Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 29793 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #30 - 19.06.2002 at 13:06:02
 
Amstel wrote on 19.06.2002 at 12:34:18:
Dobrodošel med nami, John_Doe.
Pa bodi pozoren, ker boš mogoče kar nekaj ljudi srečal, ki igrajo na odprte karte. Ne zgrešit... Wink


Draga Amstel... hvala za dobrodoslico. Sicer od mene ne bo kake velike koristi, a vseeno je vcasih fajn prebrat tud kaksno mojo bedarijo. Wink

No, da bi bil pozoren na to, da nekdo igra na odprte karte in bi se sekiral, ce bi to priloznost spustil iz rok, se meni ne bo zgodilo. Sem vse prevec jebivetrski, da bi v prvi rundi iskal globji pomen prvega kontakta in ugotavljal kaj in kako oseba razmislja. Raje se prav fino pohecam ob kakem pircku in ne razglabljam o kakih prehudih temah.
Ce se odnos obnese in se zacne graditi na njemu, itak pokazem vecino svojih adutov (dobrih in slabih), da osebek ni kasneje presenecen in me ne obsoja s kaksno pokvarjno barabo, ker ga itak prej opozorim, da se zna zgodit, da moja barabica kdaj privre na plano.
Zdej, ce je pa nekdo tak "cistun" in "brezmadeznez"... kaj nej mu pol jest? Prosim odpuscanja, ker sem ves cas po malem blefiral? Cemu? Da bi se on bolje pocutil? Eh ja... nisem placan za to. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #31 - 19.06.2002 at 13:12:03
 
John_Doe wrote on 19.06.2002 at 13:06:02:
Prosim odpuscanja, ker sem ves cas po malem blefiral? Cemu? Da bi se on bolje pocutil? Eh ja... nisem placan za to. Wink


Po mojem bo še pestro.... Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #32 - 19.06.2002 at 13:20:35
 
Quote:
Če se nekdo zaveda, da igra na odprte karte, potem je to še vedno le način igre, ki ni nič več ali manj vreden od načina, da nekdo svojih adutov pač ne pokaže takoj, ali še bolje rečeno, jih ni ozavestil oz. tako okarakteriziral


Ključno zame je to: namen, cilj, smisel.

Izrek "igrati na odprte karte" ni ravno posrečen, ker vključuje besedo igra.
Igre so seveda različno težke.... od igre alkoholika, do igre "ah, če tebe ne bi bilo, bi jaz bil svoboden človek..."

Da bi bil kdo v čistem zavedanju? Ne govorim o tem.

Kot sem rekla....."zakaj nekaj počnem, kakšen smisel ima to, kaj hočem s tem doseči?"

Kar vložiš, to imaš.

Torej, se sprašujem, zakaj bi bila lažnjiva? Zakaj bi druge skušala zmesti? Zakaj se skrivam? itd....

Pa še nekaj.... se mi zdi, da obstaja en način gledanja na stvari, ki se recimo meni ne zdi logičen...
Ko nekdo reče...prispodoba=  "jaz sem pristen, ko lažem"
Pristno ni tisto, kar izhaja iz ega in maske, za moje pojme.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #33 - 19.06.2002 at 13:23:52
 
Ja no, kaj nej zdej jest?
Dam svoj zajeban egoisticen karakter na razprodajo in upam, da bom dubu vsaj tolk dinijev, da resim enega zablojenca?
Eeee... a ni tko, da je bog najprej sam seb brado ustvaru?
Pa ne me narobe stekat, sam res se mi sladko zvizga za dolocen profil folka... kam pa pridem, ce se vsakemu cist razdanem?

No, priznam pa, da imam najmanj dve dobri lastnosti.
Za frendice, ko so v krizi pomankanja dam tud gate z riti dol, medtem, ko grem za frende, ki potrebujejo pomoc,  celo do vratu v pivo. Pa naj se kdo rece, da sem dvolicen? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #34 - 19.06.2002 at 13:29:13
 
John_Doe wrote on 19.06.2002 at 13:23:52:
Ja no, kaj nej zdej jest?
Pa ne me narobe stekat, sam res se mi sladko zvizga za dolocen profil folka... kam pa pridem, ce se vsakemu cist razdanem?


John... kaj naj zdej? Jah pojma nimam Grin

Da bi se vsakemu razdajal? Hm, a je to bil point tega?
No, če prav razumem, kaj si povedal......  v izogib razdajanju, odpiranju drugim, narediš manever, da se ti sladko jebe?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #35 - 19.06.2002 at 13:29:54
 
John_Doe wrote on 19.06.2002 at 13:06:02:
No, da bi bil pozoren na to, da nekdo igra na odprte karte in bi se sekiral, ce bi to priloznost spustil iz rok, se meni ne bo zgodilo. Sem vse prevec jebivetrski, da bi v prvi rundi iskal globji pomen prvega kontakta in ugotavljal kaj in kako oseba razmislja. Raje se prav fino pohecam ob kakem pircku in ne razglabljam o kakih prehudih temah.


Sej to so tud odprte karte, v bistvu ob prvem kontaktu največkrat največ, kar je možno. Ljubezen na prvi pogled je redka.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #36 - 19.06.2002 at 13:43:36
 
John_Doe wrote on 19.06.2002 at 12:14:21:
Le kdo pa se danes igra na odprte karte? Malokdo in ce ze, mu itak ne verjamemo, ker se nam zdi, da uspesno blefira.


John_Doe wrote on 19.06.2002 at 13:06:02:
No, da bi bil pozoren na to, da nekdo igra na odprte karte in bi se sekiral, ce bi to priloznost spustil iz rok, se meni ne bo zgodilo. Sem vse prevec jebivetrski, da bi v prvi rundi iskal globji pomen prvega kontakta in ugotavljal kaj in kako oseba razmislja.


Da bodi pozoren, sem rekla zato, ker bi tako lahko utegnil spremeniti svojo predpostavko, da "ljudi, ki bi igrali na odprte karte, ne obstajajo... in da samo blefirajo."
Saj veš, kako  je s predpostavkami? Smo nagnjeni k temu, da jih potrjujemo in hote zgrešimo dejstva in realnost.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #37 - 19.06.2002 at 13:48:31
 
Valentinaa wrote on 19.06.2002 at 13:29:54:
Sej to so tud odprte karte, v bistvu ob prvem kontaktu največkrat največ, kar je možno. Ljubezen na prvi pogled je redka.



Predraga Valentina... ljubezen na prvi poled, da je redka? Pa pri tebi, a obstaja?
Ce ne, me pa se enkrat mal bolj poglej... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #38 - 19.06.2002 at 13:49:02
 
Dvojnosti tle še niste povezal s skrivnostnostjo. Skrivnosti potrebuješ, da ti pomagajo  diferecirati se od drugih, da se induvidualiziraš. Preveč skrivnosti si ni dobro naložit, ker ti potem obležijo na duši in ti udarjajo ven kot nervoze. Dvojnost je po mojem lahko ena takih nervoz. V takem primeru najdeš spovednika/zaupnika ali skupino somišljenikov, čuvarjev skupne skrivnosti pred drugimi. Pred njimi nisi dvojen, je pa lahko dvojna nazven skupina, če deli pretežko skupno skrivnost. Zdrava mera dvojnosti je oblika čuvanja in utrjevanja  lastne identitete, zato se po moje mora kazat. Če jo je preveč, se pojavi induvidualna ali  pa skupinska paranoja, če jo je premal al pa nič  te pa ni kot induviduuma, kar spet pomen al da si shizo al pa da si se razsvetlu/totalno zlil v eno.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #39 - 19.06.2002 at 14:00:18
 
Ugh.. amstel mi je tolk napisala, da je cist prevec za moj mozgan... No, vseeno se bom probal potrudit in tole nekak postavit v eno svojih trditev.

Kar se mene tice je stvar dokaj preprosta. Vedno jemljem vse z rezervo, ker sem pac mal bolj ziheraski in se drzim tega, da je boljsa preventiva kot kurativa. S tem raje postavim vse skupaj v profil bleferjev ali odlicnih igralcev, ceprav s tem delam lahko hudo krivico nedolzni dusici, ki se mi nic hudega slutec odkrito pribljizuje in mi nudi vse svoje adute - ja, men se pa sladko jebe.
Sej vem, da to ni lepo in da marsikoga s tem prizadanem, samo v mojem nacinu zivljenja zal ni prostora za ljudi, ki se ne zanjo boriti, ki takoj pokazejo vse kar imajo in ko naletijo na taksnega ali se hujsega bebca, kot sem jaz, ki to lepo izkoristi v svoj prid, potem jokajo naokoli, kaksna huda krivica se jim je zgodila.

No, da sedaj potegnem nekako najkrajso mozno crto pod svoje trditve in tvojo (sorry ce se motim) pridigo o zgresenih dejstvih in realnosti.

Vsakic startam iz istega profila in vsakic je doticni prizadet. Prvo sekundo me sploh ne zanima ne realnost in tudi ne moje zgreseno razmislanje. V prvi fazi mi je namen le vzpostaviti odlicen kontakt in preziveti zabavne minutke. Kaj je v ozadju me ne zanima. Ce se kasneje izkaze za nekaj pozitivnega, OK. Ce se ne, sem itak vedu kako je s tem. Ce sploh ne pride do tiste kasnejse faze smo pa spet tam, ko pravim, da se mi sladko jebe.

Stvar je prav preprosta in niti ni tolk zakomplicirana. Mogoce prevec otrocja in neodgovorna, a vseeno je taka, da meni olajsuje zivljenje, kar je vec ali manj primarna zadevscina, vsaj po moji trditvi, da nisem socialna ustanova. Wink

Pa brez zamere in sorry, ce sem koga razocaral... samo tak sem. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #40 - 19.06.2002 at 14:10:05
 
John_Doe wrote on 19.06.2002 at 14:00:18:
Ugh.. amstel mi je tolk napisala, da je cist prevec za moj mozgan... No, vseeno se bom probal potrudit in tole nekak postavit v eno svojih trditev.
Kar se mene tice je stvar dokaj preprosta. Vedno jemljem vse z rezervo, ker sem pac mal bolj ziheraski in se drzim tega, da je boljsa preventiva kot kurativa. S tem raje postavim vse skupaj v profil bleferjev ali odlicnih igralcev, ceprav s tem delam lahko hudo krivico nedolzni dusici, ki se mi nic hudega slutec odkrito pribljizuje in mi nudi vse svoje adute - ja, men se pa sladko jebe.
Sej vem, da to ni lepo in da marsikoga s tem prizadanem, samo v mojem nacinu zivljenja zal ni prostora za ljudi, ki se ne zanjo boriti, ki takoj pokazejo vse kar imajo in ko naletijo na taksnega ali se hujsega bebca, kot sem jaz, ki to lepo izkoristi v svoj prid, potem jokajo naokoli, kaksna huda krivica se jim je zgodila.


The best. Mi je všeč, da si povedal, tako kot misliš.

Sam to še:
1. Ni bila to pridiga. Pravim, da ko imamo predpostavko o nečem, smo nagnjeni k temu, da spregledamo realnost.
2. Zate, ko se nekdo pokaže, torej, ne blefira, v svojem bistvu kliče po tem, in daje možnost drugim, da ga izkoristijo?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #41 - 19.06.2002 at 14:24:28
 
Mene pa zanima, Amstel, kaj misliš pod  besedi "DEJSTVA in REALNOST", ki ju, praviš, večkrat spregledamo zaradi predpostavk. "DEJANSKO STANJE" bi lahko tud temu rekli, ali pa "STVARNOST". Ali lahko sploh kdo pove, kaj to je ???

Po moje ne, ker še vedno obstaja nekdo, ki gleda in opazuje nekoga/nekaj. Dvojnost OBJEKT/SUBJEKT.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #42 - 19.06.2002 at 14:35:31
 
Amstel...
Sprasujes me po tem, ce mislim, da je nekdo, ki je totalno odprt sam kriv oz. klice po tem, da ga izkoristijo.

Ja, zal je moje mislenje tako in je sestavljeno na podlagi izkusenj in opazanj, ki so pac taksna, da vedno naletim na tak profil ljudi, ki so sicer odprti, dobrega srca in jih pol sveta krasno izkorisca, sami pa sploh ne opazijo. A ko opazijo, je pa halo v bajti. No, naletim tud na bleferje in nekak mi je boljs startat z bleferjem, ki se mi pocasi odpira, kot pa z odprtezem, od katerega vec ali manj vedno fasem jamranje.

Tud sam sem bil vcasih tist nedolzen fantek, ki je slepo zaupal vsaki besedi. S casoma se pac to spremeni, vsaj pri meni se je.

Zdej, a je to dobro al slabo.. Ne vem, a ma smisu o tem debatirat? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #43 - 19.06.2002 at 15:44:07
 
Se spomnim ene anekdote, ki jo je De Mello opisal..., kako ga je v časih, ko je bil psiholog, konstantno obiskoval (privat) en, če se ne motim je bil duhovnik (isn't it ironic?), in mu pripovedoval na dolgo in široko o svojih problemih, čustvovanjih... De Mellotu se je počasi posvetilo, da temu ne bo konca in da mu s privolitvijo, da mu prisluhne, nič ne koristi. Odločil se je, da bo naredil cut, in je 'kolega' soočil z 'realnostjo', mu odločno povedal, kar mu gre, da je mevža ipd... Ob občutku, da je ravnal prav si je oddahnil, vendar le do naslednjega dne, ko je duhovnik ves hvaležen prihitel k njemu, kako mu je sinoči pravzaprav zelo pomagal, ga streznil, hkrati pa v nadalje pridno hodil po pričakovano pomoč...
Grin Grin Grin Grin
 
Roll Eyes Ne vem, kaj je pol naredu, ampak tu definitivno pristaja De Mellotov slavni izrek: "Ne učite prašiča peti. Samo čas zapravljate in mučite prašiča."

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #44 - 19.06.2002 at 16:22:36
 
Sumim pa, da me tale zgodbica v resnici spominja na to, kako me je brus-li 'odsekal' pri onem primeru xy, pa Jst tudi malo. Le, da se nekako ne vidim samo v vlogi duhovnika, ampak tudi v vlogi De Mella.
All this is in me, as it is in you!
Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4