Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 17134 times)
nhlplayer
1
*
Offline


Posts: 15
southcentral SLO
Gender: male
odnos fotr - jaz
29.01.2002 at 21:59:54
 
ze dolg cajta me matra in koncno sm se spravu da napisem na forum
situacija je taka:
z fotrom sva ze od mejhnga u hladnih odnosih.. to mamo podedovano, k tut on je biv z svojim fotrom ne prevec blizu (fotr ga je pretepal, čustvena zloraba..)

...zdej se 3 mesce sploh nisva menila, se izogibala en drugmu, to zato ker sm mu par stvari povedov hudih (da bi blo boljs da ga neb blo in podobno...). on se je namrec ze ob mojem 1. letu odpovedov vzgoji.. to zato ker se ni strinjov z tipom vzgoje matke in stare mame.

..zadnjic sm spregovoru z njim smo se zmenil da se bomo pogovarjal, pa sta z matko hotla vec, da bi blo kej vec odnosov ko prej, sam jst sm prec vedu da ne bo tako, da lahko je sam tako, kot je blo prej...
in res je tako, oz. je se slabs.. ker se bojim z njim spregovorit, ker mi je tut on povedov, da caka da grem cimprej od hise in zazivim na svoje...
mam obcutke (ze od zmer sm jih mev) da me ne mara, zdej so ti obcutki se bolj intenzivni)..

kaj nej nardim da bo bolj, da bom ta obctuk zgubu (ne vem ce je resnicn) ter da bo vsaj tako kot je blo pred tem 3-mesecnim obdobjem izogibanja...??
pomagejte!!! ker mi gre vse bolj na kurac vse to...
aja pa tut brata mata z njim hladn odnos..

Back to top
 

peace & respectz
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #1 - 29.01.2002 at 22:30:29
 
Quote:
kaj nej nardim da bo bolj, da bom ta obctuk zgubu (ne vem ce je resnicn)


Vsak občutek je resničen.Ravno občutek je tisto,kar je najbolj resnično.

Quote:
mam obcutke (ze od zmer sm jih mev) da me ne mara, zdej so ti obcutki se bolj intenzivni)..


Quote:
...zdej se 3 mesce sploh nisva menila, se izogibala en drugmu, to zato ker sm mu par stvari povedov hudih (da bi blo boljs da ga neb blo in podobno...).

Torej tudi ti njega ne maraš ?

Quote:
on se je namrec ze ob mojem 1. letu odpovedov vzgoji.. to zato ker se ni strinjov z tipom vzgoje matke in stare mame.

Torej vzrok sploh nisi ti,ampak odnos med fotrom in mamo.
Ker te foter ni mogel vzgajati,kot je sam hotel,te zdaj noče sprejeti.Kao,da pač nisi njegov sin.

Zato s fotrom skleni premirje in mu bodi sin.Vprašaj ga ,kaj si želi od tebe.

Quote:
aja pa tut brata mata z njim hladn odnos..

Met v družini hladen odnos škodi vsem.Tako bratoma,kot fotru......
Tudi moj foter ni bil idealen.Vendar sem mu odpustil in ga sprejel takšnega kakršen pač je.
Vsi smo ljudje in delamo napake.
Zamere,ki jih gojimo pa škodujejo vsem nam.

Treba je pač sprejeti,kar je bilo je bilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #2 - 29.01.2002 at 22:32:42
 
NHLplayer lepo pozdravljen...

Kot prvo oče te ima rad.... na en svoj čuden, izkrivljen,   način.

Zdej iz svojih izkušenj vem, da se mi oče nikoli ni opravičil, da je vedno - to še sedaj dela prikrojil resnico, tko da ni njega preveč bolela in bluzi svoje...sam kaj češ...on je iz drugega sveta in vse kar sem lahko sedaj storil, ko sem končno prišel do finančne neodvisnosti je da sem sprejel njega takega kot je - BOLAN...

Verjemi mi da če bi lahko - bi tudi tvoj oče pokazal koliko te ima rad...Recimo za svojega očeta lahko trdim da je daleč najslabši od vseh prijateljevih očetov kar se tiče financ, saj ga moram jest živeti, poleg tega pa mam na grbi še za več kot milijon SIT dolga... in tega denarja po vsej verjetnosti ON ne bo zmožen odplačati....to pa zato, ker mu ne bo treba... pač sprejemam ga za svojega sorodnika in mu bom pomagal, ker denar ni vse...
Grem se eno svojo igro, kjer hočem povedati očetu, da se tudi v mojih možganih pretakajo mislim  in da nisem več  OTROK, ki ne zna šteti do pet... pa tega sploh ne vidi...
recimo najbolj pa me moti, da v njem ni heca, ni smeha, samo ena velka žalost... Cry - in ker je toliko "pameten" ne pusti nobenega blizu...

Če si hokejist, pol mava še eno skupno točko  Wink in to je vztrajnost... sam sedaj vztrajam z odnosom sin-oče, ker vem da se lahko še veliko naučim in res se trudim... načenjam pogovore, pospravljam tudi za njem .... pa se obrača na bolje...on je začel kuhati, celo likati itd tko da ja se tudi on trudi...

kar daješ, ti bo dano, zato ti mu samo dajej svojo ljubezen in nikoli ne zahtevaj povračila...

p.s. Očetje so starejši, nikjer pa ni rečeno da so pametnejši...tko da če hočeš  imeti dobrega očeta si ga najprej naslikaj v glavi potem pa dan za dnem hodi h temu očetu...odnos pa prilagodi, kot da je že vedno bil tak...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: odnos fotr - jaz
Reply #3 - 29.01.2002 at 23:58:38
 
Ne vem. Jaz menim, da imamo vsi starši radi svoje otroke, od posameznika pa je odvisno kako, na kakšen način to pokažemo. Koliko te ima oče rad najbolje vidiš ko si bolan, ko imaš nogo zvito ipd. Če ti za zvin ponudi ponucan Hansaplast, potem je tu res manj ljubezni kot do tebe čuti prijatelj, a vendarle, če te je pripravljen peljati na uregenco, pač oče ima v sebi tisti očetovski odnos do sina.
Player to ti je isto kot tiste zavrte ženske o katerih smo pisali nekoč na forumu. Cel čas je zavrta, potem se pa naenkrat odpre samo ta pravi ji mora nekaj prišepnit. Mogoče pa tvoj oče potrebuje tvojo besedo, oziroma besede svojih sinov.

Iščeš vzroke izključno v očetu, le ta pa se je pri tvojem 1. letu izogibal vzgoje kakršno ti je nudila mama. Mi ne bomo dali   sodbe, če je bila vzgoja tvoje mame pravilna ali napačna. A bržkone te je vzgojila kot  je sama najbolje obvladala, le to pa je še en razlog za še večji prepad med vami sinovi in očetom, saj  njen sistem vzgoje temelji na popolnoma drugih načelih kot je miselnost očeta.  

Sicer pa, jaz malo težje rečem več kot do tu. Sam imam fantastične, najboljše starše na svetu, kot upam, da bom mojima otrokoma takšen vzor v bodoče.  Pač sem srečen, da sem si izbral takšno družino, ki me včasih celo razvaja, bolj malo zmerja, četudi zavozim 15 jurjev. Grin Verjetno mi paše to, da me starši podpirajo v vsem kar delam, kar sem delal, med drugim tudi  s tem pa se je med nami skovala tudi nit družinske ljubezni v pravem pomenu besede. Enako velja za sestro, le da ta čuti manj do očeta kot jaz, saj ji ni bil toliko naklonjen kot meni.  No vidiš, tudi moj oče ni brez napak.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #4 - 30.01.2002 at 09:05:02
 
Spregovori z njim in to čim prej.

Daj mu vedeti, in to iskreno kaj čutiš do njega, povej mu svojo plat zgodbe, lahko mu tudi napišeš če te noče poslušati.

Sam, ti sam moraš njemu odpustiti, ga sprejeti takega kot je.

Verjemi edinole to lahko narediš. Spremeniti ga načeloma ne moreš. Lahko mu samo pokažeš svoj pravi obraz. In svoje mnenje.

Je tvoj oče, in tega ni moč zanikati. Kaj veš kako življenjsko pot je imel, ima in bo še imel pred seboj. Predvsem ne sodi, ne primerjaj, ampak ga sprejmi takega kot je. In ne bodi z njim v prepiru.

Jutri lahko tebe, ali njega vzame smrt in nerazčiščen odnos, obžalovanje, tisti večni ZAKAJ, pušča dolgo časa svojo sled.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #5 - 30.01.2002 at 10:09:43
 
Kar se za nazaj tiče, je odnose zajebal oni in ne ti. Tle si nimaš kaj očitat. Če se tako rekoč od tvojega rojstva odreku tvojim potrebam prilagajat al pa vsaj tebe po svojih magari slabih vzorcih vzgajat, nisi ti nič ni kriv, čeprav mal dvomim, da je sta ble tvoja mama  pa tvoja tatstara mat tolk zrele, da vsaj posredno nista  s tebe obremenile. Zdaj jima to prav prav pride, hočta tud v teb eno slabo vest vzbudit, da bi svoje napake pri vgzoji pokrile. Vsaj mat bi se morala za fotra borit, ne pa tastari popustit. Zdaj se grejo ene igre, za katere je še prezgodaj, na konc si pa spet kao ti kriv.

Ta stari se je šel odiseja, se kao kalil za očeta, ti pa si skor siguren imel enga nadomestka, enga mentorja, ki te je uvajal v tvoje lastno očetovstvo. Trenerja hokeja? Si čist normalno, morda mal bolj zgodaj, odarstu. Se ti je je morda celo začel zdet, da da tapravga fotra ne rabiš.  Si ga zavrnu, a zakaj potem tko trpiš, da si to naredu?Glej, po mojem mi nujno potrebujemo ene očetovske like, ki nas vodijo in nam dajejo eno modrost. Če jih nimamo, sta razum pa kakšna ideologija edina vodnika, na katero se lahko upremo v življenju. To je tud tvoj foter nekak čutu, ampak ti tega ni mogu dat, ker femisnistični tastari nista sprejeli njegove za naše čase preživele, tlačiteljske predstave o očetu. Zato je po mojem  ta čas, ko bi mogral teb bit foter, iskal svojo lastno pot do takega očeta. Niti ni važno, kako daleč je pri tem prišel. Kot rečeno, njegov problem, ne tvoj.

Vzem ga torej kot lik, ne kot konkretno osebo. To je magla z drugimi besedami dobro zadel:

[quote]]...če hočeš  imeti dobrega očeta si ga najprej naslikaj v glavi potem pa dan za dnem hodi h temu očetu...odnos pa prilagodi, kot da je že vedno bil tak...  
[/quote

Se pa  to lahko greš šele pol, ko z nobeno zadevo ne foter ne mat ne tastara mat ne morejo več konkretno  posegat v tvoj real-lajf. Ko te nihče z nobeno materilano, čustveno ali kakšno drugo oblastniško močjo ne bo mogel več prisilit, da bi sprejel njegovo (po tvoje) zgrešeno predstavo o svoji očetvski vlogi v tvojem živlenju.  Takrat, ko bo foter zaštekov, da mora bit njegova fotrovska vloga popolnoma usklajena z likom očeta, kot ga ti dejansko rabiš, bo tud on začel uživat v tej vlogi. Bo za oba dobro, bo vsem  za nazaj odpupuščeno. Sej on te po mojem  podzavestno samo zarad tega (prezgodaj?) od doma podi...

Glej, jest imam še živega  očeta, ki se je po svojih predstavah šel mojega fotra dvajset let, je bil non stop ob men pa nad mano. Ampak jest sem pol en oster konflikt z njim moral udart, sem pol še   več kot 10 let odisejade rabu, da sem ga v sebi uskladu z enmu likom fotra, ki sem si ga sam o očetovstvu ustvaru. Zdej se mi milo stori, ko ga vidim (res bolj redko), mu dam vedet, da je imel oz. ima eno vlogo v mojmu življenju, čeprav oba veva, da nima nobene moči, da bi lahko na moj življenje vplival in da je kot foter orenh al pa v celoti sfalil.



Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: odnos fotr - jaz
Reply #6 - 30.01.2002 at 10:40:47
 
...te razumem. sedaj je čas, da kaj narediš. verjamem, da boš zmogel...potrebuješ veliko notranje moči in podpore. prav je, da si se oglasil !
..predstavljaj si, da to kar doživljaš ti, je nekoč doživljal fotr, da on ni imel "foruma", kjer bi lahko povprašal za nasvet ...v svoji bolečini se je zaprl, ker je blo prehudo. sedaj nadaljuje z istimi vzorci, ker drugačnih ne pozna. poskusi se vživeti v to in mu odpuščaj ... zadeve se bodo počaso začele urejat ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: odnos fotr - jaz
Reply #7 - 30.01.2002 at 10:55:35
 
Smiley
Zakon ste forumovci. Tolko nekega razumevanja. Kar nerodno mi je, ker prevečkrat mislim, da imam edina probleme z odpuščanjem staršem.

NHL player: jaz sicer nisem sin - mam pa kaj fantovsega v sebi. Wink. Moj oče je že med bolj ali manj odrešenimi dušami te zemeljskosti, in midva sva imela tud konstanten psihološki fight. Je bil ena močna karizmatična osebnost, jaz bi zdaj raje rekla, da je bil ena močno čustveno prizadeta osebnost (tudi zaradi zlorabe v otroštvu in pomanjkanja ljubezni). Meni pa zaradi neke svoje trmaste drže ni uspelo povedati in pokazati svojih pravih čustev in zamere ob občutku, da mu sploh ni mar zame. Težko je z takimi ljudmi, ki niso bili deležni čustvene topline in bližine. To sem z vseh vidikov izkusila in nadvse na svetu si želim, da sama ne bi tudi ostala/postala tako 'trda'. Zato si je treba priznat, če si žalosten zaradi hladnih odnosov. Misliš, da on ni? 100% je, ampak se ne zaveda, verjetno pa želi kar potlačit in odstranit ovire. Pomembno je samo, kakšen boš TI, kako boš ti zadevo vzel in našel neko pot vnaprej. Pomembno je biti resničen, se soočiti z občutki, ki se ti porajajo. Sprejeti jih. Samo če je človek takšen kot je, se lahko stvari udejanjajo tako kot se morajo.

Pa navsezadnje - ljubezni se ne da izsiliti. Poiskati jo moraš v svojem srcu. In morda očetu celo dopustiti naj odigra svojo igro do konca, če želi. Saj veš, da ničesar ni razen ljubezni, le žal vidimo ne zmeraj, ker smo zaprti vase in nepozorni.  
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: odnos fotr - jaz
Reply #8 - 30.01.2002 at 11:40:26
 
..zvezdica, sama imam podobne izkušnje kot jih navajaš ti - izguba matere v zgodnjem otroštvu, boleče izkušnje iz odnosa z očetom ..upam, da mi boš oprostila moje "bodice" iz prejšnjih postov  ??? ...saj veš kako je s tem, v drugmu najdeš ravno tisto, kar nosiš v sebi in se ne znaš s tem soočit, sprejet ... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: odnos fotr - jaz
Reply #9 - 30.01.2002 at 11:47:08
 

A res? No vidiš, če bi prej to vedela... Res je dober občutek vedeti, da nismo edini v svojih začaranih krogih in tako sami na tem svetu. Nič ti nisem zamerila, Vida Wink, pravzaprav sem celo imela tak občutek, da razumeš, pa tvoje bodice so čist simpatične.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: odnos fotr - jaz
Reply #10 - 30.01.2002 at 12:29:27
 
..hvala ti.  Smiley lepo bi bilo, če bi se srečale. ali greš v soboto ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: odnos fotr - jaz
Reply #11 - 30.01.2002 at 12:48:19
 

ja
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
nhlplayer
1
*
Offline


Posts: 15
southcentral SLO
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #12 - 30.01.2002 at 16:25:02
 
taprvo res hvala za take socuitne odgovore in vse.. mav mi je pomagal, sam vseen ni neke energije notranje da bi biv jst tisti k bi zdej zacev prve korake delat...
sej pr fotru se mi zdi da isto, u bistvu ne vem, al se hoce z mano pogovarjat al ne...

comp: moj obcutk do oceta je tko spreminjajoc se, enkrat ga sovrazim, drugic mam ga rad, tretjic drugo.. se sam ne vem, kaksn odnos mam do njega.. cist neki cudnga..

ma nism jst kasn hokejist al pa kej, nickname izvira od drugod.. drgac pa spet - nezanimanje za sport podedovano po fotru in matki... Sad

ma ja problem je tut ker me ne podpirajo pr nobeni stvari za kar se zanimam, oz. me niso do nekega dogodka k se mi zdej ne da razlagat...

drgac ste mi dal pametne odgovore, tutud, jst tut na tak nacin sm enkrat zacev razmisljat
sej ne vem kaj bi povedov pa vprasov, k ste mi ze vse odgovoril...
Back to top
 

peace & respectz
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #13 - 30.01.2002 at 21:09:08
 
Quote:
moj obcutk do oceta je tko spreminjajoc se, enkrat ga sovrazim, drugic mam ga rad, tretjic drugo.. se sam ne vem, kaksn odnos mam do njega.. cist neki cudnga..

Torej,kaj ti zdaj ostane. Zdaj samo prisluhni sebi in spoznaj,kaj je tisto,kar ti povzroča sovražne občutke in kaj je tisto,zaradi česar ga imaš rad.
In tako boš vedel,kako graditi vajin odnos.

Nič ni čudnga.V sebi čutiš,da ga imaš rad in ga potrebuješ,kot očeta.Vendar je na površini vse preveč raznih motenj,zato prisluhni svojim občutkom.
Veliko sreče !

Ljubezen premaga vse  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: odnos fotr - jaz
Reply #14 - 31.01.2002 at 07:58:09
 
kar se tiče tako zapletenih (zavoženih) odnosov, bi rekla iz lastnih izkušenj, da je zadeve veliko laže urejat, če si nekaj (ali pa kar veliko) časa prostorsko odmaknjen od bližnjih. Pa seveda materialno neodvisen od vseh. Seveda vem, da je neodvisnost zelo težko izvesti.
Nikoli ni dobro, če na silo rinemo v človeka s pogovorom in razčiščevanjem, če on (še) ni pripravljen na ta korak.
Oče je vse starejši in z upadanjem življenjske moči se mu bo sam po sebi začel spreminjati pogled na (vse)mogočnost njegovih, za njega pravilnih odločitev. Takrat bo bolj popustljiv in pripravljen poslušati in se pogovarjati.
Do takrat pa ga imej zelo zelo rad v mislih, besedah in dejanjih (vendar ne pretiravaj ne v besedah in ne v dejanjih, ker te bo čudno gledal). Nisi edini, NHLplayer, ki trpi. On trpi še bolj, čeprav si ne prizna. Sedaj, ko si mlad, te tak odnos zelo obremenjuje. Vendar, če boš imel očeta rad in boš dopustil, da ima kot človek pravico biti tak kot je, ti bo laže. Tvoj oče se ni nič naučil iz odnosa do svojega očeta (oz. njegovega očeta do njega), ti pa imaš lepo priložnost učenja, kaj je prav in kaj ni. In da boš lahko svojim otrokom na osnovi lastnega spoznanja in vedenja dal kot oče veliko.

Sem šla skozi take odnose. Pa še vedno niso v redu, a bistveno boljši kot so bili. Ne pričakujem, da bo kdajkoli kdo priznal, da je delal narobe, vesela bom, ko se bomo sprejemali takšne kot smo.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3