Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4675 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Liberalizacija do konca
12.06.2001 at 11:25:26
 
Pred nekaj dnevi me mati vpraša: Sine kaj bi pa ti volil na referendumu (o oploditvi samskih žensk)?
Pa jz bleknem, da sem za popolno liberalizacijo.
Mati pa nazaj: Tudi za ubijanje?
Men se naredi cmok v grlu in rečem, da nekako ubijanja pa ne bi dovolil. Ampak mi je smrdel vse skup; kako lahko dovoliš vse razen ene stvari? To je diskriminacija. Ali dovoliš vse  ali pa vse omejiš in nadzoruješ.
No in se včeraj vozim na kolesu po Lj (meditacija) in men pade kr od nekje ideja: tudi ubijanje.

Kaj bi se zgodilo če bi bilo ubijanje dovoljeno?
Bi se vsi med sabo začeli ubijati? Vrjetno ne.
Sedaj je ubijanje (ljudi) ilegalno. Ali to koga, ki hoče ubiti preprečuje da tega ne bi storil? Ne.
Družinske tragedije se dogajajo ali je to legalno ali pa ilegalno: v zanosu se nihče tega ne sprašuje. Če bi bilo dovoljeno ubijanje in bi nekdo nekoga ubil ali bi odšel brez kazni. Verjeto ne družba bi ga kaznovala sama po sebi, tudi sam morilec se vrjetno ne bi dobr počutil.

droge, prostitucija to pa itak, da bi mogl legalizirat. Kaj če bi recimo uvedl šole za prostitutke, kjer bi jih učil tantre. In šole kjer bi se učil fiksat...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Liberalizacija do konca
Reply #1 - 12.06.2001 at 12:04:55
 
jest se popolnoma strinjam s tabo.
tudi jaz bi dovolil vse, država pa naj poskrbi za to da bodo ljudje sposobni živeti v taki deželi.
zaenkrat (na žalost) večina ljudi ni sposobna živeti v takem sistemu (ker nas sistem take dela), zato bi bilo treba najprej začet ljudi, predvsem mladino in otroke, izobraževat v tej smeri.
zaenkrat bi morale biti ubijanje in ostale stvari:
http://www.gape.org/gapes/spremembe.htm

vsaj sankcionirane - kar so že zdaj.

kako bi te stvari začeli speljevati sem spisal že pred časom ko sem se še (preveč) ukvarjal z drugimi:
http://www.gape.org/gapes/eto.htm

zdej pa je prvi korak legalizacija marije huane, naslednji korak pa je vas (ali obratno čist odvisno od tega kako se bodo odvijali dogodki).

uhlavnem strinjam se s tabo 100%.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Liberalizacija do konca
Reply #2 - 12.06.2001 at 12:21:37
 
Po moje je najslajše tisto, kar je prepovedano.
Meni recimo, niso nikoli branili kadit ne cigaret ne trave, saj  doma tako al tako že celo življenje živimo v dimu, pa meni nikoli ni bilo do tega.
Mislim, da je zavest posameznika nekje naravnana tako, da je prav, mi smo umetno povzročili spremembo ravno s tem, ko smo vse prepovedi uzakonili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Liberalizacija do konca
Reply #3 - 13.06.2001 at 10:00:27
 
tabuji in prepovedi so iz obdoja pred...

so nujni, dokler bodo tako učil!

vprašanej je zakaj so in zakaj so potrebni?
tole je spet post svoboda, kar pa ni vprašanje, pač pa trditev, tko da se ne grem, ker se mi ni treba.

saj veš gape...




Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Liberalizacija do konca
Reply #4 - 19.06.2001 at 21:29:03
 
Svetlana Makarovič je nekoč pela približno takole:

Nikar se možje ne zgledujte po Trobcu,
sicer jih kmalu dobite po gobcu.
Pri nas marsikdo svinjarije počne,
a eni to smejo, drugi pa ne.


Sicer pa se z Dejano popolnoma strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1