Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 32960 times)
N.
Guest




Re: Reiki
Reply #45 - 08.11.2001 at 07:35:02
 
Heh, Andres, pa sem bila res malo pregroba s tabo, da si se tako razpisal, pa še zraven povedal, da letos poleti nisva šla skupaj na kavo.

Seveda bova šla še na kavo, če se nama bodo poti ujele. Tvoja misel, da sem ti včerajšnji odgovor napisala samo zato, ker letos nisi imel časa za kratek klepet, je naivna.  Odgovor ni veljal tebi kot mojemu znancu, ampak nekemu Andresu, ki ga je strah reiki energij.

Nekaj mojih misli pa boš dobil te dni še v privat mailu.

krasen dan vsem skupaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Reiki
Reply #46 - 08.11.2001 at 12:36:01
 
Nisi bila pregroba N. nisi. Tudi Reiki energij me ni strah, vendar ne zaupam nekomu, ki  ga ne poznam. Kar tako nekomu ki se "for free" samopropagira  pa se manj.
Glede kofeta in naivnosti. Ves kako gre to? Kadar sem imel cas in sem kakega znanca  poklical pac nismo nasli skupnega termina. Torej? Mislim pa celo da sem tebe v sluzbo poklical, a te nisem dobil.  Ne bom trdil, vendar tako se mi zdi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #47 - 08.11.2001 at 17:44:37
 

Quote:
Marjana,

Reikija ne moremo sprejemati, če ničesar ne damo. Vse se mora uravnotežiti. Torej, če dobiš Reiki od koga zastonj, se mu oddolžiš s kakšno uslugo, darilom ipd. Samo toliko, če bo kdo iskal zastonj iniciacije.



Pozdravljeni Smiley

Spoštujem vaše mnenje, se pa niti pod razno z vami ne srtinjam.
Več o mojih pogledih in izkušnjah glede "Izmanjave energije" na strani:
http://www.napredek.org/Reiki/maya.htm

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #48 - 08.11.2001 at 17:57:30
 

Quote:
No na tisti strani  sem prebral še nakaj zanimivih misli...
http://www.napredek.org/Reiki/reikimaya.htm



Pozdravljeni!

Hvala za vaš feedback glede naše spletne strani na
www.napredek.org

Kar se pa tiče "...kasiranja pri mašah...", vas vabim, da si še enkrat bolj natančno ogledate našo spletno stran, recimo moje poglede na "Izmenjavo energije", predvsem pa stran, s katero kasiramo bajne denarce:
http://www.napredek.org/denar.htm


edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #49 - 08.11.2001 at 21:27:35
 
Glede na to, da ni odgovora na temeljni očitek, namreč na omalovažujoč odnos do Reikija glede na druge tehnike, se v kakšne debate ne bom spuščal.

Glede denarja je pa takole: v glavnem imate storitve brezplačne ali po simboličnih cenah, prostovoljni pripevki (oz. donacije prepričanih) pa so neomejeno visoki...

Na omenjeni strani tudi piše:

"Če že hočete služiti denar z Reiki biznisom, potem bodite pošteni do sebe in do svojih klientov in jim povejte, da Reiki ne pripada nikomur, da je v njihovih življenjih že prisoten (če ne bi bili mrtvi) in da jim zaračunavate le vaš čas ter najem prostora, recimo...
Ne "slepite" samih sebe, da je Reiki vaša last..."

To ni nič drugega kot polaganje besed v usta tistim, ki jih niso izrekli. Glede služenja denarja v ezoteriki pa raje ne bi razglabljal. Bi mi šlo na bruhanje in bi se moral potem pozdraviti z Reikijem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Reiki
Reply #50 - 08.11.2001 at 21:34:20
 

e. wrote on 08.11.2001 at 17:57:30:
Kar se pa tiče "...kasiranja pri mašah...", vas vabim, da si še enkrat bolj natančno ogledate našo spletno stran, recimo moje poglede na "Izmenjavo energije", predvsem pa stran, s katero kasiramo bajne denarce:
http://www.napredek.org/denar.htm


edmond c.


Maxix!

Tale zgornji odstavek je bil pa brzkone meni namenjen. A ves, s tem da poves, da so v igri tudi mastni denarci me na svojo stran ne bos dobil. Jaz sem pisal o nezaupanju do neznanih ljudi, ki dajejo reiki preko tvoje (vase) strani. Ali kot sem tocneje napisal, da preko nekaksnega vpisa ali signupa for free resnicno dobis reiki, nikoli pa ne ves kdo te bo zapacal, saj ljudje so lahko zelo pokvarjeni.

Dober primer je nekdanja uporabnica tega foruma. Sla je pacat nekoga, ki je se vedno uporabnik. Vzrok. Nista nasla oz. nismo nasli istega jezika.
"Obveljal je slovenski." Ampak ne razumi narobe Maxix, ne zelim sedaj uniciti vase zaceto delo, hocem le povedati, da se da tudi skoditi.

Po drugi strani skodi tudi Coca cola, ki je v prosti prodaji domala po celem svetu. Z nadaljevanjem le tega pridem do kaktusa, ki je v bistvu strup iz njega pa delajo vse prej kot skodljivo Aloe Vero.

Jaz ti zelim se veliko uspeha, nikakor pa mojo kritiko ne vzame dobesedno, saj sem izrazil izkljucno moje mnenje.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #51 - 08.11.2001 at 23:14:58
 

Quote:


Dragi Miro Smiley

Vaš očitek zabeležen. Hvala vam za vaše mnenje.

Prostovoljni prispevki.
Jaz želim, da bi bile donacije prek naše strani (vsaj za stvar, ki jo podpiramo) res neomejene in da bi bilo res veliko "prepričanih".
Nisem pa prav prepričan, da ste si vzeli par sekund časa in preverili, kam donacije gredo...
Hmm. Zakaj neki?
Lahko še enkrat predlagam, da si ogledate naše služenje denarja?
www.napredek.org/denar.htm

Polaganje besed v usta.
Vaše besede:
"...Reikija ne moremo sprejemati, če ničesar ne damo. Vse se mora uravnotežiti. Torej, če dobiš Reiki od koga zastonj, se mu oddolžiš s kakšno uslugo, darilom ipd. Samo toliko, če bo kdo iskal zastonj iniciacije..."

Kaže, da oba polagava besede v usta, le z različnim nagibom...

edmond c.


Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #52 - 08.11.2001 at 23:33:29
 

Andres wrote on 08.11.2001 at 21:34:20:
Jaz ti zelim se veliko uspeha, nikakor pa mojo kritiko ne vzame dobesedno, saj sem izrazil izkljucno moje mnenje.

Andres


Dear Andres

Hvala za vaše lepe želje. Menim, da tu ni potrebno posebej poudarjati, da izražamo le svoja osebna mnenja. Ali pač?

Glede pridobivanja ljudi na "mojo stran".
Nikogar ne potrebujem na moji strani, vsakdo ima svobodno voljo in lahko počne, razmišlja in deluje kakor sam hoče.
"Moja stran" sploh ne obstaja.
Jaz le izražam svoje misli in izkušnje, in to je vse. Lahko jih razumete, sprejmete ali pa tudi ne, to ni odvisno od mene.

Glede mastnih denarcev. Ne vem, ali je kaj narobe z linki (morda jih ne vidite) ali pa ne delujejo (webmaster, help!).
Kaže namreč, da si nihče ne vzame časa in pogleda, kam gredo "naši mastni denarci":
www.napredek.org/denar.htm

No, sploh pa moj "reply" ni bil namenjen vam, Andres, ampak gospodu Mirotu. Moja napaka, nisem naslovil mojih besed, se opravičujem...

Drugače se pa glede nezaupanja neznancem z vami popolnoma strinjam...

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #53 - 09.11.2001 at 10:16:10
 

Andres wrote on 08.11.2001 at 21:34:20:
Ampak ne razumi narobe Maxix, ne zelim sedaj uniciti vase zaceto delo, hocem le povedati, da se da tudi skoditi.

Po drugi strani skodi tudi Coca cola, ki je v prosti prodaji domala po celem svetu. Z nadaljevanjem le tega pridem do kaktusa, ki je v bistvu strup iz njega pa delajo vse prej kot skodljivo Aloe Vero.




Andres  

Kako bi lahko uničili naše delo? S tem, da ste drugačnega mnenja?
Hmm. Težka bo...

Coca cola, prosta prodaja, kaktus, strup...brezplačni tečaji reikija. Se opravičujem, če sem vas narobe razumel.

Hmm.
Zanimivo bi bilo slišati tistih 40 - 50 ljudi, ki so v okviru našega projekta "Reiki v vsako družino" dobili reiki 1 brezplačno. Verjetno jim je tečaj zelo zelo škodoval, ker je bil brezplačen, seveda...
Oh well...

Najbrž so opeharjeni tudi vsi tisti, ki (so) od pravih duhovnih učiteljev (kot so: Sri Babaji, Lord Buddha, Kristus...) dobili (dobivajo) učenja, blagoslove in podporo brezplačno.
Zelo zelo neverjetno se mi zdi, da bi Jezus Kristus terjal za svoje služenje ljudem nekaj v zameno, (kot to velja v reiki biznisu danes).
Hmm. Je on v iluziji ali pa je le prerasel "daj-dam" ego igrice?
Več o temi "Iluzorna izmanjava energije" na naši strani, na:
www.napredek.org/Reiki/maya.htm

Btw, v tujini se reiki in tudi druge metode že več let nudijo brezplačno. Slovenija je, kot tudi v nekaretih drugih področjih, še vedno nekaj let za svetom...

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #54 - 09.11.2001 at 10:18:15
 
webmaster ne more pomagat, če ljudje ne preberejo točno linka ki ga nekdo ponudi v branje.

drugače pa pozdravljam vsakogar, ki dela na tem da se luč širi. tako tudi tebe (vas), če je luč zastonj mi je še toliko bolj všeč, saj je mene ravno to v mojih začetkih odvračalo od 'duhovnosti' - previsoke cene, zato tudi sem napedenal stran www.gape.org, kjer naj bi bile informacije in znanje zastonj, če si jih le kdo hoče vzet.

pa tud nebi imel nič proti če bi mi kdo kakšno darilo dal; se pa ne žalostim zaradi ne-daril, mi bo že bog povrnil. Wink

no ja poglej si vrata v raj in morda se nam pridružiš(te) - sej je ja cilj da se združimo prerastemo nesoglasja ( kdo pa jih bo zmožen, če jih mi ne bomo zmogli??? ) in potrgamo vse, povemo vsem, da bodo vsi vedeli ne samo manjšina.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #55 - 09.11.2001 at 10:57:41
 

gape wrote on 09.11.2001 at 10:18:15:


Ja, sem mislil, da se linki ne vidijo (čeprav v mojem browzerju se).

Glede branja linkov.
Hja, lažje je brcati v meglo in slepo sklepati, kot pa si vzeti čas in stvar resno preštudirati...
Tako pač je...

Ja, nesebično dajanje... Se trudim, kolikor mi pač moj ego dopušča. Morda bo v prihodnosti boljše.
V glamnem, kar se mojega dela tiče, vsem zainteresiranim vedno pravim naj denar ne bo ovira...
Je pa tudi res, da se veliko ljudi nekako ne more otresti tiste "priučene" miselnosti, da je za stvari *nujno* potrebno plačevati. Take so moje izkušnje.

Vaša stran (se lahko tikava?) mi je všeč, tako iz vidika vsebine kot tudi iz vidika oblikovanja. Ste sami oblikovali stran?

Nesoglasja.
Ni mi težko sprejeti drugače mislečih, niti malo ne. Rad pa povem svoje mnenje vsakomur, ki ga to zanima, brez izjeme.
Vsekakor sta pa za soglasje in razumevnaje potrebni obe strani...če pripravljenosti za to ni, se ponavadi umaknem...

Hvala za vabilo. Imam sicer kar precej projektov na mizi, tudi glede reikija (check www.ShareReiki.org), sem pa vesel, da sva našla skupni jezik Smiley
Bom preštudiral vašo stran in se vam pridružil.

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #56 - 09.11.2001 at 11:14:46
 
z lahkoto me tikaš.

oblikoval sem jo sam - razen foruma katerega so naredili pač yabb-jevci.

projekti so fajn - sploh če ima človek čas za njih uresničevanje - mi smo se že za veliko njih menili pa ni nič dosti ratalo ... bo že Smiley

najbolj nujni projekt ja pa trenutno tole:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=stran&action=display&num=10042697...

o ostalih pa drugič - če jih že prej sam ne najdeš v poplavi texta.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #57 - 09.11.2001 at 13:09:37
 

gape wrote on 09.11.2001 at 11:14:46:
projekti so fajn - sploh če ima človek čas za njih uresničevanje - mi smo se že za veliko njih menili pa ni nič dosti ratalo ... bo že Smiley

o ostalih pa drugič - če jih že prej sam ne najdeš v poplavi texta.



Ok. Vikanje torej odpade Smiley Yuhuhu!
Kak si kaj, čuj?
lol

No, šalo na stran. Ja, projekti pač zahtevajo skupinsko delo, in to zna biti kar zahtevno. Vsaj po mojih izkušnjah.
Ego + ego = konflikt (praviloma)

Bom prečital link.

Aja, je začetna stran narejena z JavaSkripti?
Se mi kar dopade...

Cya!

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Reiki
Reply #58 - 09.11.2001 at 13:45:06
 
Maxix.

Tudi midva se lahko tikava kar zadeva moje strani. Tole vikanje v okviru kjer to velja le se za poslovne stvari mi gre ze pocasi na zivce. Kot vem tebe tikal sploh se nisem, saj tega na forumu nisem vajen.

Coca cola in kaktus.  Razumi, da sem jaz pisal o manipulaciji oz da te neznanec lahko tudi zafura.
Nasprotno te neznanec lahko z reikijem tudi ozdravi.

Coca colo in kaktus sem dal kot primer, ti pa si brzkone vse vzel dobesedno zato pac oprosti, ce primerjava ni bila pravsnja.


Glede strani o donacijah. Tudi to sem videl. Ze vceraj popoldan. Vendar, ker smo mi v tistem casu pisali o drugih stvareh, kot doniranju jo iz tega razloga nisem omenjal.




Andres






Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #59 - 09.11.2001 at 19:17:56
 

Andres wrote on 09.11.2001 at 13:45:06:
Glede strani o donacijah. Tudi to sem videl. Ze vceraj popoldan. Vendar, ker smo mi v tistem casu pisali o drugih stvareh, kot doniranju jo iz tega razloga nisem omenjal.




Hmm. Zakaj si potem mislil, da te hočem "okrog prnesti" s tistim sarkazmom o služenju mastnih denarcev?

No, saj je v redu. Imamo pač različna mnenja.
No, tudi meni se zdi v redu, da se tikamo, sem pa vseeno navajen, da ljudi ki jih ne poznam, najprej vikam...

Ja, res sem vzel tvoje besede preveč dobesedno, sorry...

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6