Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 57986 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #45 - 08.05.2002 at 09:49:30
 
roggy wrote on 07.05.2002 at 18:02:14:
Poskušam, poskušam  Wink Je malo bolj jasno. Čeprav če bi narod (ljudje) bili obveščeni o vseh plateh te rastline .. mislim, da bi je še vedno doma vzgajali in se z njo zdravili, razen če bi bila legalna in bi jo lahko za mali denar kupili.

Podobno kakor s poljščinami .. tisti ki imajo manj pod polcem .. imajo vrt za solato in ostale stvari .. tsti ki imajo kaj več pa grejo v Mercator Smiley


ni povezan to z dnarjem, ampak z ozaveščenostjo posameznika, z njegovim nagnjenjem do narave in teh stvari. Kdor noče zemlje in tega, je lahko še bolj brez denarja, pa ti bo jokal v zaprti sobi, kako je glih njemu hudo. Pa bi lahko jabolko padlo zraven njega na tla, pa ga ne bi videl...
Ljudje se zgovarjajo na dnar pa na vreme pa na bolezen pa na druge, ker jim ni treba iskat vzroke v sebi...

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #46 - 08.05.2002 at 10:45:02
 
ampak
ne zasvoji trava nekoga
ampak se nekdo zasvoji s travo

heeeh nehu sm zato ker se mi je od preveč kukijev mal odpelal ... me je skor odnesl ... in sm se mogu nekako prizemljit, travca pač ne prizemljuje ...

/A misliš, da če bi bil trezen, vsega (kaj, konkretno?), ne bi napravil? /
ne vem, a veš ti?
a misliš da bi ti tipkala danes po forumu ki ga nosi gape.org ... i don't think so!

/Še vedno sicer ne razumem, kake in čigave moči. /
človekove moči, tiste ki je sposobna gore premikat, tiste ki se je večina sploh ne zaveda ... tiste ...

/Sprašujem se, zakaj nekdo po drogi nima potrebe posegati, zakaj kdo drug jo ima./
jest pravim da uporabniki drog smo nekdaj že imeli izkušnjo z drugimi svetovi s pomočjo rastlin moči ... zdej mamo nalogo samo še pridet tja brez pripomočkov, samo s svojo močjo ... zdej a se ljudje sploh ZAVEDAJO da drugi svetovi obstajajo?
tuki travca pomaga, pomaga in ne zasvaja.
pomagajo tud gobe, menda ... pomaga še marsikaj drugega, recimo 48 urna meditacija, ampak, kdo jo je pa sposoben?

/Če  se travo trudiš legalizirat, ne narediš za njihovo ozaveščenje popolnoma nič, seb pa dost škode, saj ne gradiš svoje kulture ampak se z nastavljanjem  pustiš splošno veljavni povozit. /
nasploh je z ozaveščanjem drugih tako kot si reku zgorej, več al manj
zato
Podoba OVIRE.
Zato se vzvišeni človek obrne k sebi in oblikuje svoj značaj.

/To, da smo 'jest' pa 'mi' pripravljen po moje pomen,  da smo razvil eno svojo alternativno kulturo, v kateri funkcioniramo in v katero naj se ostala civilizacija ne meša, mi pa se pa vanjo ne bomo, ker je to bad for all./
prbližno tko ja ... vesoljci po svoje, zemljani pa po svoje.
je pa nekako tko da je v sloveniji 60% čarovnikov ... kao.

/Če bi za tem maršem en trden  kulturen projekt vidu
Pač ena  skupina folka s skupnim interesom drugim javno pove, da naj jih pustijo pri miru, da imajo enj svoj kocept, v katerega trno verjamejo, da je za njih taprav, da nobenmu nič nočejo in da naj jih pustijo vendar pri miru. /
http://prohibicija.sou.uni-lj.si/oprojektu/mmm/
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #47 - 08.05.2002 at 16:14:38
 
Citat iz apela na naslovu http://prohibicija.sou.uni-lj.si/oprojektu/mmm/ :

Quote:
Ugotavljamo, da stroški preganjanja, sojenja in kaznovanja uporabnikov drog stanejo preveč davkoplačevalskega denarja, ki ga lahko država bolj smiselno porabi za preventivo in osveščanje o drogah. Hkrati ugotavljamo, da se je prohibicija izkazala za popolnoma nekoristno in neučinkovito, zato zahtevamo dekriminalizacijo in hkrati regulacijo uporabe konoplje.
Ugotavljamo, da je prohibicija glavna pozročiteljica kriminala, saj povzroča nenadzorovan črni trg, ki omogoča visoke zaslužke kriminalcev in onemogoča kontrolo države nad uporabo konoplje.


Sem dost natančno prebral  APEL na predstavnike ljudstva v parlamentu za ukinitev prohibicije na področju mehkih drog. Me je samo prepričal, da fantje ne vedo, kaj delajo. V citiranem odstavku sami travo obravnavajo kot drogo in pričakujejo od države, da bo z ukinitvijo prohibicije, dekriminilizacijo in regulacijo gojenja konoplje zbirala denar za preventivo in  osveščanje o drogah. Ostajam pri tem, kar sem že ugotovil: pametni oblastniki bi seveda morali z obema rokama sprejeti ponudbo, napraviti  pakt z gojitelji in distributerji, folku pa bi prerpisali najprej dovoljene, po potrebi pa obvezne odmerke, toliko pač kot je potrebno, da bi imeli pohlevno ljudstvo v oblasti. Mi ne huxlijev krasni novi svet ne gre in ne gre z glave.

Takrasni novi svet smo pri nas že po malem imeli. A ni socializem v svoji dekadentni fazi s poceni in vsepovsod dostopnim alkoholom delal iz nezadovljnih in resigniranih ljudi srečne pijance, ki so skorajda nekaznovano vozili svoje fičke in stoenke, se hodili na šiht opijat, po šihtu pa domov  nad ženo pa otroci mačizem zganjat, ker je oblast  javno dokazovanje možatosti samo zase rezervirala. Še pomnite tovariši škofljce, kjer so na koncu našli taki zase svoj mir? Jest se te totalne nekulture uživanja in svobodne pridelave cvička pa šnopsa ob širokogrudnosti države  dobro spomnim, sem jo posredno žal na lastni koži skusil.

Jest zase pač vem , da alkohol pa trava pa  droga v to kulturo ne spadajo, jih ni mogoče drugač kot za zlorabo uporabit. Ampak zato jih ne obsojam, so strajše od vsake človekovekove kulture. Je zato treba kulturo tko preuredit, da bodo v njej res služile tistemu, za kar jih je bog ustvaru.  Evo, na tem je treba delat.

   

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #48 - 08.05.2002 at 17:45:42
 
[quote author=gape link=board=slovenija;num=1016978511;start=45#46 date=05/08/02 at 10:45:02]

/A misliš, da če bi bil trezen, vsega (kaj, konkretno?), ne bi napravil? /
ne vem, a veš ti?
a misliš da bi ti tipkala danes po forumu ki ga nosi gape.org ... i don't think so!

Ah, daj no, Gape!

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #49 - 08.05.2002 at 23:51:05
 
glej titud, zihr je veliko nekonsistentnosti za najdt v sajtu ki govori o prohibiciji in ki se zavzema za dekriminalizacijo konoplje kot svoj prvi projekt.
fantje in dekleta so nepopolni tko kot jaz in ti, pa so se vseeno podali na trnovo pot, pot dati MOŽNOST ali bolje rečeno informacije drugim da se ozavestijo. nekako smo (tudi jaz) mnenja da sedaj te možnosti nimajo. dobr jo imajo če hočejo, pa se očitno ne upajo podat na pot. nimajo jajc (jajčnikov) se podati na pot brez konca. zato rabijo zgled.
zdej skoraj že vem da ta pot ni prava, dajati drugim možnost, ste me skoraj že prepričali.
ampak jest vztrajam na svojih idealih, za katere vem da so pravi, zame.
in do sobote definitivno še delujem na tem na čemer sem deloval do sedaj ... dajati drugim možnost - informacije, katere, vem, lahko najdejo, ampak sorry everymadrfakingbody, ko sm jih jest iskal jih ni blo za najdt. edini (prvi da ne bom krivičen) ki mi je dal takrat v tistem stanju uporabno informacijo je bil miro, natipku je: samo brez panike!
in panika je šla.
in lahko meni poje amstel da če nebi jedu travce da bi vseeno naredu forum, ampak, mogoče pa bi vseeno še vedno rihtu avtomobile, tko kt sm hotu preden sm šu na strojno in sm hvaležen starcem da so me tja poslal namest na mehanikarsko šolo, ker točno vidim kje so mehaniki danes in kje sem jaz. in točno vidim kje so danes tisti moji sovaščani ki niso vzeli rastline moči in kje sem jaz, pa nočem nikogar v nič dajat, ampak tko je!
akcija-reakcija!
preden sem na tem naslovu kjer sedaj tipkamo postavu forum sem več kot leto dni že gradil sajt, brez zeli dvomim da bi ga. močno dvomim.
lahko pa da ... se tudi motim.
to ti dam amstel.
to, da se lahko tudi motim.
to pa je tudi vse!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #50 - 09.05.2002 at 00:27:31
 
gape wrote on 08.05.2002 at 23:51:05:
in lahko meni poje amstel da če nebi jedu travce da bi vseeno naredu forum


No, lahko ti še mal pojem...  Grin
Predvidevam, da si razumel, da verjamem bolj v tvoje sposobnosti, kot pa v rastlinco moči.

Je pa res, da imamo v sebi cel kup idej, talentov, sposobnosti, ki ne pridejo na plano. To pa pogosto zato, ker jih pač z nečim oviramo. Recimo krasna ovira v umu, bolje rečeno, konstrukt  Tongue, je: "sem nesposoben/a, neumen/a..."
In, viš Gape, pridemo okrog vogla. Sem ZA čimbolj trezen odnos do osebne rasti. Recimo, da je to cilj vseh nas, ki tu visimo.
In vem, kako prekleto pomembno je, da izkusim sebe, čimbolj neposredno, da lahko zaznam, kaj se sploh dogaja z menoj. In za to, je potrebno imeti pozornost, jasnost misli, treznost.
Že tako, to kar jaz za res sem, se ne morem izraziti, ker sem v filtru teles. Žal, je osebnost, al Ego, pogosto prepreka, ne samo način izraza.
Enostavneje rečeno... moja duša se pač ne more izraziti skoz tako gosto, zapackano osebnost. Ampak, to je pač usoda vseh nas. In si predstavljam, da če se hoče duša izraziti, je smiselno, da se pucamo. In verjamem, da travca da lažen občutek, da je odpadlo nekaj ovir. In verjamem, da je ta občutek krasen. Daje nekaj podobnega svobodi oz. osvobojenosti.
Moja natančnost, mi ne dopušča, da bi se posluževala nekih sredstev. Za to, da dosežem vsaj občasne krasne občutke prazne glave, miru, izpolnjenosti, občutka, da je vse na svojem mestu, da je vse smiselno in popolno, delam.
 
Evo, to je to.

Delavka. Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #51 - 09.05.2002 at 00:43:06
 
viš si zadela bistvo
odpadejo ovire.
popustijo zavore.
ego se odrine na stran ... za en čas ... potem pride nazaj ... če se izrazim po castanedino ... več časa ko predatorja odrivaš stran od zavesti, bolj ona lahko 'zraste'. in zel ti da možnost. ne realizacijo ampak samo možnost realizacije, malce večjo kot pa si jo imel pred tem.

dobra si ti amstel.
to VEM.
ker to čutim.
ker če ne bi bla dobra bi to prejle začutu.

Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #52 - 09.05.2002 at 00:51:49
 
gape wrote on 09.05.2002 at 00:43:06:
viš si zadela bistvo, odpadejo ovire.
=>  Ja, sem zaznala, da sem zadela bistvo.

dobra si ti amstel.
=>    Tongue

ker če ne bi bla dobra bi to prejle začutu.
=>   Grin  


Je pa res, da me morte naučit, kako v en post lahko vpišem več teh plavih kvadratkov s citati in spodaj mojimi odgovori!  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #53 - 09.05.2002 at 10:52:40
 
Quote:
zdej skoraj že vem da ta pot ni prava, dajati drugim možnost, ste me skoraj že prepričali.
ampak jest vztrajam na svojih idealih, za katere vem da so pravi, zame.


Saj v tem dvomu  sem tud jest, ta je tud mene prignal tle gor. Ne glih v zvezi z drogo, sorry, travo, ampak zadevo, ki ravno tako hkrati omamlja, odnaša in nenazadnje tud ozavešča - to je enim neskladjem med zemeljsko in transcedentalno razsežnostjo partnerskih odnosov, bolj direktno povedano: ljubeznijo. Ste me včasih kar kruto vzeli v roke, sem se dostkrat znašel v položaju, da sem sam pri seb presenečen, kolk se ne pustim prepričat, kolk agresivno sem priprvaljen branit svoje ideale. Upam, da maš tle z mano pa nami podobno izkušnjo saj sam praviš,    


Quote:
in do sobote definitivno še delujem na tem na čemer sem deloval do sedaj ... dajati drugim možnost - informacije, katere, vem, lahko najdejo, ampak sorry everymadrfakingbody, ko sm jih jest iskal jih ni blo za najdt. edini (prvi da ne bom krivičen) ki mi je dal takrat v tistem stanju uporabno informacijo je bil miro, natipku je: samo brez panike!  in panika je šla.  


Evo tud sam moram ponovno rečt, da je je pri men skoraj 20 let trajal, da sem  tele gor tebe pa vas najdu pa sem eno paničarjenje ukrotu. Zdaj mam dost  več placa, jest živim v dobri meri, da ga tud drugim odpiram. Tle konkretno vam ne bi rad vere v ideale jemal, ampak vas bi želu v en prostor izven tistega usmert, v katerega ste se maršovci sami zaprli. Vsaj tisti, ki naj bi vedeli, za kaj se gre, večina se itak ne sprašuje kaj dost: maršira, ker je to cool.


Quote:
Moja natančnost, mi ne dopušča, da bi se posluževala nekih sredstev. Za to, da dosežem vsaj občasne krasne občutke prazne glave, miru, izpolnjenosti, občutka, da je vse na svojem mestu, da je vse smiselno in popolno, delam


Amstel, sem sam v zadnjem času prišel do podobnega spoznanja, ampak bolj v gapetovem smislu ene panične reakcije na nesposobnost samonadzora, ki jo povzroča uživanje alkohola.  Pa sploh ni tko pomembno, a je doza kao zmerna ali nezmerna: paniko pozroči dejstvo, da preprosto nimaš vgrajenega samonadzora.  Jest ga pri seb najlaže razrešim tako,  da ga totalno tabuiziram, se ga ne pritaknem. In mam hkrati tolk jajc, da priznam, da sem zarad tega neke vrste slabič, da nima vinska trta nič  s tem, da je vino le ene vrste hrana in sredstvo za premik, če že ne dvig zavesti, za  katerega se zavestno prikrajšujem in s tem osebnostno morda siromašim. Enako je po mojem s travo pa tud z vsako vrsto droge. Pri svojih 40 letih in kar krepkem ukvarjanju s spoznavanjem samega sebe nisem še dosegel take  stopnje osebne zrelosti in psihične stabilnosti, da bi zanal najti pravo mero. To me navaja na to, da te prave mere vame  ni zmogla  vsadit kultura, v katero sem vraščen. Zato je bad guy kultura, ne pa jest.

Tle se nam mnogim postavlja  vprašanje, kam sedaj usmeriti svoj  socilano-kulturni angažma. Trenutno vidim dokaj omejeno izbiro:

- v nestrpnost oz.  totemizacijeo omamnih substanc na celotno družbo, se pravi v prohibicijo in kriminalizacijo, ki se kaže v družbeni nestrpnosti do drugačnosti

- v ustvarjanje paralelnega kulturnega sistema po vzoru plemenskih skupnosti, kjer so psihadelične substanve uživali obredno ali induvidualno pod nadzorom šamanov, kar se danes  v enih  bledih in zlorabljenih oblikah  prakticira v rockovski, raperski, skaterski,  raverski pa še kateri predvsem mladinski subkulturi

- v pohodu skozi institucije, dekriminalizaciji in  legalizaciji, kar po mojem na sednaji osebnostne in  kulturno-civilizacijski ravni pomeni pripuščanje oblasti k še enemu dodatnemu mehanizmu nadzora posameznika in subkulturnih skupin z vsaj potencialnim  kritičnim in kreativnim družbenim nabojem

Po mojem smo zato tle, da si pomagamo najt eno  pot k osebni psihični stabilnosti in do  osebne rasti  tud prek svojega družbenega angažmaja. Tle jest gapetov javni angažma za marš 100% podpiram, še posebej, če je podprt z osebno izkušnjo in prepričanjem.  Moje osebno prepričanje pač  je, da  naša kultura za kaj takega ni zrela in da bo oblast pa še kdo  takšen angažma zlorabla. Sem pa še bolj prepričan, da bova oba z gapetom prazaprav še naprej ostala brez zaslombe v tako v seb kot v kulturi za tisto početje, ki bi naju lahko v eni drugi kulturi pa civilizaciji prav normalno vodilo po vseh stopnjah zavesti.

Pa ne gre samo za psiho-substance, sem ravno tako ali pa še bolj  spadajo kulturni okviri  za realiziranje vseh  človekovih potencialov, med katerimi po mojem  prednajči ljubezen. Samo na to omejitev skušam opozarjat, eno kritično  refleksijo do  družbenega angažmaja vzpostavljat.

Blagor teb, amstel, da se ti v kaj takega pravzaprav ne bi blo niti treba zapletat.  
Back to top
« Last Edit: 09.05.2002 at 13:48:47 by titud »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #54 - 09.05.2002 at 18:21:30
 
zdej vidim da je tebi titud problem v tem da če se konoplja npr dekriminalizira, da jo bo oblast skušala uporabiti za še večji nadzor ljudstva. ne samo skušala tudi uporabila.
pomoje temu pač ni tako. edino če bomo to dovolili. amapk prosim te lepo. če nas bo dovolj da jo spravimo iz tega položaja kjer je sedaj, bomo ti isti imeli moč jo tam tudi obdržati, jim ne dovoliti da jo zlorabijo. sicer pa ... itak se je ne da zlorabit, tko da ... forget.
če na reč tako gledaš pol se boj popisa, ki bo dal osnovo za povezat vse inforamcijske sisteme v okviru e države v en ogromen aparat nadzora - policijsko državo. takrat ko bodo vse vedl o nas tkarat nas bodo lahko nadziral, tiste ki se bodo pustil. drugih pač ne.
ves čas sm mislu da štekate koncept ozaveščanja.
ozaveščanje je preprosto dobivanje pravih informacij, njih predelovanje v posamezniku in pretvorba njih v vedenje - skozi izkušnjo (po možnosti). uporaba teh informacij - tega vedenja pa je že modrost in modrega človeka pač ne moreš nadzorovat. in pač ozavestiti naprimer konopljo pomeni najprej dobiti resnične nepotvorjene informacije o njej. nočem trdit da so te ki jih tu trosim 100% pravilne, niti mi ni treba verjet, niti ni treba verjet temu kar pišejo drugi, ampak potem ne verjemite niti propagandnemu stroju, ki že od 2. sv.vojne naprej širi laži o tej rastlini.
ne verjemite niti temu.
prepričajte se.
(iz)vedite.
pojdite skozi izkušnjo.
tko bi človk lahko reku za vsako reč, tud npr za hors, ampak pokaž mi morje ljudstva ki ima izkušnjo s horsom in širi o njem take informacije kot jih mi širimo o konoplji. takih ljudi pač ni, ker kdorkoli ima izkušnjo, ve da je pretežka in je drugim niti ne privošči, vsaj globoko v sebi ne. privošči jo drugim ego, ki za zadovoljitev svojih potreb prodaja hors drugim. duša ne. pomoje ne. zato naprimer ni problema s horsom, vsi vemo da je bed in on je bed. in konc. to lahko verjamem brez da probam. upam da tudi vi.
pol mi pa nekje zbrskate neke totalno labilne osebe ki imajo probleme sami s sabo in se gor držijo s pomočjo zeli in mi jih dajete za primer. to je slab primer. vsaj zame.
še vedno upam da bodo vsi ki imajo izkušnjo s konopljo prišli in pokazali, da jim ni vseeno, da ne bodo ostali doma in volili za 'meni je vseeno'.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #55 - 10.05.2002 at 01:31:45
 
titud wrote on 09.05.2002 at 10:52:40:
Amstel, sem sam v zadnjem času prišel do podobnega spoznanja, ampak bolj v gapetovem smislu ene panične reakcije na nesposobnost samonadzora, ki jo povzroča uživanje alkohola.  Pa sploh ni tko pomembno, a je doza kao zmerna ali nezmerna: paniko pozroči dejstvo, da preprosto nimaš vgrajenega samonadzora


Ne razumem tega. Nimaš vgrajenega samonadzora? Kako to misliš? Kdo ti vgradi samonadzor? A to misliš v procesu vzgoje? Al kako?

Razumem, da te prime panika (kdaj?), ko vidiš, da ne zmoreš samonadzora. Sam, ne razumem pa, kaj misliš, da moraš nadzirati? oz. Kaj želiš nadzirati?
Ne govoriš o količini spitega / pokajenega, a ne. Smiley

Bi pa rada razumela... No, napiš.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #56 - 10.05.2002 at 13:24:13
 
Quote:
ves čas sm mislu da štekate koncept ozaveščanja. ozaveščanje je preprosto dobivanje pravih informacij, njih predelovanje v posamezniku in pretvorba njih v vedenje - skozi izkušnjo (po možnosti).


O konceptu ozaveščanja: vsak gre po svoji poti. Ti ga gradiš na posamezniku, ki do  informacij pride tako, da  si dopusti odpret, dobljene  informacije pa predela v vedenje. Torej, če se mu ne bi odprlo, ne bi vedel. Dobivanje informacij in vedenje sta neločljivo povezana, po tej logiki jih  praktično ni možno ločit. Vedenje je torej odvisno  tako od 'prave' informacije kot od 'prave' izkušnje. Katere informacije in katere izkušnje?  Odgovor: izkušnje s THC-jem, ki hkrati opravlja tudi vlogo vratarja.  Imaš izkušnjo, da vse zlavfa samo po seb - zavest se odpira in  to je na tvojmu osebnemu nivoju cool, tko dobro da bi boljš skor ne moglo bit. Se ti zvest premakne, se sam vzpostav en trajni  mehanizem, ki lavfa tud brez THC - ga niti ne rabiš več, mu rečeš hvala lepa in ga povabiš k seb kdaj pa kdaj le še zarad lepešega.

Jest  verjamem, da THC to omogoča, da pa je pol od tebe odvisno, kaj boš ti sto izkušnjo naredu. Lahko te npr. zagrab, da  v ta mehanizem skušaš  celotno dojemanje sveta vprečt, klasično učenje za princip ozaveščanja zamenjat.  V tem konceptu se na osebnem nivoju počutiš avtonomnega, neodvisnega in kreativnega,  v družabnem smislu deluješ zavidljivo in posnemanja vredno, v družbenem smislu  neprilagojeno, divje, čudaško in milo rečeno nevarno. Taki  osebni in družbeni percepciji prilagodiš družbeni angažma, kar je v vsej iskrenosti po mojem  totalno naivno. Hočem povedat, da se je naivno lotevat  legitimizirat travo s sklicevanjem na svojo ozaveščenost, saj je bila ta ozaveščenost pridobljena s pomočjo trave, torej na družbeno  nelegalen način. Če sprejmeš družbeno legitimne načine utemljevanja legalizacije trave (kao izobraževanje folka o njeni medicinski in industrijski uporabnosti), potem travi zatajiš njeno bistvo, njeno funkcijo pri ozaveščanju, nisi več iskern in s tem niti navien, si en navaden  goljufivec, ki sodeljuješ z industrijo in državo, da bo travo izkoristila za 'zdravljenje'  mentalnih stanj svojih državljanov , kar je po mojem skromnem mnenju isto kot  uvajanje enega subtilnega, pod krinko strokovnosti skritega nadzora nad človekovo psiho.  Tako je  do sedaj spravila ali skuša pod  nadzor spraviti vse, kar je  nekoč avtonomno vplivalo na naše ozaveščanje. A naj spet naštejem:  naravno radovednost in sposbnost učenja je ukalupila v sistem vzgoje in  izobraževanja, težnjo v po spoznanju v religijske in ideološke dogme, občutek za estetiko v zapovedane trende, ljubezen v slo po nadvladi in pokorščini, hrano v odvisnost, prostor v privilegij, čas v denar, dom v statusni simbol...

Ok. fantje, marširajte, vi veste, pomgajate zadaj še drugim ta onesnaženi input s pomočjo THC-ja v eno vrsto vedenja pa ozaveščanja sčistit.  Bi blo tud po moje res le še na tak način mogoče naši civilizaciji  vdahnit en videz  spontanosti in podaljšat njen obratovalni čas za kakšno stoletje.


Quote:
Ne razumem tega. Nimaš vgrajenega samonadzora? Kako to misliš? Kdo ti vgradi samonadzor? A to misliš v procesu vzgoje? Al kako? Razumem, da te prime panika (kdaj?), ko vidiš, da ne zmoreš samonadzora. Sam, ne razumem pa, kaj misliš, da moraš nadzirati? oz. Kaj želiš nadzirati? Ne govoriš o količini spitega / pokajenega, a ne.


Amstel, jest se res  pritožujem, da si ne znam odmerit prave doze. Po mojem  česarkoli, ampak morda tud zato, ker ne vem, kaj bi rad z  njeno pomočjo zvedu. To pa še ne pomen, da boljš ve kdo drug: ne kaj rabm niti kakšno dozo za to rabm. V tem hočem ostat svoboden. Tud če nikol ne bom zvedu.

Ampak če bi v eni drugačni kulturi pa civilizaciji živel, v kateri nam bi blo samo po sebi dano vedet, se nam sploh ne bi blo treba z odmerki ukvarjat. Jest slutim, da je to enkrat blo pa enkrat še bo, zato tud travca pa vinska trta sama od sebe od pamtiveka v prihodnsot rasteta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #57 - 10.05.2002 at 15:54:21
 
a je kakšen od načinov ozaveščanja legalen?
bom vprašu drugač, a kakšnega od njih država vspodbuja?
... in nikol nisem omejil delovanja zeli v en sam aspekt, vsi so pomembni in vsi med seboj neločljivo povezani, zato je v bistvu vseeno zaradi katerega od aspektov zel dekriminalizirajo, da ne rečem sprejmejo, sej ne pomeni dekriminalizacija to da se morajo vsi začet zadevat in vsi začet gojit industrijsko vrsto rože, niti da morajo vsi začet se zdravit z njo ... bistvo je v tem da drugi SPREJMEJO (TE?) drugačne od sebe ... pa da ne boš slučajno mislu, ko bo to za nami, se pravi boj šele začne.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #58 - 10.05.2002 at 18:33:21
 
Ee, kaj bi mi brez države, ki (kao)  kroji našo usodo?  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #59 - 10.05.2002 at 19:04:52
 
a ne

o čem / kom bi se pa pol pogovarjal ceu cajt?

mogoče pa bi končno opazili bruno v svojem očesu in ne trske v očesu drugega.

mogoče

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8