Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 29648 times)
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #15 - 08.06.2002 at 22:30:13
 
Po moje je vseeno, ker na koncu ne igra pomena, kako velik je 'bil' tvoj ego. Ker razumevanje je dejansko ego, lahko mu rečeš tudi osebnost, da s tem nekaj drugemu kao daš. Eni se pa tudi odločijo za totalno svobodo. Vseeno je. Gre se za to, da sebe rešiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #16 - 08.06.2002 at 22:36:07
 
Quote:
Vseeno je. Gre se za to, da sebe rešiš.


Ja.Ampak rešiš česa ?

Saj se vedno gre,da nekaj sprejmeš,če ne sprejmeš,se ne moreš tistega rešiti,ker bo ti povzročalo bolečino.
To pomeni,da se proti tistemu boriš,česar se želiš rešiti.

To pa ni rešitev.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #17 - 08.06.2002 at 22:53:11
 
Rešiti česa... a ni smo mi otroci vesolja... česa se moramo mi rešiti da bli bli rešeni?... samo ega?... in kaj je ego? - naša osebnost...? in kaj mislimo da smo mi, če ne da smo osebnost?...oziroma kaj sploh drugi vidijo ko gledajo nas? morda našo osebnost? A ni to ego? In če drugi vidijo samo ego... kako naj potem mi mislimo, da se moramo tega rešiti, in kako sploh lahko mislimo, če pa misli um - um pa je kao ego... začaran krog

sori littly sam kar sem želel doseči pr teb je to, da se vprašaš ali je dejansko možno doseči zvezdico z mislijo...  po mojem ne...
to pa zato ker si natanko eno misel odaljena od zvezdice...če maš več misli pa je razdalja za ravno  toliko misli večja...

Aja glede niča pa še to... kaj si bila v materialnem svetu - na planetu Zemlja - predno si se rodila? Predno si bila v trebuhu? Nič...in kaj boš ko umreš v tej naši preljubi  Zemljici...spet  nič... no sicer je ta nič lahko malo zmanjšan zaradi spomina nate...bolj ko si slaven, dlje časa se ve zate tudi po smrti ane...morda je kle vidu Kast a-ne-da prednost v anonimnosti...da je spomin nate čim manjši bolj si v niču...karkoližetopomeni

lp vsem  Kiss
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #18 - 08.06.2002 at 23:00:26
 
Rešiti SEBE. Sebe ni isto kot jaz. Razen če se ne poistovetiš. To je ta dvojnost. Ne vem, Magla, zakaj bi hotel kaj doseči pri meni. A ni to spet projekcija? Kaj pa lahko dosežeš pri drugem? Razen, če se poistovetiš z dosežkom. Ne vem, no... Glede niča pa, jaz vem, kaj je nič in vem kaj je minus in vem kaj plus. Dajte tudi vi zvedet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #19 - 17.06.2002 at 11:00:31
 
Dvojnost... Meni je bolj asociacija v smislu: kaj sem in kaj nisem jaz. Jaz v jazu, višji jaz ali kakorkoli že.
To mi je prvo, poglavitno vprašanje. Ponavadi sem si pomagala z barvanjem. Temno je bilo, kar ni "moje".
Včasih pa tudi z enostavnim čutenjem. Težka energija (drugače ne znam opisati), je tisto, kar ni "moje".  Želela sem lahkotnost. Želim si jo še vedno.

Pa še eno vprašanje imam... Se vam kdaj dogaja, da čutite nekoga drugega? Pa naj gre za srečo, žalost,...
Dolgo časa sem potrebovala, da sem prišla vsaj približno na čisto, kaj pripada meni v meni in kaj nekomu drugemu. Počasi mi je lažje, nisem si pa še čisto na čistem...
Če ima kdo podobne "težave", bom vesela pomoči!

Hvala!

Cmoka,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DVOJNOST
Reply #20 - 17.06.2002 at 11:18:40
 
Robi wrote on 08.06.2002 at 22:36:07:
Ja.
Ampak rešiš česa ?

rešit se je treba navezanosti - odvisnosti.
SVOBODA OD!!!

suzi jest sm še zmeri zihr da čutim dvojnost v drugih, verjetno tud ljubezen, ne vem, mogoče vsa čustvovanja, ampak temne misli sm skor 100% da mi praskajo po kroni ... počas bom ugotovu ... pa ne morem preveč pomagat ... vedno se mi samo potrjuje ta domneva ... nikol ne ovrže ... vedno samo ponovni dokaz da je to to ... pa to ni težava je prednost ... je pa včasih mal anojing - mam pa zdej zdravilo - pošlješ po kanalu ki se je odprl do tebe žarek bele svetlobe preko boga nazaj odkoder je prišla misel ki te je zmotila, v mojem primeru zapraskala ... in kdor se temu žarku ne pusti presvetlit ... bay bay
kdor je v tem primeru telo tistega ki je z druge strani odprl kanal do mene ... kdo to je me sploh ne zanima več, ker žarek gre sam točno tja kamor mora, nezmotljivo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #21 - 17.06.2002 at 14:42:24
 
Hvala za predlog, Gape!

Včasih sem bila prepričana, da se mi to dogaja, ker enostavno MORAM to razčistiti. Dogajalo se mi je, da sem "pobrala" del nekoga drugega in se tudi drugače obnašala v tem obdobju. Nekako tako, kot da bi jaz zavestno "čistila" nekoga drugega. Ne znam drugače razložiti.
Sedaj je drugače. Še vedno se mi dogajajo obsedenosti z nekom, vendar so veliko manj pogoste in predvsem so manj številne.

Še vedno si ustvarjam probleme z vprašanji, ki so pravzaprav nepomembne, ampak moj firbec je neustavljiv. Moram vedeti, kdo, zakaj, kako,... četudi sem tudi tu že naredila par korakov naprej... Wink

Nekaj podobnega, kot počneš ti, sem poskusila tudi sama. Ponavadi mi prsni koš začne "žareti", včasih imam občutek, da ga bo razneslo - prav zanimiv in všečen občutek. Potem pa opazujem pojenjanje tesnobe, žalosti - tistega občutja, ki me je prej morilo.

Kadar vem, kdo je "krivec", skušam to z dotično osebo razčistiti. Tako ali drugače...

Hvala!

Cmoka,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #22 - 17.06.2002 at 19:07:07
 
Quote:
Kadar vem, kdo je "krivec", skušam to z dotično osebo razčistiti. Tako ali drugače...


Pa veš, da si ti tista dotična oseba ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #23 - 17.06.2002 at 19:19:56
 
Dragi Robi!

Ne glej tako ozkogledno...  Roll Eyes

Govorila sem o doživljanju druge osebe, kot dela sebe. Ne znam bolje razložiti, kot sem.

Tu ni govora o egoizmu, temveč o doživljanju tuje žalosti kot svoje. Tuje sreče kot svoje.

Saj je logično... konec koncev!

Vsi smo Eno...

Upam, da sem ti odgovorila?

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #24 - 17.06.2002 at 20:27:41
 


Quote:
Vsi smo Eno...




Lahko govorimo, da smo vsi eno, vendar je to le trik, saj se tega ne zavedamo, da smo vsi ENO.

To je ravno tako, ko rečem, da nekaj vem, vendar tistega ne realiziram in se tistega tudi ne zavedam.
To je ta trik jaz-a, da se s trditvijo, da nekaj ve, potolaži in si želi dokazati, da ni potrebno več naprej iskati.

Torej se ta "jaz", ki ne želi soočiti z resnico.

Zato je boljše, da si rečem, da ne vem, saj s tem svoj "jaz" prisilim k temu, da še naprej išče resnico in s tem spozna tisto dejansko stanje oz. se zaveda tega trenutka.

Zato je potrebno svoj "jaz" razkrinkati in biti na njega čimbolj pozoren, ter se s tem zavedati svojega stanja.Naše zavedanje pa še sigurno ni na stopnji, da bi se zavedali, da smo vsi eno.
Potrebno je najprej se soočiti s svojimi omejitvami in bolečino, potem pa bo stanje in zavedanje enosti, prišlo samo od sebe.
Saj tudi razsvetljenje ne more biti želja, ampak je odsotnost želja.
Zato nehajmo lagati samim sebi.
Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DVOJNOST
Reply #25 - 18.06.2002 at 01:47:53
 
"jaz"
kdo je ta jaz
ego?
a jest sm pa v bistvu višji jaz?
al kdo pol?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #26 - 18.06.2002 at 09:46:50
 
gape wrote on 18.06.2002 at 01:47:53:
"jaz"
kdo je ta jaz
ego?
a jest sm pa v bistvu višji jaz?
al kdo pol?


Ja, ego ali pa tisti, ki piše oz. se sporazumeva z zunanjim svetom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #27 - 19.06.2002 at 12:14:21
 
Spet nisem bral vseh postov in spet znam koga citirat.. sorry.

A spet mal kompliciramo okol najbolj osnovne cloveske vrline - dvojnosti?
No, pa dejmo se mal komplicirat.

Dvojnost, da bi za sabo spucal "sledi"?  Da bi ljudi medel, da ne bi vedeli kdo sem?
Pa saj je to cisto normalna zadevscina. Le kdo pa se danes igra na odprte karte? Malokdo in ce ze, mu itak ne verjamemo, ker se nam zdi, da uspesno blefira.

Zacaran krog? Ne, prej realnost, s katero se je bolje sprijaznitio, kot pa jo negirati ali se slabse, jo skusati odpraviti....

Sem falil topik? Eh, jebi ga..  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #28 - 19.06.2002 at 12:34:02
 
John_Doe wrote on 19.06.2002 at 12:14:21:
Dvojnost, da bi za sabo spucal "sledi"?  Da bi ljudi medel, da ne bi vedeli kdo sem?
Pa saj je to cisto normalna zadevscina. Le kdo pa se danes igra na odprte karte


Dobrodošel med nami, John_Doe.
Pa bodi pozorne, ker boš mogoče kar nekaj ljudi srečal, ki igrajo na odprte karte. Ne zgrešit... Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #29 - 19.06.2002 at 12:49:05
 
Če se nekdo zaveda, da igra na odprte karte, potem je to še vedno le način igre, ki ni nič več ali manj vreden od načina, da nekdo svojih adutov pač ne pokaže takoj, ali še bolje rečeno, jih ni ozavestil oz. tako okarakteriziral. Da pa nasprotnik od tistega, ki kao igra 'odprto', igra 'pod mizo', je pa na nek način logično - ravnovesje in to. Ko si kar si, nista odprto in zaprto ločena. Je ravnovesje. Amstel, a si ti mela v mislih koga, ki je non stop v čisti zavesti, al kaj? Ker tega ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4