Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 32185 times)
neliks
Guest




Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #30 - 22.12.2002 at 22:35:33
 
 Malo si me prestrašil Harry s tvojo slikico Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #31 - 23.12.2002 at 13:00:07
 
Bi želel kdo, ki je bil na regresiji, ali pa tudi ne, opisat, kako ravna regresoterapevt v postopku? Sprašujem se, kako stati ob strani nekomu v primeru spontane regresije (npr. z ljubljeno osebo ali zaradi nenadnega dotoka energije). Ali je nujna prisotnost regresoterapevta oz. ali je njegova prisotnost nujna le zato, ker je prav on tisti, ki stimulira odpiranje vrat podzavesti, zato je tudi za to nekako odgovoren?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #32 - 23.12.2002 at 13:34:27
 
Hej Zvezdica Smiley
kako je s spontano regresijo, ne vem, ker kaj takega nisem nikoli doživela pa tudi noben, ki ga osebno poznam ne...

sem pa imela nehipnotične regresije, vodene z regresoterapevtom pa tudi "home-made". razlika je v tem, da regresoterapevt uporablja neko napravo, ki se ji reče e-meter in s pomočjo te naprave menda zaznava, če se človek zares nahaja v prejšnjem življenju al pa samo v domišljiji, s pomočjo te naprave (v vsaki roki moraš držat en tulec priklopljen na napravo) pa menda tudi razelektruje čustvene napetosti in travme, na katere lahko človek v regresiji naleti in naj bi bila ta naprava pravzaprav nekakšna zaščita pred tem, da se kaj, česar se zaveš, ne prenese v sedanjost, pač pa na hitro očisti. Nisem pa prepričana v 100% delovanje tega e-metra, ker meni se je to vseeno zgodilo, zaradi tega, ker se je mudilo ali ker nekaj ni blo prav narejeno, pravzaprav se sama ne vem...se je pa zgodilo.
meni se zdi, da je pri regresijah najbolj pommebno, da je v postopku, s katerim te nekdo pelje nazaj vgrajenih dovolj zaščit, ki varujejo psiho pred tem, da se preveč ujame v preteklost. Če misliš delat to sama doma z nekom, ne pozabi na take stvari, ki jih je dobro ponovit čimvečkrat, posebej zadnji stavek:

"Občutek sproščenosti je lep in prijeten, to je naravno in zdravo stanje. Vsakič, ko si zaželite vrnitev v  stanje sproščenosti, samo globoko vdihnite in izdihnite ter ob izdihu ponavljajte trikrat besedo SPROSTI SE in popolnoma se boste sprostili.

Vi imate popolno kontrolo na vsaki duhovni ravni.

Sproščeni ste vendar miselno budni in zavestni.

Če si zaželite končati seanso samo odprite oči.

Če bi vas kdo poklical zaradi kakšnega nujnega slučaja ali nevarnosti, boste takoj budni, zavestni in popolnoma orientirani v sedanjem času in kraju.

Lahko bi končal to seanso s štetjem od 1 do 5 ali tako, da se vam trikrat dotaknem ramena. Na število 5 ali takrat, ko občutite, da se moja roka tretjič dotika vašega ramena, se bodo vaše oči odprle in boste budni in sveži.

Iz izkušnje regresije boste prinesli s sabo vse kar vam bo na kakršenkoli način koristilo. Za sabo boste pustili vse kar bi vam na kakršenkoli način lahko škodilo."

Če delaš z regresoterapevtom, je odgovornost tudi njegova, ker je voditelj procesa...je pa v prvi vrsti vsak sam odgovoren za sebe in za svoje početje, zato je dobro vnaprej dobro premislit pa se odločit, kolko odgovornosti smo pripravjeni sprejeti za vse, kar se morebiti lahko zgodi.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #33 - 23.12.2002 at 14:07:26
 
Helo, Devi, in tnx za te informacije.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
alenka30
Guest




Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #34 - 19.02.2003 at 08:07:08
 
JA, v regresijo, če tako čutiš. Če in ko nekaj iščeš in je to le ena izmed možnosti.

Spontana regresija, kaj misliš pod to? Tudi v meditaciji pride do regresije, tudi v sanjah.

Lahko z masažo. Kako reagiraš? Obvezno pustiš da gre do konca, ne prekinjaš.

Pa tudi terapevt ni nujno da ima E- meter.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #35 - 19.02.2003 at 08:18:51
 
Quote:
Spontana regresija, kaj misliš pod to? Tudi v meditaciji pride do regresije, tudi v sanjah.


Ja, nekaj podobnega sem mislila.
Verjamem pa, da več kot lahko preneseš, ne dobiš vpogleda. Ali pač?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DeepBlue
1
*
Offline

Love is all I need
Posts: 5

Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #36 - 25.02.2003 at 20:45:48
 
Quote:
da ali ne - regresija?



Mene pa zanima, kaj je bolje, nehipnotična ali hipnotična regresija?

hvala za odgovore.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #37 - 26.02.2003 at 10:08:00
 
To je pa čsit od vsakega osameznikaodvisen. Jaz hipnotične še nisem probala, bi jo pa rada, ker z nehipnotično nisem bila preveč zadovoljna. Ker imam en velik problem, men ves čas razum vmes skače.  Imam močen razum in ga sploh ne morem odklopit, zato ima tudi rada sanje, kar takrat razum zaspi in verjetno bi to storil tudi v hipnotični regresiji.
Je pa res, da še nisem slišala, da bi v Slo kdo delal hipnotično regresijo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #38 - 27.02.2003 at 18:03:54
 
Jaz imam podobne probleme kot Veronika, tako da bi raje sprobal hipnotično regresijo. Pozna kdo kakšnega dobrega hipnoregresoterapevta? Ala Michael D. Newton?

Baje pa je pri nas že hipnoterapevtov le za vzorec ...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #39 - 27.02.2003 at 20:25:57
 
Pri nas v Zrečah, je en regresoterapet. Ne vem, točno, ali dela tudi v hipnotičnem stanju, ali ne, nisem prepričana, vendar se bom pozanimala in vam sporočila. K njemu hodijo kar dosti. Je tudi mojster reikia...

Pozdravček,
Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #40 - 08.03.2003 at 19:18:08
 
Ali mi kdo zna povedati, če naprimer ne "presopim prav" iz tistega dela regresije, ko grem iz svoje "pretekosti ven", nazaj v ta svet, koliko možnosti je, da se potem s tem moram potem soočati iz dneva v dan...

Ali se to mogoče kdaj dogodi?
Se je že komu.
TO me najbolj zanima, ker vem, da bi to zmoglo biti nekje enako, kot Sanje - sanjanje, ko se jih spomnimo, če so bile "grozne" ali težke...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Matxres
1
*
Offline

iščem eno bistvo
Posts: 11
Slovenija
Gender: male
Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #41 - 08.03.2003 at 21:05:47
 
Kaj pa vidiš, ko greš v regresijo.
Ali je možno, da si prišel tudi iz drugega planeta ali čisto druge dimenzije in vse vidiš neprepoznavno? Kako pa izgleda zaščita in kaj se zgodi, če te pretekle stvari bolj vabijo kot sedanje?

Zaščita z e-metrom se mi zdi zelo plehka, ker je to vseeno le inštrument za meritve.
Sej ne poznam tako dobro energij in prejšnih življenj sam verjamem pa, da smo vsi ljudje prišli na zemljo z namenom.  

Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
MILKA
Guest




ARe: V regresijo - da ali ne?
Reply #42 - 08.03.2003 at 21:22:22
 
MISLIM, DA IMAŠ V TEMU PRAV.NAMREČ STVARI, KI SO SE TI DOGODILE V PREJŠNJEM ŽIVLJENJU, LAHKO V IN PO REGRESIJI PODOŽIVLJAŠ ČUSTVENO. CELO OBSOJAŠ LAHKO DRUGE ALI SEBE ZA DOGODKE, KI PA SO SE ŽE ZGODILI. POMEMBNO JE, DA TE RES VODI IZKUŠEN TERAPEVT. SAMA SEM BILA V REGRESIJI  IN SEM SPROTI STVARI PODOŽIVLJALA IN JIH TUDI OZAVESTILA IN "ZRADIRALA". OSTAL JE LE SPOMIN ZAKAJ SO SE MI DOLOČENE STVARI V ŽIVLJENJU PONAVLJALE, OZAVESTILA SEM JIH TER JIH SPREMENILA. Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #43 - 13.03.2003 at 03:28:58
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: V regresijo - da ali ne?
Reply #44 - 13.03.2003 at 04:38:04
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4