Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 42322 times)
Boo Ruth
Ex Member




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #30 - 20.04.2002 at 22:51:34
 
Fora je v temu, da se je šele po 11.9. videlo, kako si NATO razlagajo Američani. Če bi se recimo kaj podobnega zgodilo Sloveniji, ko bi bila v Natu bi Američani le diplomatsko pomagali "kao" enakopravni članici.

Ja. to je to. In najbolj žalostna resničnost je ta, da Američan, ki živi tam nekje na sredini Amerike misli, da obstaja le Amerika in bog. Drugo je samo statistika.

Smo pač na takem geo stičišču, da nas enostavno morajo imeti noter, ne smejo pa tega pokazati. Izgledati mora, da jih mi prosimo.

In kot je DEVI rekla, je zadeva hudo kočljiva. Kaj bi se zgodilo, če bi prvi rekli NE? Ali bi to odmevalo po svetu in bi kredibilnost Nata še padla? Mislim da.

Vendar je potrebno vedeti sledeče: Vlada lahko razpiše referendum, ki pa je skoraj vedno POIZVEDOVALNI. To pa pomeni, da vlade ne obvezuje k izpolnitvi volje slovenskih državljanov.  Pač ko država ni sigurna v rezultat je vedno referendum poizvedovalne narave. Primer je delitev koprske občine: državljani so glasovali proti delitvi - referendum je bil poizvedovalen (država je vedela, da je narod proti). Drugi primer je bil pa tale tazadnji o umetni oploditvi. Vsi od Kučana navzdol so bili prepričani, da bo narod za (obvezujoči referendum), pa so se krepko opekli.

Kaj čemo. Človek je sam sebi gospodar. Velikokrat pa je, preden to ugotovi, že prepozno.

Živel antinatoizem (WOW, neki novi zvarek besede)

Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #31 - 20.04.2002 at 23:00:26
 
Mislim, da sem ravno v tem topicu napisal, da bi bilo za Slovenijo  ogromna reklama, če bi se z referendumom ali demonstracijami odrekli NATO in EU.  Prepričan sem, da bi si v nekaj dneh nabrali bi si prednost in ugled pred visoko razvitimi državami sveta.
In seveda. Potem bi še cel svet vedel kje Slovenija je.  Kaj pa sedaj? Koliko Američanov sedaj ve kje je Slovenija?? Ali drugače. Koliko prebivlacev iz držav članic NATO ve kje je Slovenija?? Jaz vem Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #32 - 21.04.2002 at 10:40:02
 
Nekateri tako primitivno in na pamet govorijo proti Natu, brez vsakih otiplivih argumentov. Velikokrat kontradiktorno. Bom podal nekaj razlogov zakaj v NATO.
Nimamo obrambe proti biološkem orožju, nimamo orambe proti jederskem orožju, nimamo proti raketnega ščita. Če si sami to postavimo bi morali obrambni proračun za nekajkrat povečati. Če smo pa zaščiteni pod Natovim dežnikom nam tega ni treba. In je za nas mnogo cenejše, ker je to zelo drago.
Nato je garant stabilnosti in takoj ko postanemo člani, bo manjše tveganje za trgovinsko poslovanje Slovenijo, s tam bo cenejše zavarovanje poslov, cenajše kraditiranje podjetij, vač bo neposrednih naložb.
Vse države, ki so stopile v Nato so si gospodarsko opomogle in nikjer ni bila ogrožena demokracija.
Zelo pomembno je tudi, da bomo opremljeni z najsodobnejšim orožjem, ki obstaja na svetu in ne bodo naši fantje umirali zaradi nevarnega izraelskega orožja. Naša podjetja bodo imela možnost delati razno opremo in sklope za potrebe Nata (naprimer iskra z lasarji) in bo to veliko novih delavnih mest. Bol bomo razpoznavni in nas ne bodo zamenjevali za Slovaško ali Slavonijo. Znebimo se že enkrat balkana in pojdimo med najelitnejše klube sveta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #33 - 21.04.2002 at 11:39:48
 
protiraketni ščit gradijo ameri in ne nato.
mi ne bomo pod ščitom četudi se pridružimo natu, ali amerom.

noben problem ni če je demokracija ogrožena, ona je že itak ogrožena in jo je treba zamenjat z meritokracijo.
link na oshotov pogled na reč lahko najdeš klele:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

hec nata je samo v tem da on mora postat svetovna vojska, pod okriljem svetovne vlade (ZN).
to je edini pravi razlog zakaj moramo v nato, da jih naučimo kako in kaj naprej, da sodelujemo pri napredku, ne pa da poslušno dajemo denar v sod brez dna in pomagamo pri uničevanju Zemlje.
zato moramo notr pod našimi pogoji, če naši pogoji niso izpolnjeni (uradno sploh še niso definirani), smo proti vstopu. dam prav vsem ki nočete v nato, ker v nato gremo lahko samo tako da smo zgled drugim, da se pravila igre spremenijo z našim vstopom, da damo tej organizaciji novo nalogo.
preberte oshota, on je to vse na dolgo in široko razložu za vse, ki dajejo prednost razumu.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #34 - 21.04.2002 at 13:49:31
 
Smo premajhni, da bi se Nato nam prilagajal. Z Natom ni nič narobe in SLO bi imela zelo velike koristi.
Razlogi ZA včlanitev:
1. Nato zagotavlja kolektivno varnost, kar pomeni, da bi v
primeru morebitne agresije na njeno ozemlje odgovorilo
celotno članstvo Nata.
2. S tem bi utrdili status varne države z nizko stopnjo
poslovnega tveganja.
3. Vključitev bi pomenila dolgoročno zmanjševanje izdatkov
za obrambo, dvig učinkovitosti oboroženih sil, dolgoročno
krepitev slovenske namenske industrije.
4. Z vključitvijo v zvezo Nato lahko Slovenija optimalno
prispeva k evro-atlantski varnosti.
5. Članstvo nam bi omogočalo udeležbo v znanstvenih,
tehnoloških in informacijskih tokovih najbolj razvitega
dela sveta.
6. Članice morajo spoštovati načelo, da bodo svoje
morebitne sosedske in mednarodne spore reševale v skladu
določil Ustanovne listine Združenih narodov.
7. NATO je skupnost suverenih držav in ne zahteva odpovedi
suverenosti držav članic. Odločitve v Natu se sprejemajo s
soglasjem vseh držav članic in nikoli s preglasovanjem.
8. Večina (zgodovinsko priznano) nevtralnih držav namenja
visoka sredstva za obrambni proračun, v povprečju znatno
višja od večine držav članic NATO.
9. NATO ne predvideva stalnega stacioniranja svojih sil na
ozemlju novih članic, torej tudi na ozemlju Slovenije ne. V
treh novih članicah ( Češka republika, Madžarska in
Poljska) ni namestil nobene trajne vojaške baze.


<noben problem ni če je demokracija ogrožena, ona je že itak ogrožena in jo je treba zamenjat z meritokracijo.

Se zavedaš kaj si to napisal. To me spominja na miloševiča, ki je Nato primerjal s Hitlerjam in so mu zbombandirali Beograd in ga poslali v Hag. Miloševič je bil tudi proti demokraciji. Če ne bi bilo demokracije bi morali protinatovce zbrisati, ker delujejo proti vladi.

NATO JE ZAKON!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #35 - 21.04.2002 at 20:39:49
 
Johnny!

Najprej hvala lepa za registracija in ob tem, ko si naredil ta korak si stopil nikamor drugam kot v elitno družbo. To je tudi tisto kar si poudaril v dveh postih Johnny in tak bržkone tudi po naravi si. Želiš si biti v elitni družbi koliko pa ti to uspeva  je seveda vprašanje.  Ok ampak post ni namenjen tebi osebno in elitnim družbam.


Potem poudarjaš  tudi gospodarske prednosti v primeru vstopa v NATO, nove trge ipd.  
A si ti kaj za časom??  Gospodartvo in marketplacing na tujih trgih je veljal za pravilo vstopa v NATO že v preteklosti. Svetovni trgi če še ne veš so prosti. Nalimaš se pač v neko državo pa naj si bo to Madagaskar, Venezuela ali Filipini in pač prodaš svojo robo, če seveda ne prodajaš škarta. Glede na to niti ni pomemebno če v V NATO si ali ne.  Svoje gospodarske nesposobnosti posamenzna podjetja  ne smejo izkoršičati na račun NATA, saj po morebitnem vstopu "v to elito"  bodo Slovenci vse prej kot na prvem mestu marketplacea.  

IN sedaj te vprašam še nekaj Johnnie..  Kako je mogoče, da so si posamezna podjetja v Sloveniji zagotovila vstop na vse možne tuje trge, a vendarle Slovenija še ni v NATO.  Kako je možno, da podjetje Imaging system iz Ljubljane oskrbuje s svojim produktom ameriško vojsko, ameriške zavarovlanice, Združene narode, Britiish telekom, nemške banke in še,mnoge mnoge druge???    Kako je torej mogoče, da nekdo, ki ne pripada eliti naredi v nekaj letih tak močan svetovni marketplacing??  Brez podopre elitne družbe seveda???  In koncu koncev ne opravičuj tistih slovenskih nesposobnežev, naj rajši malo delajo in seveda več davka plačajo.
Na tem mestu velja opomniti na vse Slovence, ki so iz raznih razlogov zapustili državo, ter tako mimo vrste  prišli v elito.  To so ljudje izorbraženi ljudje, a so imeli to smolo, da jih država, sistem in delodajalec niso poslušali. Seveda bi sedaj vsi preko vrste na račun 2 milijonov prebivalcev prišli do elite.  Tako pa to ne gre Johnnie.



Četudi Johnnie bi Slovenija prišla v NATO se lahko posloviš od ideje, da bomo kdaj v elitni družbi.  Uči se iz zgodovine in prišel boš do zaključka, da nas nikoli ni nihče cenil, mi pa namesto, da bi cenili sami sebe smo in se še vedno podcenjujemo.   Torej! Ko se bomo naučili ceniti sami sebe ne bomo potrebovali ne NATO, ne elitne družbe, že sedaj pa imamo več kot toliko državljanov, ki vsak na svojem področju lahko pripomorejo za učinkovitejši jutri.

Opevaš neko varnost države in seveda nizke stroške ob vstopu v NATO:  Normalno Johnnie. Tebi je predsatavljena  številka, v dolarjih, ki je tačas odvajana za slovensko vojsko.   Nisi pomislil, da ta številka mora biti visoka, saj je to eden od načino da se zaslepi državljane?
Varnost?   Ima Slovenija  interes bojevati se proti  San Marinu????   Ravno toliko kolikor ima Kitajska namen in interes bojevati se proti Sloveniji.
Biološka orožja...  Saj imamo močne farmacevte. Naj iščejo protistrupe in v tem primeru bo NATO še enkrat odvisen od njih.  

Niti ne vem kaj si se toliko zapel za Iskrine laserje.  Sami kot taki ne morejo rešiti slovenskega gospodarstva, obenem pa ni izključeno, da bi sčasoma Američani odvzeli  Iskri patent fantom pa bi dali v proizvodnjo nekaj tretje razrednega, saj trg na arabske trge že imajo še iz časa SFRJ.

Demokracija? Kje pa je in kaj to pomeni??

In na koncu Johnnie. V tvojem zadnjem postu si napisal popd devetimi zaporednikmi številkami vzroke za včlanitev v NATO.  Tako gre to. Tvoj stil pisanja ni isti kot devet točk.  Slednje so pisane preveč formalno, zato to ni plod tvojega znanja, tvoje razgledanosti, iskrenosti do sodržavlajnov.  In  na koncu naj dodam še svoje izkušnje z nekom, ki se je takrat imenoval "dr. Demedjejev". Med mene in še nekega drugega internet uporabnika se je ta dr. vtihotapil tako rekoč nevidno.  Po deset cc. email je pač padel na sum, da je poslan iz enega od državnih organov.  Glede na tvoje vse prej kot neprepričjivo zagovarjanje NATO-u bi tudi ti lahko bil dr. Demedjejev. A vendarle Johnie, oprosti, nič osebna nisem s tem mislil.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #36 - 21.04.2002 at 21:15:42
 
đoni d kauboj

nejtou u blejtou

tkole gre reč, jest se zavedam kaj sem napisal in se že tresem ko bom predsednik slovnije in me bodo zbombardiral ... dolgoročno vljda ... nekako se mi na tem mestu ne da razpravljat zakaj je demokracija bed. sm že drugje napisu ... poišči si ... zalaufaj svoj brskalnik in prebrskaj ... če te zanima ... v kar pa močno dvomim, saj vidim da si prepričan v svoj prav in te drugo ne zanima.
pa bom vseeno mal natipku, za ostale, mogoče pa tud zate.

da boste vedl ... sm protinatovec in zato delujem proti vladi in zato me je treba zbrisat. tko da ... če se bojite da vas bo kdo pobrisu rajši ne čitajte tega, ker vas lahko đoni pobriše.

edini pravi razlog za, sm že napisu ... ostali so ... propaganda

slučajno smo nekako na prelomnici, kjer bi lahko ustvarili nekaj novega, ne prekopirali nekaj starega in definitivno preživetega. v taki obliki kot sta sedaj sta preživeta in nato in zn, da o svetovni trgovinski organizaciji ne govorim. verjetno sm pozabu kakšnega od velikih igralcev, pa nima veze, mislim da štekamo v čem je hec. vse te organizacije bo treba na novo definirat isto kot npr 'boj proti terorizmu'.

6.
se ti zdi da je spor med eu in ameri okrog carin o železu in odgovora eu na to da bi 100% ocarinili nekatere izdelke amerov v skladu z določili eu?

5.
nekako sem upal da so ti krogi doma izven vojske ... a zdej to že kr samodejno podrazumevamo v vojsko?

4.
varnost je lepa lastnost ... egota.

3.
o dolgoročnosti imam svoje mnenje, ki ga nebi tukaj razlagu, samo letnico 2012 bom omenu da boš lažje brskal s svojim brskalnikom.

2.
no ta mi je pa všeč, bomo mel velik dnarja, nas bodo vse pokupl in pol bomo lahko delal k norci za ta dnar, da nam ga ne bo dolgoročno zmanjkal, ker ko si enkrat na dnar navajen je težko brez njega. to je kapitalizem, ki ga napaja demokracija - vladanje drhali.

1.
kolektivna varnost ... a na teroriste si pa pozabu al kaj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #37 - 21.04.2002 at 21:35:17
 
Veš kaj ti bom rekel. Ko vidim plakate in pobarvane pločnike z proti Natovimi grafiti se mi zdi to tako primitivno. Na enem je pisalo "jebeš Nato". Kaj naj si mislim o tem? Treba je ljudi po vaše preslepiti z neumnimi gesli. Vendar delujejo.
V Nato bomo šli pa če boš ti za ali pa proti, kar je veliko bolje kot pa ostati na balkanu, ki je zalo na slabem glasu v svetovni javnosti. To članstvo bi nas identificiralo kot zrelo državo in problem z razpoznavnostjo bi bil premagan.
Vsaka država si je gospodarko opomogla, ko je stopila v Nato. Res je da lahko že sedaj lahko prodajaš svojo robo državam Nata in za Nato, vendar veliko lažje bi bilo za naša podjetja. Pač prednost imajo članice Nata, in to je ta elitna družba. Resneje bi nas jemali. Tudi zavarovanje kredita bi bilo nižje. Bili bi država z manj tveganja in bi poskočili na lestvici navzgor. Preblizu je Balkan, veš! To kar si pa ti napisal pa enostavno ne drži. Več adutov bi imeli v rokavu v raznih pogajanjih in z lobiranjem bi lahko marsi kaj dosegli. Osebno jaz sem pa raje v družbi direktorjev, kot pa delavcev. S tem imam več koristi. Kaj pa ti? Lažje bi bilo za naša podjetja, verjemi.
Sploh ni važno koliko nas je, važno je da smo notri.
Nikoli sami ne moremo imeti učinkovito vojsko. Če bi bili v Natu, ne bi trošili kredite namenjene posodobitvi vojske, za luxuzno letalu.
V desetih letih se lahko veliko spremeni na varnostnem področjo. Ne vem, ali te zgodovina zadnjih 10 let ni nič izučila???
Ne govori, kaj bi morali narediti za vornost, protistrupi in podobno, ker se ne bo nič zgodilo. Naši politiki so nesposobni in jim to ne pade v glavo in jim nikoli ne bo. Rabimo Nato.
Glede biološkega orožja ti povem, da samo Velika Britanija, Francija in Nemčija v Evropi imajo proti biološko orožje. Se pravi, da je Evropa odvisna od Amerike. In če se v Evropi Bognedaj, kaj zgodi, bodo prve deležne pomoči članice Nata.
Iskra je samo en primer, kjer lahko dala za Nato. Jih je še dosti.
Demokracija je to kar midva počneva. Vsak ima pravico do svojega mnenja. Je pa še mnogo več.
Jaz hočem samo dobro za Slovenijo in gledam Nato z več vidikov. Zavedam se, da nam ne bo dobro, če se priključimo Nato, vendar še veliko, veliko slabše bo če ostanemo zunaj.
Jaz nisem iz nobenega državnega organa, celo zdi se mi, da je vlada proti Natu, ker financira protinatovce, drugače bi bila podpora večja.
Sem samo ekonomist in delam v komerciali precej velike firme.
Ni mi jasno kaj imaš ti in tebi podobni od tega, da takšno antikampanijo vodite. Nato je čist ql. A ne vidiš, da nimamo ne pravilno izobraženga kadra v vojski, ne potrebne oborožitve! Braz Nata smo nesposobne nule in verdno bo tako.  
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #38 - 21.04.2002 at 21:57:27
 
Q
Vsaka država si je gospodarko opomogla, ko je stopila v Nato.
Q
glih prej je blo po tv, v petdesetih letih odkar je ustanovljena svetovna trgovinska organizacija in svetovna banka, je sedaj največji razkorak med revnimi in bogatimi.
a smo revni?
a ti bi še povečaval razkorak, med njimi in nami?
ego!!!

to kar si na konc napisu me je osrečilo ... nisi še izgubljen.

'vodimo kampanjo' zato da bi ne šli v tak nato kakršen je in pod temi pogoji (preber si cel thread, pa še malo pobrski po forumu)
ja v nato, ampak ne tako kot nas bodo spravili naši demokratični politiki!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #39 - 21.04.2002 at 23:36:59
 
Đoni!!

Quote:
Treba je ljudi po vaše preslepiti z neumnimi gesli. Vendar delujejo.  


In kdo slepi navadne ljudi, torej tiste v katere družbi se ti ne počutiš dobro, ker nimaš od njih koristi??  Komentar je odveč.

Quote:
Vsaka država si je gospodarko opomogla, ko je stopila v Nato.


Točno tako, toda to velja za države, ki so v NATO stopile pred desetletji. Napisal sem že, da ja svetovni trg prost, kdor zna ta zna, kdor je sposoben je pač sposoben.  Nesposobni se pač opirajo na druge in opora na NATO je zgodovinskega pomena z eno besedo VELIKA BERGLA nesposobnim.   Seveda če si take vrste človek, ki pričakuje pomoč od drugih, sami pa zanjo navadno ti ljudje nič ne naredijo.  



Quote:
Osebno jaz sem pa raje v družbi direktorjev, kot pa delavcev. S tem imam več koristi. Kaj pa ti? Lažje bi bilo za naša podjetja, verjemi.  
Sploh ni važno koliko nas je, važno je da smo notri.  


Torej. Iz koristoljubja si rajši v družbi direktorjev kot pa navadnih delavcev. Midva Johnnie Walker, bi viski skupaj bolj težko spila, čeravno sem jaz oboje direktor in navaden delavec.  Krog mojih znancev direktorjev je simpatičen in vem, da so med njimi tisti pravi zabiti kamni, kot so seveda tudi sposbne izjeme, ki močno izstopajo. Sosobni direktroji imajo navadno težave s strani konkurence in celo s strani raznih združenj, vlade ipd. In tu se vidi kam vodi svet. V postavljanje lovorik nesposbnih ljudi, ki vodijo nesposobne institiucije NATO Glede na krog navadnih ljudi, ki jih poznam. Johnie. Navadni ljudje so cool in the best, saj imaš veliko več možnosti najti navadne ljudji ki stojijo trdno na tleh kot pa med direktorji. In tem navadnim ljudem, ki stojijo  trdno na tleh nihče ne da možnosti napredka zato  včasih tudi utonejo na traku in potem v drogah ter alkoholu.  Seveda za dobrobit države in vojske s obenem.


Non stop nekaj ponavljaš koliko bi Slovenci lahko delali za NATO.   Ena srednje močna tuja naložba prinese več delovnih mest kot pa NATO. Dolgoročno celo prireditev ZOL prinese lahko več kot NATO. Le toliko, da sva si na jasnem.  
In kdo je zaposlen v bazi?   Po večini so to Američani, tu in sem kakšen Nemec, Britanec, medtem ko se za Slovence ne  bo dalo dobiti prostega delovnega mesta niti ne na šanku.  Predpogoj bo aktivno znanje angleščine. Tisti s slabim znanjem angleščine bodo lahko avtomobile popravljali. No ja tudi tam bo predpogoj. Vsaj praksa pri Ameriških Chevroletih, Dodgeih, Neonih bo potrebna.  Ja kam naj potemtakem porinejo Slovenčka. V trgovino Navy Exchange..  Tam bodo lahko delali saj prodaja šampona, damskih vložkov in paštete ni tako hudo zahtevna.
Asfaltiranje cest v bazi.  Ok tudi to bi lahko delali Slovenci, a le v začetni fazi nakar bi imeli Američani pravico do uvoza mašinerije za asfaltiranje.  Enako velja pri gradnji objektov.  

In vidiš Johnnie. Tu se to tudi konča, ti mi pa še sedaj nisi odgovoril na moj post od včeraj, ko sem napisal, kaj bi v bistvu Slovenci lahko še prodajali v Bazo.   Niti mi nisi napisal kam bi odlagali radioaktivne odpadke do katerih se kot morebitni čalni zavezujemo. In koncu koncev. NATO nam še vedno dolguje nekaj milijonmov dolarjev. Tega nisi vedel.  Pravno formalno bi morali za prelet preko našega ozemlja plačevati ves čas, ko je trajala vojna v Srbiji. In kje so ti dolarji?  Pač, vzeli so nam jih že v začetni fazi in jemali nam jih bodo še naprej.  In srečen, sem, da jim bom jaz dal manj kot pa ti. Oziroma se obrnem še na drugo stran.   Poskušam jaz vzeti njim. In celo na dobri poti do tja sem že bil.

Praviš da si ekonmist Johnnie? Ok ni problema, veseli me, če se dobro počutiš v službi. A vendarle se ti je zapisalo: Quote:
Ni mi jasno kaj imaš ti in tebi podobni od tega, da takšno antikampanijo vodite. Nato je čist ql. A ne vidiš, da nimamo ne pravilno izobraženga kadra v vojski, ne potrebne oborožitve! Brez Nata smo nesposobne nule in verdno bo tako.    


Vidi se, kot bi ti kdo dirigiral, da se moraš ukvarjati z antikampanjo.  Že v jugoslovanski UDBI  OZNI SDV pa so svoje špiceljne učili tudi pljuvati po lastni vladi, saj tako ostanejo najmanj opazni.

Oprosti, če sem te užalil  Johnnie  in oprosti, če se motim.



Andres











Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #40 - 21.04.2002 at 23:56:24
 
http://www.nato.int/docu/pr/2002/p02-012e.htm

Zgornji link Johnie je novica za javnost spomladanskega sestanak NATO članic v Reykjaviku 14-15 maj 2002

Spodnji link, tebi na ljubo seveda, je resda hrvaški a vseeno. Govori o "Gužvi na nebu" in to sredi maja.
http://www.dvostrukaduga.hr/page/djotis_analiza_za_2002.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
moris
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #41 - 22.04.2002 at 21:22:13
 
Ko sem pravkar prebiral vaše poste, sem opazil, da sem tukaj eden redkih, ki mislim, da bi bilo za Slovenijo dobro če gremo v NATO. Eden od razlogov, pa ne največji, je ta da so kandidatke za vstop tako romunija, kot bolgarija. Madžarska, Češka in poljska so že v njem. Če si v mislih predstavljate zemljevid, bodo v Natu vse države, razen države tako imenovanega nemirnega balkana, ali bolj točno bivše Jugoslovanske republike (Bosna, Srbija, Makedonija, Hrvaška, Črna gora in slovenija), poleg seveda Albanije. Se vam zdi da sodimo v to skupino držav? Jaz upam da ne. Zdaj je edinstvena priložnost, da se dokončno odlepimo od takšne etikete v očeh tujine. Veste pod kaj si nas v svetu predstavljajo, pod to kar so gledali po TV pretekla leta (razrušene vasi in mesta, večetnični spopadi, stalni nemiri, vojni zločinci...). Zaman nekemu tujemu poslovnemu partnerju dopoveduješ, da pa Slovenija nima s tem nič skupnega, da pri nas skorajda ni bilo vojne, da se Ljubljana skoraj nič ne razlikuje od ostalih zahodnoevropskih mest. Za njega bo naložba v Sloveniji (čeprav po krivici) tvegana. Če bi lahko rekel, da je Slovenija Srednje evropska država in članica NATO-a, bi bilo ovir konec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #42 - 22.04.2002 at 21:46:42
 
Slovenija se ne rabi bati napadov že zaradi same zgodovine, Slivenija ni nikoli nikogar napadla, se je samo branila oz ponavadi podredila. Prvič v zgodovini imamo možnost se postaviti in jasno ter glasno reči NE za NATO in EU (no uspešna je bila tudi odcepitev), saj živimo v časih, ko si nas nihče ne bo upal kar tako napasti. Ljudje moramo zaupati svoji presoji in lastni pameti in si ne smemo dovoliti, da drugi odločajo za nas. Vsaka paranoja pred kemičnimi, atomskimi... orožji je odveč. Bomo kot oaza v Evropi, obdani z NATOm..., sami pa neodvisni, svobodni in zgled za celi svet. Kdor bo na naše ozemlje vrgel bombe atomske bo uničil tudi velik del držav okoli nas.

Slovenija mora najprej delati na sebi in zasebe, kot narod moramo še dozoreti in šele potem se bomo sploh lahko odločali za vstop v EU, NATO bo pa do takrat že pogorel. Mlade generacije smo proti vojnam, orožju in nasilju. Smo za svobodo in ljubezen in nihče nam ne bo ukazoval kaj je prav in kaj ne, imamo vsi dovolj pameti, da se sami odločamo o tem.
Upam, da bo čimprej referendum, da se stvari dokončno skristalizirajo, saj dvomim, da si bo kdo upal ponarediti podatke, saj je že tako vsem tu jasno, da smo Slovenci odločno za to da NE gremo v NATO! Smiley

Referendum mora biti TAKOJ, ker gre preveč denarja za jalova prepričevanja, zakaj v NATO, bi ga raje podarili revnim družinam ali pa za obnovo Posočja, kjer družine še po 4 letih životarijo v garažah in kontejnerjih.
Vse je jasno pa tudi po tem, kaj vse mladi storijo, da se izognejo služenju vojaškega roka, če se pa že temu ne morejo izogniti, potem tam 6 mesecev životarijo ob pijančevanju in kajenju trave, nekateri so tudi na trdih drogah, poveljniki pa, ne vem kako, popolnoma nič ne dojamejo! Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #43 - 22.04.2002 at 22:02:02
 
Moris!

Najprej naj ti zaželim dobrodošlico na forum, a več v tem v drugem topicu, Pozdrav novim članom II.  
Glej. NATO je samo še farsa in tako ti kot Johnnie poudarjata primerjalnost z Balkanom, če v NATO ne gremo.  
Svet ima o Sloveniji že večjo predstavo in ni jih več prav veliko tistih, ki mislijo, da je Slovenija Srbija, Bosna, Hrvaška.  Verjemi, a  v tem času Slovenijo precej bolj zamenjujejo za Slovaško (in obratno), pred desetimi leti pa smo veljali za neke Ukrajince, USSR ipd.  
Napisal si, da bodo v NATO vse dražave razen nemirnega Balkana, vključno z Romunijo in Bolgarijo.

OK. A ni to fantastično. Oni naj se kar oborožujejo. Če ne gremo v NATO bomo torej oaza miru z varnim ščitom okrog nas in to ti je isto kot San Marino.

Veš kaj mene moti Moris?  Vsi nekaj ropotajo o prednostih če gremo v NATO, vsak od njih pa se izogne odgovoru o neprednostih. Nekaj teh sem napisal že Johnniu.

Kar zadeva promoviranja Slovenije je vlada  nesposobno sedela deset let, sedaj pa, ko se ponuja priložnost vsi mislijo, da lahko vse to popravi NATO.  Nemogoče, pa še stalo nas bo veliko. Poglej, Čehe in Madžare.  So ravno toliko časa samostojni kot mi,  a so vsaj kar zadeva mednarodnega imagea in turizma naredili veliko več. Pri nas se pa ne morejo zmeniti kdo bo na Bledu race futral. Mogoče jih bo pa NATO. No way.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
SEBASTE
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #44 - 23.04.2002 at 15:46:42
 
Vsi, ki ste na tem forumu (razen Johnya), ste ovčke, ki kar nekam v prazno "tulite"! Kar bo rekel Vaš tovariš Kučan to boste vi delali. Ne znate uporabljati svoje glave. Zakaj ste proti NATU? Zato, ker Kučanov propagandni stroj, Vas ovčke, napihuje! Sam Kučan javno sploh ne pove da je proti NATU. Tega si ne bi mogel privoščiti, zaradi ugleda izza slovenskih meja.  On Vas ne osebno "pumpa", to počnejo mediji in razne revije kot je npr. Mladina.
Johny, ti si pa zakon! Dajmo te ovčke pospraviti v koš za smeti, saj samo škodijo Sloveniji in njenemu razvoju.  

NATO JE NAŠ!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10