Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 29791 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
DVOJNOST
07.06.2002 at 20:06:01
 
Spet se mi je prebudila radovednost.
Nekaj sva z Gapejem spregovorila o dvojnosti pod temo ČM.

Razmišljam, da je dvojnost dejstvo. In, da samo čutiti recimo nevoščljivost, je čisto okej. Da pa izhajanje iz teh čustev, pomeni, da podležemo "senci", egu.

Vendar, pa poznam še drugo dvojnost. Dvojnost z namenom zabrisati "sledi" za seboj. Z namenom, druge ljudi zmesti, da ne vedo več, kdo smo mi.
In, če se le da, bi tu govorila o tem....
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: DVOJNOST
Reply #1 - 07.06.2002 at 20:13:46
 
Uf, dvojnost z namenom zbrisati sledi za seboj.

Amstel, kaj pa to zdej pomeni, natančno. A ko se hočeš od koga rešit al kako? Ker, če ne, potem je to težko delat, če si z nekom v odnosu.

In zakaj, bi to sploh delal, zmedel druge, da nebi vedel več kdo sem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #2 - 07.06.2002 at 20:30:28
 
Hm, a ti nimaš občutka, da marsikdo živi tako, da skuša zmesti druge, kdo v resnici je? Pretvarjanje, zanikanje...

Tole sem načela, ker sem par dni nazaj debatirala na forumu z Brus Lijem. K pravi, da je iluzionist odnosov.
Ne vem, ali govori na splošno, ali samo o komuniciranju preko neta. Bo sam povedal, morda.

Pač mi je dalo misliti.
Imela sem kolegico, ki se je velik pretvarjala. Veliko je zamolčala, kar ji ni štimalo med nama. Jaz pa seveda, taka kot sem, moram zadeve razčistit. In potem je blo tako, da sem skoz samo jaz načenjala kake zadeve. Ona pa nikdar. Večina časa je bila zelo kontrolirana, da le ne bi prišlo na dan tudi kaj "črnega" od nje. (sedaj nimava več odnosa)

No, pred par dnevi pa sem imela pogovor z dolgoletno priajteljico, s katero sva se nekaj mesecev zelo oddaljili. Ker sva se zakvačkali, sem predlagala, da se pomeniva.
Kako lepo je to, ko sva si povedali tudi grde misli, ki sva jih imeli druga do druge.

Seveda, si Edi lepo napisal, da si ne predstavljaš odnosa tako, da se kdo skriva. Ker odnosa res ni. Pa vendar, marsikdo tako živi svoje življenje.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: DVOJNOST
Reply #3 - 07.06.2002 at 20:56:23
 
Ja, zdej te razumem. Gre za čisto goljufijo. Hočeš predvsem reči, da se ljudlje na veliko pretvarjajo. Navzven kažejo drugo sliko, nosijo maske. Ja, kot sem danes že nekje napisal STRAH.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DVOJNOST
Reply #4 - 07.06.2002 at 21:10:48
 
no glih to sm hotu napisat u čm,
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102276...

če že misliš črne misli jih čim preje sprovedi v besede in te v dejanja ... ker tako jih sčistiš

da navedem primer k sm glih pr volji

... amstel in prjatlca zgori ...

... naprimer če nekmu želiš da bi ga nabutu ... mu moraš to vsaj povedat da tega ne potlačiš v sebi, če je treba ga morš tud na gobec ... in je ... nula ... drugač bi bla pa karma, ker s tem ko si mislu slabo misel in imel hkrati v glavi tistga k bi ga na gobec si ustvaru karmo ... si mu storil slabo ... in on bo mogu to storit tebi ...  Grin ... vedno se seveda lahko zanašamo da 'smo mu bli dolžni' od prej (magar od prejšnga lajfa).

ps
lahko karmo zamenjaš s poljubno besedo ali principom 'kaznovanja' po želji
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #5 - 07.06.2002 at 23:34:57
 
Ja, verjetno je res bolje povedati. Pa ne zaradi Karme...
Ampak zaradi čistosti odnosa in zato, da se odnos nadaljuje in nadgrajuje.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #6 - 08.06.2002 at 00:02:21
 
Amstel wrote on 07.06.2002 at 20:06:01:
Spet se

Vendar, pa poznam še drugo dvojnost. Dvojnost z namenom zabrisati "sledi" za seboj. Z namenom, druge ljudi zmesti, da ne vedo več, kdo smo mi.


Why?
Why?

Zakaj bi to sploh nekdo rad počel?
Kaj tega človeka napeljuje, da meni, da je treba to počet?
Pred čim ga to obvaruje?
Kakšne navidezne koristi ima od tega?

Sam se zavzemam za jastnost izražanja in čistost odnosov, enostavno zato, ker je tako lažje in preprosteje.
Le zakaj bi kompliciral in skrival karkoli prek drugimi?

See?
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #7 - 08.06.2002 at 00:07:39
 
Why, why, why.... sej jest tega ne delam, no.  Wink

Sej veš, da ne morem tko živet, da se ne pomenim.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #8 - 08.06.2002 at 19:32:38
 
Bolj se trudiš nekaj skrivati,bolj tisto postaja očitno.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #9 - 08.06.2002 at 20:31:51
 
KAJ PA ŠTIRIPLASTNOST?
Dve dvojnosti?

Casteneda pravi: BRISANJE OSEBNE ZGODOVINE. Zakaj? Če 'te' (tvojo zgodovino) nekdo pozna, ima moč nad teboj, pa ti nič ne pomaga, da ti veš, da ti nisi tvoja zgodovina, tisti drugi misli, da si. In s tem avtomatsko zgubljaš energijo - seveda, v odnosih, ki so dandanes neizogibni. Po mojem zato nekateri (vključno z mano) zadržijo svoje pomiselke in skušajo delovat na višji ravni z višjim jazom, medtem ko svoja resnična čustva obvladujejo (saj vendar ne moremo samo jamrat, al pa ko hodit okol čist vzhičeni od ljubezni - ravnat po nagonu - posebej če si še ne zaupamo). Eni celo temu pravijo plemenitost, eni pa temu pravijo hinavščina. Seveda, ker smo pa še vedno samo ČLOVEK, pa tega ne zmoremo konstatno. In ko nas dovolj 'zmatra', si končno dopustimo BITI. In če si, nisi nič. Takrat pa komaj uvidimo nesmisel tega, in dobimo zagon, da smo odprti, zaupljivi in ŽIVI. Tako nekako... Po mojem ne moreš biti z vsakim človekom takoj 0 (nula, kot 'smrt' za izhodišče), saj se v življenju vsi učimo in duhovno rastemo in za to je potrebno veliko moči in boja, da lahko spet 'eno smrt' sprejmeš. Nič (0) si po mojem lahko dovoljujemo samo v meditaciji, drugače ni smiselna.








Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #10 - 08.06.2002 at 20:44:58
 
Aja, danes sem en dober preblisk prebrala, v smislu - ENI UPORABLJAJO SVOJ INTELEKT ZA KOMPLICIRANJE STVARI, ENI PA ZA POENOSTAVLJANJE. To je v bistu tud odgovor Maxisu. Od tu dalje pa bi za še boljše razumevanje lahko preučili astrološke karte, kako delujemo, za še globje razumevanje pa, kaj pa vem,  strah in njegove korenine...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #11 - 08.06.2002 at 20:50:40
 
Quote:
Če 'te' (tvojo zgodovino) nekdo pozna, ima moč nad teboj...........


Kako to misliš? Kako ima lahko moč nad menoj?
Morda s tem, da izrabi moje šibkosti? Edino tako razumem napisano.

Mi je pa ful dober tist, k si napisala: ENI UPORABLJAJO SVOJ INTELEKT ZA KOMPLICIRANJE STVARI, ENI PA ZA POENOSTAVLJANJE.

The best.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #12 - 08.06.2002 at 21:00:18
 
Ja, jih lahko izrabi, če jih ti nisi prej sprejela. V tem stilu je potem vsa črna magija. Kaj pa vem....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #13 - 08.06.2002 at 21:26:57
 
Česar pri sebi ne sprejmemo, tam smo ranljivi.

Ker se nočemo soočiti s svojim strahom, se z nečim poistovetimo, da prikrijemo svoj strah in tisto ima moč nad nami, ker smo od tistega odvisni.

Torej smo sami sebi črni magi. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #14 - 08.06.2002 at 21:27:48
 
Quote:
Aja, danes sem en dober preblisk prebrala, v smislu - ENI UPORABLJAJO SVOJ INTELEKT ZA KOMPLICIRANJE STVARI, ENI PA ZA POENOSTAVLJANJE....


lepo povedano

Quote:
... Od tu dalje pa bi za še boljše razumevanje lahko preučili astrološke karte, kako delujemo, za še globje razumevanje pa, kaj pa vem,  strah in njegove korenine...


hmmm...littly kaj meniš... a bi s tem komplicirali ali poenostavili zadevo? ...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4