Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 37108 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #15 - 05.06.2002 at 13:44:09
 
...pomembna je Pot, ne cilj...


Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #16 - 05.06.2002 at 15:32:28
 
Susi13 wrote on 05.06.2002 at 13:44:09:
...pomembna je Pot, ne cilj...

jah
če ne poznaš cija je težko nameravat pot
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #17 - 05.06.2002 at 22:54:59
 
Kaj če ti pot, če ne poznaš cilja. Brezciljno životarjenje. Če pa si zadaš nek cilj, je pot potem lepša oz. smiselna, čeprav je polna preprek. In ko cilj dosežeš, se ne smeš zadovoljiti s tem, ker sicer ostaneš na neki točki in životariš na mestu. Zopet si izbereš nov cilj in se podaš na pot....in spet in spet...

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #18 - 05.06.2002 at 22:57:43
 
Če navedem Nejčevo knjigo POT, je vseskozi hodil po poti, vendar je vedno imel nek cilj. Na žalost, je bila ena prepreka na eni poti k enemu cilju prevelika in je ni premagal.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #19 - 05.06.2002 at 23:24:16
 
jest zagovarjam bl uno varjanto da si izbereš cilj, ki je CILJ, zadnja postaja tu na zemlji v tej obliki, vsi ostali (pod)cilji so samo stopničke do tega CILJA. seveda če nočeš pretežke poti si moraš pametno izbrat cilj.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Namen človeškega obstoja
Reply #20 - 06.06.2002 at 08:16:24
 
Cilj oz. smisel življenja bi bilo nekaj, kar Bog ne bi mogel ustvariti - recimo boljši, bolj poduhovljen človek.
Ker je bojda Bog vsemogočen bi takega človeka lahko naredil, celo več, še lažje bi bilo narediti "zveličano dušo", ker v tem primeru ne bi bilo treba delati zemlje, črvov in nas nepoduhovljenih smrtnikov.

Iz tega izhaja, da življenje kot božje stvarstvo nima smisla. Kaj si pa mi povsem individualno predstavljamo pod smislom je pa povsem druga stvar. Da bi recimo Bog delal vse to, da bi bilo meni lepo, ko grem na morje s svojo deklico, pač ne morem verjeti. Zame je recimo to lahko smisel življenja, globalno pa dvomim.

Kaj je torej tisto, kar bo ta jeba rodila, česar Bog ne bi mogel narediti??
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Namen človeškega obstoja
Reply #21 - 06.06.2002 at 08:25:06
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #22 - 06.06.2002 at 10:01:09
 
Oldio wrote on 06.06.2002 at 08:16:24:
Cilj oz. smisel življenja bi bilo nekaj, kar Bog ne bi mogel ustvariti - recimo boljši, bolj poduhovljen človek. Ker je bojda Bog vsemogočen bi takega človeka lahko naredil, celo več, še lažje bi bilo narediti "zveličano dušo", ker v tem primeru ne bi bilo treba delati zemlje, črvov in nas nepoduhovljenih smrtnikov.
Iz tega izhaja, da življenje kot božje stvarstvo nima smisla. Kaj si pa mi povsem individualno predstavljamo pod smislom je pa povsem druga stvar. Da bi recimo Bog delal vse to, da bi bilo meni lepo, ko grem na morje s svojo deklico, pač ne morem verjeti. Zame je recimo to lahko smisel življenja, globalno pa dvomim. Kaj je torej tisto, kar bo ta jeba rodila, česar Bog ne bi mogel narediti??


LittleStar, najprej tebi zaželim eno dobrodošlico nazaj.

Oldi, dobri stari Oldi. Kolk so pa tebe zapeljali, jest res ne morem verjet. Oziroma zdej te iz posta v post bolj razumem-štekam. V bistvu sploh ne veš točno kaj je Bog, oz. predvsem imaš vštrikane Krščanske omejene vzorce, oz. napačne predstave o Bogu, energijah, duhovnosti.
No predvsem ne smeš NAS tukaj istovetit z eno in še enkrat eno religijo, vero. Vsaj zase bom tako povedal kot mislim. Vendar kolikor poznam ostale pisce tukaj, dvomim da bom veliko zgrešil.
Predvsem pojmi o vsemogočnem Bogu, te mislim, da niti nismo sami razčistili, in si dal dobro vprašanje: Je Bog vsemogočen in kako? No vsak malo boljši župnik, ti bo povedal, da krščanski Bog pač človeku pušča za časa življenja svobodno voljo, ki je temelj njegovega bivanja. Seveda v okviru svobodne volje so RKC-jevci napisali Biblijo in 10. zapovedi. S svobodno voljo se sam odločaš kaj je zate bolje in kaj slabše. Boga si noben NORMALEN človek ne more predstavljati niti ga dojemati, niti opisati. Vse kar poskušaš te pripelje do NIČLE, JING-JANG, PLUS-MINUS, ČRNO-BELO...
Tko da ti priporočam, da ta vzorec počasi opustiš, ker te postavlja 30 let nazaj al pa še več.
Jest nebi Boga tako detaljno defniniral. Predvsem bi ti priporočal, da z svojim življenjem in delovanjem pustiš večkrat vrata odprta za raznorazna mnenja in ne vlačiš razmišljanj iz dobesedno okvarjenih miselnih vzorcev. Kajti, kaj Bog lahko bi, in kaj nebi, je čisti nesmisel vprašat. Tko kot je ravno v tem kontekstu gape na vrhu foruma napisal o obdelovanju sosedovega polja.

Verjamem, da poskušaš najti razlage za naše množično debatiranje o duhovnosti. Predvsem pa je zanimivo tudi to, da v tem času, ko je znanost dosegla že tako velik napredek strmo narašča zanimanje za tovrstne dejavnosti in presenetljivo lahko ugotoviva, da so v to vpleteni precej bolj sposobni umi, intelekti, šolani, razgledani ljudje z doktorati, predavatelji po faksih, znanstveniki na inštitutih..., kot sva mogoče midva, čeprav s tem nočem nikakor podcenjevati niti tvojega niti mojega uma. Vendar pa s spoštovanjem gledam v ljudi ki po cele dneve posvetijo raziskovalnemu delu na tak ali drugačen način.

U glavnem, vsak sam lahko le sprejme ali ne sprejme, v kar pa te pripeljejo lahko le izkušnje, in pa odprto srce in duša za tovrstne zadeve. Kajti praviloma, se stvari zgodijo ko iskreno to dopustiš, poredkoma tudi nejevernikom.

In smisel človeka je čist enostaven, preživet v miru, sožitju z naravo in ohranit zemljo za naslednje rodove.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #23 - 06.06.2002 at 10:25:39
 
oldi, iz ene knjige se spomnem da si je bog zaželel še več ljubezni in zato je iz svoje ljubezni ustvaril stvarstvo, zdej to stvarstvo si lahko vzameš kot planet zemljo, lahko galaksijo, lahko vesolje - od poka naprej, katerikoli nivo pač že, vsi imajo isto osnovo ... ustvaril je stvarstvo zato da bi dobil nazaj ljubezen, čim več ljubezni, maximalno ljubezen, model je pameten in oh in sploh, ampak ljubezen je ena taka jeba, k ti nč ne pomaga če si pameten, zato je človečnjake ustvaru po svoji podobi, in jim dal nalogo ... najdite me ... ljubite me ... dejte mi RECEPT kako živet ... in zato da bi to dosegl je mogu ustvart malo bolj zajebane pogoje kot so pa tm kjer je on ... torej jeba naj rodi recept ... ... ... mogoče - sej veš - dol piše ...

no me je majk spomnu ... mi smo kopija boga ... vsak od nas je bog ... zato moraš iskati rešitve v sebi ne zunaj sebe ... tko da jest bi boga zlo detajlno lahko definiru - JAZ (un ta višji = ne-ego - mirror ega)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #24 - 06.06.2002 at 10:55:28
 
gape wrote on 06.06.2002 at 10:25:39:
no me je majk spomnu ... mi smo kopija boga ... vsak od nas je bog ... zato moraš iskati rešitve v sebi ne zunaj sebe ... tko da jest bi boga zlo detajlno lahko definiru - JAZ (un ta višji = ne-ego - mirror ega)


Hvala Gape, o tem sem razmišljal kako naj povem, pa očitno telepatija dobro deluje. Juhuuuuuuuu. Vse več jo je zadnje dni.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Namen človeškega obstoja
Reply #25 - 06.06.2002 at 11:35:02
 
Morda to moje razmišljanje res izgleda 30 in več let staro, kaj pa če hočem stvari le do konca poenostaviti, podobno kot se postaviti nad neko dogajanje in naj pogledati z neko distanco.
Zame je vprašanje smisla recimo "zakaj grem zjutraj v službo?" - Zato da zaslužim in mi je lepo s sodelavci.
Če je vse stvarstvo ustavril Bog se moramo torej vprašati čemu? Zaradi ljubezni po moji logiki gotovo ne, saj je sovraštva, prepirov in rabarije neprimerno več kot ljubezni. Če bi hotel veliko ljubezni bi nam ne bi dal občutka rivalstva, česar je večina nas polna - torej bi nas ustavril drugačne.

Kar se pa tiče krščanske razlage v stilu - dal nam je svobodno voljo, gre pa za navadno perverznost. Tega se prav dobro zavedamo in skovali smo (ste) zahodnjaško karmo, ki z vzhodnjaško nima ne vem kakšne povezave. Če nas je stvarnik postavil v zajebano okolico je to zaradi karme?!

Življenje je tako nesmiselno, da edino konstrukt kot je karma lahko stvar nekako osmisli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #26 - 06.06.2002 at 11:51:32
 
Sploh ne konstrukt kot je karma.

Zakaj ti zdej, tukaj ni dovolj. Sploh nobene trapaste karme ne rabiš na rame dajat. Moj prijatu, ki je že globoko v teh vodah, jasno pravi, da za iskanje resnice, ljubezni ne rabiš nič drugega kot le sebe in iskreno željo. Pravi če greš v hrib, vzameš najnujnejše in bo pot lažja, če pa tovoriš s seboj še ruzak z Astrologijo, ruzak z Religijami, ruzak z pozitivnimi kamni, al kaj jest vem s čim vse, boš že štartal težko. Kje pa da boš hodu navkreber. In ravno to počnemo. Vse živo razmišljamo, v vse živo se podajamo, toda pri iskanju smisla je dost da pogledaš v naravo in navzgor v vesolje pa ti je hitro jasno.
---------------------------
Zdej, tukaj, po najboljših močeh, z veliko ljubezni in sočutja.
---------------------------

Evo pa še z besedami OSHA:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=100946...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #27 - 06.06.2002 at 12:02:58
 
Oldio wrote on 06.06.2002 at 11:35:02:
Če je vse stvarstvo ustavril Bog se moramo torej vprašati čemu? Zaradi ljubezni po moji logiki gotovo ne, saj je sovraštva, prepirov in rabarije neprimerno več kot ljubezni.


Jaz mislim, da da jih ni več, samo dominantni so. Že zaradi svoje narave pridejo bolj v ospredje. Zato imamo občutek, da jih je več.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #28 - 06.06.2002 at 13:39:24
 
Quote:
Če nas je stvarnik postavil v zajebano okolico je to zaradi karme!?


Po moje v temelju napačna  predpostavka. Mi smo stvarnika ugledal zunaj sebe, v  okolici in jo s tem zajebano šele  naredl.  Zato je cela zgodovina človeške vrste ena sama jeba okrog tega, kako se uskladit  s tem  božanskim izven sebe. Reagiral smo tko, da smo boga hotl na vsak način odkrit, razkrinkat, pa seb podredit. Skratka, naloge smo se lotili na  najtežjem koncu.  Od samega začetka človeške vrste zato  trpimo pa se jebemo okrog tega kako  okolje seb  podredit. O.k.smo daleč prišli, okolje mamo tkorekoč pod svojo komando in  božje tkorekoč dela za nas. Ampak zakaj  jeba zdaj ni nič manjaša kot pred 100.000, 10.000, 1000, 100 leti? Po moje zato, ker smo unga boga, ki  smo se mu  tolk časa matral  približat,  preveč po svoji podobi naredli. Smo ga praktično z neba sklatil,  se zato  ne počutmo izpolnjeni pa za vso to jebo poplačani.

Smo z eno veliko jebo  pogruntal, da je delat boga po človeški podobi isto, kot boga v seb odkrivat. Zdaj gremo kao  v en nov krog in se  delamo, kot da 100.000,  10.000, 1000, 100 let človeške kulture ni za nič. En balast, ki ga je za zavrečt in da je treba iz nule it. Do zdaj je bil naš namen da smo se z okoljem jebal, zdaj bomo pa začel na seb garat pa boga ven s sebe luščit pa izkopavat. Ampak mi smo se v teh 100.000 letih spremenli, intenzivnost predstave o smislensti uskljevanja človeške vrste s stvarnikovimi nameni je  skozi tisočletja zvodenela.  Hodit z enako vnemo razvozljavat njegove skrite nemne  na dno psihe se zdi vsaj tko temačno  početje, kot je na začetku človeške zgodovine zgledala temačna okolica, skozi katero se je razodeval.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Namen človeškega obstoja
Reply #29 - 06.06.2002 at 14:24:13
 
...sedaj vsaj vemo, kje naj iščemo ...!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8