Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 28242 times)
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #75 - 28.11.2002 at 12:00:51
 
Draga, Katarina, lepo si napisala. Slej kot prej se bodo tudi oni sprijaznili s tem... Veliko sem razmišljala, o tem. Po vsej verjetnosti, so še drugi dejavniki, ki so deklico privedli do te odločitve. Njenih staršev nisem poznala, vem, da je deklica imela težave tudi sama s seboj. Vem, da je bila odlična učenka, a to ne pomeni, da mladostnik nima težav. Dejstvo, da je odšla na tak način, je v meni prebudil razmišljanje, saj imam hčero v njenih letih... In takih zgodb veliko poznam... Imela sem namreč prijateljico, s katero sva res v zadnjih letih izgubili stike. Je psihiatrinja, a se ji je lansko leto tudi njen sin obesil. Bil je star 17 let...Katarina wrote on 28.11.2002 at 11:29:57:
Strinjam se...nima smisla obsojati.
Vsak človek,ki naredi takšno ali drugačno stvar ima vsaj en razlog.Kaj je prav in kaj narobe bi lahko razpredali v nedogled.
Sama (kot ostali),težko verjamem,da se je deklica za ta korak odločila zaradi kraje.Tudi o tem kako je sprejela takoimenovano "sramoto" bi se najbrž dolgo pogajali.
Vse kar ostane je njena odločitev.
Vem,da se je z njo težko sprijazniti,toliko težje ker so verjetno prav vsi prepričani,da bi jo zaradi njene starosti lahko spremenili,če bi le imeli čas.
Ja,ta nemoč nad spremembami razžira...Vem to.

Vem tudi,da ni lahko.A s časoma,ko se čustveno malo odmaknemo od šoka,dogajanja...ja,takrat prihajajo nove razsežnosti razmišljanja.Predvsem pa takšna,ki nas na začetku ne spremljajo.

Katarina

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #76 - 28.11.2002 at 12:02:12
 
Saj je ne obsojam. Obsodila se je sama. Si predstavljam kako je odreagirala, ko je dekle prineslo šminko nazaj. In verjetno ji je močno žal, da je tako odreagirala. In koliko je stara ta prodajalka? Ima svoje otroke?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SAMOMOR
Reply #77 - 28.11.2002 at 12:24:07
 
Veš,Vilma...ne morem reči,da poznam občutke,ki Te spremljajo.Sama namreč še nisem mama...Moja čustva letijo z druge perspektive.
Vem samo nekaj...
Odločitev,ki nam niso predstavljene ne moremo spreminjati,pa če bi še tako radi.In naj se sliši še tako banalno,čas res naredi svoje.Dolgo sem se upirala temu,ker enostavno nisem hotela da bi bilo tako.In zato vem,da prav to oklepanje naredi največjo škodo.

Kar pa se ljudi tega obsojanja tiče,Harry.
Iz izkušenj vem,da so ljudje pač ljudje.Tudi tisti,ki ne morejo pomagati in mogoče prav zato hote ali nehote pritiskajo tam kjer najbolj boli.
Iz dolgčasa,prizadetosti ali zgolj dejstva,da raje pospravljajo tuj prag,da le ne bi bilo treba očistiti svojega...saj je vseeno.Resnica ostaja.Prav s tem dodajo še malo pelina prizadetemu.

Ne razumi me narobe.Vem,da se samo pogovarjamo,nočem da tole vzameš osebno.Ker enostavno,tako ni mišljeno...

pozdravček,
Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #78 - 29.11.2002 at 09:35:12
 
Ne poznam prodajalke. Mislim pa, da je gotovo imela otroke. V bistvu ima na sebi res težko breme. In kdo ve, kako ga bo rešila...
Quote:
Saj je ne obsojam. Obsodila se je sama. Si predstavljam kako je odreagirala, ko je dekle prineslo šminko nazaj. In verjetno ji je močno žal, da je tako odreagirala. In koliko je stara ta prodajalka? Ima svoje otroke?

LP Harry

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6