Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 42590 times)
Iam
Guest




vrane
18.06.2001 at 11:30:17
 
Zadnje dneve (tedne) videvam cedalje vec vran. V skupinah ali parih. Danes zjutraj me recimo zbudi vrescanje in na drogih pred oknom vidim vsaj 20 vran, ki se derejo in kricijo.

Kaksna simbolika?
Back to top
 
 
IP Logged
 
raa
Guest




Re: vrane
Reply #1 - 18.06.2001 at 11:47:01
 
Tudi meni se je pred dnevi zgodilo nekaj podobnega.
Bil sem v kuhinji, ko sem slišal, da se je zunaj (ko je letela mimo) oglasila vrana.
Nakar grem v sobo na drugi strani stanovanja in se zgodi isto. Kot bi mi sledila.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: vrane
Reply #2 - 18.06.2001 at 20:32:00
 
Vsaka stvar ima svojo  simboliko, vendar je res dejansko težko ugotoviti, kaj naj predstavlja. Zadnjič ko sem se s fantom peljala sem videla dva orla, prav blizu in sem si predstavljala, da bova poletela v višave, glede življenja.
Kakor koli, vedno ko sem videla kaj nenavadnega, sem si predstavljala, kot nekaj dobrega. In ponavadi je bilo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
impossibile
1
*
Offline

Kar hočeš,da bi ljudje
storili tebi,stori ti
njim
Posts: 11

Gender: male
Re: vrane
Reply #3 - 17.02.2002 at 21:29:35
 
Ja vrane so res čudni ptiči,že od nekdaj jim pripisujejo nenavadne stvari,poznam veliko takih zgodb,mislim da je nekaj na tem,tudi jaz jih opažam v skupinah in se res malo čudno vedejo,ker se ukvarjam tudi z ornotologijo.LP
Back to top
 

Se motim??
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vrane
Reply #4 - 06.05.2002 at 02:38:51
 
Lepo bi bilo zvedeti za kako zanimivo zgodbo o vranah.

Tudi tu kjer živim živi poleg par vran. In skoraj ne mine dan, ko ju ne bi videla. Vrane so zelo brihtne ptice in vsaka ima individualen karakter.

Enkrat sem ju opazovala kako sta se na ves glas prepirala v drevesni krošnji. Kot bi poslušala prepir kakega parčka, no sta mi šla na živce in sem jima na glas rekla, naj se že nehata dreti. Je nato ena odnehala in me začudeno gledala.

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: vrane
Reply #5 - 06.05.2002 at 08:41:38
 
castaneda piše o njih kr dost, v učenju pri don juanu sm to bral ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vrane
Reply #6 - 06.05.2002 at 12:08:32
 
Sem brala Bitka za neznano, pa se nič več o tem ne spomnim, je pa res, da sem jo brala 10 let nazaj...
Daj, povej kaj Gape?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: vrane
Reply #7 - 06.05.2002 at 12:41:45
 
ne spomnem se točno, ampak vem da ko je pokadil gobe al pa pojedu meskalin se je carlos spremenil v vrano (al pa don juan) in je letel in to ... morš si prebrat ... ne morš drugač
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
matej
Guest




Re: vrane
Reply #8 - 07.05.2002 at 14:14:29
 
Oglasam se prvic. Rad bi na kratko povedal storijo o vrani, ker jih tudi jaz pogosto opazam.
Staro in bolno sosedo so odpeljali v bolnico v Novo Mesto. Z mamo sva bila nekaj dni po njenem odhodu v dnevni sobi, kjer imamo pogled na sosedin vrt. Poklicala me je k oknu. Pokazala mi je vrano na drevesu pred sosedino hiso. Rekla mi je, da prihod vrane pomeni smrt sosede. Kasneje se je izkazalo, da je bilo to res, ne samo po dnevu, temvec precej natancno tudi po uri.

Za konec moram povedati, da zivim v naselju in pri nas vran ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: vrane
Reply #9 - 07.05.2002 at 18:50:32
 
Vrane. Če ne vrane, pa žabe. Če ne žabe, pa kobilice...
Kaj še?

To me spominja na mojo staro mamo. Že od nekdaj je prerokovala. Iz kart. Iz kavine usedline. Vedno je na svoj dostojanstven način pripravila kavo, jo dala v prav zato pripravljene šalčke, in ob pomenku, klepetu, se je kava spila. Nato sta se šalčki obrnili narobe (obe, tudi od stare mame), in še kakšnih pet minut, in že je lahko začela iskati simbole. Obred. Vedno enako.
In nekoč je tega iskanja, gledanja, videnja naučila tudi mene. Da znam zdaj (ko ona več dobro ne zmore), tudi sama obrniti kavino šalčko naokrog, počakati, in nato razumeti. Videti poti, obraze, številke, črke ...
In ko sem pred parimi dnevi tako po dolgem času gledala kavino usedlino, sem videla psa, pot, ptico... in na koncu še dve kravi. Za vse sem našla razlago, res, samo s kravami ne vem, kaj bi počela.

Dragi moji, ne verjemite vsemu. Nima vse svoj simbol, ni v vsem skrit tih pomen, ni vsepovsod resnice.

In predvsem, en rek, ne kličite hudiča, še tako prerad sam pride.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: vrane
Reply #10 - 07.05.2002 at 23:03:08
 
Ne veš kaj bi s kravami? Pelješ jih na pašo. Grin Meni so krave zelo všeč, posebej tiste na pašnikih v gorah, ki se te ne bojijo in vedno se ustavim pri njih, če jih srečam na kakšni gorski turi in potem rečemo kakšno pametno. Veš kako znajo prisluhniti? In vedno se strinjajo z vsem kar jim poveš.  Cheesy
Lp Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: vrane
Reply #11 - 08.05.2002 at 07:23:49
 
Harry, ja pelješ jih na pašo. Pa če zmoreš, zraven pelješ na pašo še kakšen del svojega telesa. Recimo možgane.

Ajt, smeško.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sedem
1
*
Offline

We become brave by doing
brave acts.
Posts: 15
SI
Gender: male
Re: vrane
Reply #12 - 08.05.2002 at 12:17:25
 
N. wrote on 07.05.2002 at 18:50:32:
Dragi moji, ne verjemite vsemu. Nima vse svoj simbol, ni v vsem skrit tih pomen, ni vsepovsod resnice.


Kje pa je resnica? Na TV-ju, kjer mi 24 ur na dan perejo mozgane? V zadnji stevilki Novic, kjer ni nic drugega kot nasilje in crna kronika? V zadnji ONI? V solskem sistemu, kjer smo vsi enaki in vsi ustrezamo istemu kolutu po katerem nas izoblikujejo ne glede na nase sposobnosti in nagnjenja? V zadnji New Age knjigi, v rimokataloski pridi pri nedeljski masi ???

Kje drugje, ce ne v nas in v okolju, ki nas obdaja.

Seveda ne verjamemo vse, so pa stvari, ki SO in ki KAZEJO ce se jih zavedas in zacutis.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: vrane
Reply #13 - 09.05.2002 at 00:46:00
 
impossibile wrote on 17.02.2002 at 21:29:35:
se res malo čudno vedejo,ker se ukvarjam tudi z ornotologijo.


Kako čudno? Si lahko malo bolj specifičen, kakšno vedenje je za vrane sicer čudno?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: vrane
Reply #14 - 14.05.2002 at 14:16:36
 
gape .....že stari narodi so vedl da vrana prinaša smrt kadar pride jata diretisimo nad tabo al pa sede k drevesu. Al je to smrt v bližini al pa gre za spremembo- simbolična smrt nečesa- pri castanedi je vrana neke vrste trademark za čarovnika ker se vanjo spreminja .
Spomnm se enih črnih besed enga slikarja k je deklamirou neki u zvezi z vranami in smrtjo pa pol tut ena njegova slika tega.

Drgač je pa vrana zlo smart ........zlo rada se sgfajta clo iz jastrebom in ga lahko tut poškoduje ......al pa dve taisti si pomagata proti njemu.

Krokar veš kaj je prometeju delou......drgač so pa na gliste mahnjene .....prec k zorjejo one jedo kt nore. Proteini pa to. Smiley))))


Ej me je presenetla stran o Salvia Divinorum.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5