Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 28369 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #60 - 26.11.2001 at 15:12:46
 
Saj ne trdim, da je treba History pozabit, treba je najti pravo mero, nic drugega, pravo mero.

Kar se pa tice dunajcev, pariskih zrezkov, pa se dobro znajdem tudi brez teh pojmov, npr. pohan zrezek, zrezek v gobji, zelenjavni, sadni omaki. Saj je res, da smo si pojme tako ali drugace definirali, pa vendar clovek je clovek, ne glede na to ali je Indijski ali Kitajski riž.

Matevž-a pa lahko tudi v Fizolov pire spremenimo, ce bo zaradi tega kaj vec miru na svetu.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #61 - 06.12.2001 at 11:50:06
 
..saj, najti pravo mero. ampak kaj pa je prava mera, kdo jo lahko določi ??
kolikor sem te reči zasledovala, je edino gradivo izdala komisija za raziskavo povojnih pobojev občine Cerknica, avtor S.Okoliš leta 1996 (Žrtve druge svetovne vojne na ožjem Notranjskem), kjer avtor sistematično prikaže število žrtev glede na povzročitelje, okoliščine, aktivnost žrtev, socialni status.
navedeno obdobje je bilo prelomnega pomena za narod ne le zaradi dogodkov samih, ampak predvsem zaradi posledic, ki so jih dogodki zapustili v ljudeh. ustvarila so se nasprotja, za katera še danes marsikdo ne razume vzroka...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #62 - 06.12.2001 at 12:36:04
 
Mi lahko dolocimo to mero, ce hocemo. Zato tudi debatiramo....

Moznosti je vec.

Jest osebno se zavzemam, da nam naj bo zdaj boljse, da zdaj vemo, da se tako ne sme delati, da je to zgreseno, da take stvari niso cloveka vredne. In zato naceloma pravim, tako kot moj prijatu:

--------citiram---------------------------------

"Kje in kdaj se bo Jezus zopet pojavil?"

Ne skrbi ti za Jezusa. To je tezko vernikom dopovedati. Ne skrbi ti za kure kako bodo dihale, to jim je Bog dal. Zato ne skrbi za Jezusa, on je svojo daritev dal. Skrbi za svoje bliznje, za neko normalno zivljenje, tako kot je on takrat za bliznje skrbel. Skrbi, da se boš ti rodil. Ne skrbi ti za Jezusa, kje se bo rodil. Ne ga srat. Danes se bo večina teh verskih ustanov proglaševala za skrbnike Jezusovega vstajenja. Zakaj skrbiš za tisto, kar je že davno rešeno. Tako se je ta doba duhovnosti začela. Vsi politiki so začeli skrbeti za kosti umrlih v drugi svetovni vojni. Kako lahko skrbiš za tiste, mečeš denar in postavljaš spomenike. Oni so svoje dali skozi. Pravično ali krivično in tako in drugače. Vse je na koncu tako ali tako smrt pobrala. Mnogi tisti bi danes, tako ali tako danes po naravni poti umrli. In ti nisi dober, če skrbiš za tiste, ki jih ni, ne vidiš pa teh, ki so živi. Ja, pa kaj za tiste skrbiš ljuba duša, ljudje okrog tebe živijo, trpijo in imajo iz dneva v dan manj denarja. Ali pa celo žive preganjaš v imenu mrtvih.

Zadnji čas je zelo duhovno zmeden in ne samo to, tudi šizofreničen. Meditacije bodo vsi opustili, to je sedaj mačji kašelj. Iz tega so pobrali vse. Z meditacijami so potegnili take težke denarje. Če se spomnimo tiste Kitajke v Ljubljani, ki je samo nekaj malega filozofirala in so vsi slišali da je to nekaj pozitivnega. In je - dva milijona mark."
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #63 - 07.12.2001 at 08:39:41
 
..se kar strinjam s tvojim prjatlom ! vseeno bom še malo razpredla po teh mislih, ki mi ne dajo miru ..ali to potem pomeni, da ne potrebujemo skupne zgodovine naroda? ker ima itak vsak svojo. in prej ali slej se vsak dokoplje do svoje resnice, seveda če to hoče oz. če je "odplačal svoj karmični dolg" !
Mike, upam da boš še kaj napisal, kaj se sploh greste ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #64 - 07.12.2001 at 08:49:04
 
Q
ali to potem pomeni, da ne potrebujemo skupne zgodovine naroda?
Q
ne, ne rabimo, zgodovina je bila, nanjo ne moremo vplivat. vse kar je je tukaj in zdaj, ta trenutek ... oooopsss .... je že mem, ga že ni več, jest sm se pa s tem ukvarju kar je že blo.
gremo naprej.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #65 - 07.12.2001 at 12:03:21
 
se mi zdi, da je enkrat Osho v eni knjigi (zelo verjetno v Otrok nove dobe) razpredal, kakšen bi moral biti šolski sistem itd. In za zgodovino je rekel, da se bo pravilno poučevala, ko se otrokom ne bo treba več piflat letnic, ampak se bodo otroci poučili o tem, kako so ljudje v različnih obdobjih človeške zgodovine gledali na tedanje dogajanje, kako so (OB)ČUTILI dogajanja okrog sebe itd...

kenede, da imamo še dolgo (notranjo) pot do tja, da bi se to uresničil

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #66 - 13.12.2001 at 20:40:19
 
Smiley)) Moj odgovor je tole:).... No, ne čisto, ker iz svoje kože ne morem... NAjprej bi se vprašal, kaj pa vi pojmujete pod zgodovino? ČE je to naštevanje letnic kot trdi Ana, če je to brskanje po preteklosti zato, da se gradijo spomeniki in se nabirajo politične točke takih in drugačnih kandidatov, če je to opevanje vojaških ali političnih uspehov, obžalovanje napak in če je to metanje trenutkov, ki so minili, ki so praktično nepomembni ,ker jih ni več, kot trdi gape, potem bom dejal po svoji vesti, da je zgodovina vendarle malce prelahkotno vzeta. Morda se tole sliši kot opomin, a vendarle, potrebno je biti malce bolj spoznan s to "znanostjo letnic, ki ne prinaša nobenega pametnega doprinosa" kolikor se da razbrati iz vaših mnenj.. Menim, da dokler jemljemo zgodovino takole na površno je isto kot ali imam milijarde ali pa sem revež.. v duhovnem smislu, da ne bo vedno denarno merjeno...Napaka sistema ni v tem, da se navaja tudi letnice, čutiti občutiti gledanje in razumeti tedanje stanje človekove notranje dejavnosti pa preljubi moji nekako ni popolnoma možno...Lahko se le trudimo da se skušamo temu približati in spoznavati zakaj tako in ne drugače... PRedvsem pa: se morda ne da iz zgodovine sklepati morebitnih naslednjih dejanj velikih politikov in dogajanj? Morda pa se vendarle da potegniti paralele, spoznavati doprinos dejanj storjenih pred tisočletji?... In ker nekateri kar precej berete, bi vam svetoval, da si preberite knjigo Marca Blocha (Studia Humanitatis): Apologija zgodovine ali zgodovinarjev poklic... Morda pa se vam utrne kakšna nova misel, se odpre novo obzorje... Samo predlagam...
in še ena zgodbica, ki se mi zdi v zvezi s tem na mestu:
"Bernard Shaw je v knjigi, ki jo je podaril svojemu krojaču zapisal tele besede:" najmodrejši mož od vseh kar sem jih spoznal je bil moj krojač, kajti ta edini mi je vedno znova jemal mero, vsi ostali so jo vzeli le enkrat!"... za razmislek;)
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #67 - 14.12.2001 at 11:46:22
 
Sem pregledal tele threade, ki se okrog Slovenije pa Eu sučejo. Me fascinira tvoja vnema, kolesasr, ki se že v tvojem vzdevku lepo kaže. Kakor da te teža pa odgovornost do pretklosti pa prihodnosti dol pritiska, ti pa poganjaš pedala, da bi s tokom zgodovine štih držov. Kakor da maš eno specialno misijo, da tud v nas zbudiš eno zavest, da odgovorno odigramo svoje zgodovinsko poslanstvo.

Glej, biciklist, nisi sam, smo s tabo, čeprav mamo vsak svojo predstavo o svojem poslanstvu. Saj to si najbrž tud predpostavu preden si se tle gor oglasu, čeprav maš  bolj en prosvetiteljski pristop. Zvezdica bi rekla: pa nismo mi vsi od včeraj! Zato posluš tole.

Je čutit, da se pri svojem življensjkem poslanstvu sklicuješ na zgodovino, svoj ego pa sidriraš na zgodovinsko skonstruiranih pojmih kot sta npr. Narod in Država. Vsa skrivnost življenja po tvoje je, da najdeš eno formulo, po kateri se uresničuje zgodovina: V njej bo tvoj ego varno zaščiten, tiste, ki se ji ne podrejajo, pa bo odplaknilo na smetišče zgodovine. To je fascinatno spoznanje, tud sam sem ga izkusu. Jest sem svoje čase zasidral enem za  danšanjem čase dokaj preživetem pojmu  'razred', ki  je bil osebnostno raztegljiv od Marxa do Lenina, od Che Gueaere do Rdečih brigad, od Maa do Tita, po metodah pa od anarhizma prek revolucije do terorizma. Narod me ni nikol prav inspirivov, najbrž zarad internacionalnega rocka in punka, ki sta mi bla bliže kot pa goveja muska, ki se je po mojem inspirirala pri konservativnih tirolcih pa bavarcih. Se mi je pa zgodu narod vsaj enkrat in to med služenjem vojaščine leta '81 v ćrnogorskem Durmitorju, na 8. februarja. Se nas je par slovencev precej konspirativno v eni luknji zbral, par litrov vina spil pa Prešerna precej  na približno ampak tko iskreno recitiral, da se mi še zdaj oko zarosi, ko se spomnim. Pol pa na kulturni dan nikol več, tud Janšatovo pa osamsvojitveno zgodbo sem z eno distanco spremljov. Sem se pač drugje sidrirov.  Sem pripravljen plačat davke pa se enim osebnim svoboščinam tud odrečt, da mi tisti , ki so v službi Države, nudijo eno osnovno varnost, en minimum človekovekovih pravic pa sboboščin. To je pa tud vse,  z nobeno narodovo Kulturo me ni treb futrat, z nobenim uresničevanjem zgodovniskega poslanstva slovenske Države obremenjavat.

Glej, biciklist, zakaj sem do tega prišel. Sem državljanske svoboščine v zgodnjih devetdesestih  resno vzel, zame kot da so že bile že tle. Sem enega prvih privat lokalnih časopisov ustanovu, od prodaje par tisoč izvodov pa od kakih sto malih oglaševalcev celo familijo živu. Je časopis eno kredibilnost dobu, sem bil 100% sigurn, da ga nobena konkurencane more uničt, dokler bom za folk delov, folk pa za mano stal.  Pa se je parim lokalnim svetnikom  zazdel, da jih premal v zvezde kujem, pa si svoj cajtng po enaki zunanji podobi omiselni. So ga brezplačno vsem občanom ponudli, so mi s tem večino oglaševalcev pobral. Za moj denar! Sem pet let od svojaga cajtenga prometni davek pa davek na dobiček občini plačeval, oni so pa s tem mojim denarjem pa znanjem svoj časopis sfinanciral! Se mi je čist strgal, sem se direkt na ustavno pa vrhono sodišče pritožu. Pa so mi tam dal jasno vedet, da se bodo na men kopja za celo Državo lomila. Se je Davčna za pet let nazaj name spravla, sem se firme komaj uspel znebit, sem bil totalno skurjen, niti finačno niti psihično sposoben za boj z Državo. Sem se bil prisiljen umaknit, še danes za Narodov blagor pufe plačujem, da lokalno/državne Politike,  Kulturnike pa Novinarje futram. Evo, tle je moje zgodovinsko poslansvo, čeprav je blo vse kar sem hotu, da bi me Država nič drugega kot pri miru pustila, da bi s svojimi rokami kruh služu.. Ampak, dragi moj bicilkist, to je moje zgodovinsko povračilo: nisem za Državo dost zalužen pa lojalen bil, da bi me pustila normalno živet, kaj šele, da bi me futrala.

Zato pa tud zaradi kup drugih stvari se jest odrekam svoji zgodovinski  odgovornosti za Narod pa Državo. Takoj in brezpogojno soglašam z njunim odcepljanjem, pricepljanjem, razvojem ali pa odmiranjem, samo da se mi v eni neodtujljivi obliki zagotovijo ene civilizirane osebne pravice pa svoboščine. Tega, da bom v kašni luknji  doma ali pa na tujem  narodno sentimentalno Prešerna recitirov al pa Perota Lovšina prepevov pa zraven solze toču ali pa skakov, mi tko nikol nihče ne bo mogu preprečt. Tle mam sidro dost globok vrženo, vse drugih zgodovinskih več pa manj vrednostnih kompleksov pa sem se pripravljen ob vsakem novem vetru znebit.  Tud tle gor na forumu, zato sem se spet tolk razpisov. Sorry.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #68 - 15.12.2001 at 12:53:01
 
lepa hvala za odgovor... A če dovoliš: nisem se toliko skliceval na državo, kot pa na pripadnost narodu, nečemu, kulturi /ki je danes ni, sem se prepričal, da moram izpolnjevati norme, če hočem, da mi objavijo kakšno stvar: od kdaj je v poeziji in prozi norma?? a še od preteklega režima?/ in pač tudi zadnji dogodki, če si spremljal - mislim na vojašnico in petje tuje himne-jasno kažejo, da naša preljuba država o lastni ozaveščenosti ne stori prav nič.. Ni mi važno toliko ta prekleta politika kot pa naš materni jezik, tisto kar nas "naj bi" razlikovalo od drugih, a kaj, ko nas naši ministri silijo, da postanemo ena izmed zveznih državic velike nepremagljive /in očitno še kako ranljive?/ Amerike in se poistovetimo z njihovo nacijo.. Ne vem no, pred tem so nas silili biti Jugoslovani, še pred tem zvesti pripadniki našega vrlega cesarja na Dunaju, etc.. Zakaj potem sploh še govorim slovenski jezik in se ga učim, če ga nihče ne ceni, če ni potrebe po tem, saj gremo v Eu, saj se združujemo, ustvarjamo en svet, kot pred babilonskim stolpom;), torej čemu preteklost, čemu jeziki? In povrhu vsega je naš materni jezik ocenjen kot eden najtežjih jezikov?! Potem se pa pač učimo nemško, angleško ali kak drug unvierzalni jezik, " da nam bo dobro na Zemlji"...
Država kot taka: mhm pri nas sploh ne moremo govoriti o državi ampak o vaških skupnostih iz časa srednjega veka;)... Oprosti, ampak, a je to država, če lastnim državljanom ni sposobna zagotoviti varnosti? a je to država, če gre vsakemu le za lastni blagor, četudi na škodo drugega? Ahm, se mi zdi da so malce preveč Macchiavellija bral.. Saj poznam, ima kar dobre misli/nakatere/, a je veliko preveč nevarno jemati vse tako kot piše... Lepo in prav.. Kar se pa zgodovinske misije tiče: hehe lepo si tole skoval;), želim le opozoriti na to kar piše v naslovu; da smo vse preveč- vsak od nas -obremenjeni s pol preteklo zgodovino, ko smo lastno identiteto lepo zavrgli, in si navlekli srbske /na žalost še prekleto dobro držijo tisti okovi/, kot  da naše preteklosti ni, kot da smo se vzeli iz nič, oziroma padli kot mana z neba... Sicer pa, jaz nisem obremenjen s težo zgodovine ampak s težo današnjega ravnanja in izkoriščanja le te v svoje namene... Je pa zanimivo videti kako veliko vlogo igrajo naši partijski voditelji preteklega režima v sodobni miselnosti "modernega, demokratičnega" človeka 21. stoletja... Hja, voda teče, pero pa tudi.. LE da je vse preveč rdeče;).. ins o svoboščinah bo vse ostalo le na papirju.. Doklej?...
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #69 - 15.12.2001 at 22:28:49
 
ti titud a bi sodeloval pri našem @pisu, k si glih cajteng izdaju in to, pa kolesar bi očitno tud objavlju neki.
a bi?

je osho povedu da se ljudje samo zato združujemo da svoj ego futramo, da dobivamo pozornost, ker ego od tega živi. od pozornosti drugih ljudi.

pa sej nas ne silijo v ameriko, bolj v evropo. to pa zardi globalizacije, dokler je ne sprejmemo je ne moremo poštimat po svoje, ker smo proti. isto je z evropo.

slovenščina je fajn za izražat, čeprov je nujno izdelat novorek, ki bo imel besede za katere danes ne obstajajo besede, ko najlažje napišeš anglesško besedo.

sej varnost imamo proti enim amerom jo imamo k brata, nimamo pravne države, pa še marsičesa ne, dočim varnost je zadostna, če si le ne preveč odvisen od nje. ker če si potem je ni nikoli dovolj. varnosti namreč.

vsakemu gre le za lastni blagor, četudi na škodo drugega
to ni všeč ampak tko je, tko ej pa samo zato ker so ljudje nezavestni, ko se bodo ozavestili bo bolje, do takrat pač lahko dajemo lep zgled, drugo težko narediš.

kar se pa rdečih tiče, se mi zdi da smo na boljšem kot ameri danes, tukaj, zdaj. pa ameri niso redčih videli nikol pa poglej kam so prišli, mi smo dlje, mi smo bolj zavestni, verjamem, še vedno. že to da nism tolk butast da bi se hotu z musliji strelat, ker je tko prov, mi je v uteho, ne samo uteho, v pravo veselje mi je.
upam da tebi tudi.
kolesar
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #70 - 18.12.2001 at 13:26:29
 
Kolesar
... da smo vse preveč- vsak od nas -obremenjeni s pol preteklo zgodovino, ko smo lastno identiteto lepo zavrgli, in si navlekli srbske /na žalost še prekleto dobro držijo tisti okovi/, kot da naše preteklosti ni, kot da smo se vzeli iz nič, oziroma padli kot mana z neba... Sicer pa, jaz nisem obremenjen s težo zgodovine ampak s težo današnjega ravnanja in izkoriščanja le te v svoje namene... Je pa zanimivo videti kako veliko vlogo igrajo naši partijski voditelji preteklega režima v sodobni miselnosti "modernega, demokratičnega" človeka 21. stoletja... Hja, voda teče, pero pa tudi.. LE da je vse preveč rdeče;).. ins o svoboščinah bo vse ostalo le na papirju

Tole, kolesar, moram mal s svojega vidika pokomentirat. Svoboščine so vsaj v mojem primeru ostale le na papirju tud zato, ker jih ta novi (ta 'beli', če hočeš) loklani oblastniki niso pripravljen priznavat, ker bi jim to oblast omejeval.  Tud oni hočejo tko kot prejšnji totalno vladat, moj javen pa privaten življenje skoz svoj medij nazdorovat. Se strinjam, je krivo razumevanje polpretekle pa pretekle zgodovine, so vsi obremenjen z iskoriščanjem le-te v svoje namene. Ampak ne vem, če bo kaj pomagal, če jih pošljemo nazaj v praslovanske čase plavat učit al pa v  čase narodnega buditeljstva romantiko zgajnat.

Je Prešernov narodni romatizem eno širšo funkcijo imel, je kapitalu prek formiranja narodnih držav omogoču ene enotne trge vzpostavt, kjer je brez skrbi lahko krožu. Je  blo treba folk fevdavlnega lastništva (pa tud zaščite) osvobodit, v mesta spravt, v narodnem jeziku prosvetlit, eno državno  varnost nudit, šele potem  se ga je dal do konca za kopičnje kapitala izkoristit. Tle ni blo nobene romantike, se je gol interes tud v kolonializmu pa obeh vojnah pokazov. Takrat ni blo romantike, je tud komunizem in socialezm nista prinesla, ki sta iz narodove države zibelko za vojo idelogijo naredla. Ne vidim nobene romantike tud v tem, da je naš narod mal pozno en državen okvir dobu. Je  to samo posledica enega globalizacijskega trenda kapitala, transnacionalnih firm, ki si nočejo delat stroška s tem, da bi se še s socialnimi zadevami ukvarjali. Za to naj poskrbi država, narodona ali pa umetna, lahko tud ena mikro, so jo pripravljam tud z bombami ustanovit pa z donacijami podpret, samo da bo pol mir, da bo denar lahko brez meja krožu. Enostavno niso še iznajdli enega finačno bolj racionalnega  pa učinkovitega stredstva za folk krotit, za socilani mir vzdrževat, kot je to država. Ne si pa iluzij delat, da bo danes država zato nastala, da bo svoj kapital na svojmu zadržala: te romantike je definitivno konc, profiti se globalizirajo, le revščina se lokalizira. Sorry.  

Se strinjam z gapom, da imamo varnsti še zmerej več kot amrikani, ampak k njim se tud kapital steka. Mi smo eni reveži, se pustimo legalno ropat, zakaj bi nas kdo hotu še na silo? A smo zato pa zarad tardečih kaj bolj pri zavesti, bi sepa dal naprej debatirat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #71 - 16.02.2002 at 14:49:21
 
..nimam iluzij, da bi denar ostal na svojem. Iluzija je, da govorimo o nekem manjvrednostnem kompleksu, ki je prisoten, nihče pa ne ve zakaj. Fikcija?? FIn tu ni romantike. Romantiko lahko zganjajo gospodje v parlamentu če želijo. SAmo ne mi iz Prešerna narest vaškega postopača. KER to definitivno ni. PA ne delat s slovenskega človeka nekaj kar je pod lestvico opic. KEr tudi to ni. In ne rabimo nekih tujih zgledov, ker imamo svojih dovolj. PA kaj, ko je sosedovo boljše od našega. V tem je cirkus. Vse domače je zanič. KEr se sosedovo na zunaj bolj sije. Znotraj pa bog ve če ga ne razjeda še hujši črv kakor nas? ...In biti brez hrbtenice kot narod je kot ne biti. PA tud tu ni romantike, če užgeš po mizi pa poveš tako kot je- pa politiki raje čevlje ližejo. Narod jetako ali tako nesposoben in more biti v koraku s svetom- pardon EU: to je mnenje politike. NArod je pa čestokrat daleč pred Eu in pred politiko. LE da tega noče priznat. GLavo v pesek, noge v lavor tople vode in vse je OK. Figo!

"Ampak ne vem, če bo kaj pomagal, če jih pošljemo nazaj v praslovanske čase plavat učit al pa v  čase narodnega buditeljstva romantiko zgajnat. " - bojim se, da smo že pozabil plavat. IN si ne upamo v vodo, misleč da bomo utopil, če nas ne bo nekdo varoval, pardon nam služil za rokavčke. narodno buditeljstvo- daleč od romantike, ki po svojem jedru ni bila drugega kot odklonitev prejšnjega sistema. In se je posvečala predvsem človeku. Danes pa denarju. Eko romantika nove dobe. Človek je nič. Denar je vse. Kaj hudiča pa potem smo na svetu? In zakaj se deklariramo kot Slovenci, če pa to nočemo biti?...  Wink
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #72 - 16.02.2002 at 15:14:28
 
kot slovenci se deklariramo ker tuki pač živimo, smo pa na poti ko ne bo več nacij in ne bo več barv in ... ampak samo še individualci ki bomo delali za dobro sebe in dobro vseh.
nacija in podobne smeti so bile od vedno zlorabljane s strani oblastnikov da so lažje kontrolirali ljudstvo - množico. čim si del neke množice se zgubi tvoj individuum. ko se zgubi te več ni. si samo še del množice. slovenec. pa nisi. si ti. vsaj moral bi bit.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #73 - 16.02.2002 at 16:26:59
 
hehe gape, da ne bo nacij... tega dneva pa sin moje matere zihr ne bo dočakal. MA mi je prav žal... Ampak to je nekako tko kot iz filma Ne joči Peter:" marsikaj ti verjamem, da ne bo vojn, da ne bo bank, da ne bo dnarja... in še marsikaj, kar pravite politkomisarji,ampak de ne bi smel mulca nažgat, če si to zasluž..."
Nak - iz te moke ne bo kruha.
Individuum se kaže tudi v tem, da znamo potegnt skupaj, za nas....Cirkus pač. Ego bene sum ibi patria -a tko misliš gape? V stilu Cicerona?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: slovenski kompleks manjvrednosti in Eu
Reply #74 - 16.02.2002 at 16:57:23
 
Gape!

Mal si kiksnu. Nacije bodo vsekakor ostale. Preveč ke še sovraštva in tekmovalnosti znotraj držav v EU in v Evropi nasploh, da bi bila katera koli država ogrožena.

Ja kolesar, si pa   kar zadel. V Sloveniji je še ostalo veliko talentov in pa veliko podjetij, ki doma sploh niso priznana, ali ne preveč, oziroma se jih gleda postrani.

Lani poleti sem bil v eni štacuni v Kranju kjer sta mladoporočenca kupovala pralni stroj. Ne vem, neki Beko model je bil tam še en tuj in pa Gorenje. Ampak onadva sta kar oklevala, ko jima je bil ponujem Gorenje.  Jebi ga, jaz sem precej daleč in kupujem samo Gorenje. Ne zato, ker dobim dober popust. Nikoli nas doma ni prevaral, pustil na cedilu. Tudi jaz ga ne bom. In da boste vedeli. Gorenje se v mnogih državah prodaja več ali manj za prestižne ljudi ima pa seveda svojo ceno, ki je višja od konkuretov.

No, slovenskih izdelkov je  še več, nekateri so tudi dobri, a so jih zakoličili že v sami administraciji podjetja le iz enega razloga. Ne znajo poiskati trga za njihove izdelke in se tako še vedno držijo v kameni dobi, ter pobirajo "nizke provizije klirinškega trga".  A vendarle so v Sloveniji celo kmetje, ki delajo in izvažajo, le ti pa so prehiteli vse novopeče "nastavljene" direktorje, kot one stare, ki imajo še vedno rdečo rit  Grin.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7