Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15757 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Ljubiti, imeti rad/a,...
08.04.2002 at 21:04:28
 
Zanima me, če se strinjate s sledečo mislijo: ne moreš reči, da imaš nekoga bolj ali manj rad, kajti razlika se nahaja v tem, koliko ti je oz. ti ni dotična oseba blizu. Razlagati, da imaš nekoga bolj ali nekoga manj rad, se mi zdi nesmiselno. Ker se ljubezni itak ne da zmeriti...

Meni osebno se zdi tako... Itak imam vsako osebo rada na drug način. Ker je vsakdo drugačen. In skušam ljudi kot unikatne tudi jemati. Posledično si torej drugega kot unikatne ljubezni ne zaslužijo, kajne? Wink

Danes imam pač tak dan... Pa še prsti obožujejo tole tipkovnico, po kateri klofam trenutno! Wink Smiley

V pričakovanju... (česa, pa še ne vem Wink)

Cmokci + rada vas imam (toda nekateri ste mi bližje...)

Suzana Roll Eyes

*** Roll EyesPogledala sem v nebo, kjer skrito je bilo zvezdnato nebo... Oblaki zakrivali so sij lune, po kateri hrepenele so mi oči... Dovolila sem si videti... Gledala sem s srcem! Kiss***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #1 - 08.04.2002 at 21:42:56
 
Rad maš lahko na več načinov kakor lahko tudi ljubiš na več načinov, seveda ne hkrati če mene vprašaš. Veliko je odvisno od osebe kateri čustva namenjaš in spleta okoliščin...Ljubezni oz. naklonjenosti se ne da zmerit z metrom, da pa se jo ovrednotit s čustvi. Sicer pa imeti nekoga rad pomeni bit na njega čustveno vsaj malo navezan v nasprotnem primeru gre le za znanca in ne prijatelja. Če si na nekoga drugega še bolj navezan ga imaš verjetno še raje, ali ne? Wink Če pa nekoga obupno pogrešaš pa ga verjetno ljubiš čeprav lahko to čustvo v določenih situacijah zaznaš tudi pri prijateljih...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #2 - 08.04.2002 at 22:36:40
 
Quote:
V pričakovanju... (česa, pa še ne vem )


Kako ne veš ? Wink
Ali pa nočeš povedati Grin

Quote:
Cmokci + rada vas imam (toda nekateri ste mi bližje...)


Kako to misliš,v kilometrih ? Grin
A si ne zaslužimo vsi unikatne ljubezni ? ???

Ljubezni itak ne moremo meriti.Merimo lahko samo svoje občutke.Ti pa so odvisni od naše naravnanosti,ne pa od ljubezni same.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #3 - 08.04.2002 at 23:33:28
 
glih učeri sm tole hotu nekam nalimat pa nism vedu kam
eto
Upanje vliva Bog ljubezen, ne Bog oče
www.gape.org/gapes/prispevki/files/bog_ljubezen.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #4 - 09.04.2002 at 12:00:55
 
A obstaja ekskluzivnost v ljubezni? Imeti rad samo nekoga?

Kričati na cel svet in se hkrati privijati k neki osebi?
Če nekoga sovražiš, kako lahko potem ljubiš druge? Ker v vseh se nahajajo vsi.

Ko nekoga pogledaš v oči in čutiš ljubezen, koga ljubiš? Oči?, obraz?, samega sebe?, ali pa kar celi svet?

Kaj res mislite, da se nimamo radi? Gre se samo zato, da do nekaterih ozavestimo svojo pravi odnos, tj. ljubezen, do drugih pa ne. . . Aja sej sem v topicu Iluzija odnosov že to govoru; vsi se mamo radi samo igramo igro, da se kao nimamo. Ne vemo. Treba to ozavest. Vsi smo Eno.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #5 - 09.04.2002 at 12:19:00
 
neki bral tekst, k si ga gape nalimu, pa piše da če nekoga ljubiš mu podariš svojo moč, pa je glih obratno, če se nekoga bojiš mu podariš svojo moč, ne pa če mu zaupaš
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #6 - 09.04.2002 at 12:23:57
 
Ah, nič.

Oziroma.

Ko si sposoben ljubiti vse enako (celotno stvarstvo, vesolje), si v trenutku, si spustil težek oklep EGA na tla, si razsvetljen, si v enosti.

Tako pravijo, tisti ki pišejo za nazaj. Mi lahko o tem pišemo, dokler se to ne zgodi v življenju vsakega posameznika je še vedno zgolj teorija, brez pravih čustev, zgolj slovnično zložene črke na ekranu. Se pa trudimo vsak po svoje, po svojih najboljših močeh.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #7 - 09.04.2002 at 14:17:34
 
Ljubezen je Bog
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #8 - 12.04.2002 at 12:25:33
 
Bog je ljubezen in če hočeš do njega priti, moraš pač znati brezpogojno ljubiti. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #9 - 12.04.2002 at 14:13:14
 
Robi wrote on 12.04.2002 at 12:25:33:
Bog je ljubezen in če hočeš do njega priti, moraš pač znati brezpogojno ljubiti. Smiley

TUDI b. p. l., to je namreč 'šele' 4 stopnja zavesti
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #10 - 15.04.2002 at 16:03:26
 
[color=Blue][/color]Bi ne želela napisati nekaj prežvečenega ali pa nekaj, kar ste že tisočkrat brali...Tudi prepičati se ne dam, da moramo imeti kar vse radi...kako le? Embarrassed Imeti rad vse po vrsti bi žal pomenilo, da bi me taka ljubezen popolnama izčrpala. ??? Ne morem imeti  rada vsega sveta, vsaj ne na isti način in z isto globino čustev...Pa tudi pogrešanje ni ljubezen...pogrešati nekoga, ne pomeni tisto osebo ljubiti... KissNaj poenostavim. Zame je vse samo čista energija.  GrinTudi ljubezen.  GrinNaj bo pozitivna, najgloblja kot čustvo, najlepša in žal, najbolj boleča...In komu je lažje? Tistim, ki verujejo v Boga in imajo vsaj eno ljubezen, ali pa nam navadnim smrtnikom, brezvercem...ne vem. Tongue Unim je definitivno lažje, saj vse gledajo skozi ljubezen do boga, ki je za njih največja in najmočneješa. Pa jim ostane potem prostor tudi za ostale ljubezni ali se zgolj držijo dogm, da jih vse najlepše čaka šele po smrti...?Ni to metanje peska v oči? Kaj vem? Shocked Nihče me še ni prepričal v to, da me po smrti čakajo neka nebesa, ne verjamem v to...Mi je ljubša misel, da ljubim tu in sedaj , kot pa nekoč in nekje...In energija, ki je najmočnejša se poveže z drugo energijo...ali pa ne. Mogoče pa sama trošim energijo za nekaj ali nekoga, kar vredno ni...Zamotano na moč. Naj ostanem pri tem. Ljubezen je popolna, nuničljiva, najmočnejša in najlepša energija na svetu...je večna in popolna, neminljiva in neuničljiva...sevada una z veliko začetnico... Grin
lp
Angel*
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #11 - 15.04.2002 at 19:54:24
 
ne morem razumet zakaj bi ljubezen izčrpala, zakaj bi te ljubiti vse izčrpavalo (tudi boga)?
v ljubezni je ja fajn, vsi bi ljubili in bili ljubljeni. nekako nam je to navišje poznano stanje, najlepše stanje v katerega smo se sposobni prestavit. do tu te zemlja tudi direktno podpira, za višje krasote pa res porabiš malo več energije, ampak to samo do takrat dokler tam nisi doma.
ljubezen je energija, najčistejša, najbolj prefinjena oblika energije. energije pa se ne da porabit, lahko se jo samo transformira, prevaja, spreminja, skratka uporablja, ne moreš pa je porabit. lahko jo blokiraš, porabit je pač ne moreš. nje blokiranje pač izčrpava, to je res.
po smrti te v bistvu čaka druga dimenzija, lahko ji rečeš kakor hočeš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #12 - 15.04.2002 at 21:11:03
 
Ljubezen ne izčrpava,ampak le naša želja,da si lastimo "ljubezen".

Quote:
Zamotano na moč.

Večkrat se nam stvari zdijo zamotane zato,ker jih nočemo videti takšnih,kot so.
Radi bi,da bi bilo drugače in to je tisto,kar nam "krade" energijo.

Ljubezen je sprejemanje. Smiley Ni druge poti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Padli_Angel
1
*
Offline

Vem, kr vem!
Posts: 4

Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #13 - 15.04.2002 at 22:56:23
 
Men je lbezn neki tok simplga. Ful mm rd mojo bejbiko. To j to.

AP
Back to top
 

Pa ka pol, če nimam prov!
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #14 - 16.04.2002 at 01:14:15
 
comp ljubezen je sprejemanje v določeni meri in dajanje v določeni meri brez ostankov in viškov energije...to bi bil ideal. V vsakem primeru pa ni samo sprejemanje ker te bi samo to neizmerno utrudlo. Probaj pa boš vido Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3