Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 39911 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #60 - 29.08.2003 at 20:03:06
 
sej vem... ni šanse da bee brucelee popustu...itak te štekam... tko da priznam da raziskave nisem delal jest in da ne vem - če je resnična in vse to... priznavam da vas zavajam z enim smešnimi izmišljenimi podatki... ker želim bit čez 10 let mojster in si že zdej delam plan kako bi bil TJQ čez 10 še bolj priljubljen...  vsaj nekateri jih  boste takrat tko kot jest imeli čez 30  in vas bo bolel kak sklep... in vam bom zaračunaval mastne denarje da se boste "kao"  relaksiral... oziroma bomo konkurenca hip hop muski z break dencom... ta pravi plesalci  Grin

šalo na stran za mano res bil težek je dan

TJQ priporočam vsem k  želite spoznati  borilne veščine - je najboljša borilna veščina vendar pa je povdarek na meditaciji in na ZDRAVJU... in kot taka veščina oz. učenje veščine zahteva več časa da bi se naučili borilne aplikacije...   tak da žau se moram strinjat z BRuce LEE-jem... ne priporočam vam te veščine če se želite  FAJTAT al pa samo naučit SAMOOBRAMBE v najkrajšem možnem času in v NAJOŽJEM možnem smislu...  

namreč en espekt samoobrambe je tudi fajtanje... ki pa še zdaleč v današnjem načinu ni najpomembnejši...

kot prvo smo sami sebi največji sovražnik - meditacija

in kot drugo v sodobnem svetu je premalo chija v mestih, premalo chija v hrani, premalo gibanja... al pa če drugač povem preveč smo že use zastrupl... tak da  nam škodi voda, nam škodi mleko, nore krave in ne vem kaj use zaboga nam škodi...   zato je pa mnogo bolj primeren TJQ recimo od karateja ali pa BOH ne DAJ od  PRELEPEGA BOXsa... vsekakor je to primerljivo z Yogo... odvisno od okusa.... pač pridobivanje prane - energiej...  k jo je povsod dost - sam dojet je treba

Se pravi imate zlo dobrga trenerja TJQ v SLO - če hočete... Marjan Dogša...  za ostale ne vem... vem pa da je en na Jesenicah zihr šarlatan k vas bo sam plesat nauču...

Bruce Lee  seveda te spoštujem kot velikega poznavalca gibanja... sam kako lahko govoriš o TaijijuQuan-u  če pa nimaš pojma o čem govoriš

Nisi bil na treningu, nisi vidu tapravga mojstra TaiJi Quana, dejstvo k ga navajaš da še nisi nobenga  vidu se  tepst je glih u tem car moj da se ne tepejo...to ni nujn... en udarc pa je konc... lahko ubije mislm  zakaj naj bi se razumen človk s tem hvalu... BUL SHIT... in to bi že lahko vedu  TI kot mojster česarkoli...  

ta prav mojster  raje izkorišča  znjanje za zdravljenje drugih...
a ti to lahko mogoče tut nardiš... a morda vplivaš pozitivno...
vsaj kle na forumu - glede te teme - si največji negativc

folku daješ popolnoma napačne informacije... k si jih sam sprot izmišljuješ...  

na guni kao reklamni strani - tip je pozdravu na tisoče folka k so mel raka in druge neozdravljive bolezni - brez operacij... kaj je narobe če želi en k ma uspeha tko kt 100 dohtarjev skupaj... imeti dost keša da promovira TJQ še naprej... da ma njegova familija in bratranci tut dost keša...
JEST vem da če bi to dosegu mi ne blo nč naroden zahtevat eno majhno plačilo... sigurno ne tok kokr pa zahtevajo dohtarji za operacijo... sploh pa ne za operacijo raka oz. celotno zdravljenje - da ne govorim o stranskih učinkih...

al pa to ni pomembno...mislm včasih te res ne razumem
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #61 - 30.08.2003 at 16:01:27
 
NE FILOZOFIREJ MAGLA......borilna veščina ni tai-cjhi.tai chi je stilizirana oblika neke vrste borilne vescine. To je prvi postulat. Mam enga trenerja k zlo dobr dela tai-.chi.ni problema ...poznam zadevo, da jo vsej lahko komentiram......ce rabis kksn filmcek .lahko dobis.....tutn kksna literatura se najde. ampak......borilna veščina je neki druzga

AMZS....je avtomotozveza slovenije k ma opraut s tem kar pove naslov - AUTO-MOTO.....stekas....auto...pa moto....to sta onadva....
nima pa opravt z drustvom ljubiteljev zracnih pusk cist nc......pa ceprou so puske dost bl mocna zadeva kt je auto....clouk prej od puske umrwe kt od kreša u autu.....ja tko to je..........
isto pa je z borilnimi veščinami. Če hočeš preizkusit al pašeš u AMZS morš prevert a maš doma AUTO ali MOTO..... in če ga nimaš nisi AUTO MOTO.
Potem pa isto nardiš z borilno veščino .....maš dve možnosti ...ulca-lokal, al pa trening da preveriš a imaš borilno veščino ali jo nimaš. Če te na ulci zmikastjo takoj pomen da jo nimaš sploh nč, če te pa na treningu pa isto. To pomen da mora aplikacija znanja ustrezat opisu imena. In ker je za šarlatane ki se gnetejo pod imenom borilne veščine zlo pomembno da ostanejo noter poskušajo vsem dopovedat da so borilna veščina ki pa to po eni strani ni.
Ampak ....preizkus jih po navadi zmeraj izloči.

Še enkrat ponavljam ....do sedaj še nisem videl dobrega borca, ki bi tekmoval, hkrati pa delal tai-chi..............tai-chi gre v Evropi po navadi skupaj z izgubljenimi prestrasenimi osebki ki bi se zeleli nauciti fajtati pa se tega ne upajo narediti.....

jebi ga....tko pac se dogaja....

mislim da je lazje enmu fajterju it delat tai-chi kot pa enmu tai-chistu se potem fajtat in to se je tut ze pokazal........

Ne vem pa zakaj dobri fajterji ki me obkrozajjo in ki so vecinoma tudi fakultetno izobrazeni ljudje ....zakaj ne iščejo dodatne rešitve v Tai-chiju ....rwes ne vem......morda pa se jim ne zdi tako pomemben kot neka izboljšava borilni veščini....mogoče pa jim je celo smešen......

kaj pa vem.....mogoče bo kdaj praksa pokazala drugače ampak do sedaj je bilo pa kr takole....

jest se opravičujem za te besede ki so pač popisale dejansko stanje ki se nam dogaja, s fajterske perspektive.....ampak če kdo skreira novo realnost se mu priključim

tut jest mam rad bl mavričen svet ...samo rabm da mi ga en pokaže .....he, he.

lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #62 - 02.09.2003 at 18:23:52
 
Grin Wink Cheesy

mi vsi smo eni velki filozofi...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #63 - 02.09.2003 at 19:33:35
 
BRUS-LI wrote on 30.08.2003 at 16:01:27:
..............tai-chi gre v Evropi po navadi skupaj z izgubljenimi prestrasenimi osebki ki bi se zeleli nauciti fajtati pa se tega ne upajo narediti.....
b


..men bi bolj legel kot stuff za razgibavanje mojih zakrnelih okoncin, ..motoriko malo poslihtat, ..muving, ..i jos sto ja znam,   ..sem pa anti-fajt boy, ..peace.  Smiley

Imam nekaj let shotokana za sabo, nekaj ulice, sam huhu, ne da se mi, brezveze, bolj mi leze k o m u n i k a c i j a drugacne vrste........

Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #64 - 02.09.2003 at 21:09:48
 
POL se pa upiš u dramski krožek....Smiley

lp

b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #65 - 02.09.2003 at 22:09:17
 
BRUS-LI wrote on 02.09.2003 at 21:09:48:
POL se pa upiš u dramski krožek....Smiley

lp

b

Grin Se strinjam.Včasih so problemi hitro rešljivi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #66 - 02.09.2003 at 22:13:51
 
DylanDog wrote on 02.09.2003 at 19:33:35:
..men bi bolj legel kot stuff za razgibavanje mojih zakrnelih okoncin, ..motoriko malo poslihtat, ..muving, ..i jos sto ja znam,   ..sem pa anti-fajt boy, ..peace.  Smiley

Imam nekaj let shotokana za sabo, nekaj ulice, sam huhu, ne da se mi, brezveze, bolj mi leze k o m u n i k a c i j a drugacne vrste........




to mi deli...  tai ji quan ti bo pisan na kožo
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #67 - 03.09.2003 at 13:39:55
 
BRUS-LI wrote on 02.09.2003 at 21:09:48:
POL se pa upiš u dramski krožek....Smiley

lp

b


Sem bil vpisan v osnovni šoli,    zdaj igram na deskah tu in tam,     ..hvala za predlog Brus-Li.
Natural, problemi? Kakšni problemi?  ..nič od tega.

Zdaj, 9. septembra se v MBju začenja šola Tai-chi ja, Tezno.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: TAIJI in Qigung
Reply #68 - 26.11.2003 at 18:12:44
 
Evo, za tiste, ki vas zanima, ena dobra stran, kjer si lahko ogledate in skinete vec form tai ji insi preberete nekaj o tem....

http://www.taiji.de/taiji/head5e/index.htm
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
homer1
Guest




Re: TAIJI in Qigung
Reply #69 - 13.03.2004 at 21:23:23
 
končno en dober site.
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: TAIJI in Qigung
Reply #70 - 07.05.2004 at 11:58:45
 
Mene zanima, če ima kdo izkušnje z qi gongom, če ga dela, in katere vrste (mirujoči, gibajoči). Js sem nekaj časa delal mirujočega, sm za to rabiš res železno voljo!
Js je pa še nimam.
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Manana
1
*
Offline

Nasmehni se in svet se
bo smejal s tabo!
Posts: 6

Gender: female
Re: TAIJI in Qigung
Reply #71 - 23.05.2004 at 10:37:22
 
Pozdravljeni vsi ljubitelji borilnih veščin!

Tai chi je res the best! Sicer sem šele v začetni fazi učenja, ampak moram reči, da res dela čudeže na telesu in psihi.
Zaenkrat treniram skupaj s folkom, ki je nekoč hodil na treninge, me pa vseeno zanima, kje v Ljubljani je najbolje trenirat? Kje je mojster res mojster....?

Thanx že v naprej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: TAIJI in Qigung
Reply #72 - 01.06.2004 at 11:46:27
 
Se strinjam z Bruslijem glede tega da tai chi ni borilna veščina. Tai chi je samoobrambna veščina, ki se razvija s časom, v katerem smo. Včasi je bil nizki stav, zdaj je višji, bolj boksarski stav. Ker pa so aplikacije form zelo različne od mojsta do mojstra in od različnih vej razvoja, je lahko razumet, da pač odvisno s katero si prišel v kontakt, tako mnenje si boš pa naredil glede njene dejanske uporabe v samoobrambi. Poznam par šol, ki res izgledajo precej nenevarno in predvsem zdravilno. Vendar moraš tai chi razumet bolj abstraktno. Izbruhi energije, ki se jih naučiš in znaš potegnit iz sebe so v kombinaciji z različnimi aplikacijami in udarci, z namenom porušenja energijskega ravnotešja v telesu nadsprotnika, na pa lomljenju nosov in razbijanju čeljusti, kar pač je tud posledica določenih udarcev. Tai chi doseže svoj glavni zdravilni namen predvsem na nivoju izbruhov energije, to pomeni po kar nekaj letih vadbe. Kar se tiče pa boljšega počutja, ravnotežje, koncentracije to pa pride prej. Moj namen ni provociranje Brus lija, ker Brus li je car Grin sam, bi pač rad malo osvetliv zadeve, ker se nima smisla kregat, katera mama ma večje zize. Grin Valda da moja. Wink
P.s. Jet - li je mojster Tai chi quana!
Back to top
 
 
IP Logged
 
soma
1
*
Offline

Quiescent and Fluid
Posts: 1

Gender: female
Re: TAIJI in Qigung
Reply #73 - 12.06.2004 at 19:16:33
 
Manana, svetujem ti Marjana (Dogša). Začetni tečaji so ponavadi septembra oziroma oktobra, januarja in aprila. V tem času boš v Lj zasledila velike bele plakate z napisom Tai Ji Quan, tremi kitajskimi pismenkami in stilizirano figuro ter info. Lp!
Back to top
 

The body says what words cannot.&&
37538510  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #74 - 23.06.2004 at 15:03:03
 
qigung... je dobr ...če nimaš časa al pa volje trenirat tai ji quan...

namreč qigung izhaja iz  TJQ-ja

železna volja... sam delaj in čez čas ne boš mogel/mogla nehat ....

Marjan ni mojster po njegovih besedah... ker je skromen oziroma se zaveda, da je ta naziv prevečkrat zlorabljen (šarlatani pa to...) sam on to dela iz ljubezni do TJQ ne pa zaradi bajnega zasluška...

to počne že dolgo časa in ima poleg mojstrskega znanja še dobr smisel za humor in  pedagogiko...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6