Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 32718 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #30 - 06.11.2001 at 09:46:06
 

Se mi zdi da je bila tudi ena slovenska stran, ki je imela nekaksno borzo brezplacnih delavnic, samo se ne spomnim vec tocno. Mogoce bi Gape vedel?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
N.
Guest




Re: Reiki
Reply #31 - 06.11.2001 at 10:21:25
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #32 - 06.11.2001 at 11:37:09
 
Trenutno ne Smiley, ampak mogoce pa koga bo? To je ta stran, ja, hvala.

Cedalje veckrat se mi zgodi, da kaj zanimivega najdem, potem se mi pa izgubi, linkov je enostavno prevec.  

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #33 - 06.11.2001 at 11:37:44
 
Magla:

Lahko bi vsaj prebral, kar sem napisal. Nisem govoril o zaračunavanju.

N.:
Reiki 1 dajo zastonj, višje stopnje pa kar solidno ocolajo. Dobro bi bilo, ča bi kdo preveril njihovo brezplačno pošiljanje Reikija na daljavo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #34 - 06.11.2001 at 12:59:24
 
No na tisti strani  sem prebral še nakaj zanimivih misli...
http://www.napredek.org/Reiki/reikimaya.htm

No, če človek dobro prebere, potem je po njihovem Reiki kar tako. Recimo tisto, da ni pomembno, kateri mojster ti da iniciacijo. Seveda je pomembno. Ne samo zaradi kanalov, ampak ker ob iniciaciji človek dobi vsaj malo osebnih posebnosti tega mojstra, ki jih mora kasneje s posebnimi postopki odstraniti.

Dodana je seveda reklama za njihov biznis, citiram:
"Ne, Reiki ni kdove kako močna tehnika zdravljenja. Je le energija in kot vsaka druga energija se pokorava naši svobodni volji. Prav zato lahko vsak učinke Reikija celo zanika. Z drugimi besedami, oseba mora biti odprta in pripravljena napredovati, če hoče da ji Reiki pomaga.
Če iščete zares učinkovito tehniko, poskusite Kriya Yogo."
Se pravi, ne Reiki, nego Kriya Yoga. Kriya Yogo pa ne poučujejo za denar, ampak te naučijo, da se moraš naučiti, da se vse povrne in te prosijo za donacijo. Po sistemu kasiranja pri mašah, recimo.

Citiram: "Tisti pa, ki so se za prejete stvari naučili plačevati, lahko svojo dobro voljo v obliki financ pretočijo v donacije". Vse jasno.

Na http://www.napredek.org/Reiki/simboli.htm pa so pogumno objavili še simbole. Simboli so sicer pravi, niso pa vsi. To je ena od šol, ki ima samo dve stopnji in mojstrstvo in je s stališča Usui Shiki Ryoho Reiki sistema pomanjkljiva.

Zdi se mi, da je namen tiste strani diskreditacija Reikija v korist drugih tehnik. Drugače tega ne morem razumeti. Seveda so v njihov seznam "iluzij o Reikiju" vpletene tudi trditve v slogu vsak bik ima tri jajca, da bi vse skupaj delovalo bolj verodostojno in da bi jih laže negirali.

Verjamem, da s tistimi drugimi tehnikami ni nič narobe. Je pa nekaj hudo narobe s tistim ki te strani obravnava takole:

Reiki: "dokaj učinkovita tehnika"

Ostale tehnike, navedene na strani: "Absolutna Resnica o obstoju, Bogu in nas samih; Zelo učinkovita tehnika in v prvi vrsti primerna za napredne aspirante...; Nesmrtni Duhovni Učitelj človeštva; Zelo učinkovita metoda osebnostnega napredka... "

In kakšni so rezultati tega odnosa do Reikija in inicijacij, ki jih talajo kar tako. Naj citiram eno od pisem, ki sem jih dobil:

"Zahvaljujem se vam za odgovor, ki sem ga bila zelo vesela. Res me zanima marsikaj, zato vam bom zastavila nekaj vprašanj.
- Ali imate kakšen priročnik za zdravljenje z Reiki-jem?
- Kako vzpostaviš stik z vodniki?
- Kako se očisti avra drugim in sebi?
- Kako zaščitiš prostor in sebe, če nekomu polagaš roke?
- Ali se lahko pri zdravljenju drugih "nabereš" negativno energijo, ali celo njegovo bolezen?
- Zakaj se po transmisiji počutim tako slabo?"

To mi je spraševala praktikantka 3. stopnje, kar pomeni praktično isto, kot mojstrica, ki se je Reikija učila ne bom povedal, kje. Lahko pa povem, da vse to v našem društvu znajo že na prvi ali najkasneje drugi stopnji. No, ta praktikantka se je vsaj zavedala, da je nekaj narobe, koliko pa tistih, ki mislijo da je Reiki res samo "ne kdove kako močna tehnika zdravljenja..."

Sapienti sat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
Guest




Re: Reiki
Reply #35 - 06.11.2001 at 15:45:59
 
Moram priznati, da so mene tudi takoj zmotila tista drobčkana špikanja na račun reikija in rahlo preveč poudarjeno hvaljenje joge. Večkrat sem že opazila, da ljudje, ki so začeli kot reiki mojstri in nato prešli na kako drugo posebnost (npr: Gordana Kurdikov - Psihokibernetika Esenov) govorijo o reikiju kot o zadevi, ki nima nevem kakega učinka.

Še o plačevanju iniciacij oz. nasplošno dela z energijo v dobro drugih bi nekaj rekla (samo kot moje mnenje): notranja naravnanost človeka je tista, ki edina nekaj šteje. Tisto v srcu ali blizu njega. Je človek hvaležen ali ne za tisto, kar je prejel, ne glede na to, ali je to na zunaj izrazil na kakršenkoli način, magari z denarjem?  Zaradi življenjskih okoliščin ne delam veliko na drugih ljudeh, a večina ljudi, ki so me prosili za pošiljanje energije, je bila prepričana, da sem jim dolžna dati energijo, ker imam pač reiki in so me zanj zaprosili. V stilu: MORAŠ BITI DOBRA, saj imaš reiki. So stvari, ki nimajo cene, ker se pač v denarju ne dajo izraziti. Kje piše, da mora človek MENI plačati za posredovanje energije? Naj dobro deli dalje, ljudem, ki potrebujejo kako pomoč. Vsak lahko nekaj da, vsak lahko da vsaj dobro misel. In svet se bo spremenil na bolje, ko bodo (bomo) ljudje imeli lepše misli...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #36 - 06.11.2001 at 16:49:03
 

N. wrote on 06.11.2001 at 15:45:59:
Večkrat sem že opazila, da ljudje, ki so začeli kot reiki mojstri in nato prešli na kako drugo posebnost (npr: Gordana Kurdikov - Psihokibernetika Esenov) govorijo o reikiju kot o zadevi, ki nima nevem kakega učinka.



Jaz sem pa ravno obratno slisala za nekoga, ki je imel reiki, da je presel na jogo ker je imel obcutek, da je reiki premocna energija in so mu za redno delo bolj odgovarjale blazje energije.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #37 - 06.11.2001 at 19:20:46
 
dobr da si pregledu sajt miro, ga men ni treba.

N. dobr si povedala tole, mi je všeč.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Reiki
Reply #38 - 06.11.2001 at 21:31:27
 
Miro...  Embarrassed se opravičujem res sem malo strelal v  prazno  Lips Sealed

Drugač pa lahko povem brez kakršne koli strokovnosti, da na začetku nisem vedel kaj Reiki je in me je samo gola radovednost pripeljala do tega kar vem...
Tuki pa se moram vprašat? Kaj sploh vem? Kaj sploh je potrebno vedet o Reikiju ? In ali ni možno da se Reiki tudi sam razvija? ...kot super zavest kar Reiki je - ima tudi svoj evolucijski proces mar ne... in ker govorimo o energiji z zelo visoko frekvenco je možno da se spreminja vedno... mi kot ljudje - pa še vedno uporabljamo zavore v obliki znanja, tradicije...
Po mojem je Reiki mnooogo več kot si upamo priznati in samo čas bo pokazal, kaj vse se da s to čudovito eksistenco bivanja ustvariti in spremeniti...




Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Reiki
Reply #39 - 06.11.2001 at 22:48:06
 
Tudi jaz, tako kot ti, imam zelo malo pojma kaj tocno Reiki je. Obiskal pa sem link kjer dajejo Reiki zastonj.

Takole nekak pise v okvircku na tisti strani:
Želite prejemati energijo Reiki?
Imate za sabo naporen
delovni teden?
Vas čaka zahteven dogodek (izpit, obravnava na sodišču...)?
Ste kronično brez energije?
Ali pa le radovedni?

Kako naj pa jaz nekomu na spletu zaupam, da mi bo resnicno dal Reiki. Glede na to, da je na svetu in v Sloveniji vec kot toliko lisjakov, sem preprican, da bi me nekdo ki sem mu tuja oseba, prej hotel zapacati in na mene navleci kaksno kramo kot pa zdraviti z Reikijem.  Dragi forumovci. Tista stran z reikijem nima prihodnosti, verjemite.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
Guest




Re: Reiki
Reply #40 - 07.11.2001 at 07:42:10
 
Odgovor Marjani:

Tudi jaz poznam ljudi, ki so se odvrnili stran od reikija - tvoj znanec je bil (moje mnenje) zelo pošten do sebe in do drugih, ko je priznal, da so reiki energije premočne zanj. Menda (kot sem nekje brala) joga nima tako močnega učinka na notranje življenje (duhovno rast) kot pa reiki. Meni je reiki popolnoma spremenil življenje (poteze sem morala seveda potegniti sama), a bogve, če bi bila še živa, če bi iz strahu pred spremembami še vztrajala pri starem načinu življenja. Poznala sem ljudi (jih poznam), ki so bruhali ogenj in žveplo na reiki, na majstra, ki jim je dal iniciacijo, ker so začutili notranji nemir, zahtevo po ureditvi življenja, pa ji niso upali slediti. Imam prijateljico, ki je pred kakimi sedmimi leti po prvi iniciaciji v reiki končala čez sedem dni na psihiatriji. Leta se je pobirala, kasneje pri drugem mojstru dobila iniciacijo v prvo in drugo stopnjo in ni imela težav, čeprav je čez dve leti potem še enkrat potrebovala psihiatrično bolnico. Zgodbe različnih ljudi so različne. Treba se je predvsem vprašati, zakaj greš na iniciacijo v reiki? Zato, ker gre slučajno prijatelj(ica), pa te vabi zraven? Zato, ker ta konec tedna ne veš, kaj bi počel? Zato, ker poznaš veliko ljudi, ki imajo reiki, pa bi bilo kul, če ga imaš še ti?  itd... To so samo zunanji vzroki. Šele takrat, ko greš na reiki iz notranjega vzgiba, iz notranje potrebe, se vse stvari uredijo tako kot je prav in je treba. In če je trenutek pravi, ko te vodniki (angeli ali kaj drugega) podpirajo v tvoji odločitvi, potem je tudi majster pravi. Pa cena. Preprosto vse. Ni ovir. Vsaj pri meni se je tako dogajalo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
Guest




Re: Reiki
Reply #41 - 07.11.2001 at 07:54:21
 
Odgovor Magli

Tudi sama imam o reikiju zelo visoko mnenje. Smatram pa, da ljudje preveč poenostavljeno razmišljajo, češ: par seans z reikijem, pa bo zadeva, težava  urejena sama po sebi, jaz se pa lahko vržem na sonce in uživam. NE! Vse delovanje je še vedno prepuščeno nam, posameznikom, reiki sam ne reši nič. Vedno rečem, da je reiki nekaj takega kot bergla, če si zlomiš nogo. Saj se ti kost ne zaceli zaradi bergle. A življenje z berglo (upajmo, da ti je po meri) ti je bistveno olajšano. Enako smatram za reiki: življenje z njim je bistveno lažje. A to ne pomeni, da postane življenje kar naenkrat brez problemov in krasno in oh in ah - a navadiš se odgovornosti in probleme prej spregledaš in jih pravilno rešiš, brez prelaganja na tuje rame.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
Guest




Re: Reiki
Reply #42 - 07.11.2001 at 08:02:46
 
Odgovor Andresu:

Življenje je zaupanje, strah je pa v službi hudiča in destruktiven. No jaaa... Če je Bog eno, potem tudi hudič paše vanj, ima pač svojo funkcijo skupaj s strahom.

Za svoje življenje si v prvi vrsti odgovoren sam. Iskanje pomoči (opore) pri drugih naj bi bilo omejeno na res samo težke trenutke v življenju, ne pa na vsak dan.

Sama zelo nerada dajem drugim ljudem reiki kar tako, ker se jim zlušta. Vsak ima možnost priti do prve stopnje reikija, tudi denar ni ovira (smo videli, celo zastonj je), torej si vsak lahko pomaga sam. Če pa smatraš, da ljudje komaj čakajo na to, da bodo ravno nate navlekli en kup svinjarij in to celo z reikijem in to celo ljudje, ki te ne poznajo, pa malo sprašaj svojo notranjost, kaj sploh misli o človeštvu nasploh, o zaupanju, predajanju, hvaležnosti, ponižnosti - da smo vsi enaki, o ljubezni (pa ne o seksu). Problem je v tebi, ne v drugih ljudeh, samo ne vidiš ga. Pa brez zamere.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #43 - 07.11.2001 at 11:13:10
 
Magla, ni problema, kaj hočemo, se vsakemu kdaj malo zamegli Smiley Si pa lepo povedal tole: "Po mojem je Reiki mnooogo več kot si upamo priznati in samo čas bo pokazal, kaj vse se da s to čudovito eksistenco bivanja ustvariti in spremeniti..."

Tudi N. je zelo lepo in resnično napisala. Vse.

Andres je pa itak, kot to samo on zna, v trenutku dojel stvari, o katerih moramo drugi malo premisliti.

Sicer pa na splošno nimam kaj dodati, ker se strinjam z vsemi.

Samo še odgovor Marjani:
Ko so izpopolnjevali Usui Shiki Ryoho Reiki sistem je bilo to dolgotrajno preizkušanje iniciacij. Iniciacije so spremljali jasnovidci, ki so videli izredno močan pretok energije. Neko jasnovidko so morali odvleči proč (sama ni mogla), da ji ne bi skurilo tretjega očesa. Poskuse je izvajal International Centre for Reiki Training pod vodstvom Williama L. Randa. S temi poskusi so naredili sintezo dosedaj znanih iniciacij in izpopolnili stari Usuijev sistem, ne da bi prekršili njegova načela. Po tem sistemu iniciramo tudi mojstri iz Reiki društva Slovenije.
Reiki je torej res izjemno močna energija, ki zahteva redno delo na sebi in drugih, če se želiš resno ukvarjati z njo. Sploh pa, kot pravi Magla: ne zavedamo se še dobro, kaj Reiki je in kaj zmore.
Bati pa se te energije ni treba, rekel bi, da je prva stopnja primerna skoraj za vsakega, razen za ljudi z močnejšimi duševnimi motnjami ali boleznimi. Potem pa mora preteči nekaj časa do druge stopnje, da človek ugotovi, ali je pripravljen iti naprej. Zato je podeljevanje Reikija kar tako skrajno neodgovorno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Reiki
Reply #44 - 07.11.2001 at 22:24:15
 
Odgovor N.

Iz tvojega posta  sklepam, da mislis, da sem neko totalno nezaupljivo bitje. O ne, nasprotno bo.
Celo prevec zaupam in se je to ze obrnilo proti meni.
Ampak, da bi sel sedaj zaupati moje zdravje nekomu, ki ga ne poznam, nekomu, ki se samopropagira, in k sebi vlece stranke z najbolj uspesnimi web besedami "for free". Ej  N. tale je pa ze malo prehuda.
Nobenemu pacientu ni vseeno kaksen zdravnik ga zdravi.  Morda pa gre namesto za zobarja, kljub vsemu za ginekologa, saj se je ta dodatno izobrazeval ob bolecinah njegovih pacientov.
Enako kot imamo cel kup faliranih direktorjev in poslancev, verjamem imamo tudi cel kup faliranih reikistov.  Med njimi recimo da so tudi zlobni ljudje. Ampak tista stran... Ves nekako cudno je sestavljen tekst, da bi jim jaz nasedel.


N. wrote on 07.11.2001 at 08:02:46:
Če pa smatraš, da ljudje komaj čakajo na to, da bodo ravno nate navlekli en kup svinjarij in to celo z reikijem in to celo ljudje, ki te ne poznajo, pa malo sprašaj svojo notranjost, kaj sploh misli o človeštvu nasploh, o zaupanju, predajanju, hvaležnosti, ponižnosti - da smo vsi enaki, o ljubezni (pa ne o seksu). Problem je v tebi, ne v drugih ljudeh, samo ne vidiš ga. Pa brez zamere.


Moja notranjost pravi, da je potrebno brati zgodovino in s tem lahko dobis sliko sedanjosti, ter clovestva nasploh, saj spremenilo se ni nic. Vse se je odvijalo ze prej, le na drugacni podlagi. Odvisno pac kaksno zgodovisnko knjigo vzames. Biblija te lahko popestri, seziganje carovnic na grmadah, ali suzenjska literatura delujeta nasprotno.
Taksno je clovestvo tudi danes. Suznji so dobili avtomobile in internet, carovnice sesalce na daljinsko upravljanje, kreatorji Biblije pa helikopterje in satelite za osebno rabo.

Grem naprej torej. Vec kot predajati se, ne morem, vec kot biti 100 in veckrat hvalezen za doloceno stvar tudi ne morem. Oziroma lahko, toda potem to ze izgleda kot neko pretiravanje, skrajnost, nobena skrajnost pa ni dobra.  Glede poniznosti. Ja saj smo vsi enaki, le mnogi mislijo da so nad nami. Po vecini tisti s sateliti in helikopterji.
Ljubezen kot v tvojem postu, tudi pri meni pride na zadnje mesto. Ljubiti, biti zaljubljen nisem navajen, zelo pa ljubim svoja dva otroka. Za njima sledi sirsa druzina, potem okolica, ki me dnevno obdaja (tudi forum),  ter sprejema taksnega kakrsen sem. Da pa bi kaksno zensko ljubil. To se pa ze dolgo  ni zgodilo.

No ja N. Saj bova se sla skupaj na kavo kajneda? Letos poleti, sorry, ni bilo casa?

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6