Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 14
(Read 54293 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #75 - 27.12.2004 at 18:11:39
 
sinjeoka wrote on 27.12.2004 at 11:03:55:
Dragi dedek Mraz,

prosim stori že nekaj, da bodo ljudje dejansko sposobni sočutja do sočloveka ne le v mislih in besedah, ampak tudi v dejanjih.

V štartu pa jih lahko naučuiš temeljitega branja preden stegnejo svoj jezik.

tvoja

sinjeoka

p.s. Sončnica, ali ti res misliš, da jima je Loops povedala nekaj česar še nista vedela? Včasih se pod preprogo nabere prevč svinjarije in lahko butne tudi ven, ko kak nerazsvetljeni stopi nanjo.


Lepo napisano, Sinjeoka. Bi si pa upal trditi, da velja to najprej zate. 8)

Povedala jima je nekaj, kar sta že vedela, vendar Loops ni vedela, da starša to vesta. In kolikor vem, je Loops že dovolj stara, da bi lahko sama s fantom rešila ta problem. S tem dejanjem, pa je na božični večer, v krogu družine, kamor je bila prijazno povabljena, naredila štalo.

Na prvem mestu je njeno razmerje z tipom, ki naj bi ga rešila sama, brez vmešavanja staršev. Jeba je pa to, ker tega očitno ni sposobna rešit sama pri sebi in je kakor jaz razumem, pač spontano omenila to staršem.

Koliko so starši krivi, da odrasel sin kadi travo, pa je drugo vprašanje. In če je nekoč on to staršem povedal in jim obljubil, da tega ne bo več počel in če še vedno to počne, lahko starši kaj malo na to vplivajo.

Vsekakor ni ravnala prav. Tako pač mislim.  
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ultimat?
Reply #76 - 27.12.2004 at 19:16:32
 
Quote:
Na prvem mestu je njeno razmerje z tipom, ki naj bi ga rešila sama, brez vmešavanja staršev.  Jeba je pa to, ker tega očitno ni sposobna rešit sama pri sebi in je kakor jaz razumem, pač spontano omenila to staršem.  

Saj (se) je rešila in to navkljub poskusu vmešavanja staršev.
Kaj ne štekaš, da ni problem v tem, kaj je omenila in komu je omenila, nenazadnje ni njen problem niti v tem, da ga on rad poha.

Če tip rad poha in je pri večerji od "besa pordečel" bolj zgleda, da ima probleme on,  ne ona.
Jeba je bolj v tem, ker problem naj bi reševal predvsem tisti, ki ga ima in ne tisti, ki ga nima.
Drugi mu pri tem lahko le pomagajo, če si pomoči seveda sploh želi.

Če je že zaradi ene nedolžne zadeve reagiral tako agresivno, česa vse se je potem še mogoče od njega nadejati?
Težko se postavim v žensko kožo, vendar zase vem, da druženja s takim tipom ne bi prav dolgo prenašal, tudi na  družabnem srečanju ne.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #77 - 27.12.2004 at 19:25:31
 
Loops, namenjen ti je nekdo, ki ga boš lahko brezpogojno sprejemala, očitno tegale 'tvojga' sprejemaš pogojno.

To je tut men sicer uganka, ali se moramo v bistvu naučiti 'tega' sprejemati brezpogojno, ali pač moramo 'ga' zapustiti, ker očitno neki ni ...

Kar se tebe tiče, se mi zdi, da si ravnala skladno z vesoljem, imaš odprt timus, izrekla si univerzalno resnico, problem/frustracija/blabla je pa njegov, ker spet očitno nima neki poštiman v razmerju do staršev, ti si bila njegov 'one' (povdarek na e) oz. vzvod in si delala na njem (da bo on lažje napredoval z delom na sebi), tako, da vidim tvoje poslanstvo v tej zvezi za izpolnjeno. (sej se hecam, ti najbolje veš, kateri nivoji te 'še' vlečejo k njemu).

Vse dobro.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #78 - 27.12.2004 at 19:28:31
 
Aja, še nekaj. Prihajam do spoznanja, da je dobro biti 'zapleten' v 'nemogoča' razmerja, ker fuuuullll delaš na nekih vzorcih, če je vse gladko, in je duša t.i. sorodna/dvojčica, je mal suhoparno ...  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ultimat?
Reply #79 - 27.12.2004 at 19:40:25
 
Mae wrote on 27.12.2004 at 19:28:31:
Prihajam do spoznanja, da je dobro biti 'zapleten' v 'nemogoča' razmerja, ker fuuuullll delaš na nekih vzorcih, če je vse gladko, in je duša t.i. sorodna/dvojčica, je mal suhoparno ...  Smiley

Hehe, potem bi bilo pa najboljše, če se zapleteš v razmerje kar s kakšnim Trobcem,  ki te bo okoli hiše peganjal z grebljico in suhoparno zagotovo ne bo  Cheesy


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #80 - 27.12.2004 at 20:53:51
 
Bardo_Thodol wrote on 27.12.2004 at 19:16:32:
Saj (se) je rešila in to navkljub poskusu vmešavanja staršev.
Kaj ne štekaš, da ni problem v tem, kaj je omenila in komu je omenila, nenazadnje ni njen problem niti v tem, da ga on rad poha.

Če tip rad poha in je pri večerji od "besa pordečel" bolj zgleda, da ima probleme on,  ne ona.
Jeba je bolj v tem, ker problem naj bi reševal predvsem tisti, ki ga ima in ne tisti, ki ga nima.
Drugi mu pri tem lahko le pomagajo, če si pomoči seveda sploh želi.

Če je že zaradi ene nedolžne zadeve reagiral tako agresivno, česa vse se je potem še mogoče od njega nadejati?
Težko se postavim v žensko kožo, vendar zase vem, da druženja s takim tipom ne bi prav dolgo prenašal, tudi na  družabnem srečanju ne.


Ni problem v razumevanju. Jaz popolnoma razumem Loopsy. Mi je drago, da je rešila. Le način mi ni všeč. Gledam s svojega vidika.
Če bi naprimer jaz imel ene težave z ženo, pa bi jokal njenim staršem. Mi ne potegne.

To, da je pordečil, pa jaz tipa polnoma razumem. Ujel se je na v svojo laž, ker je staršem lagal, da ne poha več. In je tudi razumljivo, da je jezen nanjo.

Loopsyki je šlo njegovo pohanje na jetra, ni tega prenašala, on se tega ni hotel odreči, pa četudi zaradi nje, torej bi mu rekla adijo.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #81 - 27.12.2004 at 20:55:05
 
Bardo_Thodol wrote on 27.12.2004 at 19:40:25:
Hehe, potem bi bilo pa najboljše, če se zapleteš v razmerje kar s kakšnim Trobcem,  ki te bo okoli hiše peganjal z grebljico in suhoparno zagotovo ne bo  Cheesy




Grin Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #82 - 27.12.2004 at 21:31:28
 
Quote:
In je tudi razumljivo, da je jezen nanjo.



Nič ni razumljivo. Kar je sel, to je požel. Mu privoščim. Skrite stvari so skrite z namenom, da nekoč pridejo na površje.  Smiley Izključno sam je odgovoren za svojo rdečino in frust.

Kadar se nam zgodi taka situacija, se moramo vprašati, kaj je pri MENI takega, da moram spremenit, ne pa kaj je DRUGI to meni storil, ti ti.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ultimat?
Reply #83 - 27.12.2004 at 21:35:27
 
Quote:
Ni problem v razumevanju. Jaz popolnoma razumem Loopsy. Mi je drago, da je rešila. Le način mi ni všeč. Gledam s svojega vidika.

Meni pa ravno način ni problematičen.

Če se malo bolj vživiš v tisto, kar je napisala, ni ravno videti, da bi njegovim staršem jokala.
Šlo je le za opazko, izrečeno takole mimogrede, ki je pa pri njemu izzvala presenetljivo sovražno reakcijo, da so morali njegov bes miriti celo starši.
Pomenljiva je torej intenziteta njegove reakcije, zaradi katere je njeno nadaljnje vztrajanje v družbi postalo nesmiselno.


(Upam, da Loops ne bo preveč zamerila, ker smo se lotili analize njenega primera, kot kakšnega filmskega scenarija   Smiley )

Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #84 - 27.12.2004 at 22:27:38
 
Mae wrote on 27.12.2004 at 19:28:31:
Aja, še nekaj. Prihajam do spoznanja, da je dobro biti 'zapleten' v 'nemogoča' razmerja, ker fuuuullll delaš na nekih vzorcih, če je vse gladko, in je duša t.i. sorodna/dvojčica, je mal suhoparno ...  Smiley


Grin Grin

tole si Rose res dobr pogruntala ... s tem, da za prvi del izjave lahko rečem, da je dobra tolažba ... za drugi pa niti nebi vedla ... a misliš, da to obstaja? s/d?... dolgčas vem, da pride, tudi če ni tvoj partner sorodna duša (al kaj že?..)

za Loops: mislim, da povedat iskreno, kar ti leži na duši, mnenje, stališče, etc. sploh ni pomembno kje in pred kom ... ker vse ostalo je navadno svetohlinstvo

še enkrat: svaka ti čast Loops  Smiley


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #85 - 28.12.2004 at 08:43:02
 
Bardo_Thodol wrote on 27.12.2004 at 21:35:27:
(Upam, da Loops ne bo preveč zamerila, ker smo se lotili analize njenega primera, kot kakšnega filmskega scenarija   Smiley )


Ma ne, nasprotno, dobrodošla so mi vaša gledišča, ker se skušam tudi sama razumeti, najti kakšen svoj skriti motiv za to dejanje oziroma dogodek.

Quote:
Povedala jima je nekaj, kar sta že vedela, vendar Loops ni vedela, da starša to vesta. In kolikor vem, je Loops že dovolj stara, da bi lahko sama s fantom rešila ta problem. S tem dejanjem, pa je na božični večer, v krogu družine, kamor je bila prijazno povabljena, naredila štalo.

Na prvem mestu je njeno razmerje z tipom, ki naj bi ga rešila sama, brez vmešavanja staršev. Jeba je pa to, ker tega očitno ni sposobna rešit sama pri sebi in je kakor jaz razumem, pač spontano omenila to staršem.

Koliko so starši krivi, da odrasel sin kadi travo, pa je drugo vprašanje. In če je nekoč on to staršem povedal in jim obljubil, da tega ne bo več počel in če še vedno to počne, lahko starši kaj malo na to vplivajo.

Vsekakor ni ravnala prav. Tako pač mislim.  


Iga, nisem ponosna glih, valda bi mi blo ljubo, če bi si lahko zaupala v prvi vrsti midva najbolj med seboj. Ker je pač zveza vključevala ostale "rekvizite", ljudi, navezanosti, očitno vztrajanje na zaupanju samo z moje strani, da bo sploh prepoznal, da ima problem, ni imelo pomena več. Njegove starše sem čutila bolj kot prijatelje, ki sem jim s tem morda predala del bremena, ker je samo zame bil pretežak???
Aja, vedela sem, da starši vedo, nisem pa vedela, da jih je vmes nasral, da je to mimo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #86 - 28.12.2004 at 09:19:41
 
sinjeoka wrote on 28.12.2004 at 08:51:15:
Probleme z zasvojenostjo se rešuje z vsemi bližnjimi in zadeva klapa samo v tistih primerih, ko ni nobenega, ki bi v žepu držal figo.

No men je pa tale všeč, k je trigger za mene Roll Eyes
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #87 - 28.12.2004 at 09:28:19
 
sinjeoka wrote on 28.12.2004 at 08:58:04:
življenje ni črno in ni belo. Življenje je sivo in umetnost življenja je naučiti se prepoznavanja različnih nians sive in v danem trenutku izbrati tisto opcijo, ki je svetlejša.


   ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #88 - 28.12.2004 at 09:37:37
 
Lilith wrote on 27.12.2004 at 15:53:36:
Danes se mi zdi, da ponos velja požreti le v odnosu do ljudi, ki so tega dejansko vredni.
Oz. ob ljudeh, ki so tega vredni, niti več ne gre za ponos, a ne? Vsaj ne za ponos v smislu konstruktivne obrambe, ker se pred njimi itak ne rabimo braniti. Smiley V tem primeru gre bolj za našo ogroženost, ki ima globje izvore v preteklosti, pa so ljudje ob nas bili le triggerji.


Tu se mi zatakne, ker ne znam ali pa nočem ovrednotiti nekoga. Izhajam iz tega, da so vsi vredni. Pa četudi  meni morda ne oz. tega ne vidim, pa so vsaj nekomu. Vem, da ima Bog ima vse enako rad. Ponos sem požrla pri tistih ljudeh, za katere sem čutila, da mi niso bili vredni, vendar tega nisem priznala, zaradi lastnega nestrinjanja s subjektivno oceno. Hinavščina?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #89 - 28.12.2004 at 09:43:40
 
Mae wrote on 27.12.2004 at 19:25:31:
Loops, namenjen ti je nekdo, ki ga boš lahko brezpogojno sprejemala, očitno tegale 'tvojga' sprejemaš pogojno.

To je tut men sicer uganka, ali se moramo v bistvu naučiti 'tega' sprejemati brezpogojno, ali pač moramo 'ga' zapustiti, ker očitno neki ni ...

Kar se tebe tiče, se mi zdi, da si ravnala skladno z vesoljem, imaš odprt timus, izrekla si univerzalno resnico, problem/frustracija/blabla je pa njegov, ker spet očitno nima neki poštiman v razmerju do staršev, ti si bila njegov 'one' (povdarek na e) oz. vzvod in si delala na njem (da bo on lažje napredoval z delom na sebi), tako, da vidim tvoje poslanstvo v tej zvezi za izpolnjeno. (sej se hecam, ti najbolje veš, kateri nivoji te 'še' vlečejo k njemu).

Vse dobro.  Smiley


Verjetno je prav, da je uganka, Rose. Če jo bom kdaj pogruntala, ti je ne bom povedala, ker pravijo, da ga ni slajšega od lastnega spoznanja. Velja? Grin
(Najbrž pa je uganka, ker velja le lastno)

Hvala za tvoj vpogled (hec).

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 14