bo več, saj jo boš "razčistila".

Blisk – hvala za skrb. Ampak sem to že razčistila in to že presegla. Z odpuščanjem. Pa sem o tem že pisala.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tora
Guest




Re: Skladnost...
Reply #33 - 11.08.2002 at 23:58:50
 
Oprostite tudi meni, da se vtikam, vendar na tej točki me je do konca pogrelo vprašanje, ali ozaveščati starše s svojimi travmami ali ne. Odločno sem za to, da se starše pusti v miru. Svojo starševsko vlogo so dokončno odigrali in pravico imajo do miru. Kar je bilo takrat narobe, se je dogajalo v drugem času, težko bi danes pravično presodili vse okoliščine.
Naj za ilustracijo povem primer. Očim me je od 7 leta naprej zlorabljal, mama za to resnično ni vedela. Pustimo, kako ni vedela in kako sem se izkopala iz tega, vendar sem se sama. Vsa ta leta sem stvar pustila pri miru, na obiskih doma se naprej igramo gledališče. Naj ji danes, ko sta oba upokojena, povem, kako močno ga je takrat zatupila, da se je sploh poročila z njim in da ni pogruntala, kaj se je dogajalo? Naj počakam, da očim umre in ji potem povem? Bi ji morala povedati takoj po tistem, ko sem šla od doma? Kadarkoli vmes v teh letih? Pustimo, zakaj nisem povedala takrat, težko je z našimi možgani govoriti v imenu sedemletnice.
Po moje je danes mami govoriti o tem skrajno nepotrebno. Nikomur ne bi koristilo, njej pa bi uničilo starost in njeno globoko prepričanje, da mi je z vso svojo ljubeznijo in prizadevnostjo dala čudovito otroštvo. Po moje je to ena najhujših stvari, kar se ti lahko zgodijo, saj naenkrat ostaneš brez preteklosti oz. vse je zlagano.
Prepričana sem, da je potrebno starše pustiti v njihovem času v miru umreti, svoje travme pa razreševati v današnjem času drugje.
Pa brez zamere.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Skladnost...
Reply #34 - 12.08.2002 at 02:22:42
 
Fantasticno Tora. In to je podobno kot skrivnost mojega oceta, ki jo je resda v drugacnih okoliscinah in za drugacna  dejanja drzal v sebi celih 40 let.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #35 - 12.08.2002 at 08:23:25
 
No najprej bom reku, tud jst sem razmišljal tako kot vi vsi tuki dokler nisem prebral omenjene knjige, zato prosim preberte si jo, ker stvari razloži na mogoče bolj razumljiv način kot pa jst.
Druga stvar, pustiti starše v dobri veri, da so počeli IN POČNEJO še vedno dobro, je kot da imaš pod sabo delavca ki ti je dober prijatelj in stalno dela napake in zato, da ga ne prizadaneš boš tiho in te bojo tvoji nadrejeni zmerjali, ker tvoj delavec slabo del.
Ali iz Katarininega primera, kako naj ona to stvar razčisti pri sebi, če njena mama še vedno isto počne, še vedno jo ignorira ko pride do problema in ker se ona tega zaveda je še toliko bolj boleče in pušča še toliko večje posledice, namesto, da bi se pogovorila z mamo in ji povedala kaj počne narobe.
Če mene vprašaš, je ta način, ki ga ti opisuješ, samo potlačenje čustvene prizadetosti, globoko v podzavest, tja kjer se pozabi, dokler ti starši ne umrejo in lahko to spraviš ven iz sebe.
Moj namen nikakor ni prizadeti starše, ali karkoli drugega, pač pa jih ozavestiti in ti praviš, da so svojo starševsko vlogo odigrali, sploh ne to so tvoji starši, do konca življenja in do konca življenja bojo igrali starševsko vlogo, ne glede na to koliko smo MI stari.
Tora, mi je prav žal, da se ti je to zgodilo, ampak ali si pomislila, da tvoja mama ve kaj se je dogajlo in ni imela poguma to prekinit in da te zdej vsakokrat ko te vidi, te gleda z veliko bolečino, da jo to neznosno žre, da se teb niti ne sanja, koliko jo to boli in da če bi se pogovorila z njima, bi mogoče dala mami možnost, da ti pove, da ve in da ji je žal in da bi rada, da ji oprostiš.
Druga stvar, zakaj se sploh udeležuješ gledališa vaše familije, če te to razjeda, če te vsak kontakt z njimi popolnoma izčrpa.
Ali zato, ker moraš, ker so ti starši, ker jih nočeš prizadet???
Sorry, celo življenje so nam vcepljali v glavo, da so starši zakon in da jih moramo spoštovat in imeti radi brezpogojno, ampak oni so ravno tako ljudje in ravno tako si MI zaslužimo spoštovanje z njihove strani, tko kot oni iz naše.
ANA, ti zdraviš svoj zobobol, ampak ali se zavedaš, da tvoj zobobol povzročajo tvoji starši, če boš staršem povedala, da ti povzročajo zobobol, ne rabiš aspirina.
Prosim preberte si knjigo in glejte na starše kot na ljudi, ne kot na bogove.
Pa brez zamere!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #36 - 12.08.2002 at 09:36:24
 
Blisk1 wrote on 12.08.2002 at 08:23:25:
Druga stvar, pustiti starše v dobri veri, da so počeli IN POČNEJO še vedno dobro, je kot da imaš pod sabo delavca ki ti je dober prijatelj in stalno dela napake in zato, da ga ne prizadeneš boš tiho in te bojo tvoji nadrejeni zmerjali, ker tvoj delavec slabo del.

Blisk – ne trdim, da so starši vedno počeli vse dobro. Trdim pa, da so vse, kar so počeli, počeli v najboljši veri. In da niso vedeli, da z nekim svojim načinom prizadenejo malo punčko. Ker če bi vedeli to, potem sem prepričana, da tega ne bi počeli. Vsaj za svoj primer lahko tako trdim.



Blisk1 wrote on 12.08.2002 at 08:23:25:
Če mene vprašaš, je ta način, ki ga ti opisuješ, samo potlačenje čustvene prizadetosti, globoko v podzavest, tja kjer se pozabi, dokler ti starši ne umrejo in lahko to spraviš ven iz sebe.

Uf… Blisk, čustva tlačimo vase in v svojo podzavest predvsem takrat, ko smo otroci. Kasneje obstajata dve možnosti: ali tlačena čustva prepoznaš, se z njimi soočiš, jih ozavestiš in presežeš ali pa se ne ukvarjaš s tem in jih pustiš tam, kjer so – globoko v tvoji podzavesti, torej.

Prva varianta je težja, je polna bolečine, vendar je rezultat tisto, kar si želiš: TI. Druga varianta je lažja, bolj enostavna, vendar se vedno in povsod srečuješ z istimi vzorci, z isto bolečino, ki še vedno ždi nekje v tebi – potlačena in »pozabljena«.

In to nima nobene povezave s tem, ali so tvoji starši živi, ali ne. To je povezano samo s teboj. S trenutkom, ko ugotoviš, da nekaj boli, pa ne veš, zakaj boli. S trenutkom, ko ugotoviš, da odreagiraš na nek način, na kakršnega v bistvu ne bi želel odreagirati, pa odreagiraš vseeno. Takrat imaš možnost odločitve, ali boš na tem križišču zavil levo ali desno. Na pot soočanja ali na »staro« pot, torej.



Blisk1 wrote on 12.08.2002 at 08:23:25:
Moj namen nikakor ni prizadeti starše, ali karkoli drugega, pač pa jih ozavestiti in ti praviš, da so svojo starševsko vlogo odigrali, sploh ne to so tvoji starši, do konca življenja in do konca življenja bojo igrali starševsko vlogo, ne glede na to koliko smo MI stari.

Še enkrat, Blisk – moji starši so vlogo starševstva že odigrali. So imeli svoje otroke in so jih vzgojili po svojih najboljših močeh. In, vsaj jaz, sem srečna, da so mi dali to, kar so mi dali. So mi dali zelo veliko in sem jim hvaležna za to. Česar mi niso dali, mi niso mogli dati, ker tega niso vedeli. Še enkrat – zakaj naj bi jih prizadela za nekaj, česar niso vedeli?

Starševske vloge pa ne bodo igrali do konca svojega življenja. Vsaj ne tiste, o kateri govorim jaz. Ko enkrat ptički odletijo z gnezda, je starševska vloga, vsaj v tem smislu, končana. Ptički imajo svojo pot in prav je tako. Starši takrat lahko prevzamejo neko vlogo opore, lahko zatočišča ali nečesa drugega. Prav gotovo pa ne več tiste vloge, ki so jo imeli za časa otroštva – oblikovanje osebnosti. Oblikovanje osebnosti je tokrat na nas…



Blisk1 wrote on 12.08.2002 at 08:23:25:
Prosim preberte si knjigo in glejte na starše kot na ljudi, ne kot na bogove.

Ravno zato, ker na starše gledam kot na ljudi in ne kot na bogove – ravno zato dopuščam možnost napake. Ravno zato, ker so tudi starši ljudje, se lahko motijo. In ravno zato lahko naredijo nekaj, česar niso hoteli in niso nameravali. In ravno zato jim moramo odpustiti…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #37 - 12.08.2002 at 09:57:03
 
Miska, nisi sama, še nekdo je tu, ki deli mnenje, kot ti. Wink
blisk, preberte si knjigo si rekel.
A se ti zavedaš, če postaviš 10 psihologov v krog, da se jih 8 verjetno ne bo strinjalo? Si že slišal za drugo in tretje zdravniško mnenje. Sigurno si. To sem napisal samo zato, da te spomnim, da se mogoče avtor te knjige moti.
Tako kot je miska napisala, ja starši so samo ljudje, in zato jim nimaš kaj očitati. Boš videl sebe? misliš da ti ne bo kaj očitati? In zakaj ti bo? Ker smo si različni človek. Kako pa veš da bo tvojemu potomcu ugajala vzgoja subjektivne narave? A tudi za vse kar so ti kdaj narobe povedali, hodiš okoli in jim govoriš da so se zmotili? Mogoče so pa imeli svoj prav? Mogoče je pa ta človek toliko različen od tebe, da ima drugačne potrebe, drugačne vrednote, v nekaterih primerih jih celo nima.
KAj pa če bi bil tvoj oče serijski morilec-bi mu ti dopovedal da živi napačno? Bi mu ti lahko razložil, kako naj vzgaja, če ne ceni življenja? To je bilo malo harikirano, pa vseeno, obstajajo tudi takšni primeri, v Ameriki jih je trenutno 48.
Pa sej to ni pomembno, pomembno je to, da pogledaš kaj je nastalo s teboj? Si dober človek, si pameten človek, si sposoben ljubiti, se rad učiš, živiš?????????
DA.
Se pravi, da si na pravi poti. AKj bi bilo če bi bil vzgojen drugače*? Si kdaj pomislil? Če bi bil mamin sinko, če bi se bal življenja, če bi se bal ljudi in žensk, ko bi ti bilo vse prineseno na pladnju in sedaj ne bi bil sposoben boriti se sam?(tako kot jaz)
kratka, ni vedno vse tako črno kot se zdi.
Tora ima prav. Kljub vsemu kar je doživela(žal mi je za to), ve da nima ničesar od tega, če to stori. Temu človeku je žal, če mu je, če mu ni, a misliš da bi mu pa potem bilo? Saj on se zaveda, samo če misli da ni narobe, potem mu bo težko povedati da je. Saj vsi vemo kaj je prav in kaj ne, pa vseeno je toliko razlik, toliko kriminala, ....
Upam da se končno razumemo. Grin
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #38 - 12.08.2002 at 09:57:18
 
Aha... (se praskam po plesi) zdej je prav, da starse pustimo pri miru in jim odpustimo njihove napake.

Seveda. To se da narest prav na en lep nacin.... Ignorirat vse skup. Ne me zdej raztrgat. Sam ce je nekdo po meni sral in se vedno serje ga skenslam pa nej bo to stars al pa ta zadn kurac na ulci. Sorry, kje pa pise, da moram v svojem lajfu se naprej trpet vse pizdarije? Nikjer. In kje pise, da moram se naprej trpet krivice, ki mi jih delajo (recimo) starsi? Nikjer. Torej? Smiley

Prav tezko je folku razumet, da zame dejansko obstaja samo ena familija. Zena, otrok in jaz. Za vse ostale se mi sladko jebe. Ce mi delajo dobro, OK, ce ne, adijo. Nihce, ampak res nihce mi ne bo razbijal harmonije moje familije, pa nej bo to oce al pa tast, mama al pa tasca.

Sam to so pa pol ze malce drugacne relacije, kot pa ce govorimo samo o odnosu otrok-stars. Kokrkol ze. Upam, da nimate glih kakih hudih problemov in ce ze, postavte se na svoje noge in stran od njih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #39 - 12.08.2002 at 10:18:12
 
John Doe, zgleda da si ti edini razumel, kaj sem hotel napisat.
Relacija starši, starševstvo in otroci se konča, ne takrat, ko ptički odletijo iz gnezda, ampak takrat ko starši umrejo. oz. od dneva, ko nimamo več nobenih stikov z njimi.
Do takrat, pa je njihova vloga in vpliv še precejšnji, mal si poglejte povezavo vašega življenja z vašimi starši in nekatere vaše reakcije glede na njih in opazili boste, da bi kakšno stvar drugače reagirali, če to ne bi bili vaši starši.
Torej pa smo tukaj.

Thot, na tvoj post ne bom odgovarjal, ker se vedno obesiš na kakšno besedo, pa ti bom sam reku, nisi razumel.

MIŠKA, narediš, kot se ti zdi prav in jst naredim kot se mi zdi prav, pa če tudi boš naredila narobe, zame si še vedno isti človk.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #40 - 12.08.2002 at 10:22:27
 
John, tukaj si dava dokaj roko. Reciva tudi moj primer. imam sestro, ki je pač moj sorodnik po krvi, ki pa kot oseba meni ne ugaja kaj preveč. PAč. In sedaj, ker je moj sorodnik, moram jaz storiti kaj? Nič, pustim jo da živi svoje življenje.
John, stvar je samo v tem, da ljudje večinoma ne morejo iz tega kroga moralnih vrednot in so zaradi njih pripravljeni storiti marsikatero neumnost. A se živali vedno nekaj vračajo k svojim roditeljem? Ne.
Jah in Thot je čudak, saj te je mama hranila in vse ostalo, seveda tudi oče, 20 let, recimo, sedaj jim pa tako vračaš? KAko pa jim vračam? Tako da sem materi povedal da je žrtev-osebnost-da celo življenje živi tako, da sem očetu povedal da je kolerik, pa sta me gledala, kot bi vzel kaj kar ne bi smel. Seveda po debati sta se strinjala, a naj jima povem še kaj si mislim o vzgoji? Znajdi se sam? Seveda sem jima povedal-HVALA vama za življenje in hvala vama, da je tudi z vajino pomočjo nastalo to kar je. Vse ostalo pa nima smisla. Tu se pač konča. Se vidimo na dva meseca in čisto dovolj. Toliko,da jima potešim tisto njihovo moralno in svoje svojo srčno zadevo. Če imaš nekoga rad, ni potrebno da si ob njem 24/7. In če nekoga sprejemaš, ga ne obsojaš, ga ne učiš po svojih načelih, če te ne vpraša za svet.
Pismo se jest razpišem vsak dan.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Skladnost...
Reply #41 - 12.08.2002 at 10:23:20
 
Blisk1 wrote on 12.08.2002 at 10:18:12:
John Doe, zgleda da si ti edini razumel, kaj sem hotel napisat.
Relacija starši, starševstvo in otroci se konča, ne takrat, ko ptički odletijo iz gnezda, ampak takrat ko starši umrejo. oz. od dneva, ko nimamo več nobenih stikov z njimi.
Do takrat, pa je njihova vloga in vpliv še precejšnji, mal si poglejte povezavo vašega življenja z vašimi starši in nekatere vaše reakcije glede na njih in opazili boste, da bi kakšno stvar drugače reagirali, če to ne bi bili vaši starši.
Torej pa smo tukaj.



Temu ni tako. Starši imajo tako dolgo vpliv, dokler ne ozavestimo karme, ki smo jo sprejeli od njih. Lahko so umrli fizično 10x, pa ostane to, kako smo jih mi dojeli. Zbrisati jih ne moremo. Če jih, ne ljubimo življenja v resnici.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #42 - 12.08.2002 at 10:37:18
 
Blisk oprosti, samo v dveh postih napišeš nekaj drugega.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: Skladnost...
Reply #43 - 12.08.2002 at 10:52:59
 
Quote:
Oprostite tudi meni, da se vtikam, vendar na tej točki me je do konca pogrelo vprašanje, ali ozaveščati starše s svojimi travmami ali ne. Odločno sem za to, da se starše pusti v miru. Svojo starševsko vlogo so dokončno odigrali in pravico imajo do miru. Kar je bilo takrat narobe, se je dogajalo v drugem času, težko bi danes pravično presodili vse okoliščine.
Naj za ilustracijo povem primer. Očim me je od 7 leta naprej zlorabljal, mama za to resnično ni vedela. Pustimo, kako ni vedela in kako sem se izkopala iz tega, vendar sem se sama. Vsa ta leta sem stvar pustila pri miru, na obiskih doma se naprej igramo gledališče. Naj ji danes, ko sta oba upokojena, povem, kako močno ga je takrat zatupila, da se je sploh poročila z njim in da ni pogruntala, kaj se je dogajalo? Naj počakam, da očim umre in ji potem povem? Bi ji morala povedati takoj po tistem, ko sem šla od doma? Kadarkoli vmes v teh letih? Pustimo, zakaj nisem povedala takrat, težko je z našimi možgani govoriti v imenu sedemletnice.
Po moje je danes mami govoriti o tem skrajno nepotrebno. Nikomur ne bi koristilo, njej pa bi uničilo starost in njeno globoko prepričanje, da mi je z vso svojo ljubeznijo in prizadevnostjo dala čudovito otroštvo. Po moje je to ena najhujših stvari, kar se ti lahko zgodijo, saj naenkrat ostaneš brez preteklosti oz. vse je zlagano.
Prepričana sem, da je potrebno starše pustiti v njihovem času v miru umreti, svoje travme pa razreševati v današnjem času drugje.
Pa brez zamere.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Skladnost...
Reply #44 - 12.08.2002 at 11:01:38
 
q
Nikomur ne bi koristilo, njej pa bi uničilo starost in njeno globoko prepričanje, da mi je z vso svojo ljubeznijo in prizadevnostjo dala čudovito otroštvo. Po moje je to ena najhujših stvari, kar se ti lahko zgodijo, saj naenkrat ostaneš brez preteklosti oz. vse je zlagano.
Prepričana sem, da je potrebno starše pustiti v njihovem času v miru umreti, svoje travme pa razreševati v današnjem času drugje.
q

Žal mi je, da nisem videla tvojega posta, Tora. Ne strinjam se s tvojim prepričanjem, iz njega namreč seva globoko zakoreninjen občutek krivde, ki še naprej ne želi prizadeti nikogar (staršev). Težko je kaj takšnega ozavestiti, sploh ne nameravam modrovati, pa vendar se mi zdi skrajno narobe, da jim tako prizanašaš. Prizanesi sebi in izrazi svojo bolečino. Nisi kriva. Razumeš? Tega ti ne bi smeli storiti. In težko je sprejeti, vendar pomagaš jim lahko tako, da že v tem življenju ozavestite zadevo, ki vas bo itak počakala. Seveda pa potrebuješ svoj čas in vzemi si ga kolikor ga rabiš za ozdravitev tvoje duše. Želim ti vse najboljše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6