Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 59252 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #105 - 18.01.2002 at 19:04:49
 
Quote:
Prepuščanje intuiciji je sicer na prvi pogled sproščujoče, samo zakaj poznam kar nekaj ljudi, ki so bili ful New age friki in vse obvladali, kar naenkrat so se pa osebnostno sesulu.

Pretiravanje nikoli ni dobro.
Povej mi,kdo je bil tisti,ki je hotel biti full new age frik ? Smiley
Ali je za to odgovoren razumski del ali intuicija ??
Ne vem,zakaj mešaš intuicijo s clovekovo željo.
Ali je za to,ce se ljudje pobijajo v imenu boga,kriv bog ??
Ali so zato krive droge,ce se clovek drogira ??
Quote:
Ali ni to znak nekega nasilja nad DUŠO

Seveda je in ravno razum je tisti,ki je nasilen.
Quote:
Slednje je pa dokaz bojev v njih samih. Z drugimi besedami;DUŠI njihovo početje ni všeč, ona bi rada, da se nekaj res spremeni, ne pa le rožnata rjuha čes ves ta drek.

Tako je.Treba se je zazreti vase.Prisluhniti svoji duši in intuiciji. Smiley.
Naš um je najbolj omejen.S tem,ko verjamemo le v "razumske" stvari,pa se še bolj omejimo.
Quote:
Jaz sem sposoben živeti brez Boga in brez mistike, da je tu nekje neka absolutna intuicija, ki me čuva oziroma da je vse naprej določeno in podobne pravljice.

Kdo pa je tebe ustvaril ? Cloveški um ? Grin.
Le kaj te je pripeljalo do tega,da zavracaš vse,cesar z razumom nisi sposoben dojeti ?
Slabe izkušnje ? tvoje,druge ?
Kolikor razumem,si nekako želel v svoje življenje vnesti nekaj novega in misticnega,ker pa nisi bil zadovoljen,pa tudi zdaj nas želiš pred tem obvarovati.
Lepo od tebe.
Tako si prišel do zakljucka ,da ti ne rabiš boga in intuicije.Mogoce je to tudi res.Saj še ni cas za to.
Quote:
Živeti s tem je pa gotovo teže in prav zrelost mi daje moč, da s tem živim in kljub temu ne tako stresno kot mnogi.

Le zakaj imam že od vsega zacetka obcutek,da je v tebi veliko strahu.Le zakaj ta želja po moci ?
Sicer se niti ne gre za intuicijo,ampak s tem,ko clovek zavraca nek nerazumni del,zavraca del sebe.
Torej noce sprejeti necesa,kar je v njem.
Živeti le neko "razumsko" življenje je res težko,zato tudi rabiš veliko moci.Vprašanje pa je,kako dolgo boš sposoben dobivati toliko moci.
Prej ali slej boš doživel neko izkušnjo,ki te bo "prisilila",da boš moral sprejeti stvari,ki jih sedaj zavracaš.
Quote:
Tako pa bluzimo o kemiji, intuiciji, karmi, družini kot največji vrednoti, vrabci na strehi se nam pa režijo.

Ja. In zakaj se nam režijo ? Ker so razumni ali intuitivni? Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #106 - 19.01.2002 at 12:59:58
 
Q
1. Je nelogični nenadni preblisk, kar pomeni, da ni produkt razmišljanja.
2. Ima vedno prav.  
3. Če nima prav, ni intuicija.
3. Tudi če zaradi intuiocije nasankamo je to dobro za nas, saj so taki karmični načrti.
Q
prvi dve točki sta res
tudi tretja in tretja, ampak, intuicija je imela prav da ti je to rekla, ker je to pravilno da nardiš, tebi se trenutno al pa čez en časa zdi da si ga 'nafuku' ker si verjel intuiciji, ampak kar te ne ubije te naredi močnejšega, to valjda veš. in ravno zato je bila tisto prava izbira, čeprov si nasanku in intuicija je imela prav. predator te skušaprepričat da ni imela ker si ga pač nasanku, ampak zdej veš neki novga, zdej si močnejši.
mogoče bom v temo brcnu ampak
intuicija ti je rekla glej ga glej kakšen čudaški forum, dejmo ga mal pogledat, mogoče pa kej zanimivega najdemo.
in je imela prav.
razum (predator) ti je pa reku: ah dej no dej, poglej kakšni čudaki, govorijo o stvareh ki se jih ne da dokazat, torej se v bistvu lažejo.
pa ti je inticija rekla: pa dejmo se mal pomnet z njimi mogoče pa kej novga zvemo.
in si se. in je imela prav.
pa je reku predator spet: ma pizda jim materna oni skoz gonjo svojo, jest svojo, gremo stran od kle.
pa veš zakaj ti je to reku???
ker točno ve da ko boš začel razumevat te reči o katerih pišemo in jih zdej ne razumeš niti pod razno, niti jim nočeš verjet niti pod razno, da ko boš to začel verjet, ko boš delček po delčku začel tudi razumevat, ko se ti bo zazdelo logično to vse skupi, ko boš dobil dovolj znanja da ga boš začel sestavljat v logično celoto, takrat za predatorja-razum-ego začne nastopati smrt.
takrat bo začel tisti del tebe za katerega misliš da si to ti začel umirat. in takart se bo šele začel boj, kaj boj, mesarsko klanje, med njim in tabo (višjim jazom).



gape Zaljubljanje v pijance:
nujno si moraš prebrat resnice življenja, da se bomo lažje pogovarjali.
izvlečki so klele:
www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg_izvl.htm

celo knjigo pa tud njadeš na gape.org
www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg.htm

pa si vsaj o vzorcih preber
:gape Zaljubljanje v pijance

Q
In da preidemo na našo intuicijo. Ko naša deklica zagleda nekega pijančka ji od nekod pride intuitivni preblisk; ta je pa moja ljubezen, na kateri bom lahko dokazovala
Q
no, no, no
to ni intuicija, to je vzorec, po katerem ona deluje, to je podzavest, to je predator, tud teb gre tale andres


Q
Tista o tišini  , ki je furala v levo, je bila fenomenalna.
Q
to je bla intuicija, račt da boš furu tišino, tik pred tem ko gape začne selit in spreminjat forum, to je to.

Q
Jaz sem sposoben živeti brez Boga
Q
nihče ni tega sposoben, NE IŠČI DOKAZA ZA TO, KER BO PRIŠEL!

q
zdaj ugotavljam, da sta obe ženskega spola - folk, a to kaj pomen
q
itak pomeni, sej pravimo da so ženske bolj intuitivne od moških in to.
v mistiko se pa spuščajo zato ker jim moški premalo ljubezni omogočamo.

Q
poznam kar nekaj ljudi, ki so bili ful New age friki in vse obvladali, kar naenkrat so se pa osebnostno sesulu.
Q
ker so pretiravali, ker niso hodili po srednji poti, ker so se odlepili od matere zemlje.

nadaljujemo klele:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
« Last Edit: 21.01.2002 at 10:40:44 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: INTUICIJA
Reply #107 - 08.04.2002 at 00:53:56
 
Zame je intuicija, ko med vožnjo pomislim na policaje, zmanjšam na predpisano hitrost in jih vidim po 300 metrih;ko pomislim na nekoga in me ta kmalu pokliče ali se kje srečava...

Intuicija je ko nagonsko počnem stvari, čeprav takrat ne vem zakaj, in se nato izkaže, da sem imela vedno prav.

Intuicija je, ko nekoga vidim va sanjah in takoj, ko se prebudim me ta pokliče ali me čaka njegovo pismo v kaselcu.

Intuicija je, ko začutim stvari, ki se jih ne da v tistem trenutku razlužiti z intelektom.

Intuicija je, ko štopam in si rečem, da se bo ustavil tretji avto, ki gre mimo in se to zgodi.

Naj mi kdo dokaže, da intuicije ni!

Pa dovolj za danes! Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: INTUICIJA
Reply #108 - 08.04.2002 at 13:11:30
 
Hvala vsem, ki ste delili svoje mnenje tule gor, ker ste mi polepšali dan! Cmoka!  Kiss Kiss Kiss

Če ne bi bila v službi, bi se smejala. Pa ne zaradi tega, ker bi vas imela za tako ali drugače prismojene, odtrgane, neumne ali ... Uživala sem, ko sem prebirala poste - kaj je zares pomembno kdo ima prav, če pa itak vemo, da imamo vsi...? Wink

Ne upam si spustiti se v diskusijo oz. razlago, kaj intuicija je, ker si moram prej razčistiti še kak drug pojem.

Zavedam se, da obstaja, da je in uživam v slehernem koraku, ki ga naredim. Kajti vem, da grem v meni željeno smer. In vodi me... (uganeš? Wink)... INTUICIJA! Bravo! Hahahahaha... (Ta smeh je bil pa namenjen meni...)

Cel vikend sem se veselila službe, ker sem računala, da bom lahko prebrala mailčke (sestrici so namreč izklopili internet in doma ni bilo možno), včeraj sem pa dobila obcutek, da se mi ne bo izšlo po pričakovanjih. Da se jim bo sesul server in... No, v glavnem: še vedno čakam, da bom lahko prebrala mailčke! Hecno? Naključje? Kakor komu!

Jaz zase vem, da v naključja ne verjamem več. Vse poteka v harmoniji in to je tako blazno lepo! Vsak dani trenutek mi nekaj podari.

Aja, mogoče še tole: če bi prišla do mailov, ne bi pisala tegale. Pa še tole: ko sem se začela "ukvarjati" sama s seboj, nisem iskala neke tehnike zunaj sebe, temveč sem poslušala sebe. Intuicijo... In moram priznati, da se mi je ta poskus izšel perfektno! Prišla sem do željenega trenutka - 2 največji želji ali bolje rečeno sanje so se mi uresničile. Srečna sem v danem trenutku. Počutim se kot človek, kot celota.

Do tu ne bi prišla, če bi konstantno iskala neke razumske razlage.

Oldi (da te še jaz malo izpostavim Wink), saj te ne nameravam prepričevati. Nimam pravice. Toda... Včasih sem tudi jaz hrepenela po tem, da bi lahko dokazala stvari. Logično. Razumsko. Sedaj pa si ne vzamem več časa za to. Enostavno uživam v tem, da sem! Še veliko stvari me čaka v Življenju in ne nameravam izpustiti priložnosti za novo izkustvo. Tako čutim v danem trenutku.

Pa še enkrat in ponovno: nikogar ne prepričujem. Verjamem (vem?), da bomo enkrat vsi skupaj prišli do istega zaključka. Kdaj... je pa v danem trenutku nepomembno, kajne? Wink

Za konec pa še tole: človečki dragi, rada vas imam, četudi imam včasih težave z razumevanjem...Wink Smiley  Kiss Kiss Kiss

Suzana Roll Eyes

***Verjamem, da v sanjah lahko letim. Verjamem, da v domišljiji krila dobim. Dokler si ne dovolim, da bi vedela, da je resničnost iluzija, bo iluzija resničnost...***


PS: Napisala sem zgolj in samo tisto, kar so prsti želeli napisati. Wink
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: INTUICIJA
Reply #109 - 08.04.2002 at 14:13:11
 
Joj, ne morem nehati... Wink Danes me kar razganja, srce mi razbija kot noro in na sploh... Mi je čudovit dan in tale topic je kot naročen zame! Smiley

Upam samo, da se me ne bo kdo spravil vprašati, kaj mi je danes. Mogoče si bom pa uspela razširiti obzorje s temle postom...? To bi bilo pa res full fajn!

Hotela sem samo nekaj povedati o temi "oče pijanec in njegova hči" ali pa ravno obratno...
V glavnem: tudi moj oče je bil in bo alkoholik. Temu pač tako je. Zdi pa se mi poglavitno (kot pri vsaki stvari...), da se tega ZAVEŠ. Zagledati in sprejeti svoje starše take, kakršni v danem trenutku so. Šele potem lahko presežeš ta vzorec ali kakorkoli že želimo to imenovati. Dokler pa ne razčistiš s svojim odnosom do dotične osebe - v tem primeru do očeta, si na mrtvi točki. Čutiš željo, želiš pomagati, vendar... se je ne zavedaš.
Dokler se ne vprašaš, dokler ti nekaj ali nekdo (torej: oseba ali situacija) ne pomaga pri tem, da sprevidiš, da obstaja tudi drugačnost, stojiš. Ker poznaš samo to...

V glavnem: dokler ni vprašanja, ni odgovora. Res je pa tudi, da mora biti vprašanje pravilno zastavljeno... Wink

Evo, pa še mailčke grem lahko prebirat zdaj! Kakšno srečno bitje sem jaz danes... Tralalalalala... Hahahaha...

Cmokci!  Kiss Kiss Kiss

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #110 - 09.05.2002 at 10:26:35
 
Kali
Meni se pogosto dogajajo podobne stvari, samo skorajda vedno gre za "mimohod", kot temu jaz pravim. Bistveno več je torej napačnih prebliskov, samo jaz sem pozoren na napačne, ti pa na prave in rezultat je da jaz ne verjamem, ti pa verjameš.
Meni zgrešeni dokazujejo mojo resnico, tebi pa zadetki tvojo. Bodi enkrat osredotočena na "mimohode" in naredi mesečno statistiko.
Pri meni je zadetkov le par procentov, kar je slučaj.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: INTUICIJA
Reply #111 - 09.05.2002 at 10:59:08
 
Oldi,
vse je povezano s tem s katere perspektive gledaš v življenju na stvari. Sama sem se odločila, da bom gledala s pozitivne in ničesar več ne prepuščam slučajem, ker naklučij v življenju ni. Smiley
Meni se tako ravno kontra od tebe dogaja in je vedno manj falitkov. Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #112 - 09.05.2002 at 11:57:19
 
A pa vesta, da imasta oba prav.

Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: INTUICIJA
Reply #113 - 09.05.2002 at 12:45:06
 
Vsak zase sigurno. Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA
Reply #114 - 30.05.2002 at 23:25:50
 
Dobro. Tu smo se dolgo raztegovali o intuiciji in sedaj je prisel cas na mene, da vam postavim vprasanje.

Tako je bilo. 25 let sem si zelel imeti Canon fotoaparat. Ne kaksrenkoli Canon najbolj bi bil zadovoljen s Canon A1, a ga izdelujejo samo se za posebne namene, kot posebna narocila. Ta teden sem se zapicil  v trgovino in po toliko letih naredil korak in si kupil Canona.

Razlogov je vec, predvsem pa sem sel iz stalisca, da sem v zadnjih  mesecih vlozil veliko v sina, hcerko ostale, ki so mi pri srcu, zato je pac prisla vrsta na mene.

Na koncu, torej vceraj, dan pred nakupom sem vprasal intuicijo kaj naj naredim, ker zelja je res velika potreba pa tudi. Odgovor je bil:  Kaj pa se cakas...

In kaj vas sprasujem? Je to intuicija, potreba ali egoizem.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #115 - 31.05.2002 at 12:37:58
 
Ja če si ga kupu u Leclercu je to nepatriotski nastop.....če pa ga nisi kupu u Nemčiji je to zgrešena in potratna investicija......a patriot spet ne bi izpadel......Foto tivoli.......tam je kraj dobrih nakupov.

Ti-voli

U Tokiu sem vidu zlo pocen poskusne serije kamer, fotoaparatov, k jih testirajo znajprej na svojem trgu........ostalo pa itak dražje kt pr nas.....pa že mi smo najdražji......

Torej Intuicija ali razum

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #116 - 31.05.2002 at 23:58:59
 
Mislim, da ga je kupil na Islandiji. Smiley

Andres, po mojem je to bila želja, ki je prešla v potrebo. In nikakor ni bila intuicija.
LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: INTUICIJA
Reply #117 - 01.06.2002 at 00:04:55
 
Andres wrote on 30.05.2002 at 23:25:50:
Dobro. Tu smo se dolgo raztegovali o intuiciji in sedaj je prisel cas na mene, da vam postavim vprasanje.

Tako je bilo. 25 let sem si zelel imeti Canon fotoaparat. Ne kaksrenkoli Canon najbolj bi bil zadovoljen s Canon A1, a ga izdelujejo samo se za posebne namene, kot posebna narocila. Ta teden sem se zapicil  v trgovino in po toliko letih naredil korak in si kupil Canona.

Razlogov je vec, predvsem pa sem sel iz stalisca, da sem v zadnjih  mesecih vlozil veliko v sina, hcerko ostale, ki so mi pri srcu, zato je pac prisla vrsta na mene.

Na koncu, torej vceraj, dan pred nakupom sem vprasal intuicijo kaj naj naredim, ker zelja je res velika potreba pa tudi. Odgovor je bil:  Kaj pa se cakas...

In kaj vas sprasujem? Je to intuicija, potreba ali egoizem.

Andres



Ja, če bi vsi intuicijo uporabljali kot izgovor, bi sedaj doma že namakal moje telo v hidromasažni kadi, obenem bi surfal po internetu in klepetal po telefonu v Islandijo z Andresom.
A ne vem zakaj mi ta kombinacija ne uspe.

LP
Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA
Reply #118 - 01.06.2002 at 01:11:06
 
Zelja je bila to vsekakor, vendar sem se ji zelo dolgo odpovedoval.  Namrec, v ponedeljek sem dobil kot neke vrste manijo, za novim foto aparatom in se je to vleklo vse do danes.
In seveda Brusli, oziroma Brusko.  V Lecreck  sem stopil le enkrat in mislim, da takrat nisem kupil nic.  Foto tivoli?? A tam se vedno slike razvijajo?  No, tudi pri njih nisem kupil. Ah no Brusko dam ti naslov. http://www.hanspetersen.is. Glede patriotizma pa vzami to kakor zelis.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA
Reply #119 - 01.06.2002 at 01:14:59
 
Quote:
Ja, če bi vsi intuicijo uporabljali kot izgovor, bi sedaj doma že namakal moje telo v hidromasažni kadi, obenem bi surfal po internetu in klepetal po telefonu v Islandijo z Andresom.  
A ne vem zakaj mi ta kombinacija ne uspe.



Mogoce pa res milslis, da je vsakic ko ti v glavo pade intuicija ta le izgovor. In potem stojis na mrtvi tocki. Potrebno se bo naucit, kdaj je ta izgovor in kdaj resnicna intuicija.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9