Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 37328 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #75 - 21.06.2002 at 13:51:10
 
Someone.... 8%?
A jih ni sam ene 1-2% in pri ornk brihtnih ene 3%? Ne vem, pozabu sem.

Devi. Ubijati? Lahko ali tezko?
Podzavest. Clovek je cez celo svojo zgodovino pobijal iz taksnega ali drugacnega razloga. Ze ce pogledas zivali se samci prav lepo tepejo, tudi do smrti za samico, da o hrani sploh ne govorim.
Bog ne daj, a zgodi se lahko, da bomo mirne vesti pobijali za koscek solatke in takrat bojo preziveli tisti, ki se prvo sekundo soocenja ne bojo vprasali ali delajo prav ali narobe.
Na zalost je to tko. Bolje jaz njega, kot on mene. Zdej pa kdo je pac prej.
In ko sem prej omenil podzavest lahko recem, da nam je vkoreninjen nagon po samoohranitvi in prezivetju in ce je potrebno, bomo za to tudi pobijali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #76 - 21.06.2002 at 14:32:18
 
To, kar se zdaj pogovarjate o medsebojem ubijanju pa to,  nima po mojem nobene veze z namenom človeškega obstoja. Medsebojno ubijanje nima evolucijsko gledano absolutno nobenega namena in smisla, ga v  preživetje vrste kot celote nikakor ni možno  vkomponirat in zato  se tud z nobenim  psihološkim  mehanizmom ne da opravičevat. Ne mi tega s paralelami na mesebojno ubijanje živali delat, ker tam ma ubijanje med različnimi vrstami preživetveno-prehranjevalni smoter, znotraj iste vrste pa se ubijalski nagon sprož tkorekoč pomotoma, kot presežek enega ravsa za lasten prestiž. Samo človek je  v ta ravs za sprestiž vprogramiral pobijanje  pripadnikov lastne vrste kot pravilo  in ga sprejel kot evolucisjko kao smotrno početje. Jest trdno verjamem, da pomotoma in   če si tega ne bo čimprej priznal si iskreno zasluž, da ga evolucija ven zabriše.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #77 - 21.06.2002 at 14:42:13
 
titud wrote on 21.06.2002 at 14:32:18:
Ne mi tega s paralelami na mesebojno ubijanje živali delat, ker tam ma ubijanje med različnimi vrstami preživetveno-prehranjevalni smoter, znotraj iste vrste pa se ubijalski nagon sprož tkorekoč pomotoma, kot presežek enega ravsa za lasten prestiž. Samo človek je  v ta ravs za sprestiž vprogramiral pobijanje  pripadnikov lastne vrste kot pravilo  in ga sprejel kot evolucisjko kao smotrno početje.

Super povedano! Ta puzl mi je še manjkal do polne slike in titud ga je lepo dodal. Hvala. Dober argument. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
bp
Guest




Re: Namen človeškega obstoja
Reply #78 - 21.06.2002 at 15:05:59
 
titud wrote on 21.06.2002 at 14:32:18:
Ne mi tega s paralelami na mesebojno ubijanje živali delat, ker tam ma ubijanje med različnimi vrstami preživetveno-prehranjevalni smoter ...


Pred kratkim je nek potepuski macek pobil tastovi macki dva mladica, ki jih je potem cez nekaj dni nasel v garazi. Enako kot za macke velja tudi za leve, pa recimo za mroze, ki v spolni sli prav nic ne pazijo ce pri tem ubijejo kaksnega mladica, pa morda bi, ce bi se potrudil nasel se kaksen primer. Fraza "Dog Eat Dog" naprimer tudi ne opisuje ravno sloznega zivljenja nasih najboljsih stirinoznih prijateljev, itd., itn.

Tako, da se mi zdi, da pri pobijanju, borbi in maltretiranju pripadnikov iste vrste navadno ne gre za ohranitveni in prezivetni nagon, ampak bi prej rekel, da gre za manifestacijo spolnega nagona, oz. se bolje za spolno selekcijo.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #79 - 21.06.2002 at 15:09:35
 
Quote:
Tako, da se mi zdi, da pri pobijanju, borbi in maltretiranju pripadnikov iste vrste navadno ne gre za ohranitveni in prezivetni nagon, ampak bi prej rekel, da gre za manifestacijo spolnega nagona, oz. se bolje za spolno selekcijo.

Živali delujejo po nagonih, ljudje delujejo po lastni volji in pameti. Razlika je očitna. Vsaj zame.
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #80 - 21.06.2002 at 15:32:58
 
Quote:
Tako, da se mi zdi, da pri pobijanju, borbi in maltretiranju pripadnikov iste vrste navadno ne gre za ohranitveni in prezivetni nagon, ampak bi prej rekel, da gre za manifestacijo spolnega nagona, oz. se bolje za spolno selekcijo.


Ok., amapak tle jest ne vidim bistvene razlike. Pri pobijanju znotraj vrste gre za en preživetveni nagon, pa naj bo to en prestižen ravs al pa poboj mladičev. Sem se tle spomnu, da je medved sposben pobit lastne mladičke iz enega psivnega nagona nad medvedko in da se mora medvedka v zaščito svojih mladičev orenh v bran postavit... A je treba tle poudart tko kot je someone, da gre za preživetvene nagone, ki bi jih moral človek na vrhu evolucijske verige presežt in ne vkomponirat v sojo kulturo pa pokrivat z moralo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #81 - 21.06.2002 at 18:15:50
 
Ki bi jih moral....si dobro povedal, titud, ampak a jih je ze?
saj namen cloveskega obstoja se je dvignit nad nagone. Ampak ne tako, da jih preprosto ignoriras.
Saj nimam zakljucka, vidim pa en problem, s katerim si ne znam kaj zacet Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Master
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #82 - 22.06.2002 at 14:51:12
 
Quote:
saj namen cloveskega obstoja se je dvignit nad nagone. Ampak ne tako, da jih preprosto ignoriras.


Pa smo spet tam: namen človeškega obstoja je spoznavanje samega sebe: svojih nagonov, želja, občutkov, misli, prepričanj - predvsem tistih skritih v podzavesti in se dvigniti nad njimi, jih ne ignorirati (ker jih s tem samo krepiš).
Dvigniti svojo zavest nad osebnostjo in jo obvladati.
S tem pogovorom to tudi počasi delamo.

O, bog, koliko časa še?? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #83 - 22.06.2002 at 15:30:31
 
Hvala ti za povedano, Master
Pravi trenutek prava beseda pravo mesto.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #84 - 22.06.2002 at 18:47:24
 
Quote:
Ampak odgovor je: zato, ker so (smo) pozabili kdo smo.


Nak, ta trditev se mi zdi popolnoma nesmiselna. Smiley

Saj pa smo vedno to, kar pač smo. V vsakem trenutku.
Saj ne morem biti nekaj drugega, ampak samo to, kar pač sem.

Če sem prodal svojo moč, sem pač tisti, ki je prodal svojo moč. Zato, ker se  v sebi počutim prazen in se želim poistovetiti z nečim večjim ( bogom, vlado...)
Torej sem tisti, ki se počuti praznega in to je treba razumeti.
Če pa rečem, da sem pozabil, kdo sem, pa sploh ne vem, kje naj iščem in ne morem razumeti, kaj  je trenutno stanje.
Dokler pa si bom govoril, da ne vem, kdo sem, pa tudi ne bom nikoli zvedel, kdo sem.  Smiley
Zato je treba najprej biti pozoren na to, kar pač sem, pa naj bo to karkoli že sem. Brezveze je govoriti o tem, kar sem bil ali kar bi rad bil. Saj ne bom nikamor prišel, če ne poznam svojega trenutnega stanja.

Ne morem se spremeniti, če ne vem, kaj  bi sploh rad spremenil. Wink

Mogoče se sliši smešno, vendar je veliko resnice v tem.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #85 - 22.06.2002 at 21:37:05
 
Samci nekaterih živali skušajo pobiti mladiče zaradi seksualnega nagona in nič drugega. Ker dokler samica doji mladiče ni pripravljena na parjenje. Ko mladičev ni več, se samici povrne nagon po spolnosti. Tudi pri ljudeh je podobno,le da moški ne ubijemo otrok. Kot vemo se materam po rojstvu zmanjša spolni libido.

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #86 - 23.06.2002 at 10:25:54
 
Someone wrote on 21.06.2002 at 15:09:35:
Živali delujejo po nagonih, ljudje delujejo po lastni volji in pameti. Razlika je očitna. Vsaj zame.

človek najprej deluje po nagonu - vzorcih - to je ego - žival - hiša, Hiša Ki Ni Narejena Z Rokami - telo

potem šele lahko pride na sceno višji jaz s svojimi impulzi, ki jih pošilja od gor in poskuša neprestano spreminjat nagonsko delovanje človeka.

JAZ SEM preko uma sporoča razumu ki je egotov prjatu in če razum uspe prepričat egota da naredi kot pravi JAZ SEM potem človek deluje po 'lastni volji' drugače deluje po volji ega, ta pa je odsev vseh ki so ga sprogramirali in je mirror JAZ SEMa.

in namen obstoja je pomagati BOGu pri njegovi nameri in preden si sposoben z razumom zapopast to namero moraš egota zadost presvetlit, da je to sposoben zapopast.

in takrat si v enosti, razsvetljen in veš namen, povedat ga je še zmeri težko ... ampak tko kt je reku model v Freedom Of Choice - LJUBEZEN.
to je namen.
BOG si je zaželel ljubezni.
in ker je bog v vsakem od nas, moramo ljubiti sebe, bližnje, daljne, vesoljce ... in BOGA.
takrat skorajda izpolniš namen, takrat si učitelj ... takrat lahko ne samo ljubiš druge ampak jih učiš, jim deliš svojo izkušnjo, nekaterim bo pomagala, nekaterim ne ... to je vse.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Master
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #87 - 23.06.2002 at 20:30:05
 
Quote:
Quote:Ampak odgovor je: zato, ker so (smo) pozabili kdo smo.  
 
Nak, ta trditev se mi zdi popolnoma nesmiselna.


Odvisno v katerem kontekstu.

Tega trenutka je tvoj jaz razdražen, jezen, nemiren. Naslednji trenutek, ki pa je še vedno v sedanjosti je tvoj jaz miren, uravnovešen, umirjen.

Obstaja še drugi Jaz, ki pa je nespremenljiv in nedoločljiv.

S katerim (J)jazom se poistovetiš?

Če se poistovetiš z minljivim jazom se zlahka zgodi, da pozabiš kdo v resnici si: neminljivi Jaz.

O tem govorim.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #88 - 24.06.2002 at 00:38:23
 
Quote:
Če se poistovetiš z minljivim jazom se zlahka zgodi, da pozabiš kdo v resnici si: neminljivi Jaz.



Saj ravno  v tem je finta, da, ko se poistovetiš s čemerkoli, takrat "pozabiš" kdo si.
Točneje rečeno, si ne priznavaš tega, kdo si.

Zato je treba razumeti to, da si tisti, ki se je z nečim poistovetil.
Ko to razumeš, potem veš kdo si. Smiley

Sicer pa sem o tem pisal v prejšnjem postu.


Quote:
S katerim (J)jazom se poistovetiš?


Poistovetenje je znak navezanosti in teženje k nekemu vzorcu.
Je le znak navezanosti na neke izkušnje in misli.


Te delitve "jazov" mi niso všeč,saj v človeku povzročajo le zmedo.
Če sebe delim na več "jazov", se ne morem razumeti in s tem rešiti svojih težav.

Šele, ko v sebi čutim enost in mir, se lahko razumem. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #89 - 24.06.2002 at 00:48:42
 
Quote:
Obstaja še drugi Jaz, ki pa je nespremenljiv in nedoločljiv.



To pa potem več ni "jaz".  Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8