Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7026 times)
Tina
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 6

Odvisnost
04.04.2002 at 21:05:07
 
Kako se rešiti odvisnosti od hrane? Se mi zdi, da sem včasih zelo odvisna, in opažam, da mi hrana zelo dosti pomeni..
Ne vem, kako naj opišem..

Hvala, LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Odvisnost
Reply #1 - 04.04.2002 at 21:16:26
 
Ne obremenjuj se s tem in mirno jej še naprej, če ti paše.

Baje je tako, da bi vsak imel idealno težo, če bi jedel takrat, ko mu paše in ne takrat, ko je čas za to, npr. kosilo, večerja...

Vprašaj se, zakaj se rada manj hranila. Če zaradi zunanjega izgleda, ti ne bo nikoli uspelo, ali pa boš dobila anoreksijo.

Važno je, da si zadovoljna sama s sabo, tudi če prekomerno žreš. Lahko mi verjameš, saj imam cca 15 kg preveč in zelo rad žrem. Ampak to me ne moti in se zato dobro počutim. Bolje špeh na trebuhu kot špeh v glavi.

Zdaj grem pa jest, kadar pišem o hrani, namreč postanem lačen...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tina
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 6

Re: Odvisnost
Reply #2 - 04.04.2002 at 21:33:51
 
Miro, z odgovorom si me zelo nasmejal.
Meni gre na živce, ker morem študirat naprej, kaj bi jedla, kaj naj si pripravim,... In PREVEČ pojem. Pa vem, da ni zdravo.
Pa tukaj so sladkarije in vse ostalo.

In pol so dnevi, ko mi nič ne paše, ko pa mi je, pa bi cel dan samo jedla.

Jaz nebi rada imela špeha v glavi, kaj šele na sebi... Uf.

Kako naj se tega otresem, kako naj se "odvežem" od hrane.
Ker v bistvu ni zdravo, tako, kot ni dobro biti navezan na neko osebo..
Se mi zdi, da bolj se branim te odvisnosti, bolj se me oklepa.

LP!

Back to top
 
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Odvisnost
Reply #3 - 04.04.2002 at 22:02:25
 
Tina edino samokontrola ti bo pomagala in nihče drug Wink Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odvisnost
Reply #4 - 05.04.2002 at 09:30:12
 
Pri meni sta (glede kil) pomagali dve zadevi:
1. meningitis
2. stresna sluzba

Uspeh zagarantiran. Grin

No pa zares. Najprej se mi zdi da moras nehat kar naprej razmisljat o hrani. Ker bolj kot o tem razmisljas, manj bos uspesna, bolj bos odvisna.
Drugo je, da najdi stvari, ki te zanimajo, veselijo, ter se ukvarjaj z njimi. Tako bos zadovoljna, pa se na hrano ne bos mislila. In stvar se bo uredila sama od sebe.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odvisnost
Reply #5 - 05.04.2002 at 10:23:47
 
Za odvisnost in prenajedanje s hrano so največkrat vzrok potlačena čustva.
Če neko čustvo ne izrazimo in ga potlačimo,rabimo za to energijo.Predvsem v obliki sladkarij,ki vsebujejo predvsem enostavne sladkorje,ki delujejo,kot droga.
Najprej pride do povečane količine krvnega sladkorja in nam to da občutek zadovoljstva,potem pa do padca krvnega sladkorja in spet se pojavi želja po več.
To nihanje sčasoma človeka zelo izčrpa.
Zato je treba rešiti vzrok na čustvenem nivoju in se tako rešiti iz začaranega kroga.
Opazil sem,da če se oseba ne izraža in ne rase na osebnem nivoju,se bo širila na fizićnem nivoju.
Saj zaradi blokad pride do kopičenja energije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Odvisnost
Reply #6 - 05.04.2002 at 10:28:42
 
sam to svetujejo aboregini

tolk kot potrebuješ, sam tolk kot potrebuješ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odvisnost
Reply #7 - 05.04.2002 at 10:55:02
 
Ja,to že.
Ampak problem je v tem,da oseba nima moči in ne more kontrolirati svojih čustev.
Zato pa je treba najpej ozavestiti tisto,kar je v nas,da dobimo možnost kontrole nad sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Odvisnost
Reply #8 - 20.04.2002 at 14:41:21
 
"Za odvisnost in prenajedanje s hrano so največkrat vzrok potlačena čustva."

Se strinjam. Čustva in občutki.
Bom povedala, kako gre to pri meni. Težava je v tem, da čustvom ne dajem potrebne pozornosti. Enostavno so same čustva nekaj, kar me motijo. Ker ne vem, kaj z njimi narediti. Navadila sem se, da je lažje, da jih odstranim, potlačim, spregeldam. Torej ta mehanizem obvaldam. Ker pa so čustva pomembna v resnici, čeprav jih jaz najraje ne bi opazila, si najdejo svojo pot na plano. Skoz fizis.

"Opazil sem,da če se oseba ne izraža in ne rase na osebnem nivoju,se bo širila na fizićnem nivoju."

Hm, a to si opazil?  Grin
No, jaz sem opazila, da ker ne želim širiti zavesti o svojih čustvih, se širi moje telo.

Mogoče se komu zdi nemogoče, da lahko odrežemo čustva. Saj so del nas. Pa vendar, se da. S pomočjo sredstev in mehanizmov.
Zato, kdor pravi, da je sredstvo krivo za zasvojenost, ne ve, o čem govori.
Mehanizem drogiranja je pomemben in pa vzrok. Ne sredstvo.
No, pravzaprav, niti mehanizem ni tako pomemben...  Grin

A res lažje živim brez čustev? Tako sem mislila.
Pa vendar, sem opazila, da sem brez njih podobna robotku...  Angry
Robotek, programiran, racionalen, nepristen in nespontan. In tako se počutim dolgočasno. Ker nakladam skoz ene in iste besede. Seveda, besede, prazne besede.

Torej, kaj je v teh čustvih takega, da se jih želim znebiti?
??? ???
Hm, če čutim kar čutim, potem moram reagirati na neko dogajanje, ob katerem občutim neko čustvo.   Sad
Recimo, da se počutim v družbi nekoga nelagodno, da mi je neprijetno... potem moram s tem nekaj napraviti. Se umakniti... Se ukvarjati, zakaj me moti.
Recimo, da občutim strah v odnosu s starši. Kaj naj s tem napravim? Ali lahko starše spremenim? Ne! Ali jim lahko preprečim, da so recimo, žaljivi in agresivni? Ne.
Pa recimo, da mi je nerodno, ko spoznam nove ljudi. Jah.. najlažje, da te občutke zradiram.
Ja, za to rabim energijo. Ki jo dobim v hrani. Dobim drogo, ki ublaži intenzivnost čustev in občutkov, obenem dobim energijo, za to, da lahko tlačim, spregledam.
Shocked Zanimivo, da napade lakote delam zvečer...
Pa mi ni blo jasno zakaj. No, recimo, da takrat se naberejo vtisi celega dneva. In so takrat najmočnejši.

Amen. Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Odvisnost
Reply #9 - 20.04.2002 at 14:43:43
 
"Ne obremenjuj se s tem in mirno jej še naprej, če ti paše."
"Važno je, da si zadovoljna sama s sabo, tudi če prekomerno žreš. "

Med jesti in žreti je bistvena razlika. Ješ, dokler si lačen, žreš pa tudi takrat, ko nisi več.

Zato se mi ne zdi ravno primerno, da če je nekdo kompulziven pri hranjenju, da mu rečem... ti kar jej, kolikor ti paše...
KEr ravno ta "dokler ti paše", je lahko NESKONČEN.
Amen.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Odvisnost
Reply #10 - 20.04.2002 at 15:32:35
 
Pozitivne misli. Mislim da je to ključ. Hej, če nič drugega, zelo pomaga, če se zaljubiš v koga... pa si želiš, da bi mu ugajala... pa se vzameš v roke.
Saj zmoreš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odvisnost
Reply #11 - 20.04.2002 at 16:13:53
 
Quote:
Hm, a to si opazil?  


Ja Grin
Ravno včeraj sem nekje bral prebleme s prenajedanjem in pri vseh je bil isti problem,da oseba (večinoma so to ženske ) ni hotela sprejeti nekih čustev.
Tiste,ki so se ozdravile pa pravijo,da je edina pot do ozdravitve ta,da se imaš rad,saj se s tem razbremeniš in dobiš spet voljo do življenja.

Quote:
Hej, če nič drugega, zelo pomaga, če se zaljubiš v koga... pa si želiš, da bi mu ugajala... pa se vzameš v roke.  
Saj zmoreš.  

Ja,tudi to pomaga, Winkda imamo spet nek razlog za življenje in da nam ni vseeno.
Saj nam tudi nekdo drug,ki nas ima rad,pomaga da tudi sami sebe sprejmemo in se imamo rajši.

Zato - Imejmo se radi Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1