Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 31255 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #45 - 21.06.2002 at 16:03:55
 
Quote:
Sam, to pa ... da se me ne da zadovoljiti?
Uhh... ta je pa močna... A si ti recimo napet, ker skoz neki sprašujem in temu ni konca? A se ti zdi, da se mora spreševanje enkrat končat v človeku? Da se mora umiriti? Se oprijeti nekega odgovora in v tem uživati do konca življenja?
Dej razloži....


Žal se mi cajt tle gor izteka, ampak bom probal odgovor amstelki nakazat.

So taki, ki ne iščejo, so zadvoljni, ne da bi spraševali. Majo apriori eno zaupanje v seb, k takim bi se morala zatečt po odgovor,  ne k men, ki se kot ti sprašujem brez konca. Ampak ti vidiš  mene in jest tebe pa vse druge le take kot sva jest pa ti. Mamo med sabo eno napetost, ves čas ene odgovore pa vprašanja, ampak potešitve tle ni možno najt. Ga je treba v unmu iskat, ki ti bi odgovoru z enmu mirom pa zaupanjem vase. Ampak unih mi ne vidmo, jih ne moremo videt, ker v drugih vidmo le to, kar preslikamo nanje. Ko bomo najdli mir pa zaupanje vase pa v seb, šele pol se nam bodo  nergači pa jamraji umaklni s poti. Potem bomo svoj mir pa zaupanje delil z tistimi, ki jih sedaj niti ne opazmo.
Ne vem, kako se do tega pride in če nam je to usojen, ampak pol se bomo pa itak spet najdl.

Zdaj pa grem za čez praznike na dopust. Je bil en vroč teden iskanj odgovorov za mano, se grem mal skulirat na vaš konc. Vsem en lp pa brez zamere...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #46 - 21.06.2002 at 16:06:24
 
Someone wrote on 21.06.2002 at 15:17:55:
Nisi sočustvovala z Amstel, lahko pa si ji na nek način celo dolgoročno pomagala.

Evo, za to sklepanje v prvem stavku se opravičujem. Mogoče jasno zdaj? Če je ta del jasen, pa povej kateri ni. Grin
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Sočutje in pomoč
Reply #47 - 21.06.2002 at 16:21:44
 
titud wrote on 21.06.2002 at 16:03:55:
Majo apriori eno zaupanje v seb, k takim bi se morala zatečt po odgovor,  ne k men, ki se kot ti sprašujem brez konca.


Mej se fajn na počitku... sam, ko se vrneš, pa tole preber...  Grin

Jaz tebe sprašujem, kako razmišljaš o "moji zahtevnosti".
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #48 - 21.06.2002 at 22:25:13
 
Torej, sem razmišljala o sočutju:

sočutje = ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #49 - 21.06.2002 at 22:34:51
 
Quote:
Torej, sem razmišljala o sočutju:

sočutje = ???

...je tisto, ko se postaviš v kožo tistega, s katerim sočustvuješ. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #50 - 21.06.2002 at 22:39:19
 
Ja, ampak se lahko postaviš v nekogar kožo, če nisi on? Nesmisel. Potemtakem lahko imaš sočutje edino le do sebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #51 - 21.06.2002 at 22:58:36
 
Delajmo tako, kot da je vse, kar začutimo z nekom in z nečim, naš problem, in ne tistega, in predvsem bodimo prijazni s seboj, tako kot si v resnici želimo biti ljubljeni do neskončnosti...
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #52 - 21.06.2002 at 23:16:53
 
Quote:
Ja, ampak se lahko postaviš v nekogar kožo, če nisi on? Nesmisel.

Ni bilo mišljeno dobesedno. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #53 - 21.06.2002 at 23:28:09
 
Saj vem, Someone. Tvoj nick - nekdo si, a ne? Če ne veš kdo, je potem lahko hudo, ker si brezoseben prehitro in pravzaprav moraš sočustvovati z vsakim, ki ti pride na pot, da spoznaš sebe. Zato tisti moj 'nesmisel' tudi ni bil mišljen dobesedno. Uf, kako sem resna danes, vi se pa tako znate hecat. Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Sočutje in pomoč
Reply #54 - 21.06.2002 at 23:33:22
 
Quote:
Saj vem, Someone. Tvoj nick - nekdo si, a ne? Če ne veš kdo, je potem lahko hudo, ker si brezoseben prehitro in pravzaprav moraš sočustvovati z vsakim, ki ti pride na pot, da spoznaš sebe.

Hmm, mogoče je pa le finta nicka, da vi ne veste kdo sem? Grin Saj veš, gre en po cesti, ki ti pomaha, pa ti pol poveš kolegici: "There was someone going down the street, and he looked at me and waved. I was shocked!" Grin Tongue
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #55 - 21.06.2002 at 23:35:38
 
Someone wrote on 21.06.2002 at 23:33:22:
Hmm, mogoče je pa le finta nicka, da vi ne veste kdo sem? Grin Saj veš, gre en po cesti, ki ti pomaha, pa ti pol poveš kolegici: "There was someone going down the street, and he looked at me and waved. I was shocked!" Grin Tongue


Men to sploh ni smešno, ker je 'bila' to moja pot. Upam, da mi bo kmalu, ko se bom dovolj nasočutla Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #56 - 21.06.2002 at 23:52:51
 
Samo, da jaz nisem bila Shocked, ampak scared. Pa zgleda, da zdaj nadomeščam Johna oz. njegove osebne izpovedi, ki so vam primanjkovale, al kaj.

Pa darkerji so out, so: LET THERE BE LIGHT. Samo ne preveč. 8), cause I'm only happy when it rains, (I know you know what I mean, Someone). Sočutje pač  8) Wink. Joj, kolk smo pocukrani. Grem raje. Amstel, kako si pa ti kaj? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Sočutje in pomoč
Reply #57 - 21.06.2002 at 23:57:45
 
Grin
Jaz pa vaju berem in se sprašujem, kaj se je zgodilo.
Pa, če se ne motim, se je na eni točki zadeva malo zalomila.
Nesporazumi. Pa, Littlka si pogruntala, da si, kar je bilo meni namenjeno, v resnici, govorila sebi. Someone, se je odprl in povedal, kaj bi rad, kaj si želi.. in zdej.... pa kar neki .....v tri dni... govorita.....
Sej je vse cool
Tuki se to dogaja.
Da se odpremo. Da se razpizdimo. Da falimo. Da nas kdo prečita. Da nas kdo hoče prečitat, pa mi ne. Pa da povemo kaj zelo svojega. Pa, da postajamo nekako... bližje.
In vse se poštima.... vse. Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Sočutje in pomoč
Reply #58 - 22.06.2002 at 00:03:56
 
Ej Littlka... veš... mi ta močni.... smo tud lohk kdaj šibki...  Cheesy
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sočutje in pomoč
Reply #59 - 22.06.2002 at 00:05:20
 
The best. Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9