Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 39910 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #30 - 12.11.2002 at 13:30:54
 
filma še nisem gledu...sem pa interesant...

stran o zenu, tai ji quanu in pa tut o Shaolin Kungfu, ter o Chi Kung-u
sicer je tko kot vedno potrebno jemati podatke z rezervo... vendar pa je po mojem skromnem mnjenu napisano kar precej koristnega...med njimi tudi kako ločiti prave mojste od šarlatanov, ki pa jih je po mnjenju avtorja te strani kar velika večina ali drugače povedano...mojstri so vedno bila redkost, sedaj pa so še večja redkost....
http://shaolin-wahnam.tripod.com
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #31 - 12.11.2002 at 13:42:03
 
filmček je zanimiv ker jet lee poveže fizično mehkobo s pojačanim delovanjem takrat ko zadevo......gib ali žogo res lahko pospešimo.....tako kot če nekoga potiskamo na gugalnici .....zavisi v katerem trenutku dodamo energijo..........zelo zanimiva ideja.......

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
paracelsus
1
*
Offline

Vita sana in corpore sana!

Posts: 4

Re: TAIJI in Qigung
Reply #32 - 24.11.2002 at 18:44:13
 
kje si ti magla?
Back to top
 

paracelsus
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #33 - 01.12.2002 at 08:59:37
 
mau sem se umaknu iz tega foruma...ker se mi zdi da so kle bl ljudje k mislijo...ne pa k vejo kaj je duhovnost... seveda so tut taki k vejo...sam po postih in temah sodeč pa je kr precej takih k sam berejo in mislijo da se da duhovnost prebrat...kokr ena pravila igre... in pol se igrajo...

drgač pa sem meu tut dostop do interenta sam z joba - pa na jobu ni glih velik cajta...tak da raje berem  vice za tisto malo časa k ga mam na voljo...

da pa nam sam črnogled mate kle novo kost za glodat... Grin

Kakšne bolezni se lahko pozdravijo s Či gungom?

nižja stopnja
Je blagodejna vaja za bolšo cirkulacijo krvi in za sproščanje mišic oz. celotnega telesa
ne morete pa pričakovati, da boste že s to stopnjo pozdravilili bolezni

srednja stopnja
lahko pozdravite astmo, tuberkulozo, revmo, telesne bolečine, nespečnost, želodčni katar, strah, živčnost in pa učinkovito preprečuje prehlad ter vročino

visoka stopnja
lahko pozdravite bolezni tudi kot so čiri, srčne bolezni, sladkorno bolezen in raka. To ni  pretirana trditev po besedah mojstra sifu Wonga, ki je pozdravil že veliko ljudi (na stotine), kateri so imeli neozdravljive bolezni...

Obstaja pa tudi medicinska razlaga za te možnosti zdravljenja. Po kitajski medicinski filozofiji,  pride do bolezni v primeru, da vam v telesu (in umu) primanjkuje življenske energije ali če je tok energije oviran.
Dobra stran či gunga je da si povečate notranjo energijo in očistite vse tako imenovane blokade in s tem premagate bolezen ne glede kako ime ima sama bolezen sodeč po simptomih...

z napisanim pa si ne morete čisto nič pomagati ker če verjamete al pa ne si še vedno ne morete kr pozdraviti bolezni... če pa delate vaje  pol pa rezultate čutite, vidite al pa bolezen izgine... preprosto - vaja dela mojstra...
jest sem si pozdravu čir na želodcu in revmo svoji mami - tko da vem o čem govori mojster Wong

povem vam tut da pa so vaje tut zelo dobr način pridobivanja samozavesti in pa filanja s pozitivizmom saj itak zarad tega smo kle ane... da se naučimo odpret srce poleg uma...da tudi čutite okolico...utrip srca je tudi izven vas.... poskusite to razumeti... (jest vem da tega razumet ne mrem)

paracelsus - kdo s ti...???
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Rozman
1
*
Offline


Posts: 6
Begunje na Gorenjskem
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #34 - 09.05.2003 at 12:12:44
 
Vabim vas na ogled spletne strani Tai Chi Chuan učitelja Davorina Zalokarja iz Bohinja, pri katerem se tudi sam učim zadnji dve leti http://www.rozman.org/davorin/index.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TAIJI in Qigung
Reply #35 - 09.05.2003 at 13:01:05
 
rozman, a delate tud "push-hands" (gibanje v dvoje), in aplikacije forme?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: TAIJI in Qigung
Reply #36 - 04.06.2003 at 00:11:28
 
Sedaj sem tudi jaz pričela hoditi na to.
Občutek mi je dober. To sem si želela namesto  skakanja na divjo glasbo med množico prepotenih teles in dvigovanja uteži, ki me je držalo še pred enim letom.
Sozvočje gibov, telesa in energije, bi jaz temu rekla.
Bom še pokukala vsake toliko sem, pa da vidim kaj prestajate skozi vadbo. Pa kaj jaz. Wink

Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TAIJI in Qigung
Reply #37 - 04.06.2003 at 12:09:04
 
io, kje to treniras in kaj tocno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: TAIJI in Qigung
Reply #38 - 04.06.2003 at 12:24:37
 
Je oboje Tai ji in Qi gong. Vodnikova.
Če bi bilo pomoje bi jaz to trenirala vsak dan. Wink

Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TAIJI in Qigung
Reply #39 - 04.06.2003 at 12:27:36
 
katero drustvo je to in kdo uci?

a je to tecajna varjanta al redna vadba?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #40 - 04.06.2003 at 14:14:42
 
Rozman...
Daj pridi enkrat v KR ob ponedeljkih ob 7 uri ko delamo 24 al pa še lepše pekinško formo..

Drgač pa lahko ostaneš pa pogledaš še 88,48,42
Verjetno se boš marsikaj naučil...

Namreč obstaja VEEEEEEELLLLIIIIIIIKKKAAAA razlika med Tai Ji Quanom  in pa TAJ CHI Plesom...

Oziroma povej mi kaj si se v dveh letih naučil in koliko si plačau vse skupaj - za 2 leti...

Namreč nekaj sem slišal o tem da je nekdo ki zihr ni kvalificiran za učenje TJQ  nekje na Jesenicah kar uči to vedo....

Zdej verjamem da je KR al pa LJ zate predaleč...sam ker je TJQ tudi borilna veščina je pač dobro da se sam prepričaš ali boš vlagal veliko truda zato da se naučiš plesati ali pa te morda zanima TJQ ...

Vsekakor pa nisem tega g. Davorina nikoli videl v gibanju  ali pa celo v živo...  tako da z obiskom našega treninga (brezplačno) boš uvidel ali te uči pravo stvar

sedaj sem preveril še ceno, ki znaša za 8  mesecev 48.000 sit...
Pr nas pa je blo letos 36.000 sit... s tem da bi lahko hodil na 2 + 2 + 2 treninge na teden in pa še 1 krat na mesec smo imel seminar + enkrat na mesec ogled form in filmov...

aja al delate vaje v dvoje
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TAIJI in Qigung
Reply #41 - 04.06.2003 at 14:37:11
 
magla, a ti jih delas ze, vaje v dvoje pa san shou?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: TAIJI in Qigung
Reply #42 - 04.06.2003 at 20:14:51
 
Redna vadba, uči pa Bernard.

Lp Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: TAIJI in Qigung
Reply #43 - 05.06.2003 at 10:19:10
 
Lej ga aryana kako on ve o san shou-u.....he, he.......san shou........si hotu rect full contact low kick brez zascite golenic + rokoborski klinc prijem in metanje preko prsi nazaj....kombinacija wrestlinga(rokoborbe ) in tajskega boksa? cist udbit sport k ga delajo u ZDA - promotorki kosookih....ampak kaj nej recem .....ja zlo mal je tega sporta.....
lp
brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TAIJI in Qigung
Reply #44 - 05.06.2003 at 11:08:34
 
ja men je enkrat marjan dogsa reku da kasnej "izvajajo" tud san shou pr tai ji-ju. reku je da najprej forma, pol gibanje v dvoje, pol aplikacija forme pol pa san shou. sam nikol se nism od nbenga zvedu ce je res to kdo ze delu z njem, ker vsi poznajo sam formo pa nic naprej. zdej al je dogsa nabiju, al pa on nbenga ne uci tega.

drgac pa je "san shou" izraz za prosto borbo kung-fujcev vseh vrst (kitajcev). v ameriki je ta stvar ratala popularna ja. good je to k so notr se rokoborske tehnike in je za folk ful atraktivn.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6