Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 39912 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #45 - 05.06.2003 at 15:26:38
 
SAM  te morm pa mal razocarat s tem taicijem....u san-sou ni nobenega taicija......oziroma nic taici u generalnem ne pripomore k boljsemu borjenju. Najboljsi tekmovalec v ZDA je prej delal tajski boks in pa boks....pa tut mal rokoborbe....kar pa so vsi zlo naspiceni kontaktni sporti in dva od teh cist evropska in z azijo nimata nobene veze (pa tut za tajskega pravijo da je Alexandr veliki prnesu ke dol u Indijo pa pol iz Indije je priromal do Tajske - ker je zlo podoben grskemu olimpijskemu Pankrationu izpred 2700 let). Tko da znanost san-sou temelji na evropskih temeljih in nima veze s kungfujem in s tai-cijem. Se neki ....ko sem bil na tajskem pred 1 mesecem in pol so kitajski kungfujevci in san-soujevci al kokr kol jih imenujes hodil trenirat k tajcem njihov tajski boks , ker jih na kitajskem nima noben nc pametnega naucit kar se tice fajtanja na full contact. Itak so pa tajci vso rocno tehniko dobili pred vojno in po vojni od ameriskih vojakov....pred tem sploh niso znali boksat tako kot zgleda moderni boks. To prej je blo kr neki.

Tko da San-sou ni nobena junaska izvedenka kungfuja ampak instant izdelek ki z njim nima nobene veze. V ameriki pa sploh ni dost priljubljen....liga je manjsa kot najmanjsa kickbocing leva federacija v evropi .he, he

kr poglejte na netu

lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TAIJI in Qigung
Reply #46 - 06.06.2003 at 09:04:32
 
to o aleksandru velikem pa o tem da je "fajt" (borilne vescine itd.) prsu iz evrope je pac ena izmed spekulacij, katere jaz sam osebno ne sprejemam. pa tko al tko, zakaj tok hoces te azijce skritizirat, kaj so ti nardil?

a se ti je kej zameril k si karate treniru vcasih al kaj, da mors zdej skos samo o tem govort da kako iz tam v bistvu ni nic pa da so sam luzerji pa da nabijajo pa kr neki. men je tko al tko vseen iz kje je tak ali drugacen "fajt" prsu, ker vem kje je izvor fajta v originalu, ta pa nima nbene zveze z geografijo in zgodovino.

Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #47 - 06.06.2003 at 16:14:01
 
ARYAN ....spoštujem tvoje mnenje , ampak na netu so pa stvari pa u zg. citankah lepo napisane ....kaj se je dogajalo. Alex je prletu z generalcki, preveri in vse ti bo klapal. Kosooki mi ni nc naredu. Prou rad mam kosooke deklce, zlo rad. Ampak da je pa nozna tehnika pa borilne vescine ...da pa nekdo rece da se je to razvilo nna V me pa kr kurja polt oblije. Ko vidim take bebce, ki tako govorijo me prime neke cudne vrste srd he, he......ko pa vse lepo pise in je narisano na vazicah da so pred 2700 leti ze mel na olimpijskih igrah pankration (neke vrste noge+roke - vse skupi)....ko si takrat kosooki se dobr iz jam niso opomogl.
Sam to me moti , drgac so pa kr u redu ponizni ljudje ki pustijo da jim vladajo amerigosi...ponizno...taki kakrsni pac so....in oni bodo nas ucil borilne vescine...pa kaj se...pha.......he, he
lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #48 - 06.06.2003 at 16:15:25
 
pzabu sem napisat glavno: motijo me samo price da interpretirajo razvoj borilnih vescin u aziji....to sploh ni res....pac znanost je pa ipak znanost, zgodovina pa zgodovina.
lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TAIJI in Qigung
Reply #49 - 06.06.2003 at 20:48:42
 
BRUS-LI wrote on 06.06.2003 at 16:15:25:
pzabu sem napisat glavno: motijo me samo price da interpretirajo razvoj borilnih vescin u aziji....to sploh ni res....pac znanost je pa ipak znanost, zgodovina pa zgodovina.
lp
b

ja, dva vira informacij ki temeljita izkljucno na spekulacijah. ce ti temu zaupas pol good, sam ne se cudit ce kdo ne bo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #50 - 06.06.2003 at 20:53:09
 
navedi svoj vir informacij in takoj ti jest navedem se svojega....seveda navedi še reference in vire, pa avtorja....tko kt ta odrasli ljudje delajo Smiley))). Potem pa kt na sodišču .Pregledamo evidence naredimo primerjavo ion vidimo kolk glasov za in kolk mimo. Zlo zanimiva debata se zna razvit, da ne bomo ostali samo pri špekulacijah. No da te vidm kolk si močn ti aryan ayurvedski.
lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #51 - 15.06.2003 at 22:51:54
 
Quote:
ja men je enkrat marjan dogsa reku da kasnej "izvajajo" tud san shou pr tai ji-ju. reku je da najprej forma, pol gibanje v dvoje, pol aplikacija forme pol pa san shou. sam nikol se nism od nbenga zvedu ce je res to kdo ze delu z njem, ker vsi poznajo sam formo pa nic naprej. zdej al je dogsa nabiju, al pa on nbenga ne uci tega.


ni nabiju... sam jest sem po tej razpredelnici v drugi fazi, v začetku druge faze in pri koncu prve faze...

forme znam 24, 88, 48 - YANG
ter 42 - še ne najbolj... je pa mešanica 5-tih šol...

V Lj pa sem začel z gibanjem v dvoje ter tudi  gibanje s palico...  kar pa še ni isto kot aplikacija...kaj šele kj več...

So pa že eni dlje časa k trenirajo in to bolj pridno in vztrajno tak da ti naslednje leto lahko povem kj več glede tega...

sas
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #52 - 16.06.2003 at 20:24:22
 
pocasi .kar se tice ssan sou -a spada ta krucifirklc pod kung fu s skupnim imenom- Wu-shu. In kung fu zveze....valjdka prakticirajo tudi san-shou.....ampak o kvaliteti bi pa mal pojamral ker sem bil ravno med vikendom skupi s temi ljudmi ki tekmujejejo v tem sportzu in so nas vabili na svoje tekme. Rabi kdo kaksne konkretzne informacije?
lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
yan
1
*
Offline

Jst ne morem več u temi
živet
Posts: 8
Lj, Slo
Gender: male
Treningi jesen 2003
Reply #53 - 16.08.2003 at 22:20:48
 
Kje se da v Ljubljani trenirat kul tai-chi? Kdaj se zacnejo treningi, kolikokrat na teden so in koliko stvar stane?

(preden Bruslija, pri katerem drugace treniram, zadane kap - sprasujem predvsem zaradi punce, mislim pa hodit z njo, ce bodo urniki kompatibilni - malo dodatnega raztegovanja in mehkega gibanja nikoli ne skodi).

Thanks,

Y.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #54 - 17.08.2003 at 13:28:00
 
ravnokar doma ... yan - mamo u skupini trenerjev jerneja, ki se ukvarja ze nekaj let intenzivno s tai-chijem. Poznam pa ogromno ljudi ki trenirajo tai-chi zaradi gibljivosti - ampak tai-chi ni razvijanje gibljivosti.....

lp

b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #55 - 17.08.2003 at 17:09:42
 
....nisem bral vsega, na kratko brus-li, kaksno je tvoje mnenje o Tai-chi - ju?  Zdi se mi, izgleda, deluje mi zanimivo...
Sem kot pokavc treniral shotokan karate ki se mi zdi suhoparn, siv, not-good, dolgocasen, ..meni, kot laiku, navkljub tistim treningom takrat.

LP
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #56 - 18.08.2003 at 19:05:20
 
DOBRO mnenje. Ampak obstajata dve poti ucenja gibanja. Ena je instinktivna - npr. odkrivanje lastnih gibov - breakdance .....nastal na ulicah revnih cetrti itd......drugi princip pa je skozi naucene gibe studirati in piliti nauceno do detajlou....kaj je bolje ve vsak sam. Jest sam sem bolj p'ristas individualne poti samoodkrivanja.....seveda pa rad vidim da mi kdo pokaze kaksne novosti.
Po pogovoru z razlicnimi ljudmi ki delajo tai-chi za rekreacijo ali kot profesionalni kruh - torej zasluzek....sem ugotovil....naslednje.....kaksnih posebnih energij na ljudeh ne pospesuje niti ne razvija.....razen kadar gre za placebo efekt (citiram svoje izprasance- ki pa tudi niso neki levaki).....vsi gibi so nekako izpeljani iz kungfuja in stilizirani - gotovo se v njih skriva se kaksen drug pomen, ki pa ga ucitelji te zelo komercialne vadbe ne znajo vec razloziti .....bolj to kot pa da bi skrivali. Ponavljanje istega gibanja v neskoncnost zame nima nekega pravega pomena- drugo pa je ucenje pravega smisla poti telesnih okoncin- vendar ali se poucuje ta sistem na podlagi jasne razlage- se morda lahko zapicimo celo v besedo znanstveno? Kajti znanstveno - v cistem pomenu te besede pomeni tudi odprto , brez zadrzkov, brez dogem, brez skrivnosti - samo cista LOGICNA in jasna razlaga ki funkcionira na primeru- tako kot akupunktura.
Tai-chi razumem kot sklenitev energij (animalnih ) v neprekinjen krog in zbiranje ter usmerjanje le teh (se spomnite kako smo dvigovali se enkrat tezje sosolce in sosolke z dvema prstoma nad glavo 4 komadi? str trik k ga delajo vsi otroci....)
Vendar bi rekel da bitje ki ni doseglo minimuma gibljivosti - to pomeni - perfekcije v samoobvladovanju gibanja, ki prenese prakticni preizkus tudi v razlicnih ostalih panogah - kosarka , nogomet, tenis (brez da osebek kaze neke vidnejse kolapse v gibanju v vsemu ostalemu kar ni tai-chi)....za tako bitje ki ni doseglo tega minimuma je bolje da se naprej dela na gibljivosti in se sele kasneje usmeri v tako etericne sisteme gibanja kot je
tai-chi.....ki naj bi bil vrhunec poglobljenosti giba- tu mislim na kung-fu gibanje. Imamo se bolj dognano boksarsko gibanje ki je dosti hitrejse in bolj instinktivno- reakcijski cas je pac hitrejsi - udarci pa bolj ekonomizirani proti moci in skladnosti rotacij telesa. Tai-chi moramo po mojem mnenju gledati kot del sistema kung-fu ali celostne kitajske filozofije preobrazbe skozi taoizem ali konfucionizem. Zato tu ni pomembna toliko moc udarca ampak njegova usmerjenost v doloceno tocko ki je akupresurna (zopet akupunktura), in le ta ojaca udarec in pa sok ki ob tem nastane. Vendar se enkrat opozarjam da v zivljenju ni bliznjic in da ljudje ki pac zelo radi preskakujejo radi preskocijo kaksen razred, kar pa se jim kasneje mascuje s popolnim prenehanjem tovrstne vadbe - recim vsak bi cimpreje rad delal akupresurne udarce ali celo energetske, pred tem pa se nikoli ni poskusilč niti enega samega boksarskega udarca, ali naravnega gibanja v borbi pod adrenalinom.....in tako ves cas stoji na poti velike zelje.....rad bi delal nekaj konkretno a se bojim. Najprej je potrebno premagati osnovni strah .....biti sposoben narediti vsaj osnovno soloobrambe in napada v boksu in prinesti v svoje gibanje spontanost in kreativnost kljub mozni poskodbi ali strahuki pri tem nastaja. KO je to dosezeno se lahko pogovarjamo dalje o globljih principih, ....ce tega ne narewdimo tako preskocimo nekaj razredov zelo bistvenih, ki nam naredijo kasneje precej veliko luknjo v razumevanju borjenja in prakticni aplikaciji vescine.
Da pa bi rekel da je Tai-chi meditaciji.....da ....res ...neke vrste .... a se boljsa in mocnejsa je Tango.....s partnerjem isces perfekcijo v kreativnostnem sledenju.....pa se prijetnejsa, ki te ne osami tako kot te osami tai-chi. Tudi Kitajci ki jih veckrat gledam zjutraj po parkih evropskih velemest se najprej pol ure pogovarjajo in kricijo en na drugega v parkkcu in ko pokadijo kaksen cik ali dva in se dodobra izhrkajo in popljuvajo teren zacnejo vaditi zadeve. Seveda te preseneti kaka stara mamica , ki ima se zmeraj v sebi neko vitalnost ki si jo tezko razlozis .....

Zato pa bi bilo potrebno - tai-chi postaviti na preizkusnjo in ga servirati tudi ostalim sistemom na nacin izboljsave giba- uciti pa bi moral to nek univerzalni gibalec ne omejen le z enim nacinom gibanja- in dognati bi bilo treba kaj je tisto boljse kar ponuja tai-chi in kaj je tisto kar ne ponuja itd. Tako pa se vedno ne vemo kaj ta vescina sploh pomeni razen da je zavita v neko res misticno ime. In pokazati da res nekemu borcu iz karateja prinese napredek ali pa nekemu boksarju, rokoborcu.

Mislim pa da bo cas pokazal kaj je na tem.....saj vse vodi v novejsem casu v smeri preizkusa in preveritve stvari ki nas obkrozajo. In mislim da se temu niti tai-chi ne more izmuzniti.

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #57 - 26.08.2003 at 21:28:02
 
brucelee če dovoliš bi te samo mau popravil pr nekaterih stvarcah... in istočasno pohvalil tvoje raznoliko in ogromno poznavanje gibanja

kar se tiče perfekcije celotnega gibanja se popolnoma strinjam s teboj se pravi tidi boljše obvladanje ostalih športov, s tem da ne smemo pozabiti da je žoga - orodje in kot taka zahteva perfekcijo gibanja z orodjem kar pa ni isto... kot brez

zdej kar se pa znanstvenosti tiče pa dejansko je več kot dovolj že opravljenih poizkusov... recimo če omenim samo enega ... so mel dve skupini ljudi starejših od 60 let....eno kontrolno skupino in skupino k je vadla vsak dan TjQ...po 2 mesecih je imela skupina k je vadla TJQ mnogo manj:
poškodb
bolezni
stresa
in presenetljivo se jim je izboljšalo počutje ter volja do življenja


poznam mojstrico karateja nevem ker dan in istočasno je tudi že dolgo v TJQ - pravi da pomaga... pri mehkosti giba...

breakdance naj bi izviral iz TJQ  - se pa strinjam da so ga na novo odkrili v revni četri...nevemžekje

kar se pa meditacije tiče pa je itak odkrivanje sebe in kot taka zahteva ...zasebnost...tko kot .... vse meditacije
Ne dvomim pa o prijetnostih ki ti jih vrhunski tango lahko nudi...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #58 - 26.08.2003 at 22:23:28
 
zdej pa vsem tistim k vas zanima ta starodavna veščina...

Če je učitelj kitajc še ne pomeni da je dobr

če želite kj zvedet o tem je najboljš da pridete na en trening... svetujem da takrat ko se začne nova sezona...

če že sprašujete za nasvete pa raje sprašujte mojstre kot pa nekoga k  trenira TJQ manj kot  3 leta... ali pa morda da nima izkušenj

http://members.tripod.com/~SifuWong/taiji-intro.html


namreč tudi če je oseba k jo sprašujete zelo razgledana pa je veščina prav obratno - notranja in med borilnimi veščinami je malo takih ki  uporabljajo notranji CHI...

notranji chi pride počasi s prakso medtem ko zunanji CHi poznate vsi - mišice in utrjevanje, kondicija...

Brezveze pa je o tem govoriti ali še slabše verjeti da kaj takega obstaja saj je edino vedenje tisto k ti lahko poda odgovore...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #59 - 28.08.2003 at 19:39:05
 
eh, eh , eh.....cist kul dokler clouk pol ne zacne tolk silovito z reklamo.....no dej tko kt delamo univerzitetno izobrazeni ljudje ...navedi vir tega eksperimenta ...al pa usej link da bo vidu obcestvo od kje zajemas te silne preizkuse...pol bova pa se kksno o statistiki rekla.

Zdej pa o breakdancu ....ma nikakrsne veze nima breakdance s taiquijem....prou nobbene....mislm ma....tko kt hokej .....z baletom......ampak zame osebno je break dance gibalno bolj dovrsena gibalna smer kot taichi----ampak to je pa ze oseben pogled. In to moj.

Itak pa se nisem na nobeni tekmi vidu tekmovat niti enga k trenira tai-chi....pa ne vem zakaj ne....pa nisem Ray Charles al pa Stevie Wonder....

lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6