Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15759 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #15 - 16.04.2002 at 08:44:02
 
Besede lahko obračamo levo in desno. Toda dejstvo, praksa Velikih, in nam ki se jim bližamo, to potrjuje.

Ne mešat iluzorično ljubezen, s pojmom čiste ljubezni. Govort je treba o isti stvari.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #16 - 16.04.2002 at 21:24:54
 
Kar je za nekoga iluzija je za drugega realnost...meje ni ker si jo vsak sam postavi...pa tudi iluzija in realnost nista večni ker se spreminjata tak kot vreme Undecided Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #17 - 16.04.2002 at 21:35:43
 
Quote:
...meje ni ker si jo vsak sam postavi...

Ja,res je.
Ampak zakaj pa se ljudje tega ne zavedajo,da si vsak sam postavlja meje.
Zakaj ljudje nočejo sprejeti odgovornosti za svojo realnost in za svoja čustva ?

Torej je brezveze govoriti o tem,da si jo vsak sam postavi,če se tega ne zaveda ?
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #18 - 16.04.2002 at 22:01:40
 
Mam dve teoriji ki se med sabo prepletata:
- človek deluje egocentrično in njegovo ravnanje temelji na zadovoljevanju tako čustvenih kot telesnih potreb
- vse to je v podzavesti (in zavesti v določeni meri) in ne gre toliko za sprejemanje svojih čustev kot za (ne)sprejemanje čustev drugih

Mislim da vsi vemo kaj nam je v interes in ta interes hočemu približat tudi drugim (prijateljem, znancem, partnerju). Torej gre za nesprejemanje drugih čustev oz. razmišljanja. Tako je moje mnenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #19 - 16.04.2002 at 22:18:53
 
Ja,tudi sam opažam,da ljudje na življenje gledamo,kot  boj za obstanek.Zato so še vedno na prvem mestu zadovoljitev lastnih potreb ob vsem tem pa veliko strahu.Saj na drugega gledamo,kot nekoga,ki nas ogroža,zato pa ne sprejmemo drugih čustev.
Vendar je nesmiselno sploh govoriti o čustvih drugih.
Saj ne vemo,kaj drugi čuti.Čutimo vedno samo svoja čustva oz. tisto,kako se odzivamo na določene reakcije drugih.
Če ne sprejemamo čustva "drugih",je to znak,da zaradi neke negativne izkušnje zavračamo nek del sebe.Saj nekdo drugi  v nas prebuja tisto,česar pri sebi ne maramo.
Zato je nesmiselno obsojati,saj se z obsojanjem izogibamo,da bi se soočili s svojim "temnim" jazom.

S tem pa se omejujemo in si preprečujemo,da bi lahko resnično razumeli modrost življenja in tako dosegli tisto,po čemer hrepenimo. Smiley
Back to top
« Last Edit: 17.04.2002 at 09:44:38 by Robi »  
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #20 - 19.04.2002 at 11:01:48
 
[color=Blue][/color] Grin
Ljubezen...zakaj bi me izčrpalo, če imam kar vse po vrsti rada? Zanimivo vprašanje. Seveda bi me, saj nimam toliko energije, pa še nekaj je...enostavno ne morem imeti rada nekaterih stvari, ker jih ne maram...žal ne. Ljudi? Tudi vseh ljudi ne morem imeti rada, saj ne vidim logike. Čustva so ravno pri ljubezni najbolj globoka in osrečujoča ali pa boleča...Naj eni še tako vztrajno pišejo da kot vidimo, ljubezen seže tako daleč, da preseže smrt...Že res, da je najmočnejša sila v vesolju. Ja, kadar jo dajemo pravilno, združuje, gradi, brani in štiti. Je koncentrirana energija, ki nima mej. Prava ljubezen ni nikoli ljubosumna ali posestniška, pa tudi pogojev ne postavlja. Mislim, da živimo življenje, da bi se poučili o ljubezni in jo videli izraženo na različne načine, v različnih okoliščinah. Le kako drugače bi lahko cenili vse podobe svojega bitja?
Ampak imeti kar vse po vrsti rad...no, tako daleč pa žal še nisem...bi kdo napisal, kako pa je to mogoče?...Vse, kr vse...saj bi me izčrpalo.
lp
Angel Grin
no, mogoče se pa vseeno motim, me kdo prepriča v nasprotno? Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #21 - 19.04.2002 at 15:26:53
 
Bom te jaz prepričal v nasprotno Grin

Ne moreš videti logike ravno zato ne,ker ljubezen ne pozna logike Smiley,pa tudi čustva ne.

Kaj je človek,ki se prepusti le hladnemu logičnemu razumu ? - Zločinec.
Smiley

Rada pa ne moreš imeti vseh zato,ker nimaš sebe rada.Ker ne sprejmeš tisti del sebe,ki se ga sramuješ.Zato se v tebi pojavi strah,ko nekdo izraža tisto,česar pri sebi ne maraš.
Torej problem ni v drugih,ampak v tebi.

Torej,kdo je tisti,ki ti preprečuje,da bi imela vse rada ? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #22 - 19.04.2002 at 16:01:18
 
Jaz pa mislim da mora obstajat neka selekcija...zakaj pa se mi zdaj ne da pojasnjevat Wink Mogoče kdaj drugič...S tem ne mislim povedat da moreš met prijatelje pa sovražnike.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #23 - 19.04.2002 at 16:36:29
 
Winstroll, sej selekcijo tvori sama okolica okrog tebe. Sej ti če imaš vse rad, te itak ne bodo imeli radi, hudi materialisti, hudi egocentriki. Srečanje z njmi ti je lahko le v lep opomin, da tak pač nočeš biti. Vsaj jest ne. Se trudim in delam na tem.

In iz stališča, pridt do tega, da maš vsakega rad, je mogoče. Sej s tem vedno drugemo postavljaš izbiro, kaj naredi v odnosu do tebe. Tudi, če te nekdo sovraži, mu lahko lepo poveš, da je to njegovo mnenje, da ti pa ga razumeš (s tem ga sprejmeš takega kot je, s tem se začne vstopanje v ljubezen) in da pač gresta vsak svojo pot.

Če je nujna skupna pot, bo pa itak za oba lažje, da si postavljata čim manj ovir. Vedno ne gre, toda iz dneva v dan, se lahko igraš s tem, rasteš in učiš.

In končno, poskrbiš za svoje živce in dušo.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #24 - 22.04.2002 at 14:48:51
 
Včasih se zgodi, da si o nekom ustvariš prvi vtis, ki te pa odbija. Lahko se trudiš da spremeniš prvi vtis in si še naprej v njegovi družbi ali pa ga "skenslaš". Taka čustva so včasih enostranska velikokrat pa obojestranska. Zakaj bi rinil v nek odnos (prijateljski ali kaj globljega) ki že na prvi pogled ne kaže nekih možnosti. Mogoče si s tem res zapiramo poti ampak kakorkoli pogledaš je to selekcija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
AhRe: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #25 - 22.04.2002 at 18:29:12
 
Ah, ljubezen, ljubezen... Tolikokrat opevana, prežvečena, zapeta in ne vem kaj še. Kaj se še ni o njej povedalo? Ali kdo ve?
Ali pa mogoče kdo ve tole: (dam za pijačo, če kdo ve):
Iz katere knjige je tale stavek (ne spomnim se ga dobesedno, ampak nekako takole gre):
In na koncu nas preseneti dejstvo, da si nismo bolj kot vse na svetu želeli tega, da bi nas kdo ljubil, ampak tega, da bi nekoga ljubili.

Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #26 - 22.04.2002 at 18:45:56
 
Iz moje bodoče, le kako ti je uspelo ukrasti moje misli.   Wink
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #27 - 22.04.2002 at 19:16:28
 
Blizu, ampak samo blizu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #28 - 24.04.2002 at 17:41:58
 
[color=Blue][/color]No Comp naj odpišem tebi najprej. Pišeš, da ne MOREM IMETI RADA DRUGIH, KER ŠE SEBE NIMAM! Od kod ti pa to? Najprej moje razmišljanje je pa ravno obratno. Sebe imam še prekleto prav na moč rada, zato ne morem imeti kar vseh! Meni se zdi logično. Imeti kar vse po vrsti rad...ja, ja, saj nisem popolna, pa bog tudi nisem... lahko se še bolj prepričujem v to, pa žal ne bo res. Odkrito povedano eni se mi prav gabijo, ne, da jih sovražim. Razni mučilci otrok, mazosadohosti...pa še kdo. Kako naj jih pa imam rada? Na podlagi čega? Ker so tako zelo dobri? Ne me basat s takim foram...si ti v to prepričan kar pišeš? Maš kar vse rad? Res? No, napiši, zanimivo te bo brati.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ljubiti, imeti rad/a,...
Reply #29 - 24.04.2002 at 19:39:33
 
Angel !

Začni malo manj logično razmišljat in uporabljaj več intuicije Wink


Hočem povedati to,da ravno tisti,takoimenovani "mučitelji" potrebujejo največ ljubezni in so za nas vse največji izziv.
Z obsojanjem pa povzročamo samo še več sovraštva.
Ravno zato so "mučitelji",ker niso prejeli ljubezni,zato oni trpijo in zato še drugim povzročajo trpljenje,ker je to pač njihov svet oz. njihova realnost.
Tega se je treba zavedati,ne pa obsojati in še naprej tako razmišljati ,kot do zdaj.
Obsojanje pa povzroča samo še več obsojanja.

Quote:
Pišeš, da ne MOREM IMETI RADA DRUGIH, KER ŠE SEBE NIMAM! Od kod ti pa to? Najprej moje razmišljanje je pa ravno obratno. Sebe imam še prekleto prav na moč rada, zato ne morem imeti kar vseh! Meni se zdi logično.

A imaš res sebe rada ?
Mislim celo ,ne samo nek del sebe ?

A veš to,da je tvoj zunanji svet samo odraz tvojega notranjega ?
To,da imaš le sebe na moč rada in zato ne moreš imeti drugih,pa je samo nek strah in ego.Ljubezen si želiš lastiti in dajati samo tistim,ki ustrezajo tvojim prepričanjem.To pa ni prava ljubezen,ampak sebičnost.

A veš,da  je rekel jezus,da naj ljubiš svojega sovražnika.
Torej...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3