Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 32970 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #15 - 23.08.2001 at 21:51:28
 
Q
Kar se tiče ozemljitve pa vsem priporočam Qi gung, če ne že sam Taiji.
Q
bi nam mogoče o tem kaj več povedal, v noven threadu seveda (da ne gremo preveč off teme), čeprav se tiče tudi reikija, prizemljevanje in to, ker jaz osebno sem imel na začetku svoje poti precejšnje probleme s tem.

sej se mi zdi da smo o tem že nekje pisali o prizemljevanju in to, nisem pa še slišal za tidve kao fini 5-10 minut tehniki.

sm neki najdu:
neprizemljenost:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=992417...

prizemljitev:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=992417...

enega si izberi in nadaljuj z nasveti tam; po možnosti konkretnimi nasveti - sej veš opisi slikice ipd
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #16 - 24.08.2001 at 10:15:24
 

Magla, zgleda da dosti tega poznas in si sprobal. A ves povedat tud kaj o tibetanskih vajah (vrelec mladosti) ? Al pa kdo drug...

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #17 - 24.08.2001 at 11:29:37
 
boh se vas usmil ljudstvo

kar nima gape, ima LUNIN NET

http://www.lunin.net/nasveti/zdravotelo.html

tibetanske vaje:
http://www.lunin.net/nasveti/tibetanskevaje.html

sej treba bi jih bilo malo pokantaktirat in to, združevanje in to.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #18 - 24.08.2001 at 11:32:50
 

Ma saj to mam (pa tud delam jih) samo me zanimajo izkusnje tistih ki poznajo in delajo, kaksni so rezultati pa to. Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #19 - 24.08.2001 at 17:51:22
 
sorry tega ne vem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Reiki
Reply #20 - 24.08.2001 at 21:21:36
 
Karse tiče tibetanskega uporabljam tibetanski reiki simbol
pa tibetansko posodico za čiščenje čaker
pa tibetansk pstan(če je tibetanski ???) k ma Om znak...
Tistega vrelca mladosti pa se nisem lotil, ker je stvar zelo podobna taijiju.
Ok bom odpr nov thread...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Valentina
Guest




Re: Reiki
Reply #21 - 09.09.2001 at 16:28:22
 
Pozdravljeni, vsi skupaj.Pišem v odgovor Marjani glede tibetanskih vaj. Jaz jih izvajam zdej eno leto in lahko povem, kako delujejo pri meni.Izvajati sem jih začela točno po bukli. Izvajam jih vsako jutro ko vstanem in preden naredim kar koli drugega. Zdaj pa k učinkom. Najprej moram reči, da zame negativnih učinkov nimajo, delujejo pa tudi, če jih ne jemlješ preveč z duhovne plati. OK, čakre se vrtijo bolj sinhronizirano, ampak to se sliši tako teoretsko, ima pa praktične posledice. Najopaznejši učinek na telo pri meni je izboljšanje fizične kondicije, telesna teža mi je zlezla na idealno, koža se mi je napela, kar je super glede na to, da sta za mano dva poroda, zadnji pred dvema letoma. Jaz ne rabim nobenega fitnesa itd. vsako jutro 15 do 20 minut vaj, pa je.  Priporočam tudi vsem, ki bi radi shujšali. Najboljše je pa to, ker pomagajo premagati  odvisnost, konkretno odvisnost od hrane. Karkoli ješ zato, da ješ, in ne zato ker si lačen, je odvisnost, pa kakršne koli vrste že, ob tibetanskih vajah pa sploh ne čutiš več potrebe po hrani, razen če si lačen, poješ pa ravno toliko, da si sit. Pa kar na enkrat se ti je bolj zdrava hrana. Pri meni je šlo tko približno 1 kg na teden dol. Sedaj držim konstanto: 165 cm/54kg = idealno.  Sledi bolše počutje, boljše zdravje. Druga stvar je, da se mi je telo začelo razstrupljevati. To se je na zunaj pokazal kot rahla slabost, posebno po 5. vaji. Telo se začne čistit, jetra delajo itd. Pa to je kmalu minilo, sedaj se mi slabost pojavi le, kadar mora telo kakšne strupe predelat (napr. alkohol itd.). Ker vaje delam zjutraj, čutim učinke ves dan, polna sem energije, nič mi ni težko narediti, ponoči spim kot mucek (pred tem sem imela resne motnje v spanju, vsako noč sem se zbudila okrog treh in nisem zaspala kakšni dve uri), sem večji optimist, se manj razburjam in sem bolj samozavestna, skratka vse je bolj easy. Slednji so bolj subjektivno ocenjeni učinki, ampak mislim, da zame kar držijo. Glede mlajšega videza pa mislim, da bom lahko kaj pozitivnega povedala šele čez nekej let, za zdaj vidnih učinkov še ni. Sad
Torej, priporočam vsakomur, duhovnežem ali neduhovnežem. Je simpel, vzame malo časa, ima velike učinke.
Gotovo sem še akj pozabila, ali pa nisem upoštevala kakega drugega aspekta. Pa vprašajte, če hočete.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Reiki
Reply #22 - 11.09.2001 at 18:11:42
 
res je podobno kokr učinkom taijija... pa mislim, da bi lahko Valentina  dodajala še mnogo drugega, recimo zdravje - 100% garantiram (poškodbe izključene), pa spomin, pa vid, živci, leva-desna stran ....k tko naštevam, bi najraje takoj naredil eno formo...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #23 - 12.09.2001 at 09:32:40
 

Mike, a to govoris o tibetanskih vajah?

No da se jaz povem svoje izkusnje. Ko sem vas vprasala za ucinke, sem vaje delala kaka dva meseca in se nisem dosegla polnega stevila ponovitev. Zdelo se mi je, da ucinkov se ni opaziti.

Potem pa sem iz zdravstvenih razlogov vaje zacasno nehala delat. In cez kak teden sem opazila, da sem ful zmatrana, energije kar nisem mela.

No zdaj jih spet delam. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Reiki
Reply #24 - 12.09.2001 at 09:43:26
 
Valentina in Marjana! Nadaljujta z vajami vsak dan- - naj to preide v  vsakodnevno prijetno dolžnost (tako kot umivanje zob oz. vsakodnevno prehranjevanje)- učinki so že vidni (sami sta to potrdili)in vsak dan bodo vidnejši. Vem to, se s tem ukvarjam že precej dolgo... Smiley
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Reiki
Reply #25 - 17.09.2001 at 18:28:29
 
Marjana, hej, jest pa o tibetanskih vajah nič ne vem, res, priznam, tudi če ne smem it spat. O tibetancih vem samo to kar sem prebral, mam pa eno fino knjigco, pa sem vsebino v glavnem pozabu, bom pa pogledal na polico, in ti sporočim, moje vedenje o tibetancih.

No najbolj sem si zapomnu to, da novorojenčke vržejo v ledeno hladno vodo, in da jih kar veliko preživi, to pa zato, da kar hitro izločijo slabe primerke.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #26 - 29.10.2001 at 12:57:37
 

Tule en ponuja reiki zastonj: Wink


http://www.taokan.uni.cc/
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #27 - 02.11.2001 at 18:11:50
 
Marjana,

Reikija ne moremo sprejemati, če ničesar ne damo. Vse se mora uravnotežiti. Torej, če dobiš Reiki od koga zastonj, se mu oddolžiš s kakšno uslugo, darilom ipd. Samo toliko, če bo kdo iskal zastonj iniciacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Reiki
Reply #28 - 05.11.2001 at 09:51:17
 
Quote:
Marjana,

Reikija ne moremo sprejemati, če ničesar ne damo. Vse se mora uravnotežiti. Torej, če dobiš Reiki od koga zastonj, se mu oddolžiš s kakšno uslugo, darilom ipd. Samo toliko, če bo kdo iskal zastonj iniciacije.




Ne vem, zakaj je tako težko verjeti, da bi nekdo dal, dajal Reiki iz čistega vzgiba, iz naravne ljubezni, brez pričakovanja neke povrnitve. Prav tako menim, da je tistemu, ki ga sprejme, naravno (glede na višji energetski nivo), da dopusti, da energija kroži dalje. S tem jo avtomatsko prejemejo vsi, ki so v stiku z to osebo. In vračilo v obliki usluge ali darila, kot praviš Miro, se mi zdi popolnoma odveč, saj tisti, ki to počne z dušo in ljubeznijo, ve. Mnenja sem, da se pravzaprav iniciacije zgodijo, ko je čas za to, in ne bi smele biti nekogar delovanje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Reiki
Reply #29 - 05.11.2001 at 21:20:52
 
Marjana hvala za tale E-naslov...  sam sem mnenja da lahko dam brezplačno iniciacijo vsakomur, ki želi poskusiti Reiki... Pa kaj če sam nisem dobil brezplačno in je tut res da se energija pretaka in to... saaaaam, kot piše ima denar preeeeveč umazano energijo in že sedaj se je Reiki preveč skomercializiral kot vir služenja... to pa nikakor ni dobro... ne za tiste, ki dajejo, ne za tiste ki prejemajo...

Še enkrat tenks... bom sprobal vse in pol poročal o teh super-duper hi-tech energies Grin

pa nič se mi ne zdi narobe s tako zvanimi donacijami...  Wink

Little-one - se strinjam

Miro - pogledov na to je več... izbral si enega... vsi so pa pravilni...vsaj men se zdi, da lahko zaračunam al pa ne, izjema je le v primeru, ko sam prejmem iniciacijo brezplačno... v tem primeru ne smem zaračunati...

namaste
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6