Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 32535 times)
A.
Ex Member




Re: Sveta mesta
Reply #15 - 28.03.2002 at 11:15:54
 
Veliko jih je najbrž že slišalo za grad Bogenšperk  pri Litiji v katerem
je Vajkard Valvazor živel in ustvarjal. Kogar bo zanesla pot v ta del
naj si vzame 5 minut časa in se napoti do kapelice pod gradom, kjer so
izmerili zelo pozitivne energije. ( mislim da okoli 80.000 bovisov a ne
me držat za besedo) Če se želiš prepričat boš to najlažje našel tako, da
greš na grad, zatem skozi dvorišče, po stopnicah  mimo vodnjaka ter
skozi velika vrata ven na prosto. Na prostem zavij levo in po cik cak
poti navzdol (cca 150-200m), kjer boš prišel do križa ter zatem
kapelice, ki je na majhni vzpetini sredi gozda. Kje so najbolše energije
pri kapelici pa bo vsakdo najbrž sam ugotovil. Kapelico so menda
zgradili templarji, kdaj so jo zgradili  pa bodo obiskovalci morda
zvedeli  v muzeju na gradu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #16 - 28.03.2002 at 12:06:57
 
pa seveda Kurešček nad Ljubljano
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #17 - 11.04.2002 at 09:07:22
 
Marjana!
oprosti, nekaj ti dolgujem. najprej sem se jaz zrušo in sem zamenjal pisarno za teren, potem pa še moj računalnik doma. zdaj je vredu. poleg poštele sem našo še druga mesta. men se zdi, da je to povsod. dajmo se nekako povezat, če te še zanima.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #18 - 11.04.2002 at 10:07:39
 
sem bla pred kakimi desetimi dnevi spet na pohodu, sem celo nasla enega cloveka, ki ve da zadeva je, ampak je rekel, da je vse pod zemljo, da ni nic videt. pol sem sla malo po gozdu ampak nisem vidla nic takega da bi rekla to je to, oznaceno pa zgleda tud ni? Smiley

me pa zanima tud tisto, da si zamenjal pisarno za teren Wink

poglej, dokler se ne registriras, poznamo samo tvoje ime, ne morem ti poslat sporocila niti ne vem tvojega e-mail naslova. tako da se bos moral javit ti meni, lahko na mail marjana42@email.si  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #19 - 22.04.2002 at 11:31:04
 
Sem bila včeraj dopoldne v Stahovici in je res ful hudo. Ko položiš dlani na tisti oltarček, začutiš mravljince, ki ti lezejo po roki... Dober občutek, sem se čisto zbudila, čeprav sem celo noč preplesala in me je križ bolel.
Moram enkrat še ponoči tja, ostala mesta bom obiskala med prazniki!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #20 - 22.04.2002 at 12:05:14
 
Vam povem eno lepo zgodbico. Smiley

Ko sem zadnjic sla v lov za tistimi Kelti, sva se s fantom iskanja lotila z drugega konca kot prvic. Sla sva po eni cestici, ki je cisto blizu blokov in mesta, ampak na drugi strani ene vecje ceste in vodi do vznozja Pohorja (in potem potke gor...).

Pogovarjala sva se, da tu bi blo pa res fino imet hisko (o kateri sanjava in jo isceva ze vec mesecev). Tam je manj kot deset his, nekaj starih, nekaj palac na novo pecenih bogatasev, malo sva se pogovarjala, katera bi bla po najinih zeljah. In potem zavzdihnila, ah, sanje.

No, prejsnji teden pa v casopisu spet zaslediva oglas da nekdo oddaja hiso. Hitro pogledam po tel. številki kje to je. In, saj ste ze uganili, hisa je bla tocno na tej cestici! Wink Seveda sva takoj poklicala in sla pogledat. In se odlocila. Med prvomajskimi prazniki se seliva. Smiley

Sem ful vesela in sem vam morala povedat. Smiley

Hvala tudi tebi Beno. Smiley Bos enkrat prisel na obisk in nama koncno pokazal, kje so tiste energije? Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #21 - 22.04.2002 at 14:00:42
 
Marjana,
naj vama bo v novem domu čim lepše
in naj se vama  še naprej takole lepo izpolnjujejo dobre želje
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #22 - 22.04.2002 at 14:38:31
 
Hvala, ana.  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Sveta mesta
Reply #23 - 22.04.2002 at 21:00:03
 
Čestitam Marjana. Super.. Saj vsi vemo, da naključja ni.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matej
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #24 - 08.05.2002 at 13:45:59
 
Jaz predlagam, da naj si tisti, ki jih zanimajo sveta mesta preberejo knjige od Markota Pogacnika. Mozakar se ukvarja z zdravljenjem zemlje. Predlagam, da se bere njegove knjige po vrstnem redu izdaj, saj se da tako spremljati tudi njegov duhovni razvoj, ki je z leti napredoval.

Ljubljancanom, ki iscejo v Ljubljani sveta mesta, pa naj si preberejo njegovo odlicno knjigo Ljubljanski trikotnik.

Back to top
 
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #25 - 14.05.2002 at 12:28:53
 
pohorje je.......zuji........kozjak........ pa bitja...... noro
zdaj komaj vem. to je povsod
jiiihaaaaaaaaa

marjana dobro srečo Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #26 - 14.05.2002 at 12:44:49
 
poglej ga, ravno danes sem ti hotla mail poslat. Wink

zdaj sva uradno preseljena, ce bos kaj mimo hodil (in bo ob cesti vijolcen avto) se kar oglasi  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #27 - 12.11.2002 at 22:19:34
 
Hi,

Po moje je vredu, da so teme o svetih mestih in potencialnih svetih mestih zdruzene na enem mestu. Cist tko iz prakticnih razlogov, nic drugega.

Hvala Andres za pomoc. Meni je prisla v nos cerkvica sv. Roka v Ravniku. V Atlasu Slovenije jo najdes na 166/A2.

Pritegnila me je zaradi Dudke. To je zelena zver, ki tokrat ne lezi pod nogami sv. Jurija, temvec pod nogami sv. nadangela Mihaela. Je pa kip na levi strani glavnega oltarja. Na desni strani je kip tudi s precej cudno simboliko, samo je nebi izpostavil, saj cerkveno simboliko premalo poznam, tako da morda ni nic tako zelo nenavadnega. Je pa bila neka podoba, ne spomnim se ali je bil angel ali svetnik in je drzala v narocju knjigo z ocmi. Zal je bilo ze precej temno v cerkvi, pa mudilo se mi je, tako, da me glede tega ne jemati kot 100% zanesljiv vir.

Je pa prijazna domacinka povedala, da je bila cerkvica pozgana med 2. sv. vojno. V neposredni blizini vasi so se srecali partizani in italijani in se spopadli. Po bitki je cerkvica nenadoma zacela goreti. Sedaj je resena pred nadaljnim propadom, vendar je bilo precej notranje opreme zal tudi ukradene, ceprav so glavne stvari ohranjene. Pa vseeno.

Zanimivo je tudi, da ko je bila cerkvica se razvaljena,  je na obeh stranskih oltarjih pognala po ena breza. Marko Pogacnik je brezo vsaj enkrat izpostavil glede sv. mest.

Torej, ta sv. Mihael s Dudko mislim, da je precej redka zadeva vsaj v Sloveniji in morda nam dejansko hoce kaj povedati.

Te podatke sem zbral na terenu. Zgodbica je vsaj na prvi videz precej zanimiva in ce ne verjamemo v nakljucja bi nekaj skoraj moralo biti zadaj.

Andres, ce se ti zdi zadeva zanimiva jo preveri. Upam, da bos rezultate delil z nami. Tudi jaz bom poskusal kaj narediti, ceprav skoraj ne verjamem, da bom najdel cas.

Imam pa kot "pravoveren katolican" v mislih se nekaj cerkvic, vendar, ker jih je v Sloveniji blizu 3000, ne morem posiljati ljudi kar k vsaki, ki se mi zazdi sumljiva. Ko jih preverim in ce najdem kaj zanimivega, kot zgoraj, pa jih bom vsekakor izpostavil.

Sicer pa moram omeniti se prekrasno, ampak res prekrasno okolico Bloske planote. Za zjokat lepo. Naj omenim, da v Ravniku medvedi ponoci lomastijo tudi po dvoriscih kmetij, ampak do sedaj ni bilo se nobenega problema z njimi. Zal se ljudje iz tega prekrasnega koscka Slovenije izseljujejo, ker pac ni dela, tako da Ravnik v bistvu umira. Ljudje pa so izredno prijazni.


Lp
Jst

P.S.:
Morda, pa so jih pri nas ravno zato toliko zgradili, da bi tiste "prave" lazje skrili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Sveta mesta
Reply #28 - 12.11.2002 at 22:27:58
 
Jst!

Sv. Rok v Ravniku?  POjma nimam kje je to, pa še Atlasa Slovenije nimam.  MI tudi koristil nebi preveč.   Daj mi napiši kje  to je in če se ta cerkev vsaj približno vidi na zemlejvidu Slovenije ti bom poskusil najti odgovor.
Cekrvene simbolike tudi jaz ne poznam, je pa to še veliko poglavje o katerem se tudi molči.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #29 - 12.11.2002 at 23:01:24
 
Hi Andres,

Torej Ravnik je na Bloski planoti. Cerkvica je sredi vasi.
Najblizji "vecji kraj" pa so Velike bloke. So juzno-rahlo zahodno od Ravnika. Do cca. 8 km zracne linije.

Kar se cerkvene simbolike tice, mislim, da je to kljuc do uspeha. Sem zasledil, da so dolocni svetniki posveceni, da povem malce po domace, npr. ognju, pa drugi vodni energiji itd., itd. Pac odvisno za kaksne vire zemeljske energije gre v blizini ali neposredni blizini teh svetisc.

Sploh, ce verjamemo, oz. vsaj upamo, da so pri vsej tej silni gradnji cerkvic uporabljali tudi neko smiselno sistematiko glede na vire energijo, oz. pretok energije vsaj znotraj pokrajin, ce ze ne sirse.

Izredno veliko pa bi nam povedale tudi legende povezane z nastanki cerkvic ali vsaj krajev v njihovi blizini. Ce kdo ve kaksno dobro knjigo o tej temi se priporocam.

No, pa zakaj se tako hitro oglasam. Hotel sem samo povedati, da je v muzejskem razstaviscu Na gradu na Ravnah na Koroskem do srede januarja odprta razstava likovne dediscine Meziske doline. Gre za 23 cerkvic.

Po moje tudi iz vidika tega topica zelo zanimiva zadeva. Veliko koristnih informacij. Jest bom sel sigurno tja vohunit.



Lp
Vohun
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9