Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 39908 times)
bujangi
1
*
Offline

ola! :))
Posts: 5

Gender: female
Re: TAIJI in Qigung
Reply #75 - 28.09.2004 at 19:12:52
 
Smiley
oj. sm s koprske sekcije Beli žerjav, že ki teče debata o marjanu.
vsak najde način, ki mu najbolj ustreza. ni boljšega. edino kar je, je narediti najbolje možno.
ko se začutiš, ti, večdimenzionalno bitje, postaneš odgovornejši do sebe in posledično vsega.
in taiji ti sigurno pri tem pomaga, toliko, kot mu omogočiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #76 - 30.09.2004 at 14:27:13
 
men se je zelo izboljaš relfeks ... diham s predpono torej trebuh ven (vdih), trebuh not (izdih)

če delam formo...se potim... pa pri tem nisem napet... samo zaradi dihanja...

če primerjam s aerobiko in vsemi ostalimi športi (tudi borilnimi) je prednost v tem ko končam s treningom...se lahko posvetim čemurkoli in komurkoli - tut jarke bi lahko šu potem kopat  Cheesy, kar za ene bodiboljerje ne morem rečt...

sigurno pa sem bolj sproščen...

Če še priznam ... nism dobr učenc...   Cry Undecided Angry  ustavu sm se pr Čen šoli, ki pa zahteva še bolj razgibano telo kokr pa Yang... tak da že kako leto in pol nism nič napredoval... pridno kokr tok ponavljam 24 in včasih 88 tko...sam kle se vidi kaj je disciplina.... in se bom vpisal na popravca iz discipline  8)
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #77 - 02.10.2004 at 21:12:42
 
ma kaj filozoferate okol tega enostavno povedan tajči je mehka borilna vescina (vsaj na startu je bla) zdej pa ni vec ampak neki med plesom in borilno vescino na zacetku je bla pa to mehka borilna vescina ne pa neka "poezija" HALOOO!!!??? kva sploh mislete s tem
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #78 - 04.10.2004 at 18:36:46
 
Tyne wrote on 02.10.2004 at 21:12:42:
ma kaj filozoferate okol tega enostavno povedan tajči je mehka borilna vescina (vsaj na startu je bla) zdej pa ni vec ampak neki med plesom in borilno vescino na zacetku je bla pa to mehka borilna vescina ne pa neka "poezija" HALOOO!!!??? kva sploh mislete s tem


mislim da je več kot "borilna" veščina... je način življenja in kar veščinami o nekaj prednosti ima pred ostalimi borbi...predvsem na področju zdravja in meditiranja... kar pa za ostale veščine ne morem trditi...

druga prednost je ta da lahko začneš s TJQ ko si 50 let star in tudi opaziš pozitivne lastnosti te veščine... ta zdravilne

torej poezija kao v smislu popolno...v smislu da je tisti ki so to izumil kao ene vrste umetnikov... ker se učiš vse skupi s plesom... pridobiš pa certifikat za ubijanje... poezija gibanja sem enkrat napisal...ker sem tako slišal in to tudi začutil...
filozofiranje je pač stranski produkt ko enkrat začutiš pretok čija... k enkrat začutiš kako močen v bistvu si...

primer... boks... mušja kategorija in pa hevi vejt kategorija... dej  prvaka iz mušje in prvaka iz teške kategorije in naj se med sabo fajtata za naslov najboljši boksar... jest stavim na teškokategornika ker enkrat mu bo pa zihr ratal užgat ta mauga in hitrga...

pri tjq pa bi stavil na ta manjšega...enostavno zaradi hitrosti


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: TAIJI in Qigung
Reply #79 - 04.10.2004 at 21:30:06
 
Tai chi je res način življenja. Sej ti ne znam povedat zakaj in se tud ne bi trudil in izbiral besede, ki ne morejo opisati občutka, ko čutiš kako se energija pretaka po telesu. Ne moreš pa brat tai chi filozofe in pesnike in kar mislit, da ti je vse jasno. Oni so ta spoznanja napisali, po 50 letih razmišljanja in delanja forme in življenja Tai chi. Bi bilo iluzorno mislit, da bi lahko prebral verz in kar vedel kaj so sploh hoteli povedati. Če bi blo tako... eh, bi bil lajf simpl! Pridejo pa trenutki, ko se spomniš na tak verz in mogoče se ti zazdi...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #80 - 08.11.2004 at 22:58:34
 
evo bom spet mau "filozofiral"

Tai ji - men zaenkrat ne pomeni borilna veščina... namreč ne treniram v dvojicah.
Ta trenutek mi pomeni bolj razgibavanje s povdarkom na jačanje vezi... ta del mi je bil do sedaj največji bulšit, ker je šlo pou ure al pa če sm naredu tko kot bi blo res dobro 2x po 40 minut na dan... in to samo za razgibavanje...

Sedaj pa gledam na to čisto drugače... na ta način skrbim za svoje telo da ne izgublja na prožnosti in s tem skrbim za zdravje - preventivno...  to pa mi je  do sedej primanjkovalo...

torej forme čeprov so s svojimi detajli zelo zajebane... so drugotnega pomena...

in borilni element k pa itak pride sam od sebe v reflek... pa bo prišel š časom...

ampak še bolj me zanima naslednji korak to pa je zdravilni či... le ta korak pa pride z oblvadovanjem in preseganjem borilnega elementa...

moram rečt da se ne morm naužit tega pojma čija... še manj pa razvetljenega uma, ki je ta ples izumil...

Postavljam pa si naslednja vprašanja pa čeprav se šele "abecede učim"

Kako bi se dalo veščino TaijiQuan obvladati še hitreje
Kako bi se jo dalo obvladati v 5 letih

bajdvej jest že treniram 5 let  ampak res lenih in ne preveč navdušeno do sedaj... predvsem zaradi omejenosti telesa...

KAko bi se dalo spraviti Taiji v vse OŠ v Sloveniji ali pa kar v vse OŠ v EU  ... hmmm

LAhko bi mel staro mamo k šiba po mestu, pa čeprav je že 98 let stara, brez palce, izgleda kot da bi bila 58 let stara in ji spodrsne .... takrat pa se kot mlada mačka ujame in šiba naprej kot da se ni nič zgodilo...

no ja to ni glih za mlade... bi bla pa dobra reklama...

za mlade pa bi bla.... recimo

ena punca stara 6 let... prvi razred OŠ... v razredu pa tko kot povsod fantje in kaka punca  k bi ji začel nagajat...  naša junakinja pa bi se vsem poskusom prav z eleganco izmika

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: TAIJI in Qigung
Reply #81 - 09.11.2004 at 14:43:23
 
Tai chi doseže svojo največjo vrednost z eksplozivnimi izbruhi (fa-jing). Tudi pri kroženju chi-ja. Tai chi ponavadi pri večini ljudi nikoli ne pride do te stopnje. Ponavadi je samo vadba za ravnotežje in razgibavanje, kar pa je bleda slika te veščine. Ne moreš prehitevati svojih sposobnosti dojemanja, pravijo, da bi rabil za rasnično razumeti vse aspekte tai chi ja (kroženje chija, jin jang, meridiani, pet elementov...) 3 življenja. Soo , take it easy.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #82 - 11.11.2004 at 21:30:51
 
če bi vsi verjeli ta starim... pol nkol nč nouga ne bi izuml

fa - jing mi je še najmanjša težava  pr TJQ...

Če razložim... izbruhe sem že dosegu - v sanjah  Grin

ubistvu sem se to že začel učit...pol pa so se začele težave in ... nism dau vse od sebe...

drgač pa fora je da gibanje štekam.... potegneš silo iz celega telesa in jo vsmeriš naprimer preko roke.... in k mi je ratal (vsaj mislim tko) je filing res fajn - če nism prej jedu vsaaaaaj  eno uro če ne še več... pa sploh ni tko da bi se ful napenjal in to sam fuf in tut zmatran nis....
seveda pa nisem prišel niti do 1000 poskusa... glih zarad notranjih bolečin med treniranjem - torej vsaj 2 ure prej nič jest...

še bolj me je navdušil "fa-jing" k ga je nakazal mojster Marjan... to pa bi res rad imel v arzenalu.... samoobramba maj es... tut vidu nism... pa je 3x užgal ne pa sam 1x... in zravn čist sproščeno govoril... raje si ne predstavljam kaj bi se zgodilo če bi bila tista sila vsmerjena v živo bitje....
uglavnem obvladanje tega je spet en način vadbe k me ne veseli - ker je princip razbijanja skale z macolo - udarjaš in udarjaš pa to že 10000 pa nbenga rezultata - pol pa naenkrat puf puf puf in minilo je vsega skupi 3 stotinke...

...tko da mogoče bom ostal pri YANG šoli...ki pa nikoli ni imel takih izbruhov... taki izbruhi izvirajo iz CHEN šole...  

al pa vse ob svojem času čeprav menim da to še zdaleč ni vse kar ti TJQ ponuja...

ponuja pa the way of TAO  Roll Eyes
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
looser
1
*
Offline

No force on force! Ever!

Posts: 8

Re: TAIJI in Qigung
Reply #83 - 06.01.2005 at 15:23:00
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #84 - 10.01.2005 at 13:04:27
 
BORJENJA NI.....dokler ne stopimo v borisce in se pomerimo z nasprotnikom.....vse ostalo je fikcija in mahanje v prazno, pa ce si se tako verjamemo in pumpamo svoj ego....nazalost....ni bliznjic
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
usranc
Guest




Re: TAIJI in Qigung
Reply #85 - 10.01.2005 at 13:17:55
 
BRUS-LI wrote on 10.01.2005 at 13:04:27:
BORJENJA NI.....dokler ne stopimo v borisce in se pomerimo z nasprotnikom.....vse ostalo je fikcija in mahanje v prazno, pa ce si se tako verjamemo in pumpamo svoj ego....nazalost....ni bliznjic

pumpamo si ego loh tud tko, da gremo v borisce se pomerjat z nasprotnikom. sam tud ce ga premagamo je strah/nepotesenje v nas se vedno prisoten. strah se ne da premagat tko, da si podredimo cel svet... ampak takrat ko se naucimo prilagodit svetu oz. nasprotniku, ki takrat izgubi oznacbo nasprotnik. ko naprotnik postane tvoj prijatelj, si zares skenslu ego. tud brus ti bos enkrat to spoznal in takrat bos lahko razumel in spostoval tiste mojstre, za katere danes mislis, da le mahajo v prazno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #86 - 11.01.2005 at 20:14:27
 
Ampak preden pa člouk pride do tolk visoke filozofije kt jo omenjaš ..... pred tem je pa treba neki konkretnega nardit ne samo filozofirat.
Sej če sem odkrit men je celulit čist mim na bejbah....ampak stari s tem je treba žvet...isto je s strahom....poln si ga ....ampak en dan je za to treba neki nardit......ne mors se delat da celulita ni ....če je....Smiley))
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
wu wei
Guest




Re: TAIJI in Qigung
Reply #87 - 09.02.2005 at 17:02:18
 
brus li...ne razumeš... ti govoriš o celulitu, ne o strahu....strah je votel, okrog ga pa nič ni...ali pač?

resnično je spoznanje, da dejansko nasilja ne rabiš...ne gre se za to, ali se tepeš ali ni, borba gor ali dol....verjamem da človek, ki ima 500 borb za sabo ima več izkušenj...toda na žalost je tako, da v RL potem pogrne, ker mu pač nekdo nož zapiči v roko, s katero je blokiral...IN TO JE RESNIČNOST...

ne pa vnaprej dogovorjena borba z pravili...lepo te prosim...dejansko so za samo-obrambo najbolša tai ji ter aikido, slednji še bolj ker takoj začneš z tehnikami v dvoje...omejeno je misliti da se boriš z rokami ali nogami ali čimerkoli...dejansko se boriš z gravitacijo, gibanjem....sem dolgo časa treniral karate, obvladal vse udarce, pa sedaj že dolgo tai ji treniram, pa sem v prvem letu tai ji ja nadomestil 7 let karateja....
v RL...v lokalu? v mestu? bom krožne brce delil, pa skakal okoli? ne, z majhnimi gibi, z odmikom, preusmerjanjem njegove energije ga le odpelješ stran....ukoreniniš se ter čakaš...če čakaš...ne boš verjel ampak najbolše je zbežati...najboljša borilna veščina....kdor jo obvlada nikoli ni poškodovan...in to je point a ni.... ali je point ego?
da nekoga zlomim...ker mi je težil....itak da ga potem pretepeš???? ali pač????

sploh ni prostora za nasilje...ne boj se...če pa se bojiš cestnega nasilja si raje kupi pištolo....to je realnost zate...pištola ter nož...verjemi da jo ima vsak drug, ki te želi oropat...pa upam da se ne boš ga lotil, oz. da nimaš takega ega, da bi se ga lotil...življenje je prelepo

res je cel svet nasilen...
in se ti zdi nasilje rešitev?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6