Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 32956 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Reiki
20.06.2001 at 14:24:21
 

Pred casom sem ze Mirota par stvari osebno sprasevala, tokrat pa naj bo tako, morda se kdo drug kaj novega izve.

Torej, berem knjigo Vilija Ravnjaka "Smaragna pot" in v njej pise (o svoji soli reikija):
"Na vseh stopnjah poleg dlani iniciramo tudi stopala. Kot mi je znano, vecina sol inicira samo v roke, kar pa se mi zdi slabo, kajti nujno je ze v samem zacetku zgraditi iniciantov most s tlemi (zemljo), energijo torej ozemljiti; poleg tega pa z iniciacijo v noge neposredno odpremo energijske tokove po vsem telesu (v taoisticnem izrazoslovju to pomeni osem osnovnih telesnih meridianov)."

Zanima me, kaksno iniciacijo ste prejeli tisti na forumu, ki ste inicirani v Reiki ter kaj menite o zgornji trditvi?

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #1 - 21.06.2001 at 11:06:29
 
Ni bistvo to, kam te bodo inicirali, temveč koliko se tisti, ki je iniciiran odpre in sprejme Reiki. Ki je sama po sebi inteligentna energija, ki zna sama najti meridiane in druge poti, o katerih se nam še sanja ne.
Reiki je najbolj preprost način naravnega zdravljenja in naj tak tudi ostane.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #2 - 21.06.2001 at 23:01:19
 
meni se zdi da je pri vseh teh duhovnih variantah (zelo!) pomembno prizemljevanje.
Q
Na vseh stopnjah poleg dlani iniciramo tudi stopala. Kot mi je znano, vecina sol inicira samo v roke, kar pa se mi zdi slabo, kajti nujno je ze v samem zacetku zgraditi iniciantov most s tlemi (zemljo), energijo torej ozemljiti...
Q

sicer pa miro:
Q
Dogodek sem sprejel, s tem je zdaj vse v redu. Mogoče pa me boste zdaj bolje razumeli, da nenehno poudarjam preprostost pri duhovnih zadevah. In da moramo resnično imeti trdne temelje v zemlji, preden s spuščamo v izlete v 'višave'. Zato sem malo špiknil Ravnjaka, saj v duhovnost navadno odlebdijo ljudje, ki jim nekaj manjka. Prav je tako, samo paziti moramo, da nas ne napade želja po doseganju t.i. 'višjih duhovnih nivojev'. Kajti tisti, ki dosegajo najvišje nivoje, večkrat končajo na psihiatriji, in sicer na lastno željo, da ne bo pomote.
Q
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Reiki
Reply #3 - 28.06.2001 at 08:55:04
 
Jaz imam eno vprasanje glede zacetnega Reiki tecaja.
Z partnerico se ga misliva skupaj udeleziti in me zanima, ali so kaksni Reiki mojstri boljsi od drugih in ali katerega priporocate? Miro, imas kaksno idejo?
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #4 - 28.06.2001 at 13:06:50
 
Seveda! Priporočam sebe!  Smiley Smiley Smiley Smiley

OK, brez heca... predlagam, da se udeležita tečaja pri mojstru Usui Shiki Ryoho sistema, to je šola, kjer sem se učil tudi sam in lahko povem, da mi je dala veliko.

Izogibajta se 'mojstrov', ki dajejo uglasitve kar tako, samo za denar in pri katerih lahko postaneš mojster v treh dneh. To je lahko zelo škodljivo.

Skratka, izberita kateregakoli izmed mojstrov, ki uči po tradicionalni Usuijevi metodi. Jaz sem na voljo enkrat od sredine septembra naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Rudi
Guest




Re: Reiki
Reply #5 - 28.06.2001 at 22:56:39
 
Gape
Ne bi se strinjal s tabo glede višjih nivojev in psihiatrije, sam sem kar visoko prišel in ravno to me je zelo ozemljilo. Po zaslugi teh svetov precej dobro vem, kaj je smisel našega življenja, kaj je moja naloga v tem življenju in počnem predvsem "zemeljske" stvari, tiste, ki jih na "drugi strani" ne moreš, tja "gor" grem pa samo po informacije, če ne morem drugače do njih, n.pr. za zdravljanje težjih primerov. Ko delam iniciacije za Reiki, imam poleg sebe vodnike, ki mi za vsakega posebej povedo, kaj naj naredim, zato iniciacije niso za vse enake. Verjetno bo precej polemik na to, se pa stvar obnese.
 Rudi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Reiki
Reply #6 - 28.06.2001 at 23:49:39
 
Miro!

Se spomiš, nekoč si mi napisal, da sem reiki kar posrkal, ker imam toliko energije. Iz tega razloga te vprašam kakšen reikist bi petemtakem bila oseba, ki ima veliko energije. Podn od podna, al pa tko, še kr, no? Smiley

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #7 - 29.06.2001 at 13:04:15
 
Rudi,

očitno se nismo razumeli, mislimo pa enako. Ob primerni prizemljitvi lahko seveda po mili volji odhajaš 'gor' po informacije.
Napisal si: 'Po zaslugi teh svetov precej dobro vem, kaj je smisel našega življenja, kaj je moja naloga v tem življenju in počnem predvsem "zemeljske" stvari, tiste, ki jih na "drugi strani" ne moreš'... in s tem se zelo strinjam.
Res pa je, in na to sem opozarjal na tem forumu, da marsikdo od potovanju 'gor' hitro pozabi, da ima življenje tu dol svoj smisel. In mnogim predstavlja potovanje 'gor' pobeg pred stvarnostjo življenja na zemlji. In tu lahko pride do težav, ker nočejo nazaj dol.

Andres,

Reikija nisi 'posrkal' toliko, ker bi imel preveč energije. Napisal pa sem (vsaj tako sem mislil napisati, če pa sem se izrazil narobe, se opravičujem), da si velik energetski potencial - s tem sem mislil, da lahko marsikaj počneš z energijami. In takrat si rabil Reiki, zato si ga 'srkal'.
S tem pa spet nisem mislil, da imaš premalo energije. Mislim, da je imaš čisto zadosti. Takrat si pač rabil Reiki, ker si se malo slabše počutil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #8 - 29.06.2001 at 13:23:30
 
rudi:
niti nisem hotu rečt da ko prideš v višje nivoje si zrel samo za psihiatrijo, ampak predvsem da če greš gor in nisi prej prizemljen te lahko 'odnese' (na psihiatrijo), to se pa seveda ne dogaja ljudem kot si ti, ampak mladim (pa tudi straim), ki v duhovnosti najdejo še eno od drog, in si je vzamejo preveč in prehitro in takrat jih dvigne v zrak in pač niso več na zemlji, zaenkrat je pa še tko da če hočeš živet, moraš bit na zemlji.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #9 - 03.07.2001 at 14:49:20
 


Se en tekst mi je priletel (Aster forum), pa me zanima vase mnenje in seveda predvsem izkusnje.


"Mislim da bi majstori ucitelji trebali upozoriti svoje ucenike da se inicijacijom u Reiki mijenja covjekovo postojanje. U stvari mijenja se nacin postojanja. Pri tome mislim na percepciju koja postaje drugacija - svijet se dozivljava na drugi nacin. Osjetila postaju osjetljivija. Sluh i vid funkcioniraju drugacije. zapazaju se stvari koje se nisu mogle vidjeti. Samo vidjenje energije koja izlazi iz ruku je za vecinu savrseno normalna stvar, ali ne mogu se svi nositi s povremenim ili stalnim vidjenjima astralnih bica ili bar intenzivnijeg osjecaja prisustva istih. Ja prije inicijacije nisam bila upozorena na to. Bilo mi je receno da je sve sto se dogadja za vrijeme tretmana, svjetlost, boje i sl. savrseno normalno ali nisam imala pojma da cu skoro pa zakoraciti u drugu dimenziju."

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reiki
Reply #10 - 03.07.2001 at 15:23:19
 
meni so povedal, sicer so bolj opozarjali na reakcije in to, ampak tudi to so (je) povedali da je cilj iniciacij razvoj clovekove zavesti, ne sicer da bom vidu astralna bitja in to - jih niti ne vidim in niti ne čutim tako zelo močno tko da ... kaj vem, je full odvisno od mojstra pomoje, so tudi taki bolj na horuk in to, poberejo keš inicirajo pa čao, sej veš težko je razločiti med smetmi in pravimi mojstri - učitelji.
kao če znaš videt aurao je lažje.

skratka - sem bil opozorjen, pa sej pravim na reiki društvu se reiki ne jemlje za hec ampak za res.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #11 - 03.07.2001 at 16:04:56
 

Saj ta zenska je napisala, da je dve stopnji hkrati prejela.

Mene predvsem zanima, a ste kaksne spremembe opazli, recimo izostritev sluha in to (pa ce kdo zdaj palcke vidi, tud Wink )? Ker mene ze zdaj razni zvoki motijo...

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Rudi
Guest




Re: Reiki
Reply #12 - 03.07.2001 at 22:47:13
 
 Tu je precej pretiravanja, mogoče je kaka izjema, ki lahko tudi to doseže, če mu je to v življrnju namenjeno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #13 - 05.07.2001 at 12:50:32
 
Spremembe na vsak način so. Čutil sem jih po vsaki iniciaciji. Nekateri pa po drugi strani ne čutijo nič, ampak delajo pa lahko vseeno.

Vskakor bi morali vsakomur povedati, kaj se mu lahko zgodi.

Da pa kdo da dve stopnji naenkrat, je pa nor ali pa money mad. Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Reiki
Reply #14 - 22.08.2001 at 11:49:05
 
Ja bil se iniciran v roke in noge. Zdej lahko povem, da mojstru ni najbolje uspelo, saj je pri drugi inciaciji njegova žena, ki je pač dlje v tem fohu malo še popravila zadevo, ker sem imel mrzle noge.
Zdej energijo pa sem čutil že prej.
Kar se tiče ozemljitve pa vsem priporočam Qi gung, če ne že sam Taiji. Zavzelo bi vam 5 do 10 minut, kasnjeje največ pol ure. Ozemljeni pa bi bili več kot dovolj. Nekako slikice prikazujejo človeka, ki ima korenine tako kot drevo globoko v zemljo...
Praksa pa pomeni, da se že samo z dihalnimi vajami, ki jih spremljajo kretne rok (gibanje izhaja iz popka - tantien) začnete pošteno potiti, na začetku pa sem imel hude bolečine v gornjem delu hrbta. To pa zato, ker ne uporabljamo vseh mišic. S temi vajami pa na ne ravno nežen način začnemo uporabljati celotne mišice.
Za kaj je dobr:
Za splošno počutje - nisi zmatran
za moč
za bolj bistre misli
Za praktično vse, ker s to preprosto vajo povečaš energijo v sebi in jo porabiš za kar pač ti srce poželi.
Toplo priporočam
Ne pričakujte pa instant rezultatov - po enem tednu, čeprav je tud to možno...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6