Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 57958 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #30 - 07.05.2002 at 10:23:53
 
Problem zlorabe drog v zahodni civilizaciji je po mojem v  komerciali, saj je droga v naši kulturi postala najbolj odkrito komercialno profitabina roba: z minimalnim vložkom v proizvodnjo in distribucijo se lahko zadovoljujeje potencilano neomejeno povpraševanje, saj s povzročanjem odvisnosti sama sebi odpira nova in nova tržišča.

Podobno delujeta tudi legalna farmacevtska in kemična industrija skupaj z  industrijo prehrane in zabave, ampak tovrstna produkcija potrebuje vsaj bolj ali manj živega in do neke mere produktivnega človeka, zato ga ne sme eksploatirati do konca. Legalizacija droge je tako znotraj naše civilizacije po mojem možna le v zdravstveno-farmacevtskem smislu.  Me pa zanima, zakaj kampanje za legalizacijo droge ne prevzamejo velike farmacevtske družbe, saj njihovi lobiji praktično obvladujejo vse vlade. Morda zato, ker bi tako razgalile svojo profitno logiko, temelječo na ustvarjanju odvisnosti ki jo kljub njihovi lobistični moči vlade pred svojimi volilivci (še) ne bi mogle opravičiti? Ali niso zato akcije za legalizacijo npr. marihuane napeljavanje javnega mnenja na njihov mlin?

Ko oz. če bo v naši kulturi  droga legalizirana, bo nehla igrati vlogo indikatorja dekadentnosti  materialistično-profitne logike. Tedaj si jo bosta javno prilastila kapital in politika, nadzor nad drogo bo tako kot sedaj v nekaterih banana režimih postal nadzor nad ljudmi.  Skratka, jest nisem za legalizacijo droge v to civilizacijo, saj ta lahko pelje v huxlejevo vizijo krasnega novega sveta, kjer oblastniki  folk legalno pošiljajo na tripe z dnevnimi odmerki praškov, da bi jih laže krotili.

Jest se zato  osebno bolj nagibam k ustvarjanju alternativne  kulture za uživanje droge ali vsaj za toleranco do ustvarjalcev te kulture  kot  za legalicaijo samo. Tudi zaradi tega  se uživalci drog po moje od hippijevskega gibanja naprej deklarirajo kot  urbano pleme, ki samo skuša vzpostavljati svojo kulturo, ki vključuje ali celo temelji na uživanju drog in  ki vidi  v tem en globji osebni in družbeni  pomen.

Skratka, odkrito dvomim, da je civilizacija na današnji stopnji razvoja sposobna kot celota integrirati drogo v svojo kulturo, tako kot je do neke mere sprejela npr. tobak in alkohol. Ravno nasprotno, poteka proces getoizacije kadilcev in rednih uživalcev alkohola. Kar je pa lahko po svoje dobro, saj jih bo morda ravno  to  prisililo v kultiviranje kajenja in pitja do take mere, da morda kakšno drugo civilizacijo na višji ravni zavesti s tovrstno dejavnostjo nekoč celo oplemenitijo.

Sem  za civilizacijsko toleranco do urbanih plemen, ki v svojo  kulturo vključujejo tudi uživanje omamnih substanc. Edino na ta način lahko naša civilizacija prispeva k enemu samočiščevanju in si pušča odprte poti za morda večje kulturne premike. Vse ostalo je po mojem pot v še večjo dekadenco.      

Back to top
« Last Edit: 07.05.2002 at 14:29:35 by titud »  
 
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #31 - 07.05.2002 at 11:04:01
 
Uf Titud .. zgleda da bomoral prebrat kakšno folozofsko knjigo in imet pri sebi slovar čudnih izrazov, da bom lahko popolnoma štekal tvoje sporočilo  Wink Grin

Delno soglašam s tabo! Verjetno je res, da bi legalizacija lahko pomenila še večjo dekadenco današne družbe.

Glede farmacevtske industrije pa je po moje bolj to, da si ne more privoščit priznat travco kot zdravilo, ker bi si hodla po svojem pridelku. Namreč .. travo lahko vsak goji sam doma ..

Glede industrijske konoplje, pa mi ni prav jasno zakaj se ne uporablja več kakor se ??? Po vsej verjetnosti je spet kakšna igra kapitala odzadaj .. Če mi lahko kdo poskuša razložit to .. bom vesel  Smiley

Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #32 - 07.05.2002 at 14:55:20
 
Quote:
Glede farmacevtske industrije pa je po moje bolj to, da si ne more privoščit priznat travco kot zdravilo, ker bi si hodla po svojem pridelku. Namreč .. travo lahko vsak goji sam doma ..  


Po mojem bi si korporacije hitro pridobile kakšne licence pa koncesije, travine viskotehnološke derivate  pa skušale kot rcnijo na recept talat, da bi še na ta način od folka posredno dnar vlekle.   Država bi ziher  najdla način, kako pridelavo čim bolj že zarad obdavčevanja nadzorovat. Za folk bi pa trava zgubila privlačnost kot kult, kot znak nekonformizma, kot znameneje plemenske pripadnosti. Me prav zanima, kolk folka bi se dlje časa v takih nadzorovanih pa komotnih  okoliščinah  še matral ganjo v lončkih pa na kakšnih neregistriranih vrtičkih vzgajat. Se ob tem se spomnin na starega fotra, ki je baje tobak med vojno sred gozda na eni jasi na skrivaj vzgajal.  Ampak takrat je bil tobak kult, bi se za cigareto pustil ubit, država pa je z dnarjem iz tobaka vojno vzdrževala. Tud danes bi na tej isti gmajni lahko jest al pa moj sin  v  tobak vzgajala, ampak koga briga? Travo morda, jutri pa tud nje tko kot danes tobaka ne več.

A me je zdej kaj  laže štekat, roggy.
Back to top
 
 
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #33 - 07.05.2002 at 18:02:14
 
Poskušam, poskušam  Wink Je malo bolj jasno. Čeprav če bi narod (ljudje) bili obveščeni o vseh plateh te rastline .. mislim, da bi je še vedno doma vzgajali in se z njo zdravili, razen če bi bila legalna in bi jo lahko za mali denar kupili.

Podobno kakor s poljščinami .. tisti ki imajo manj pod polcem .. imajo vrt za solato in ostale stvari .. tsti ki imajo kaj več pa grejo v Mercator Smiley
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #34 - 07.05.2002 at 20:55:34
 
pri dekriminalizaciji gre preprosto za ozaveščanje ... lahko da narod ni pripravljen, ampak, kdaj pa bo?
sicer pa, a je sploh važn a je narod pripravljen al ne ... važno je da smo mi pripravljeni, važno je da sem jaz pripravljen, zemljo itak uničujemo, zdej, ali po naši, ali po nenaši krivdi nima veze ... tko pač je. fact! zemlja vibrira kamor vibrira in tukaj smo, zdaj, lahko delamo kar hočemo ... in kaj delamo?
se ozaveščamo?

komerciala / napredek / globalizacija ... je itak problem, ampak ne zaradi ideje ampak zaradi izvedbe. in izvedba je taka kot je ... in kaj delamo?

nekako me moti da travo mečete v skupino drog, da jo mečete tja kjer je hors naprimer, da v bistvu uporabnike (ali zlorabnike) travce in horsa mečete v isti koš. ker to nismo isti ljudje.
ne morem razumet zakaj ko se pogovarjamo o Million Marijuana Maršu, vlečete za primer primere ki ne pašejo sem. a se pogovarjamo o dogodku ki bo na ulico zvlekel vse đankse slovenije?
nekaj jih bo ... ker se normalno pridružijo marginalcem s katerimi jih družba v bistvu enači in jim glih tko kot vsakemu kdaj pa kdaj zapaše dimček.
pa nočem rečt da so slabi, al pa da smo mi dobri, hočem samo poudarit da smo DRUGAČNI, in vsak je drgačen od drugega, ni dveh enakih na zemlji, smo zlo podobni, to lahko, enaki pač nismo.

farmacija se pač z nami ne more poistovetit, ker od travce pač NISI ODVISEN in jim to ni pogodu, ker trava ni droga ampak je RASTLINA MOČI. pa če to sprejmete ali ne. ona spremeni stanje zavesti, malo po malo, če le hočeš in se ne bojiš neznanega.
in dej titud razumi, farmacija bi prodajala travco, pa je noben nebi kupoval, ker vsi vemo kaj oni nardijo iz božjega dela, dela narave, zato si jo raje sami vzgojimo, tko kt je fotr gojil tobak, tisti tobak ki ga sam pridelaš pa je vse kaj drugega od tega kar kupiš od 'farmacije'. in s travco je isto. jest že nebi jedu tablet, cofe ja, tablet ne. travca je samo pripomoček. nič drugega. lahko pomaga, lahko pa ne, it's up to you.
tko da titud, čeprov sm te do zdej šteku te trenutno ne.
lahko bi razumel, da bi se bal da bo z dekriminalizacijo prenehalo gojenje ljudi ... ampak se mi zdi da vseeno ti tu ne vidiš problema.

tu nekje je moja resnica Amstel ... pa tvoja?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #35 - 07.05.2002 at 21:14:53
 
Moja resnica... a še enkrat?  Grin

Samo na kratko.
Če se hočete zakajat, se dajte. Mene to ne tangira. Jaz se zakajala ne bi več. Sem se parkrat, ko sem bila stara 17 let.
Da je travca rastlina moči?  Grin Kake moči? Čigave moči?

No, kakorkoli;
verjamem, da travce ne bi nihče gojil zato, ker zdravi astmo ali ker uspešno uničuje plevel. Torej, bodimo odkriti.
Edini razlog je zadevanje, doseganje drugega stanja zavesti.
Jaz raje mantram. Grin

Za konec; črni trg ne bo izginil. Zato, please, ne se sprenevedat.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #36 - 07.05.2002 at 21:28:58
 
gape wrote on 06.05.2002 at 21:53:44:
*  thc ki se ob zaužitju nabere v maščobah, sprošča še vsaj kakšen mesec in zato ni tistih 'odtegnitvenih simptomov' kot npr na heroinu.

*  ... omejeno količino teh substanc na dan
motiš se; v zgornjem fajlu ti lepo piše iz ust parlamentarca, dovoljeno jim je imeti 30g naenkrat v shopu - čist tko ...



* THC se nabere v možgančkih.
* Črni trg še vedno obstaja.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #37 - 07.05.2002 at 21:48:09
 
gape wrote on 07.05.2002 at 20:55:34:
ker od travce pač NISI ODVISEN in jim to ni pogodu, ker trava ni droga ampak je RASTLINA MOČI. pa če to sprejmete ali ne. ona spremeni stanje zavesti, malo po malo, če le hočeš in se ne bojiš neznanega.

tu nekje je moja resnica Amstel ... pa tvoja?


Eno vprašanje:  Roll Eyes Ali mirno lahko priporočaš noseči ženski, da kadi travo? Roll Eyes
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #38 - 07.05.2002 at 21:53:18
 
Za konec še to:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=16&i=209&t=209

Avtor: manca ()
Datum:   17-03-02 03:29

Pozdravljeni!
Sem odvisna od THC-ja. Kadim že dve leti in pol-vsak dan! In že kako leto hočem nehat, nehat s tem množičnim kajenjem. Mislim, da ni nič narobe, če si občasno možgane napolniš s THC-jem. Vendar nikakor ne morem nehat. Četudi se zavestno odločim, da bom imela pavzo(npr.1teden do 10dni) počasi in postoma podam v depresijo, tesnobo, strah, praznino misli in čutov...glavobol, nesamozavest, neodločnost. Včasih po takšni pavzi sploh ne vem več, kdo sem, kaj mi pomeni v življenju in zakaj sem se odločila početi določene stvari. Vse se postavi pod vprašaj. Dvomim, najbolj pa o sebi. Do zdej mi je uspelo kajenje trave omejiti na vsak drugi dan(ali pa dva tri dni pavze vmes), če pa že kadim vsak dan, pa je to le en mali jointek zvečer. Strah me je popolnoma pustiti kajenje, vendar NE BI rada bila več odvisna od THC-ja. Zdi se mi, da se moji možgani napajajo od njega in da stalno rabijo neko določeno dozo. Zanima me, kakšne so reakcije na nevrološki bazi in kako THC spremeni (če) samo strukturo?
manca

********************************************
http://med.over.net/phorum/read.php?f=16&i=212&t=209

Avtor: Uroš ()
Datum:   18-03-02 21:45

Praviš, da si odvisna od THC-ja in predvidevam, da gre tu predvsem za psihično odvisnost, ker "prava" odvisnost od trave ne obstaja. Moram ti priznati, da sem v preteklosti imel podobne probleme in tudi jaz sem čutil nek način odvisnosti od THC-ja. Vprašanje, ki se mi je zastavljalo, je bilo, zakaj sploh kadim? Odgovor na to sem našel v dolgočasju: kadim iz dogočasja… Iz osebnega vidika mislim, da tvoja depresija ne izvira iz tebe same, ampak je glavni krivec za to trava. Trava zna na osebnost človeka zelo negativno vplivati in ti dobesedno vsiljevati "njeno temno stran". Potrebuješ občutek samo vrednosti, da ponovno začneš verjeti vase takšno kot si v svojem bistvu. Sam sem bil na tem in boril sem se s "temno stvarjo v travi". Verjemi, ni bilo lahko, a slej ko prej spoznaš, da si ti kot človek močnejši od vseh podobnih stvari. Začni verjeti vase. Zakaj bi vztrajala pri nečemu, kar točno veš, da škodi tvoji osebnosti kot celoti? Imej se rada in z ljubeznijo "zatri" tistega, ki te mori! Poznam eno dobro knjigo, ki je vsaj mene vrnila nazaj k življenju in mi segla do srca: Leo F. Buscalgija: Živimo, ljubimo in se učimo. O svojih težavah se veliko pogovarjaj z ljudmi, priznaj sebi in njim, kaj se ti dogaja. Zavedati se nečesa je že pol storjenega, samo nikoli se ne splača obupati. Zapomni si: če imaš življenje, imaš vse. Obrni nov list in začni pisati novo zgodbo. Pa ne pozabi: iz težav se v življenju ogromno naučimo.

Lepo se mej in nikoli ne obupaj !

Mali princ je rekel: Če si nečesa res želimo, strmi vse stvarstvo k temu da se nam želja uresniči !

*********************************************

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #39 - 07.05.2002 at 23:35:42
 
Amstel wrote on 07.05.2002 at 21:48:09:
Eno vprašanje:  Roll Eyes Ali mirno lahko priporočaš noseči ženski, da kadi travo? Roll Eyes

jest lahko
popolnoma mirno

sam sem kadil sedem let skoz vsak dan ... precej ... in sem še vedno kle ... in trdim da nisem odvisen ... in nisem našel temnih strani travce ... jest sm ogromno naredu med 'zadetostjo' jest nism ležu in si želel, sm nameraval in mi ja bila dana možnost ... nehat ... v dokaz sebi, ne tebi ali drugim ... jest vam moje izkušnje ne morem dat, morate si jo sami vzet.

moja izkušnja je taka kot je ... zagarantiraj ti manci, da če bi ne kadila da bi bila danes še med nami in tipkala po tipkovnici ...

sicer pa ... očitno je res vse bob ob steno ...

Podoba OVIRE.
Zato se vzvišeni človek obrne k sebi in oblikuje svoj značaj.
Težave in ovire človeka povrnejo k sebi. Medtem ko si navadni človek prizadeva zvaliti krivdo na druge in objokuje svojo usodo, išče vzvišeni človek napako pri sebi, s poglabljanjem vase pa postane zunanja ovira zanj priložnost za notranjo obogatitev in izpopolnjevanje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #40 - 07.05.2002 at 23:57:36
 
Quote:
Trava zna na osebnost človeka zelo negativno vplivati in ti dobesedno vsiljevati "njeno temno stran".


Tako je .. trava to zna ali pa ne! Nikoli ni bilo napisano, da trava ne zna psihično zasvajat. Tako kot nikoli ni bilo napisano da alkohol ne zna fizično zasvajat.

Kaj odvisnot od alkohola ne vpliva negativno na človeka?

Kaj bom pa naredil z alkoholom in kaj s travco .. je pa moja stvar! Samo to je bistvo. In če se odločim da en enega ne drugega ne potrebujem je to moja stvar in moja osebna odločitev.

Quote:
Eno vprašanje:   Ali mirno lahko priporočaš noseči ženski, da kadi travo?  


Ali mirno priporočaš noseči ženski naj se ga napije?
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #41 - 07.05.2002 at 23:58:19
 
gape wrote on 07.05.2002 at 23:35:42:
- sam sem kadil sedem let skoz vsak dan ... precej ... in sem še vedno kle ... in trdim da nisem odvisen

- jest sm ogromno naredu med 'zadetostjo'.  



*Zakaj si pa nehal kadit?

* A misliš, da če bi bil trezen, vsega (kaj, konkretno?), ne bi napravil?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #42 - 08.05.2002 at 00:06:52
 
roggy wrote on 07.05.2002 at 23:57:36:
Ali mirno priporočaš noseči ženski naj se ga napije?


Hm, jaz sem razumela od vsega napisanega, da je travca po vašem zdravilna. Vedno. Saj je rastlina moči.
Še vedno sicer ne razumem, kake in čigave moči.

Dejstvo je, da imamo različno razmišljanje. In izkušnje.

Sprašujem se, zakaj nekdo po drogi nima potrebe posegati, zakaj kdo drug jo ima. In zakaj naj bi bila droga tako vzvišena. Mistična. Zato, ker proizvaja neke telesne efekte. Ki sami po sebi, na poti osebnostnega napredka, po mojem mnenju, niso relevantni. A ni morda le slepilo?
Le kaj ti lahko prinesejo raznorazni občutki, ki so produkt rastline?  
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #43 - 08.05.2002 at 08:21:48
 
Quote:
pri dekriminalizaciji gre preprosto za ozaveščanje ... lahko da narod ni pripravljen, ampak, kdaj pa bo? sicer pa, a je sploh važn a je narod pripravljen al ne ... važno je da smo mi pripravljeni, važno je da sem jaz pripravljen,


Če gre za to, da smo 'mi' pa 'jest' pripravljen to  predvsem ne pomen, da so pripravljen tud uni drugi. Uni drugi so se  pripravljen   na račun 'mene' pa 'nas' zgražat al pa kvečjemu služit s tem, da bi  mene pa nas od njih odvisne naredil pa držal. Če  se travo trudiš legalizirat, ne narediš za njihovo ozaveščenje popolnoma nič, seb pa dost škode, saj ne gradiš svoje kulture ampak se z nastavljanjem  pustiš splošno veljavni povozit.  

To, da smo 'jest' pa 'mi' pripravljen po moje pomen,  da smo razvil eno svojo alternativno kulturo, v kateri funkcioniramo in v katero naj se ostala civilizacija ne meša, mi pa se pa vanjo ne bomo, ker je to bad for all. To tud pomen, da tle ne bi blo smel bit  biznisa totalno nobenga zraven, da se mulcem trave ne ponuja pred šolo zato, da bodo eni  iz tega najprej en manjši keš delal, pol pa če  se le da s trdo drogo še večjega, pa naj se s tem kešem financiora podzemlje al pa zdaj posredno, kdaj kasneje pa oblast direktno. Takih mulcev, ki pojma o ozaveščanju pa o kulturi pridelave pa uživanja pa sploh o kulturnih dimenzijah ganje pojma nimajo, bo po pa moje največ marširal. Za njih je važen kult, kult pa ozveščanje pa sam veš kako gresta skupaj.

Če bi za tem maršem en trden  kulturen projekt vidu, nekaj v stilu kar ti gape iskren a po moje precej naivno zagovarjaš, pol je to O.K. Pač ena  skupina folka s skupnim interesom drugim javno pove, da naj jih pustijo pri miru, da imajo enj svoj kocept, v katerega trno verjamejo, da je za njih taprav, da nobenmu nič nočejo in da naj jih pustijo vendar pri miru. Tko mafija kot država s svojo policijo pa farmacijo!

Nima pa ta skupina kaj svojega prav svoje po moje dost kavzi kulture vsiljevat drugim, ker se bodo ti bodisi uprli bodisi jih v svoje poslovne al pa oblastne interese skušal vprečt.

Gape, samo sprašujem se, kaj bi blo pri temu maršu lahko odzad. Sam veš, da v imenu  ozaveščanja ne moreš vsega pokrit.  Drugih tem v zvezi z drogami jest tle nebi naprej razpredov, sem jih prvem replayu  v želji po večji impresivnosti res nerodno vse isti koš zmetov.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #44 - 08.05.2002 at 09:40:24
 
titud, se popolnoma strinjam s tvojim razmišljanjem, tako kot velikokrat, mogoče celo vedno
ampak ne morem vedno pisat , kako se strinjam s tem pa z onim, ker to kar malo čudno zgleda, da bi pisala samo jest tud, jest tud tako mislim (pa ne znam povedat). Ampak vseeno bi kar tukaj povedala, da 'gnezdenje' (z drugega topika) uporabljam tudi sama. Paše mi. Pa otrokom tudi.

sem tudi jaz  pred dolgim časom pisala, da vse ni za vse,
pa je bil gape proti in sem seveda utihnila. A sama smatram, da smo ljudje na zelo različnih (energijskih) nivojih, in da ljudem lahko ponudiš (recimo, da si na višjem nivoju od drugih) samo tisto, kar je blizu  NJIHOVIM nivojem , in ne TVOJIM. Ker tudi najboljše zdravilo je najboljše samo v primeru, ko je odmerek v skladu s tvojimi potrebami. In mašina, ki dela na 220V, se na drugi napetosti ne obnese. Jo pa sevede na drugo napetost lahko priključiš Grin

Ljudje sprejemajo pozitivno samo tisto, kar je blizu njihovi notranji resnici, njihovemu notranjemu prepričanju. Sicer zadevo (pa je lahko dobra) zavrnejo. Zakaj, ni važno (strah, predsodki...)


Kot tista stara stara zgodbica, ko je bila ena čudna dežela, en čuden svet, kjer je na polju rasla samo pšenica, drugega niso poznali. In potem je zrasla sredi pšenice lubenica in nobeden ni upal več na polje, ker so se bali strašne živali sredi pšenice, ki verjetno žre otroke pa take stvari... pa je prišel tujec iz tujega sveta pa je poznal lubenico pa je rekel, da bo on rešil problem in je šel na polje in raztolkel lubenico in jedel nje meso in to ponudil še drugim. In ko so ljudje to videli, so zavreščali in vzeli kole v roke in človek je komaj ušel živ izpred ljudi v tem čudnem svetu. In ljudje so bili veseli, da so se rešili tistega, ki je ubil pošast sredi polja in jedel njeno meso, ker verjetno bi potem ubijal tudi vaščane in jedel njih meso.
Pa je minil čas in ljudje so pozabili na čudni dogodek in spet je zrasla lubenica sredi pšenice in spet ni upal nobeden na polje. In spet se je pojavil tujec (drug) iz tujega sveta, ki je poznal lubenico. In zbežal je skupaj z vaščani s polja in jim PRITRDIL, da je to strašna pošast, ki lahko verjetno dela strašne stvari, a mogoče bi se jo dalo na nek način ukrotiti. In počasi je navajal vaščane na prisotnost lubenice in po dolgem času so ljudje poleg pšenice gojili tudi lubenice in imeli so jo radi in radi so imeli njen okus. Nihče več se ni spomnil, kakšna strašna pošast je bila to in tujec jih ni spominjal na to.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8