Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 17917 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #15 - 08.08.2002 at 12:53:17
 
Katarina, Ok, vidim, da si nekako z mamo vse skupaj ze razcistila in da se sedaj ukvarjas s tem, da te enostavno moti ta tvoja ignoranca, katero prikazes, recimo, svojemu dragemu, kadar pride do nekega konflikta in se "spreta".

Taka si nisi vsec in isces sedaj poti do spremembe. OK. V kaj bi se pa rada preobrazila? Sam sem recimo od pamtiveka in popizdim takoj, stresem svojo jezo v sekundi, si s tem olajsam vest in ce hocete razbremenim duso ter nemalokdaj uzalim sogovornika. Pa? Tak sem. Spreminjal se zavoljo bontona in lepih besed ne bom. Je tko? Zame je. In zame je moj karakter tudi sprejemljiv in tista pescica, ki mi je blizu se je s tem sprijaznila in vse laufa tako, kot je treba. Problema ni vec. Ce pa se kdo ne more s tem mojim karakterjem sprijazniti.. ja jebi ga. Le kaj bi pa blo, ce bi vsem ugajal? Katastrofa!

Sem se pa z leti naucil, da se je vcasih bolje mal u jezik ugriznt in tist svoj napad malo umilit.. tako se bos najbrz tudi ti naucila, da ce je ze ignoranca prisotna, je vcasih dovolj, da vleces surlo samo 5 min. in ne 5 dni.

Pa velik srece. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #16 - 08.08.2002 at 12:56:52
 
Sploh pa če se zavedaš, da živiš v Sloveniji in da 90% ljudi okoli tebe te sovraži že zaradi fovšije, 15% iz zlobe,4% ker taki so, 0,9% ker nimajo kaj drugega početi. TAko da karkoli narediš te ljudje ne bodo imeli radi, razen tisti, kateri ti hočeš da te imajo.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #17 - 08.08.2002 at 13:34:11
 
Uf, Blisk… mi ne boš zameril, če ti povem, koliko obsojanja jaz začutim v temle tvojem pisanju… Koliko obsojanja za to, da so starši krivi, da so takšni, kot so… Da so krivi za to, ker so naredili največ, kar so znali in kar so zmogli… Uf…

Bom poskusila razložiti še enkrat. Ne verjamem sicer, ali boš sploh razumel, kaj želim povedati… Ker imam občutek, da si ti v svojem svetu razmišljanja in jaz v svojem… In ti si ne pustiš vzeti vere v svoj način razmišljanja, jaz pa ne v svojega... Edina razlika med nama je verjetno ta, da sem jaz ravno preko tega, kar sem opisala Katarini popolnoma odpustila svojemu očetu, zate pa ne vem, če si to storil. Po tvojem pisanju sklepam, da ne…

Blisk – najprej ločiva starše vsaj na dva dela, prav? Na takšne, ki jim je malo mar za svoje otroke, ki jim je popolnoma vseeno, kakšno ljubezen njihovi otroci dobijo, če jo sploh dobijo… In na takšne, ki svojo ljubezen do svojih otrok izražajo… Na način, na kakršnega pač znajo in zmorejo… Na tisti način jim dajo vso svojo ljubezen…

In pustiva tiste prve starše ob strani – čeprav se mi zdi, da tista prava ljubezen do vseh in vsakogar in tisto pravo odpuščanje zajema tudi te… Pa tudi jaz še nisem na tej stopnji, zato o njih ne bom govorila. Težko mi je tudi verjeti, da sploh kdo doseže to stopnjo… Dalajlama, mogoče? Pa tudi on v svoji knjigi Etika za tretje tisočletje priznava:

»Da je temu res tako – da sta človekovo splošno stanje srca in uma, oziroma motivacija, v trenutku dejanja – v splošnem ključ za določanje etičnosti, zlahka razumemo, če pomislimo, kako vpliva na naša dejanja, kadar se znajdemo v primežu močnih negativnih misli in čustev, kot sta sovraštvo in jeza. Tedaj sta um in srce vznemirjena. Poleg tega, da izgubimo občutek za razmerja in vidimo dogodke v izkrivljeni luči, pozabimo tudi na to, kako bodo naša dejanja vplivala na druge ljudi. V resnici smo lahko tako iz sebe, da popolnoma pozabimo na druge in njihovo pravico do sreče. V takšnih okoliščinah naša dejanja skoraj zagotovo kazijo srečo soljudi, kljub siceršnjim najboljšim namenom, ki jih gojimo do njih, in ne glede na to, ali so naša dejanja namerna ali ne«…

Dotakniva se torej tistih staršev, ki naredijo za otroke največ, kar zmorejo… Ki dajo otrokom vso tisto ljubezen, ki jo sami premorejo in vso ljubezen, ki mu jo želijo dati… Ker sami niso nikoli razčistili s svojimi ranami, ker jih še vedno tlačijo v podzavest in jih ne priznavajo. Te rane so posledično namreč povezane z bolečino, nikoli izraženo v otroštvu, ampak samo potlačeno. Ki pa so še vedno del nas, dokler jih ponovno (zavestno?) ne doživimo in z njimi razčistimo. In če se sploh ne zavedaš, kaj je v tvoji podzavesti, kako boš torej za nekaj kriv? Kako boš kriv za nekaj, česar tvoja zavest ne zaznava in je tisto samo klic podzavesti? Podzavest vznikne in spregovori. Tvoja zavest pa ne ve, kaj sploh govori podzavest, če s tem ne razčistiš. Kako naj boš kriv za nekaj, česar ne veš?

Preberi še enkrat tale del Katarinine izpovedi:
Katarina wrote on 07.08.2002 at 15:32:57:
Fora je v temu,da mi ta ignorancija,ki sem jo ljudem,ki so me na kakršenkoli način prizadeli,užalili,posredovala sama ni všeč,ker enostavno ni prav!Normalno,govorim o ljudeh,ki so mi blizu...
Potrebovala sem ogromno časa,volje,da sem se zavedala kaj počnem.In vedela sem da počnem narobe...ključen je še vedno pogovor,možnost opravičevanja,oprostitve,razumevanja.Brez pogovora je težko...vsaj zame.

Podzavestno je reagirala tako, kot je bila naučena v svojem otroštvu. Dokler se tega ni zavedela, je reagirala tako, kot ji je govorila podzavest. Je bila torej kriva? Ne. Po mojem mnenju vsaj. Hvala bogu je bilo v njej tisto, da s takim načinom samo prizadane ljudi, tako močno, da se je odločila spopasti s tem. In preseči… Dokler pa sploh ne veš, kaj v tvoji podzavesti je, ne moreš govoriti o krivdi... In sama še vedno trdno stojim za tem stališčem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #18 - 08.08.2002 at 13:34:46
 
In če se še enkrat vrnem k tistemu razumu in srcu, krivdi in odpuščanju. In ne verjamem, da boš to sploh razumel, če nisi doživel česa podobnega. To bodo razumeli le tisti, ki so kdaj kaj podobnega tudi doživeli…

Najprej torej sprejme razum. Razumeš, da so vzorci preteklosti tisti, na podlagi katerih reagiramo v trenutku. Razumeš, od kje izhaja tvoje reagiranje, ki ga želiš preseči. Razumeš, da tvoj oče ni kriv, če je ravnal tako, kot je ravnal. Če ti je svojo ljubezen izražal na način, na kakršnega jo je izražal. To je bil njegov način. In na tisti njegov način je dal vso svojo ljubezen. Največ, kar jo je premogel. In največ, kar jo je zmogel dati.

Pa vendarle, če si dovoliš slišati samega sebe, ti srce še vedno govori: on je kriv. On je kriv, da jaz sedaj reagiram tako, kot reagiram. Saj je on tako delal z mano in zaradi njega se jaz sedaj ne morem izraziti na način, na kakršnega bi si želela.

In se tepeta razum in srce. Ni skladnosti čustev in razuma, kot temu reče Katarina, ni notranjega miru, kot temu rečem jaz. Trudiš se in trudiš, da bi to sprejel tudi v svojem srcu, ker potem veš, da bi našel svoj notranji mir. Da bi lahko popolnoma odpustil svojemu očetu. Da bi se lahko neobremenjeno obrnil sam vase in v svojo prihodnost…

In potem pride tisti trenutek. Pri meni je bila to očetova smrt. Kljub temu, da je bila bolečina ob njegovi izgubi tako močna, da je jokalo srce in se trgala duša, sem kljub temu doživela trenutek, ko sem lahko iz vsega srca in vse svoje duše lahko rekla: »Ati, rada te imam. Tako zelo te imam rada«… In s tistim trenutkom je prišlo odpuščanje... Odpuščanje v popolnosti... V meni je ostala ena sama ljubezen. Popolnoma ničesar drugega več… Kot bi mi oče s trenutkom svojega odhoda iz tega življenja želel pokloniti vso tisto ljubezen, ki mi je ni zmogel dati na tisti način, na kakršnega bi jo potrebovala jaz, v času tega življenja…

In to, Blisk, je tisto, o čemer govorim. To je tisto, ko se v tebi naseli samo mir, tišina in ljubezen… To je tisto, ko v tebi ni nobene jeze, nobene agresije, nobene zamere več… Edino in samo ljubezen…

Verjamem, da tegale ne razumeš. Verjamem, da tegale ne razume še marsikdo drug. Verjamem pa, da je tudi marsikdo med nami, ki tole razume. In upam, da je tudi kdo, ki se ga bo tole dotaknilo… In mu morda prineslo trenutek, v katerem se bo lahko našel…

m.


P.S. Bom pa poiskala tisto knjigo, o kateri govoriš. In jo bom prebrala. Me zares zanima, če jo bom jaz doživela na isti način, kot si jo doživel ti…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #19 - 08.08.2002 at 14:28:30
 
Miska upam da sem te razumel, čeprav je bilo pisano Blisku, si napisala nekaj, kar je Resnica če hočemo.
Točno tako je. Ljudje smo si različni. Ljudje imamo različno razmišljanje, različne vzorce iz okolja, naučene ali samoizdelane.Vsak odreagira ali ravna tako kot zna in kot mu je blizu.In verjetno redkokdaj naredimo tako kot bi si drugi želeli. V tvojem primeru starši ne vzgajajo, tako kot bi morali.
Zakaj je tako?
Nekoč v šali mi je padel v glavo stavek:
dali so nam možgane, pozabili pa so priložiti navodila.
In ta navodila se iščejo že skozi tisočletja, skozi vere, psihologije, filozofije, a vseeno nismo našli.
In kaj bi radi?
Da se drugi do nas obnašajop kot mi želimo?
Seveda, ko pa mi ne vemo kako-vsak trenutek in od vske osebe bi zahtevali nekaj drugega, drugačnega.
Ne vem, se bom držal stavka skozi življenje:
Who am I to Judge???
Miska predvidevam, da sva govorila o isti stvari, malo drugače jojaz vidim, pa vseeno...
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Skladnost...
Reply #20 - 08.08.2002 at 15:42:44
 
Spet toliko vsega v glavi...

Najprej John Doe...
Hvala za Tvojo smernico,a problem s katerim se ukvarjam je moj odnos do okolice,ne toliko njihov do mene.Ne gre za to,da "to sem in takšna sem si všeč"...Torej sprejmi me ali pusti.
Ubadam se z samo sabo,zato ker se v določenih reakcijah ne najdem,a jih imam vseeno tako zelo vkoreninjene,da jih ne morem  "izpuliti" čez noč.In zakaj bi jih rada izpulila?

Preprosto...Ljudje,ki so mi blizu si ne zaslužijo takšnega reagiranja-predvsem zato,ker si tudi sama zaslužim več od tega.Človek pač čuti katere stvari počne prav in katere ne.Tako kot čutiš Ti ,ko streseš jezo v sekundi in si s tem olajšaš vest,tako jaz,ki mislim da ignoranca ni rešitev,ko te nekdo razjezi,prizadane...

Nočem reči,da nimaš prav,daleč od tega.A ljudje smo si res tako prekleto različni,vsak štarta po svoje in ravno zato stoji za tem kar zagovarja.Najbolj pomembno pa je še vedno srce...veliko ljudi se začuti,precej ne.

In prav zato se tako zelo prepoznavam v pisanju Amstel in Miške.
Res je Amstel...prav to  "neuboganje" programa me je pripravilo do tega pisanja.Tako zelo počasi gre (a moram priznati,da z drobnimi koraki vseeno čutim da hodim proti zmagi),da me prav čustva včasih tako zelo zmedejo,da se vrnem nazaj.

A strinjam se z Robijem,ki pravi da je pomembno biti čim bolj pozoren na to česar se sedaj zavedaš.Čustvena napetost se res zmanjšuje...

In Miška...
Odpuščanje v popolnost.Res je takrat ostane samo še ljubezen.Ravno to kar opisuješ Ti se je zgodilo meni...Verjetno na drugačen način,a bistvo ostaja .
Tudi jaz imam sedaj več,kot sem imela takrat ko je bil ob meni.In ravno bolečina vsega nerešenega je bila potrebna,da se ukvarjam z vsem tem kar sem prej zavestno ali ne porivala stran...
Ena čudovita deklica si.Tudi to je prav,da veš...

Lp

Katarina

Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Skladnost...
Reply #21 - 08.08.2002 at 15:49:33
 
Pa še nekaj...Vesela sem,da ste se tako zelo razpisali o ignoranci,starševskih odnosih...Primer z mamo sem izpostavila samo zato,da bi lažje razumeli,kakšno povezavo čustev in razuma iščem.
Res pa je,da je še ogromno stvari,ki so še vedno vkoreninjene,pa nekako niso "moje".Ob prebiranju vaših postov jih še bolj prepoznavam,predvsem pa dajem potrditev sama sebi,da opazovanje v ogledalu ni nič nenormalnega.

Hvala Vam,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #22 - 08.08.2002 at 17:43:23
 
Thot – odgovarjala sem Blisku, ja. Pisala pa sem pravzaprav zaradi sebe in sama sebi… Je enkrat A. to napisal, pa tega takrat nisem razumela in se mi je tako čudno zdelo… Danes ga popolnoma razumem…

In poslala v eter z željo, da bi se morda moja resnica koga tudi dotaknila…


Thot wrote on 08.08.2002 at 14:28:30:
…si napisala nekaj, kar je Resnica če hočemo.

Ni bilo nekje govora o tem, da absolutna resnica ne obstaja? To je to… Vsakdo si ustvari svojo resnico… In kadar to stori na podlagi svojih čustev, svojih občutkov, svojega doživljanja, je to res njegova resnica in takšna resnica je najlepša… In tudi zelo trdna…

Takšna je moja resnica v tem primeru. Je moja, vanjo verjamem in je nikomur ne vsiljujem... Katarinina resnica je, vsaj kakor jo berem, precej blizu moje. Tvoja je morda drugačna. Pa Bliskova tudi, prav gotovo… Vsakdo ima svojo resnico. Da jo le ustvari na podlagi svojega doživljanja in svojih občutkov…

In to, da ima vsakdo svojo resnico… To ni nič slabega… Mi ni nekdo nič bližje, če je njegova resnica bližja moji, recimo. Najlepše pri vsem tem je, da lahko ostanem iskrena, povem svojo resnico in lahko sprejmem neko resnico, ki je drugačna od moje… In pri vsem tem jaz ostanem jaz in tisti z drugačno resnico ostane tisti z drugačno resnico… Sicer pa – nisi ravno ti enkrat odpiral debato na temo različnosti?

In, konec koncev, če pomislim…  Je 1+1 res 2, ali je dva samo zato, ker so te tako naučili?…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Skladnost...
Reply #23 - 08.08.2002 at 18:19:26
 
Ja, to je tudi zame Resnica-kot sem pisal tam pri resnici:). vsak ima svojo. ker ima vsak svojo pot. Cilj je pa en in edin-biti srečen. tako jaz gledam skozi vse filozofije, skozi vsa verstva, skozi življenje.
ZAto pa zmeraj poudarjam, da imamo vsi oziroma nima nihče prav. Samo da je tako kot si želimo in živimo po načelu, live and let live.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #24 - 08.08.2002 at 22:27:24
 
Miska !

Če si res odpustila,  boš vedela šele takrat, ko boš srečala človeka, ki bo izražal to, česar pri svojem očetu nisi mogla sprejeti.

Mislim, da je s smrtjo prišlo le neko olajšanje in ni bilo več osebe, ki bi ji naj odpustila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #25 - 09.08.2002 at 12:46:22
 
Robi – če boš še enkrat prebral, kar sem napisala, boš videl, da sem govorila o odpuščanju in o tem, kako sem našla svoj notranji mir glede tega…

Se mi zdi, da si malo zamešal stvari… Odpuščanje očetu nima nobene zveze s tistim, kar se mi bo še dogajalo v življenju… Ko bom naletela osebe, pri katerih se mi bodo odprle rane, ki sem jih recimo dobila v odnosu s svojim očetom... Ampak to je čisto nekaj drugega in nima nobene povezave odpuščanjem samim... To bom reševala s tisto osebo, ki mi bo odprla rano (če še ni zaceljena) in to takrat in v tistem trenutku, ne pa z očetom. Po mojem mnenju vsaj. Se mi zdi, da sem nekje že zapisala tudi tole: »rane, dobljene v odnosih, se lahko zdravijo edinole v odnosih«…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #26 - 09.08.2002 at 12:47:13
 
Katarina wrote on 08.08.2002 at 15:42:44:
In Miška...
Ena čudovita deklica si.Tudi to je prav,da veš...

Katarina – hvala. Tudi ti si čudovita deklica. Khm, ženska?? Človek??

Bi pa dodala, da je pravzaprav vsakdo čudovit na svoj, tisti čisto njegov način… In lepo je, če je njegova »čudovitost« blizu tvoji… Ker to, poleg sprejemanja njegove »čudovitosti« pomeni tudi doživljanje njegove »čudovitosti«…

Vem, Katarina, da ti tole razumeš… Ne razumejo tega vsi, prav gotovo pa tisti, ki sem se jih s svojo resnico na tejle temi dotaknila…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #27 - 09.08.2002 at 12:57:11
 
Miška, popolnoma te razumem, kaj si hotela povedati, pa čeprav mogoče misliš, da ne, ampk, zadeva je takale.
Kot ptvo, si zadevo mogoče razumela preveč osebno, ja res je nisem imel s starši takega odnosa kot bi ga moral, ampak vseeno ni tko grozno.
Kot drugo, pri tebi je zadeva drugačna, ker tvojega očeta ni več in si mu lahko odpustila in če bi še bil tukaj, bi mu lahko odpustila, ja lahko bi mu ampak ne na tak način ko si mu sedaj, ne na tak način, ko se vse tist, kar se je nabralo izprazni, oprostila bi mu pri sebi, ampak, vse to bi še vedno ostalo v tebi.
Sedaj bom tako reku, mu lahko odpustiš, ker ga ni več in ga niti ne moreš več obojat, za karkoli, ker mu enostavno ne moreš povedat.
Starševstvo je velika odgovornost in težko rečeš, da nekdo dela po svoji moči, oz. ne.
In če staršem poveš, kaj so delali narobe in jim razložiš, kaj še vedno počnejo narobe, po moje edino tako lahko razčistiš pri sebi, ker si razčistila zadevo z njimi, ne moreš pa zadeve pri sebi razčistit, pr njih pa ostane tako kot je blo, zarad tega, ker boš ob vsakem srečanju s starši doživljala spet iste zadeve ampak na drugačen način, ker starši še vedno delajo narobe in se tega niti ne zavedajo.
In verjem zlo mal te poznam, pa mislim, da sem te ogromno spoznal, pa mal razmisli, v katerih področjih tvojega življenja ti ne gre najbolje in kako je to povezano s tvojimi starši in boš hitro prišla do povezave.
Pa te vprašam, če imaš probleme zaradi nekoga celo življenje a nisi ti toliko vredna, da poveš staršem, da si zaslužiš, da te drugače tretirajo, da naj ne delajo istih napak kot pred 20 leti.
Miška, lahko ti razčiščuješ sama zadeve, ki se tičejo samo tebe, ne moreš pa razčiščvat takih zadev, katere se tičejo tudi drugih.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Skladnost...
Reply #28 - 09.08.2002 at 21:46:20
 
Blisk1 wrote on 09.08.2002 at 12:57:11:
In če staršem poveš, kaj so delali narobe in jim razložiš, kaj še vedno počnejo narobe, po moje edino tako lahko razčistiš pri sebi, ker si razčistila zadevo z njimi, ne moreš pa zadeve pri sebi razčistit, pr njih pa ostane tako kot je blo, zarad tega, ker boš ob vsakem srečanju s starši doživljala spet iste zadeve ampak na drugačen način, ker starši še vedno delajo narobe in se tega niti ne zavedajo.

Blisk – ravno zato, ker se ne zavedajo in nimajo želje/potrebe/volje po tem, da bi se tega resnično zavedeli, je to, da bi jim povedala, nesmiselno. Pazi – poudarjam resnično zavedeli, kar pomeni ne samo slišati, ampak tudi doživeti. S tem ne želim reči, da se nisem z njimi pogovarjala. Sem se, seveda sem se. Je pa res, da se tistega, kar je v njihovi ljubezni manjkalo meni, nisem nikoli dotaknila...

Zakaj ne? Ker je to preteklost. Ker na preteklost ne moremo več vplivati. Ker preteklosti ne moremo spremeniti. Ker sta onadva vlogo staršev že odigrala. Zakaj bi po nepotrebnem povzročala bolečino v njiju? To je za nami, prihodnosti v smislu vloge starševstva pa mojih staršev prav gotovo ne čaka več...

In, konec koncev – to je le moja resnica… Ki je v tem primeru tako zelo drugačna od njune… Onadva sta živela v prepričanju, da sta mi dala vse… In sta mi res dala vse – dala sta mi največ, kar sta znala in zmogla… Naj živita v tej veri, saj je vera, da si svoje otroke uspešno vzgojil in jim dal vse, verjetno vera, ki ti prinese mirno jesen življenja… Zakaj bi jima jemala to vero?

Pomembno je, da mojo resnico prepoznam jaz. Jaz sama. Da odpustim, kar je bilo storjenega hudega, saj je bilo vse storjeno v veri, da je bilo tisto najboljše in ne z namenom prizadeti ali namenoma povzročiti bolečino...

In pomembno je, da vem, kakšna ta moja resnica je, da prepoznam rane, ki so mi ostale in da se usmerim v zdravljenje le-teh…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Skladnost...
Reply #29 - 11.08.2002 at 21:41:38
 
Miška, tako prekleto se oklepaš tega, kar ti je nekdo vbil v glavo, da starše ne smeš prizadet.
Ampak, a oni so te pa lahko prizadeli, že kot čist majhno otroško bitje ki zre v svet z nebogljenimi očkami, si prenašala vse tiste njihove napake storjene v veri dobrega.
Jst ne pravim, da jih moraš kakorkoli nalašč prizadet, da jim vrneš to kar so ti naredili. Ampak pravim, da jim moraš dat vedet, kaj so naredili narobe, da lahko to popravijo.
Ker dejstvo je, da lahko zadevo rešiš še sedaj, ko starše imaš, ali vsaj enega od njiju, poveš, kaj so počeli narobe in kako je to vplivalo nate, ne zato, da jih prizadaneš, ampak zato, da zgradiš nov odnos, bolj pravilen.
Ker enostavno ne moreš, razčistit pri sebi, če nisi razčistila z njimi, ker ti bolečino, ki so ti jo prizadejali v tvojem otroštvu in naprej, še vedno povzročajo, isto bolečino, na drug način. To je isto, kot da imaš rano, ti si jo zdraviš, nekdo ti pa še vedno dreza vanjo, taka rana se nikoli ne pozdravi, zato moraš odpraviti povzročitelja rane, s pogovorom, ki pa jsano, da ne bo prijeten ne zate, ne za tvoje starše, ampak fora je v tem, da se takih zadev raje izognemo in trpimo dalje, kot pa da bi se pogovorili in zadevo enkrat za vselej razčistili in s tem zgradili boljši odnos med starši ob enem pa s tem tud lahko začnemo graditi na sseb oz. na svoji osebnosti.
Seveda lahk vzameš tud drugo varianto, pa starše ignoriraš oz. se jih izogibaš, ampak problem ostane.
Miška ne izogibaj se problemu, sooči se z njim, trenutna bolečina bo večja, ampak dolgoročno bolečine ne bo več, saj jo boš "razčistila".
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6