Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 18761 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Sprejemanje najslabšega v sebi
07.06.2001 at 11:38:03
 
tole nadaljujem od tukaj:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo&action=display&num=...

in sicer s citatom iz zadnje knige ki sem jo prebral: Lidija
http://www.gape.org/gapes/prispevki/lidija.htm#316

miro : tak ali podoben primer se mi nebi zgodil, ker ne delam tolk slabih stvari da bi se mi mogu sploh zgodit. sprejmem reči že na milejših lekcijah in mi tako hude niso (bile in upam tudi ne bodo) potrebne.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #1 - 07.06.2001 at 11:46:12
 


Gape, a je to ista knjiga kot LIDIJA Lidie Asta? ???

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #2 - 07.06.2001 at 11:56:24
 
ja
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #3 - 07.06.2001 at 14:18:05
 
Mi lahko kdo razloži to: (iz tega članka Lidija...)
"Igrati se z močjo je rnajhujša stvar, ki jo lahko narediš. Z močjo se igrajo samo bebci. Pustiti, da se moč igra skozi tebe, pa je nekaj drugega. Vendar je prepustiti se moči spet nekaj drugega. Pustiti je nedelovanje, prepustiti se pa je delovanje - prepuščanje. Prepušča se drugi del bebcev. Kopica Ijudi, ki so raje mrtvi, kot da bi bili živi. ...

Kaj je mišljeno z pustiti in kaj z prepustiti.
Kje je razlika? Prosim. Pomembno je.

Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #4 - 07.06.2001 at 14:28:26
 
Mislim, da pustiti pomeni, da s svojo voljo dovoliš usodi, da se zgodi njena volja, četudi boš mogoče samo kot listič v vetru.

Prepustiti pa pomeni, da nimaš sebe in ne volje  
???. Ne vem. Pomagajte. Mogoče to, da se nehaš trudit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #5 - 07.06.2001 at 14:40:19
 
Ja, prepuščati se pomeni, da komerkoli, čemerkoli od zunaj dopustiš, da ima moč nad tabo. Al kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #6 - 07.06.2001 at 15:22:35
 
No, jaz se recimo včasih prepuščam svoji nestrpnosti. Tako kot zdaj, ko bi vprašujem: a ne bo noben nič na to temo napisal?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #7 - 07.06.2001 at 15:52:44
 
hec je samo v nedelovanju po tao filozofiji

kaj to točno pomeni ne vem iz glave ; dam vam pa en link na to temo;

http://www.gape.org/gapes/prispevki/dao.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #8 - 07.06.2001 at 15:55:57
 
Prepustiti se, pomeni da dovoliš, da ne upravljaš več s sabo!

Pri uporabi substanc, pride večkrat detail, ki te vleče in te ne spusti, pelje te vedno globje in ti vedno manj razumeš! Ponavadi je problem, ker greš not v težke e-je.
V tistem trenutku te lahko energija sesuje, saj se ti spremeni pogled in možgani naredijo nekaj kar pravijo tudi fotomontaža, izguba razsodnosti, v trenutku norosti, prepuščanja vzorcem lahko dovolimo, da energija sesede percepcijo, ter so posledice pošastne(psihobolnice) ali pa?? castanejda ni dovolil tega, matrix isto!

Pustiti pomeni sprejeti, da svari sprejmeš so kakršne so!
spustiti, da veš da so starši ranljivi, spustiti da je treba bit odgovoren.

kako pripeljat ljudi tja in nazaj, so stvari samanov, so stare fore a vendar nevarne!

gape pa pravilno ugotavlja, bolje je prej dojeti stvari, kot pa popravlajti velike!
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #9 - 07.06.2001 at 20:34:47
 
OK.:
Nekdo se zacne ukvarjat s samim sabo, z samoopazovanjem. Kaj kmalu ugotovi, da ni popoln in, da ima resne hibe. Prva stvar, ki jo naredi, ko odkrije ta del sebe je misel: to mora iti stran, to je slabo, to je treba spremeniti, poboljsal se bom...
In potem pride gape in z vzdignjenim kazalcem (  Grin Grin ) rece : "Moras sprejeti ta temni del sebe."
In tle se spet men en paradoks kaze ( za razmislt ti dajo nacela Taoizma, ki so totalno obratna od zahodnih=krscanskih) in sicer v tem naslovu 'Sprejemanje najslabšega v sebi', ker ne mores ti necesa sprejeti, kar si prej oznacil za slabo, kaj sele najslabse.
Ni fora v sprejemanju ampak zavedanju. Ker zavedanje loci stvari na dobre in slabe, potem je sprejemanje ze onemogoceno. Zavest loci : bolecina - ugodje.
I guess je treba razsirit zavest, kako se pa to naredi je pa druga storija.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi - dao
Reply #10 - 07.06.2001 at 22:13:42
 
ko sem objavil link na dao-ta, sm pomislu da sm se zmotu, moj racionalni um je pomislu, medtem ko je intuicija takoj vedla kaj je treba herbyu (in sebi) dat za prebrat, da bo še bolj vedu.

sem tudi jaz prebral še enkrat dao-ta.
in kaj pravi?
da sta dobro in zlo soodvisna (spet edn), da če 'delam' dobro, s tem 'delam' hkrati slabo - saj nekje drugje povzočim reakcijo na to dobro dejanje.
zato, moram nedelovati.
nedelujem pa tako da poslušam svojo intuicijo, da vem za svojo pot, da se ne upiram dogodkom, ki mi jih prinese življenje ampak jih sprejemam, brezpogojno ... itd
'delovanje' prepoznam po tem da mi ne 'paše', nedelovanje pa gre kar samo od sebe. mi 'paše'. med nedelovanjem nimam težav, nedelovanje delam rad.

zdej pa
naprimer
jest tuki na forumu 'razlagam' stvari, kot je zadnjič lepo povedu A..
razlagam jih sebi, kot bi reku meditacija al pa kej. ker pa je škoda, da to razlaganje sebi ostane samo v moji glavi, to razlaganje pišem na net, kjer si ga lahko prebere kdor hoče. in se z njim strinja ali pa ne. veliko ljudi se ne strinja lahko rečem.
nekateri pa se.
lahko bi to pisanje vzel za 'delovanje' ki po definiciji povzroči 'antidelovanje'. in ker večina ljudi to 'delovanje' vsaj v začetku doživlja kot delovanje v slabo smer, kot pač da nekomu odvzemam svobodno voljo al pa kej, to v njih povzroči delovanje v pozitivno smer.
ker pa moje delovanje ni delovanje ampak nedelovanje, saj ga vodi intuicija in s tem duh, in ker ni preračunljivo delovanje (za denar al pa kej), ampak delovanje iz ljubezni do sebe, hkrati pa tudi do drugih, je to nedelovanje, ki povzroča pozitivno delovanje v drugih.

mogoče tole ne zgleda glih povezano s topicom je pa povezano s herbyevim razmišljanjem. in ker je to kar sem prebral tole porodilo v meni bom pač objavil.

če se kdo ne strinja z mojim razmišljanjem naj kar pove; ampak prosim brez negative; sm jo imel v preteklih dneh (in danes) zadost.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #11 - 07.06.2001 at 22:53:30
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #12 - 08.06.2001 at 08:12:44
 
Itak gape da te nism hotu kritizirat ampak sem tud jaz napisal kar se mi je urtrnilo  v tistem trenutku.

Pa se neki bi vprasal : tale Lidija ima povezavo z Alanom Astja?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #13 - 08.06.2001 at 08:41:45
 
nekam mehke enegije gape pišeš?

kaj gape a kniga vpliva nate? You now i tel you once, kaj se godi, če bereš in dovoliš...
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Sprejemanje najslabšega v sebi
Reply #14 - 08.06.2001 at 09:14:52
 
q
če se kdo ne strinja z mojim razmišljanjem naj kar pove; ampak prosim brez negative; sm jo imel v preteklih dneh (in danes) zadost.
q

Jaz se ne strinjam z tvojo prošnjo nam, da brez negative. Štekaš?
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2