Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 37324 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #45 - 08.06.2002 at 22:29:51
 
Ja,saj druge zavesti ne morem širiti.

O tem odloča vsak sam.

Svojo zavest širim v odnosu do nečesa ali nekoga,ko prepoznam sebe.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Master
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #46 - 09.06.2002 at 21:41:27
 
Quote:
Če dež pade zato, da lahko človeštvo preživi (fotosinteza) potem mora človeštvo obstajat, da lahko kozmos diha.


Dobro napisano.

Quote:
Halo, si je sploh kdo prebral Angelova razodetja?  


Ja, prebral sem to knjigo.

Quote:
Zakaj pa se potem ljudje na vse kriplje trudijo, da svojo moč in s tem božanskost prodajo drugim ?


Kaj točno misliš s tem?
Ampak odgovor je: zato, ker so (smo) pozabili kdo smo.

Quote:
Al pa drgač povedan...namen človekovega obstoja je poslušanje srca...z občasnim delovanjem  uma...ne pa obratno...


Ja, se strinjam. Vprašanje je, kaj si predstavljaš pod "srce"? Če je "srce" tisto, kar pravimo zavest, Višji jaz, Višji um, potem razumem.
Priti v to zavest oz. biti Jaz ali biti zavesten v Jazu (izrazov je veliko) je naš trenutni cilj.

Našo osebnost lahko delimo na: telo, astralno telo (ki izraža čustva) in mentalno telo (ki izraža misli). Vse to hkrati je eno in isto (izraz božanskega samo v drugačnih vibracijah), čeprav to delimo (to dela naš um; to je njegova naloga). Trenutno se enačimo z umom (»mislim, torej sem«) ali z drugimi besedami istovetimo se z osebnostjo (telo, astralno telo, mentalno telo).

Svojo osebnost lahko popolnoma obvladamo samo takrat, ko se ne istovetimo z njo (zakon nevezanosti); takrat, ko je naša zavest premaknjena v Višji jaz od koder gledamo na našo osebnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #47 - 11.06.2002 at 07:42:50
 
master...srce pri meni ni višji jaz... in jest tut nisem nižji jaz... da ne govorim o srednjih jazih, ki zame ravnotako ne obstajajo... Vem pa da obstaja nekaj čemur simbolično rečem srce... moje bistvo, ki je vedno prisotno in le misli so tiste, ki lahko preglasijo čutenje srca... Zavedam se da sem fizićno & energetsko bitje in že celo življenje se zavedam, da obstajam... zakaj pa ne vem, in če neki ne vem potem ne morem vedet, zakaj obstajam in če ne vem zakaj obstajam potem mi ni treba delat ničesar, če nočem, al pa delam nekaj, kar MISLIM da bi lahko bilo pomembno za moj obstoj. kle pa se pojavi novo vprašanje... Zakaj mi je nekaj pomembno... zakaj sploh so ene stvari, kao pomembne, če pa je vsaka misel proizvod našega uma... ki pa je daleč od resnice od človeka... to je resnica civilizacije in menim da delno tudi resnica napredka, nikakor pa ne resnica človeka kot celote.  
To da ni namen človeškega obstoja v tehnologiji in v sami civilizaciji, temveč v odnosu posameznika do okolice... pač zajema veliko večjo širino zavesti....čeprav se zavedam več možnih interpretacij tega odstavka...

višji in nižji je eno in jaz sem... ni se mi treba deliti na dele, ki so kao boljši al pa kao slabši in ni se mi treba duhovno razvijat... Vse kar bi bilo dobro sedaj je da dozorim...ravno tako kot to storijo vsa živa bitja v naravi, katere sestavni del smo... in če obstaja namen človekovega obstoja...potem ta vključuje odnos do narave kot celote, ne pa kot je to sedaj v navadi, kjer večina sicer verjame v eno prihodnost...nihče pa ne verjame da on je ta prihodnost, da smo mi ta prihodnost, da prihodnost in preteklost sta možna samo v sedanjosti... in da v sedanjosti niso pomembne tvoje misli,  temveč  čutenje sebe in zavedanje da si...brez sodb, brez misli, brez izdelanih stališč in brez ideologije...samo srce
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #48 - 11.06.2002 at 07:53:07
 
Quote:
Svojo osebnost lahko popolnoma obvladamo samo takrat, ko se ne istovetimo z njo (zakon nevezanosti); takrat, ko je naša zavest premaknjena v Višji jaz od koder gledamo na našo osebnost.  



To je to, čemer govorim.

Da lahko svobodno razmišljam in opazujem in imam moč nad svojim življenjem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Master
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #49 - 11.06.2002 at 21:54:47
 
Quote:
master...srce pri meni ni višji jaz... in jest tut nisem nižji jaz... da ne govorim o srednjih jazih, ki zame ravnotako ne obstajajo... Vem pa da obstaja nekaj čemur simbolično rečem srce... moje bistvo, ki je vedno prisotno in le misli so tiste, ki lahko preglasijo čutenje srca...


Kakor ti simbolično praviš temu "nekaj kar obstaja" srce, nekdo drug temu simbolično reče Višji jaz, Zavest, Jaz,  Um (z veliko začetnico), "Jaz sem ki sem", itd...


Quote:
višji in nižji je eno in jaz sem... ni se mi treba deliti na dele, ki so kao boljši al pa kao slabši in ni se mi treba duhovno razvijat...    

in da v sedanjosti niso pomembne tvoje misli,  temveč  čutenje sebe in zavedanje da si...brez sodb, brez misli, brez izdelanih stališč in brez ideologije...samo srce


Točno, ni se nam treba deliti in soditi, ker se tako "oddaljujemo" od tistega, čemur nekateri pravimo srce ali Višji jaz. Vendar je um tisti, ki ločuje, analizira in predalčka, ker nas večina deluje z umom in se z njim istoveti.
Pravzaprav, tudi, če se ne istovetiš z njim a želiš na ravni uma izraziti srce ali Višji jaz se zgodi isto: predalčkaš, analiziraš in ločuješ. Zakaj? Ker je to njegova naloga (mogoče samo trenutna). Ali mogoče: njegova trenutna lastnost.

Um je izraz srca ali Višjega jaza (ne glede na to, kako propustno je(um mislim)). Torej telo, astralno telo, um in srce ali Višji jaz je eno in isto gledano iz perspektive srca ali Višjega jaza. Iz perspektive uma pa so telo, astralno telo, um med sabo ločeni, in tvorijo osebnost, ki pa je ločena od srca ali Višjega jaza.

In ko to zdaj razmišljam, analiziram in pišem delam preko uma in želim izraziti srce ali Višji jaz. Želim nekaj povedati o "njem". Drugače tudi ne morem, ker ti ne bi mogel to brati.

"Jaz je zamisel, ki jo zavestnost uporablja za doživljanje nekaterih drugih zamisli. Mehurček je, iz katerega gledate druge mehurčke." - Harry Palmer

Tu so spet izrazi kot jaz in zavestnost... ne bom jih razlagal in predalčkal, ker jih boste tako in tako vi.

In kaj je torej naš namen? Z umom rečem, da je naš namen izraziti srce ali Višji jaz skozi vse ravni že izraženega srca ali Višjega jaza.

Ampak izraziti ga bolj polno: sprejeti telo, kot enkraten inštrument, sprejeti vse občutke, tudi vse tiste "negativne" oz. naše sence, ki jih ne priznamo, in obvladati naš um. To pa lahko samo tako, da se ne navežemo na stvarstvo in se ne istovetimo z njim (seveda to ne pomeni da se ga izogibamo).

Dovolimo torej božanskemu, da se izraža in spoznava samega sebe.

Zanimivo je, kar je Pavel napisal v svetem pismu:

"Ko bi govoril človeške in angelske jezike, ljubezni pa bi ne imel, sem postal brneč bron ali zveneče cimbale.

In ko bi imel dar preroštva in ko bi poznal vse skrivnosti in imel vse spoznanje in ko bi imel vso vero, da bi gore prestavljal, ljubezni pa ne bi imel, nisem nič.

In ko bi razdal vse svoje imetje, da bi nahranil lačne, in ko bi izročil svoje telo, da bi zgorel, ljubezni pa ne bi imel, mi nič ne koristi.

Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva je ljubezen, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče svojega, ne da se razdražiti, ne misli hudega. Ne veseli se krivice, veseli pa se resnice. Vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane.

Ljubezen nikoli ne mine. Preroštva bodo prenehala, jeziki bodo umolknili, spoznanje bo prešlo, kajti le delno spoznavamo in delno prerokujemo. Ko pa pride popolno, bo to, kar je delno, prenehalo. Ko sem bil otrok, sem govoril kakor otrok, mislil kakor otrok, sklepal kakor otrok. Ko pa sem postal mož, sem prenehal s tem, kar je otroškega. Zdaj gledamo z ogledalom, v uganki, takrat pa iz obličja v obličje. Zdaj spoznavam deloma, takrat pa bom spoznal, kakor sem bil spoznan.

Za zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen, to troje. In največja od teh je ljubezen."
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #50 - 19.06.2002 at 13:45:16
 
Sej vem... zdej me boste vsi napadl, da sem pesimist in delam iz miske sloncka..
Namen clovestva?
Kaj je globalni namen lahko samo ugibamo in debatiramo o tem do nezavesti.
Realno stanje pa je tako, da clovestvo obstaja zato, da podjarmi "nizje" vrste, da se nahaja na vrhu prehrambene verige in da bo scasoma zaradi svojega egoizma zajebalo vse skupi in bo slo pocasi vse v maloro...
Pa?
Jah, nic ane... kaj nej zdej jest? Se ob tla mecem? Nima smisla... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Master
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #51 - 20.06.2002 at 16:43:06
 
Bo šlo, ja, če ne bomo nič naredili. In realnost je taka, kot praviš da je. Res se bomo uničili. Kaj si pa želimo? Si res želimo, da se uničimo? Verjamem, da ne. Zato tisti, ki želi, da obstanemo in predvsem tisti, ki se zaveda, da ni vse v redu bo stopil v akcijo.

To si, kar je globoka želja, ki te žene.
Kakršna je tvoja želja, takšna je tvoja volja.
Kakršna je tvoja volja, takšno je tvoje dejanje.
Kakršno je tvoje dejanje, takšna je tvoja usoda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #52 - 20.06.2002 at 17:21:14
 
AKCIJA
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #53 - 20.06.2002 at 17:32:07
 

Po drugi strani je pa tudi to, da se bomo uničili ena pot, ki se mogoč tud mora zgodit, da se bomo mi kot ljudje, kot civilizacija kaj naučil iz tega. Je lahko tud del plana. Tko da ne vem, kaj je prav, da se boriš, al pa da sprejmeš, in sprejmeš tud posledice.

A kdo ve?
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #54 - 20.06.2002 at 19:06:23
 
Še najbolj mi je všeč razlaga, da je življenje kot nek test/šola za kasnejšo "vožnjo". Če tega testa ne opraviš, se reinkarniraš - ponavljaš... ko pa stvar enkrat izpelješ, pa bog ve kaj te čaka. Wink
Čeprav verjetno tudi na temu ni nič (pač nerad verjamem v neke nedokazane izmišljotine Grin), si je vseeno bolje misliti nekaj takega, kot pa nič.

Vsekakor pa močno verujem v srečo, ljubezen in simpatijo. Vsaj nekaj, kar je dokazano, da obstaja, in je lepo, dobro ter vredno živeti samo za to. Imeti upanje v nekaj lepega. To je ves smisel. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #55 - 20.06.2002 at 19:50:29
 
Someone wrote on 20.06.2002 at 19:06:23:
Vsekakor pa močno verujem v srečo, ljubezen in simpatijo. Vsaj nekaj, kar je dokazano, da obstaja, in je lepo, dobro ter vredno živeti samo za to. Imeti upanje v nekaj lepega. To je ves smisel. Smiley



Točno tako.  Čisto enostavno.

Pa sej smo to že stokrat povedal, ane.  Smiley

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #56 - 20.06.2002 at 19:58:50
 
Valentinaa wrote on 20.06.2002 at 19:50:29:
Pa sej smo to že stokrat povedal, ane.  Smiley

Hehe. Saj ponavadi se nekaj pove in doreče mnogokrat, pa se vseeno zelo redkokdaj realizira tudi v praksi oz. mnogim še vedno ne bo nič jasno. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #57 - 21.06.2002 at 07:52:08
 
Hja.... a da bi se boril?
A da bi sli v akcijo?
Zakaj? Za boljsi jutri? Da prestanemo to zivljensko izkusnjo in bo bog vedel, da smo hoteli dobro in nas bo sprejel v svoje vrste?

Kaj pa ce je stvar malce bolj zakomplicirana in so nas na ta planet, kot testne zajcke naselili "mali zeleni", kateri poznajo mal vec kot tri dimenzije in zdele en zraven mene sedi in bere tole, ko pisem, se rezi in zapisuje kaj je evolucija naredila iz primatov in kaksen je najnovejsi model?

Kako se bo sele smejal, ko se bomo zbrali v vrste in se zaceli borit? Proti komu? Lastni vrsti? Vsesvetovni spor, ker bo treba ocuvat mati zemljo, spremenit miselnost in sprejeti eno duhovnost? Po mojem tale "mali zeleni" ze tolk crkava od smeha, da boljs, da neham, ane?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Namen človeškega obstoja
Reply #58 - 21.06.2002 at 08:09:43
 
John Doe!

Tebi pa pir ne skoduje.   Ali vsaj ne toliko. Smiley

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #59 - 21.06.2002 at 08:15:28
 
Ma dones sem dobre volje, kar ni posledica pitja pira in bom zgleda se kako kozlarijo objavu.

Naj mi oprostijo... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8