Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 39909 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #15 - 30.09.2002 at 18:38:37
 
en frendek sodeluje z enim karateistom k ze dost let dela tai-chi......in baje da te tip tko butne ..... da si ne mors mislt.......no tole grem v sredo pogledat v GO in ko se vrnem povem kako je blo. un italijan baje rastura tai-chi.....ampak vidu sem ze neki unih k pr njemu delajo in dvom ki se poraja okol tai-chija je ta .....da u bistvu brus-li pr boksu cist isto dela ......seveda .....pa ime ni isto.........drgac pa vsem ki se zanimate za gibanje se enkrat svetujem v branje feldenkreisovo metodo gibanja in pa upraste kaj plesalcem dela pr njihovih stosih......in vsi vam bodo rekl .......ja.......buta k svina .....samo da o energijah ne bodo filozofirali.

plp

in se javim v cetrtek

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #16 - 02.10.2002 at 14:36:09
 
evo dans vzamem v knjižnici feldennekikrjskentešpevo metodo  Grin...tak da vidim kaj si mislu... je pa  ena dečva pr ns k trenira karate... 3.dan al pa še več in trenira taiji cca 9 let... tko da...
ko sem jo vprašal kaj se ji zdi da je pridobila s taijem pri karateju...je rekla da predvsem eno mehkobo

naš mojstr pa itak obvlada tehniko opice...čeprav tega nisem zvedel direktno od njega...

je pa itak odvisno od  posameznika... kok truda je pripravljen vložit v eno zadevo... ne pa toliko od tehnike ki jo trenira... brusli recimo...ti  si ful notr v svojem fohu in obvladaš zadevo...si majstor... ampak ko sem vprašal to dečvo k je tut majstor karatejc je rekla da so kate ful dobre... sam tok da veš da je glede kat kao da su ful brez veze samo tvoje mnenje... boh nedaj da bi reku tvoje neznanje... ker jest sem pa začetnik in vse kar lahko delam je da filozofiram, ane  Grin...saaam bo že pršlo mojih 5 minut...ko nam več zelenc...

ejga zakaj nebi uletu enkrat na trening h marjanu in njega kj povprašal...ker kokr jest dojemam taiji in pa kokr berem na internetu...je tega ful in sam nimam pojma... mislim pa da če bi lahko prepričal marjana da ti pokaže kake prednosti taijija... da bi ti jih lahko... sam vedi da n'ben taijist - (skoraj ane) ni nasilen in tut una dečva ne hodi na tekmovanja v karateju... ker so ji čisto mem - brezveze...nima si kj dokazat s tekmovanjem in mlatenjem enih drugih dečv in pa ustvarjanjem enih umetnih bojev....tak da... se mi zdi da glede taijija preveč filozofiraš...ker kokr jest razumem ti samo govoriš o tajiju nisi pa delal taijija - a prav razumem...
če celo primerjaš boks s taiji-jem ...itak pa jest tut poznam samo taiji..o boksu pa sam filozofiram... štala k ne more obrodit sadov...

men je še najboljša borilna veščina SUMO...verjetno veš da so u bistvu skoraj nepremagljivi...za karatejce in boksarje...dvomim pa da so nepremagljivi za šaolinge...k obvladajo tehnike notranje moči...ki ima svoj izvor v taijiju...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #17 - 02.10.2002 at 22:46:02
 
magla kokr vidm jo še nisi dobil po pič...... ampak če boš tolk pogumen jo boš .......od mene.......Smiley)))). hecam se......vidm da si otrok iz lepe družine in se nikol nisi tepu zares ......tut jest sem biu tak. in pol smo razglabljali kaj je boljše in zakaj ....pa isto sem delou z gabrijelčičem tai-chi....verjetno ne poznas ......ampak po razočaranju sem videl mnogo večje prednosti v gibu v feldenkreisovi metodi........večina treznega Z sveta jo uporablja..........ne gre za naučeno gibanje kot pri taichiju ...... ampak za spontan pristop pri improvizaciji giba......med nami je velika razlika....recimo tako kot v fajtu med fajterji in karateisti........prvi smo spontanci .......kreativci ......slednji pa so piflarji.........tudi pifl je gut .......samo ko odrastes se ti piflati enostavno ne da vec .......hoces postati spontan ..........in verjemi .........do sedaj se nisem videl piflarje .....v dobrem pretepu........

dani me ne zanimajo ker bi sedaj sammoral biti ze tretji ali cetrti dan ali noc.........vendar je problem v denarju ki ga je treba nakazati enemu izmed teh cudovitih mojstrov.........aja se neki .......kate so pifl...........in da je se huje pifl nesmiselnih stvari........seveda nekateri avtisti lahko studirajo tudi telefonski imenik ......vendar .......dobre pick.......s tem ze ne bos zapel..........???????

mene je enako zapenjalo kot tebe ......potem sem jo pa dobu po gobcu posteno ....... in samozdravljenje se je zacelo........najhuje pa je bilo priznati nemoc mistificiranja.........ej pazi to ........... adrenalin je ena huda tekocinca...........k se ti u kri zlije .......ti odpove ves pifl ......in tut men je ko sem biu se karateist k je znou na pamet kate...............vendar nikoli vajen ziveti pod pritiskom.........uaaaaaaaaaauuuuuuuuuu.........ko pravi tale tvoja decva da so tekmovanja nesmiselna.............bullshit.........se kako so smiselna .......delas nauceno in pa spontano pod pritiskom ......takrat ti res use odpove in te strah hromi.........to je najboljsi trening.......tista tvoja pic......je pa res pic............njeni izgovori so pa tko neplodni kot njen karate

rad te mam magla ker si tko vitalno pravilno odločen da maš prou.......tko je treba .....ampak poskus še mau z druge strani pogledat........z naše .........mau nas je .........k vidmo drugač.........vse ovce gledajo v smeri v kateri gledaš sedaj ......probi upoštevat tut nas ......mogoče pa mi madrfak......tut kej štekamo ......mogoče tut mal .........ampak usej en naš glasek posluš..........po moje ti ne bi blo nč hudga.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #18 - 04.10.2002 at 10:17:27
 
Eh brucek moj... a res misliš da je fajt edina pot...
Sicer maš prov da sem piflar... in imaš ful narobe da sem piflar... get it...if ju ken...

sam sem pr 14 letu pršu do zaključka da je fajt brez faking zveze... in da ni zmagovalca... in od takrat mi ni blo treba udart kogarkoli... res... če pa misliš da nisem n'kol dobu po pički pol itak se hecaš...ker sem zrastu v takmu okolju da je blo dost da sem dobu po pički že to da nisem imel slovenskega priimka... jebiga... nič škode narjene...razen da nimam sprednjih zob....

jest vem da si ti en spontanc... in vem da si zihr ful hut... sam kva to pomen...
recimo men se je odkril ko sem v 8 razredu užgal sošolca...k si je zaslužu... na kepo... pa mi je blo tko hudo... tko sram... ker točn vem kako je če te nekdo za nekaj brezveze užge... al pa celo razbije... tko brez veze... ker je on tut človk...
kar se tiče samoobrambe... pa lahko uporabljam tek za obrambo... lahko ne hodim na take plejse k je zihr fajt... pa še vedno ne izberem tega... enostavno kar izberem je da sem kul v takih situacijah... čeprav vem da to ne vela zmerm... in  sem pripravljen narest tut kj s pomočjo fizike... takrat pa vedi da me ne bi rad poznal...ker se n'benga ne bojim... sam spravt me morš u kot... če ohka... ma veš ti ne dam možnosti...da bi me spravu u kot... vsaj 11 let je blo tko

kar se pa adrenalina tiče... pa ti povem da vem velik... skačev v vodo... bordam...skačem v ceuca...rolam...furam avto...brez izpita... pa tut velik fen sem hokeja...
adrenalin za nasmejat mi je boljši kokr pa gun adrenalin...k ga ti omenjaš... nevem, če lahko izbiram zakaj pa bi pol tisto izbral.... ???

kao bl moška zadeva....oukej...okej za take kokr si ti... borc ane... no jest sem bl narava - čuz vajzli

ni pa mi treba enga nalomt zarad adrenalina al pa še huje pustit enga da me nalom... verjamem da se da ... sam ne verjamem da je to v tretjem tisočletju to res še potrebno


Zaključim lahko s tem da te skori zihr štekam... kokr pač  lahk štekam enga k vem sam kar napiše... štekam tvoj pristop in me mau firbec matra...

glede pritiska a se šteje pod pritiskom... da delaš u banki in morš od sebe dajat ful hitr keš strankam... pa te napizdevajo pol da si počasen... pa vse kar boš zamoču sam plačaš... nevem - vem da sem bil takrat ful pod pritiskom... in še neki

ta pička bi usazga lahko dobila na eno dbestično foro... nben ne bi pričakoval da te lahko taka mala tko fejst butne... ane... u fajtu pa je itak najbol pomembno kdo bo koga...ne pa kako in kdo več zna ... ane...

in men je ona še vedno veči car - ker zna...pa se ne važna... celo nerodno ji je... ti na drugi si pa pravi brusli... publika...publika in še več publike...pa priznanja in še več priznanj...in dokazovanj...
ej a ni to igra brez konca... pa na koncu vedno je en k te ustav...al pa uči...da še nisi d best... al pa k si dbest...spet pride en k je še bl dbest...pol si pa ti že star in se hvališ kako si bil d best....sam da si pa star...

recimo jest pa plešem.... hehehe ... in se igram... kao da neki delam... delam pa zihr neki k je blago rečene več kokr pa vsi karateji in pa boxi skup... sam vajda delaš ti tut neki več... ker si smotanc mislim spontanc..al pa katanc...k noče delat  kat  Grin

ne zamert...sam šala k se fuuul rima

ma sej ne vem več kaj naj napišem... a prideš dons u pržančka... na pivce...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #19 - 06.10.2002 at 23:18:26
 
eto .....itak se mi ne da več tolk pisat ....zato bo treba enkrat pridt u pržanjčka .........

kar se pa tiče brusliiranja.......niti enga primera uporabe ......na gobec tehnike nismo mel od modelov u 11 letih ......bl me skrbi neki drucga.......zakaj na kepo ......zakaj na gobec......zakaj vsi mislijo da je to važno mi pa 90 % vsega cajta treningov porabmo za izmike eskiviranja .......itd ......ti pa praviš da se da zbežat .......ne .......ne da se zbežat ponavad .....zato je to smiselna samoobramba.......itak pa ne hodmo po ulcah terorizirat ljudi ampak se zapiramo na tekmovanja v telovadnice s sebi enakimi ........hmmmmm...........malo drugače kot si nas označil.........

da bi si dokazali da je še nekdo boljši.......ni res .........gre za individualno preseganja samega sebe in svojih sposobnosti.......jebi ga tko je šla cela evolucija naprej .........ti pa se enostavno poskušaš omejevati samo na tisto kar pravijo za modernega človeka .......skupek modernih naavad.......saj tudi naši fantje bordajo......hodijo v naravo......mislim kako pa si jih predstavljaš????kot monstrume za šankom s kijem pod pazduho??????

večina modelov je končala fakse ali pa jih še dela.....

gre pa za življensko filozofijo ki je najbolj podobna naravnemu evolucijskemu načinu.....kar nas sploh še veže z realnostjo.........akjti užitek in ugodje sta že tako ali tako postala servilna družabnika našega življenja ........

in zato to delamo.......ne da bi se bali.......ne da bi smejali......vse to delamo ..........vendar si poskušamo čim manj lagati .......in laž je že neke vrste umikanje........pred odgovornostjo.......pred problemi pred resničnostjo

itak pa magla sem govoru zdej u soboto z modelom k dela falung gong in sva poskusla ene fore ......in je dobro.......predhodnik tai-chija--------baje ......glajenje aure.......tut not?????

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #20 - 08.10.2002 at 21:30:34
 
taiji uporablja čigunk...kot dopolnilo na začetku... tko da vsi ostali čigungi so polj bulšit...proti taijiju...po eno cca 10 letih al pa več let treniranja...ker je TT najnaj bolši čigunk - "baje" - nevem še

Uglavnem u pondelk sem mel prvič trening v LJ in je nekaj takega kar ni za vsakega... tuki pa TT ni več samo plesanje sam s sabo ampak že gibanje v dvojice in pa učenje padanja...tko kot pr ostalih borilnih veščinah...na začetku... men je blo ful d best...ker končno je ena borilna aplikacija... pa pr 4.tem letu je to že kr precej hitr... uglavnem gre počas... čeprav se  pa zlo vid eno letni napor...ker en frend k je tut iz Kr in je tam delal te scene že pred eno sezono... se močno opaz... tko da je kr uredu....

Bruc - evo da končava najino diskusijo... vsekakor se ti  en ta prav borc k mu ni pare...in moj čaj či se ne more primerjat s tvojim vrhunstvom... sem pa dobu tut potrditev da taiji mojstri nimajo nobene želje po dokazovanju oziroma razkazovanju znanja...še manj pa po dejanskih borbah... če pa pride do tega... so prpravljeni...to dokazat... in že ničkolikrat so dokazal da so CARI...
priemer:
enkrat so povabili na eksibicijo vse možne fajterje... in ko je pršu boksar...brez rokavic mu je blo rečen naj užge kamor če...in valjda je užgal u vrat... kitajček je padu seskor takoj pobral in se opravičil..." se opravičujem ali lahko ponoviva...nisem bil pripravljen...

Al pa ko sem gledal šaolinge k tut obvladajo po zahonjaškem besednjaku KungFu... no tam sem lahko videl kako se lahko dvigne teža telesa na dveh sulcah...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #21 - 08.10.2002 at 21:56:30
 
nehi s temile zgodbicami z ENKRAT SE JE ZGODILO K JE EN PREFUKO DRUCGA......... kamon.........magla.........planet zemlja.........halo........če si dec postrezi s konkretnimi podatki ......mi smo zapadnjaki ne pademo na finto tko kt uni junci v vsaki azijski krizi ki jim jo nastavimo.........

kar se pa tice prakse vidm da te zanima ....padci pa to .....ja pa magla ....pa pejt raj na judo pogledat pa k te en orng strese iz hlac tko kt te mora .........pa pol poglej kako se temu streze.........ni panike noben te ne bo ubil .......dobil bos pa obcutek realne tehnike ......spostuj jih in njihovo realnost ceni ........al pa rokoborba .........potipaj ,.........vsaj da zacutis ......ne glej iz distance ...........

vkljuci se ---------delej in mi pol povej kako je blo

pa pa zasanjancek

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #22 - 01.11.2002 at 16:23:02
 
bruce li... mam eno zgodbico, ki se navezuje na Bruce lija... uglavnem tip kao zagovarja formo brez forme, pa u bistvu nben njegov učenc ni dosegu takega vrhunstva kot Bruce lii...k pa se je v svoji mladosti učil ne samo TJ ampak tut ostale   oziroma več njih tehnik budističnih menihov... tko da on je lahko ful pameten in govori o eni spontanosti...sam dejansko pa je dal skoz tut to ponavljanje in s tem ni predal znanja v celoti naprej... ker je blo to za divji zahod preveč...da bi razumel... in ti k daš tok na Bruca...in pa spontanost...ti predlagam tale člank...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #23 - 01.11.2002 at 16:23:54
 
Behind Every Good Non-Classical Martial Artist:

Erle Montaigue.

26 December 1992



So many masters and sifus, nowadays trying to cut corners and gets there the easy way. Their excuse "I do non-classical martial arts". Usually, it's an excuse for pure laziness and not wanting to do the hard work necessary to turn a martial art into a survival art.

But take a look at the really good so-called 'non-classical' martial artists, those who have seemed to have found the way and have long since given up their classical part. Their background is usually steeped in the classical martial arts. Bruce Lee is the prime example of this. No one, of his students has ever risen to his level of proficiency and inventiveness. It is my opinion that only Danny Inosanto has ever come close, and he has a classical arnis background, and you can't get any more classical than arnis! Larry Hartsell has a classical wrestling background. I have seen some of the first Bruce Lee students who are now into their fifties, but who also do not look very well, over weight, poor skin tone etc. They look like old men. They write articles saying they can still take on the best of them with one punch etc, but they look so sick! Whereas Danny Inosanto still looks very fit and healthy. Who gives one hair off of one rat's bum if they can still punch at 55 years old! What really matters is if their martial art has kept them healthy with a good life and whether they are able to help others to a good long healthy life.

A martial art is supposed to be an integrated system of self-defence and healing. And I guess we have to look back to the days when our martial art was really our family's and our survival art. When we would not only have to fight one person in a pub fight or do 'battle' against someone in the ring with rules and regulations, that's not fighting, we would have to fight wars! The head of the family, usually the male, would not know if his family would even be there when he returned while his family would not know if he was coming back that evening. Such is the way of the beginning of the Yang Family Taiji in China, known as the most feared fighters in all of China and yet, people nowadays call Taiji a dance! Of course, now, we do not have life threatening situations every day of our lives, but the art remains the same and there is no difference between the internal systems for health as for the fighting art, it's the same energy. In fact, when I give seminars, some people like to break it up into one day for healing and the other day for fighting. However, those who only attend for one day depending upon their preference, really miss out for not attending the other day, because the healing and martial arts cannot be broken apart. This is how it used to be, and this is how it should be now.

And isn't self healing the most important! A proper martial art causes one to be able to simply beat one's opponents by out living them! And a style of only punches and kicks is unable to do this, whereas classical styles are. No style? Of course Bruce Lee had a style, a number classical style in fact. Taiji was one of these. These are his basics. It is my opinion that Bruce Lee, if he lived, would have taken his students back to his beginnings and taught how he knew and not what he knew. And this is what I think about the classical martial arts, whether they be Karate, Taiji, Kung-fu, T.K.D. etc, the basics are all contained in the classical forms and katas of these martial arts. This is where we learn the 'body management', so important in turning a basic classical style into a street survival system. You cannot take the classical movements from a form or kata and make up physical reasons for their being; they are not there for that. Try and use technique from a form or kata in a real survival situation and you lose. A good martial art does not teach technique, but rather teaches the mind through movement and the body.

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #24 - 01.11.2002 at 16:24:35
 
The so called 'non-classical' stylists who have never done a classical style, always say the same things like not wishing to waste time in doing so many movements that seem to have no meaning. They also say that rather than do kata, why not do the actual techniques from the forms with a partner. Here, the non-classical person has lost the whole idea of kata and stems from he or her simply not knowing the real meaning of kata. We don't do it to learn techniques! We do it to learn internal body/mind movement. It has nothing to do with learning techniques. If your internal mind does not have it then you do not have it, and we do not learn 'internal work' from doing attack/defence situations with a partner. The survival skills come much later when we learn all about 'the no mind state, eagle vision, reptile brain, and fa-jing'. Here, we make use of our own natural movements, different in every body/mind. For instance, someone's most natural movement to a simple attack from the front may be to throw up his or her hands in front of the face. So here we turn this movement into a more devastating fa-jing/dim-mak strike, and eventually, this movement, which was always this person's most natural movement, becomes the sub-conscious movement to any type of frontal attack by hand.

If you don't have basics, then you've got nothing! And the classic forms and katas are your basics, they teach you how to move. It's not the fact that we learn really low stances and exaggerated movements so that we can then use them to fight. It's far from that; we do these katas which involve much discipline, so that we are able not to use them when some real trouble is coming our way. If you see a classical martial artist in a serious scrap, who simply knocks someone's head off and leaves, then this is a martial artist who has done the basics. However, if you see a martial artist who goes into some sort of stance and on guard position, low stances etc, and who gets his head knocked off, then this is the classical martial artist who has never taken his basics beyond basics.

As we become more and more advanced in our survival skills, we tend to use less and less techniques, rather preferring to stick with the tried and proven one or two in order to survive. But it's the years of classical work that gives us this ability. In a real situation, and I don't mean the odd drunk at a pub, a half of an inch step, balanced, here or there can mean the difference in life or death.

So, doing the katas or forms day in, day out, does not teach us how to fight, using those forms or katas, but rather, it teaches us how to survive, using much simpler techniques while always keeping the upper position of hands and feet, balance wise.

On the other hand you'll get people who go to a few or many lessons at their local Karate or kung fu club and then brag that they know the martial arts. This is the other side of the coin, these people, some who have been studying for 30 years even, do not know the martial arts, because they have not learned to take their martial art into a survival realm. A martial artist will always make a better street fighter, provided he has taken his art to a higher level of survival and is aware that all the forms and katas in the world, only, will not cause him to be able to fight. He has to learn how to fight, as well as learning his martial art.

On the other hand, someone who has only learnt from a few books or who has taken a few lessons from a number of different teachers and watched a few Bruce Lee movies will also never learn about survival.

It's the classical martial arts that teach us the psychology of the fight. The difference between winning and losing is 50% mind and 50% body. If you do not have complete control over your own body and mind then you have not got it. And you can't get this control watching a few Van Dam movies or learning a few high kicks and fast punches. You have to do the work pertinent to the survival skills you are trying to hone.

Look at what happens in a fight or an attack. If you could slow down the action, you would see footwork and handwork. If you take a look at any good kata or form, you will see this exact foot and handwork, only exaggerated and slowed down. This is to teach the mind how to tell the body how to move. When you are into a real fighting situation, this will naturally speed up and you will naturally use those same postures, footwork and handwork that you so painstakingly worked upon for the best part of ten or twenty years. You don't think about it of course, it's all there. Just like learning to shoot a bow, at first you are all hands, but slowly, the bow becomes a part of you and your body and mind merge as a whole unit, and you finally are able to hit the target many feet away sub-consciously. It's the same with the katas and forms; we do not learn them to learn technique, but rather sub-conscious mind and body movement.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #25 - 01.11.2002 at 16:25:15
 
One does not have to practice the forms and katas for evermore, only until those movements have become subconscious do you have to practice your katas. In this way, when you are involved in a fight, does your art become so called non-classical? I am one of the most non-classical martial artists or survival artists ever when it comes to fighting. But my whole background is in the classical, it is the arduous, hours of practice in my early years that holds me in good stead nowadays when I perhaps do not have time to practice three of four forms every day. Now, I prefer to spend that time with my children, playing music, painting, writing, teaching them about what I have learnt, along with their normal schooling as we teach our own anyway. But isn't it the irony, we spend all of this time becoming good at survival and just when we are getting there, we no longer wish to do it! We grow up and our minds mature, we want to keep out of the way of trouble and avoid like the plague, fighting, so perhaps we do the martial arts, to not do the martial arts!


Upam...da je člank zanimiv tut ostalim...
več podobnih člankov od istga modela pa najdete na
naslovu:

http://taichiworld.com/freebooks/jetlag.html
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #26 - 01.11.2002 at 21:50:41
 
napisou sem ti magla en izčrpen mejl .....ampak mi ga forumček zavrnil .....potem pa je procedurca tko čudno stekla da se je izgubil .....in ga nisem najdu več.......itak .....preveč črk.......butasto .........

še enkrat se mi pa ne da pisat .....

ampak recimo temu povzetek......tale tekst je bulšit.........s tem krepom se ukvarjam mnogo dlje kot ti zagovarjaš tvoj TQ.......in mislim da poznam stvar zelo dobro........vse kar je notr napisano je bukvasto..........brez teže........nobenih dokazov.....lepe želje ....nalivanje vode na svoj mlin........če bi se hotel kdo o tem pogovoriti bolj detaljno nej me kontaktira osebno......in rad razložim ......ne da se mi pa cepcem razlagat stokrat isto stvar ......če pa niti prisluhnit ne znajo in potem iste mejle vrtim po stokrat ....efekta pa nobenega........žalostno da taki ljudje sploh znajo pisat..........

bistvo dobre komunikacije je v dobrem poslušanju.......tole s temi copy paste kombinacijami pa je ..........oprosti izrazu.......bulšit.............eto grem se skrit za očka..........mislm za kkšn tekst.........al pa za taichi...........alpa za kkšnga mojstra ki ve..........


plp

biliver brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #27 - 02.11.2002 at 07:41:21
 
ja itak.... sam toni odgovor glede bruce lija...  Grin... na tist si pa kr pozabu odgovort...
forma brez forme .... maj esss
pa še neki... kok časa pa si TI delal kate...zihr eno par let... pol pa greš in govoriš da niso kul ker si BRAL... da bruc li pa tega ne zagovarja...
Spoznal sem enga boksarja...k tut trenira TJ in mi je reku da boksar nima šans...
Ok spet se skrivam... ker te še nisem vidu in tut konkretnih predlogov mi nis dau...razen naj bi šou trenirat padce med judiste...pa ne verjam da bi mi to kj korist... uglavnem tastar ...tut ti nimaš blage od tega po čemer maš tok za povedat...mislt pa ne pomen vedet...vsaj tko govoriš men...sam pa delaš ravno obratno... pa ravno tako govoriš naj si preberemo to pa to... pol pa isti Bruce lii pravi...da se mi skrivamo za enim ko mu povemo isto...dej preber to pa to...

pa spet mi nis dau odgovora glede Feldenskrajsove or vatever metode
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #28 - 03.11.2002 at 16:51:57
 
magla......tkole......od gapca se jih slišal o nivoju ki smo ga zagodli na tem topicu....res je tut mene je sram da se kej tacga zgodi......sori vsem zarad te gnojnice....ki smo jo razlili .......magla......nima smisla.......postavu si me na foro da nic ne vem....ker pac noces diskutirat......imas mogoce slabo obdobje...kot pac vsi .....na vsake toliko......ampak vseeno.........na voljo sem ti kadarkoli na stiri oci za vse povedano........za pisanje katerega pa ljudje ne citajo pa nimam casa....pisem le tistim ki vsaj precitajo tekste........

se enkrat ...... o brusu in teh tvojih primerjavah vem res zelo veliko ......pisi mi na mejl in dobiva se na kaksni pijacici ce te zanima in ti razlozim stvari ....seveda ce te zanima.......in ne se bati ...sem zelo miroljubno bitje.......upam da te bo bolj zanimalo povedano kot pojava .......

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #29 - 11.11.2002 at 12:38:45
 
no magla ...na privat mejlih sva vidla ....... kaj in kako misliva........in niti ni blo napacno..........dej .........ce te zanima raje govoriva o konkretnih pozicijah iz tai-chija........in jih predelujva s stališča qi-gonga ali pa borilne veščine.....ti boš bolj na energetskem področju doma ...jest bom pa poskušou razvozlat katero...izmed tehnik.........no da ne boš mislil da ne pogledam tudi takih filmov .......včeri9 sem gledou .......twin warriors od jet lee -ja ..........zelo zanivo razmisljanje o taichiju in kungfu-ju........si gledal?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6