Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 31272 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Sočutje in pomoč
Reply #30 - 21.06.2002 at 14:32:02
 
Someone wrote on 21.06.2002 at 10:20:44:
Noben človek ne jamra kar tako zaradi lepšega, vsakega nekaj muči in trpi ob tem.


A da ne?  Grin Grin

A še nisi srečal človeka, kateremu je stil življenja ta, da se obnaša kot žrtev vsega, da se smili sebi in se hoče tudi drugim? Al si ga samo spregledal, ker si mislil, da res trpi.. tako, pristno?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #31 - 21.06.2002 at 14:45:19
 
Amstel wrote on 21.06.2002 at 14:32:02:
A še nisi srečal človeka, kateremu je stil življenja ta, da se obnaša kot žrtev vsega, da se smili sebi in se hoče tudi drugim? Al si ga samo spregledal, ker si mislil, da res trpi.. tako, pristno?

Si že kdaj pomislila, da problem mogoče tiči ravno pri tebi - tvojem dojemanju? Mogoče se le tebi zdi, da se nekdo tako namerno obnaša... vsak vidi, kar hoče videti.
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Sočutje in pomoč
Reply #32 - 21.06.2002 at 14:48:19
 
Hehe, na vprašanje mi odgovoriš z vprašanjem...

Recimo, da mi gredo taki ljudje na živce, pa je možno, da jih zato pogosteje srečujem.
Da jih pa sploh ni na svetu in da so samo plod mojega dojemanja, pa ne bo držalo. Ni vse relativno. So tudi dejstva, ki jih je moč opazovati.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #33 - 21.06.2002 at 15:01:29
 
Te lahko nekaj vprašam, Amstel? Si bom drznila. A si ti bila vedno tako 'pametna', da si že od malega vse to vedela, ali se nisi nič naučila iz izkušenj, občutila bolečine zaradi nevednosti, se ti ni nikoli zdelo, da si kdaj žrtev koga ali česa ali življenja? Si vedno bila tako močna? Si sploh? Ali si le nočeš priznati, da morda nisi. Če bi bila močna, ti takšni ljudje ne bi šli na živce. Sprejela bi jih. Ampak najprej je treba biti resničen in iskren do svojih resničnih čustev. Morda si jih zanikala. To je moje mnenje. In moje mnenje je tudi, da preveč trdovratno zagovarjaš, da si vsak vse sam naredi: sam hoče tako in samo noče tega ipd. - uveljavlja voljo, skratka. To je vendar stanje zavesti. Cilj človekovega življenja bi naj bil ravno v tem, da njegova zavest , volja ni več samo njegova, ampak hkrati Božja. Se oproščam, če sem bila preveč direktna.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #34 - 21.06.2002 at 15:03:12
 
Amstel wrote on 21.06.2002 at 14:48:19:
Recimo, da mi gredo taki ljudje na živce, pa je možno, da jih zato pogosteje srečujem.

Ok, se že vnaprej iskreno opravičujem, če kaj narobe sklepam, sploh pa prehitro... ampak dozdeva se mi, da deluješ podobno kot John - zatiraš vsako bolečino, ki jo čutiš pri srcu in se ne pustiš, da bi ti kdo pomagal, verjetno zaradi tega, ker se bojiš, da bi te kdo (mogoče ponovno) še močneje ranil, ali pa nikogar temu primernega še nisi spoznala.
Zaradi tega ti gredo potem taki ljudje, ki iščejo pomoč drugih - "jamrajo", močno na živce, saj ravnajo v nasprotju s tvojimi ukrepanji v takih primerih. In ker se zavedaš, da bi tebi mogoče podobna izpoved in nasvet/pomoč/sočutje drugega pomagalo, vendar si tega ne upaš izpeljat, ti to ustvarja sovraštvo do tistega, ki si kaj takega upa poskusiti, oz. ti gre preprosto na živce.

Brez zamere. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #35 - 21.06.2002 at 15:10:41
 
I fell like shit now. Smo ful sočutni not. Drek. Nekaj pač, kaj nam leži na duši. Tako da, Amstel, oprosti. Kaj vem, ni moj stil takole direktno. Embarrassed Naj gre v rit to sočutje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #36 - 21.06.2002 at 15:14:56
 
Če smem vskočit... sem mi zdi smotrno opozorit na temo iz unega topika o kontaminaciji...o projekciji svojih psihičnih stanj na drugega id se ti na unem pol kažejo kot njegova, čeprav so tvoja....

Če smem še naprej, amstel, ti zgledaš zahtevan punca: si nekaj zastaviš in potem vrtaš v druge, dokler ti tega ne potrdjo al pa magari ovržejo... pol odpreš novo temo iz odptrte/nepotešene veje prejšnje... Skratka, težko te je zadovoljit.  Kdo  od zunaj bi na to voje početje tko gledal, da veš čas nekaj jamraš, da ti nekaj ni prov, da bi rada boljš, konca pa ni videt.. Torej da si ena žrtev enega neznanja pa nerazumevanja, da v bistvu na tem jamraš ...

Evo, tko bi se  en tak kot sem jest lahko  v tebe sprojektiral in te tako videl... Ti je someone po mojem nekaj takega v bistvu o seb  hotel povedat...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #37 - 21.06.2002 at 15:17:55
 
Quote:
I fell like shit now. Smo ful sočutni not. Drek. Nekaj pač, kaj nam leži na duši. Tako da, Amstel, oprosti. Kaj vem, ni moj stil takole direktno. Embarrassed Naj gre v rit to sočutje.

Hehe, beri moj podpis. Wink
Sočutni smo do tistih, ki jih razumemo in smo podobno že doživeli sami. Jaz lahko rečem, da Amstel in Johna, če ne po celoti, vsaj delno razumem (če drži tisto zgoraj napisano, kar ni nujno, da priznajo), čeprav ne vem nobenih njihovih dejanskih dogodkov.

LittleStar, ne sekiraj se, nič nisi storila narobe, samo povedala si, kar ti je ležalo na duši. Nisi sočustvovala z Amstel, lahko pa si ji na nek način celo dolgoročno pomagala. Don't worry, everything is allright. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Sočutje in pomoč
Reply #38 - 21.06.2002 at 15:19:14
 
Ma, saj je fajn, da rečemo tudi kaj bolj osebnega. Računam, tudi na vas.

Torej:
Sem rekla, da mi gredo na živce ljudje, ki igrajo, ki se delajo žrtve, ki se ne oprejo na svojo moč.
Ne, nisem vedno močna. (dodam: čeprav se mi dostikrat zdi, da bi kar morala biti - khm...)
Sploh sedaj ne. Zdej sem precej obupana, ker mi ne gre par področij ... Ja, in kdaj pa kdaj se počutim žrtev življenja. Sam vem, da ni tako res. To so le občasne krize.
Ni pa to razlog, da mi gredo na živce ljudje, ki jamrajo... To je mojo šibkost. Tako šibkost bi po moje imel vsak, ki bi poslušal leta in leta jamranje nekoga.

Svoje bolečine ne zatiram vedno.  Kdaj jo pa. Kot vsi.
Ampak, ljudje, ki jamrajo, nimajo veze z bolečino. Niso v stiku z njo. Jamrajo, da jamrajo.

Kdor je v bolečini, ta pravi, dobi od mene podporo.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Sočutje in pomoč
Reply #39 - 21.06.2002 at 15:25:04
 
titud wrote on 21.06.2002 at 15:14:56:
Če smem še naprej, amstel, ti zgledaš zahtevan punca: si nekaj zastaviš in potem vrtaš v druge, dokler ti tega ne potrdjo al pa magari ovržejo... pol odpreš novo temo iz odptrte/nepotešene veje prejšnje... Skratka, težko te je zadovoljit.  


Grin
Ah, kako je res. Tako sem zahtevna. Tako iščem ene odgovore. In kaj ugotavljam... da to hlastanje nima konca, ker zadev se ne da doreči. Zato tu totalno uživam, ker sprožim debato tam, kjer me nekaj vzpodbudi, zanima... In dobim cel kup odgovorov zase. In tej odgovori se skoz spreminjajo. Ves čas. Kot jaz... Dinamika...

Sam, to pa ... da se me ne da zadovoljiti?
Uhh... ta je pa močna... A si ti recimo napet, ker skoz neki sprašujem in temu ni konca? A se ti zdi, da se mora spreševanje enkrat končat v človeku? Da se mora umiriti? Se oprijeti nekega odgovora in v tem uživati do konca življenja?
Dej razloži.... Wink

Pa še neki dodam:
Pravzaprav preverjam, katere zadeve laho v sebi jemljem kot relativne, katere stabilne, katere oprijemljive, katere so spolzke.. Opazujem kako reagiram. Se odločam, kako bom reagirala in opazujem, kako bi kdaj, kot nekoč, bruhnila kar mi pride na pamet. No, saj kdaj to naredim. Ampak z zavedanjem, da sem to naredila.. pa da vidimo, kaj bom s tem sprožila. Ker vsega ne "operiram in očistim ega", sej nisem Sai Baba..  Grin
Back to top
« Last Edit: 21.06.2002 at 16:32:52 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #40 - 21.06.2002 at 15:34:11
 
Someone wrote on 21.06.2002 at 15:17:55:
Hehe, beri moj podpis. Wink
Sočutni smo do tistih, ki jih razumemo in smo podobno že doživeli sami. Jaz lahko rečem, da Amstel in Johna, če ne po celoti, vsaj delno razumem (če drži tisto zgoraj napisano, kar ni nujno, da priznajo), čeprav ne vem nobenih njihovih dejanskih dogodkov.

LittleStar, ne sekiraj se, nič nisi storila narobe, samo povedala si, kar ti je ležalo na duši. Nisi sočustvovala z Amstel, lahko pa si ji na nek način celo dolgoročno pomagala. Don't worry, everything is allright. Smiley



A si ti impossibile?

Sem sočustvovala z njo, ampak zdaj sem zaštekala, da je to kar sem ji rekla, v resnici v meni. Zdaj se šele lahko začne sočutje, ko štekaš, a ne? To je po mojem razlika. ???. Kwa pa vem... Kr sočutje je itak neka najvišja oblika nesebične ljubezni - Dalai Lama, pa mati Terezija, Jezusa pa najraje sploh ne bi omenjala. Drugač pa tnx, Someone Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #41 - 21.06.2002 at 15:44:15
 
Quote:
A si ti impossibile?

Sem sočustvovala z njo, ampak zdaj sem zaštekala, da je to kar sem ji rekla, v resnici v meni.

Hmm, OK. Se opravičujem za nesporazum, očitno sem stvar narobe doumel, ko sem prebral tvoj odgovor Amstel in potem nadaljno negativno reakcijo. Očitno me je ta tvoja "direktnost" zmedla. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #42 - 21.06.2002 at 15:47:00
 
Zdaj pa jaz nič ne štekam Shocked več. Vročina je.
Pozdravček vsem.
Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #43 - 21.06.2002 at 15:52:09
 
Quote:
Zdaj pa jaz nič ne štekam Shocked več. Vročina je.

Naj ponovim. Grin
Pravim, da se opravičujem, ker nisem razumel, da si že na začetku sočustvovala z Amstel. Predvsem me je zmedel tvoj negativni post, kjer praviš, da se počutiš kot shit. Kot sem rekel, očitno me je najprej zmedla tvoja "direktnost" v prvem postu, potem pa sem še prebral drugega in prehitro naredil zaključek. Zdaj bolj jasno? Še enkrat, sorry. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #44 - 21.06.2002 at 16:01:03
 
Nop Grin. Sori. Ampak mi je fajn. Mogoče pa nimava istega v mislih glede jasnosti. Bom pa resno premislila, če hočeš in se nadaljujemo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9