Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11605 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osebnostna meja
Reply #15 - 07.06.2001 at 17:04:22
 
jebiga to je vedno tko
zgori sm odgovarju s. ; ne pa dejani; ampak tko to mora bit, očitno!
štekaš s.?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Osebnostna meja
Reply #16 - 08.06.2001 at 08:57:45
 
Štekam že. Ampak ni treba, da je tako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Osebnostna meja
Reply #17 - 08.06.2001 at 09:27:03
 
Če gledaš s stališča kreacije:
- Ko dobiš tisto imaš
- Če pa želiš, potem nekako v sebi kreiraš to, da tega nimaš - energija se porablja za kreacijo tega stanja, torej želje, namesto za kreacijo izpolnitve.
Zato se pri močnih željah stvari ne uresničijo - ko si obseden z nečem. Sicer je pa morda celo bolje tako, če se spomnim na eno zgodbico od Anthonya de Mella (Žabja molitev):

Dodje, kako da kazem jedan momak u ludnico na posjetu svome prijatelju ljecniku, pa idu malo naokolo. U jednoj sobi, naidju na momka koji sav u oblacima njezno govori:
- Lulu, Lulu, Lulu....
- Sta bese ovome.
- Pa ovaj jest momak, koga Lulu napustila
Idu prijatelji dalje, pa dodju dalje do sledece sobe, pa vide momka, kako bjesno tuce glavom u zid i besno vice:
- Lulu, Lulu, Lulu....
- Sta bese ovome.
- Ovaj jest momak, za koga se Lulu na kraju udala

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Osebnostna meja
Reply #18 - 08.06.2001 at 16:07:52
 
Enkrat pravte: če si nekaj močno želiš, se ti bo zgodilo. Drugič spet: če si nekaj preveč želiš, se ne bo uresničilo.

Dejte se enkrat izjasnit kaj je s tem ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osebnostna meja
Reply #19 - 10.06.2001 at 10:49:10
 
mam sicer en dobr text na to temo pa ga ne najdem bo tale mogu zadostovat:

želja:
vsaka ki si jo zaželiš se ti bo izpolnila ampak šele takrat ko boš nanjo pozabila - si tega ne boš več želela - ti bo za to postalo vseeno. torej dokler si želiš do takrat ne more priti. najprej se odveži od tega. potem ko ne boš več rabila (v bistvu) bo prišlo samo od sebe.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Osebnostna meja
Reply #20 - 29.09.2001 at 10:54:18
 
Spet sem malo razmisljal kje smo do kod sezemo... Gre se za to, da ce mi nekej mislimo to v trenutku zve celo vesolje in se obrne, da bi uresnicilo to misel. Torej sezemo do konca(ki ga ni), smo brezmejni, raztezamo se povsod, ni tocke kjer nas ne bi bilo... Raztezamo se tudi po casu naprej in nazaj ni trenutka ko nas ne bi bilo...
  Ampak verjetn tle ful ne pride v postev razmisljanje v kontekstu prostora, ker prostor je tudi lahko iluzija; samo ena izmed dimenzij.
  Osebnostno mejo sami postavimo in to je pojnt zivljenja, da se sprasujes "Kdo sem jaz?" in reces jaz sem to pa to in potem to in to si - zavedas se tega dela-ego. Stanje nirvane pa je stanje ko svoje osebnostne meje raztegnes cez VSE cez ENO. To je vrnitev nazaj v cas prapoka, v cas ko ne obstajajo locitve, ko ne obstaja prostor in ne obstaja cas... Tako da stavek jaz sem ti in ti si jaz, je cisto dobesedno za vzet. Tko je to kot valovi na morju, si VAL ampak si hkrati tudi MORJE.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osebnostna meja
Reply #21 - 30.09.2001 at 15:27:17
 
mogoče je tole mal mem ampak tole kar si kle napisu herby me je spomnilo na tisto o kvantni teoriji in to.

sm glih bral Tao fizike namreč.
govori o tem da je EM sevanje hkrati valovanje in hkrati sestavljeno iz delcev. malo čudno se sliši da je ista stvar delec, zaprt na zelo mahnem prostoru in val, ki se razteza preko velikanskega kosa prostora.
in potem
če hočeš ta delec opazovat (izmerit), rabiš najprej zavest, ki ga opazuje, in potem mu moraš določiti čas/prostor in takrat delec šele začne obstajati, prej je obstajala samo verjetnost da le ta obstaja.


smo brezmejni, raztezamo se povsod (naša verjetnost), obstajamo pa samo tukaj in zdaj.
ker ja pač vse Eno in isto in to.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Osebnostna meja
Reply #22 - 01.10.2001 at 08:41:41
 
daj daj posl ti tole fizko men in klimaxu da prebereva
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osebnostna meja
Reply #23 - 01.10.2001 at 10:28:31
 
ni blem

veš točno da ne bom poslal samo vama ampak VSEM Smiley

HERE 'R' LINKS
http://www.gape.org/gapes/tehnologija.htm#znanost_duhovnost
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Osebnostna meja
Reply #24 - 01.10.2001 at 18:50:27
 
Dejana, to je nekako tkole: Na odprti dlani imaš zrak, ko dlan stisneš, da bi ga zadržala imela zase, uide,... bolj ko stiskaš manj zraka imaš v dlani. Eto bolj ko si neki želiš, bolj stiskaš, in bolj se ti izmika.. (no pa to ni na moji glavi zraslo OSHO....Smiley )

Glih o tem malo berem.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: Osebnostna meja
Reply #25 - 11.08.2005 at 12:36:50
 
jaz pa mislim o osebnostni meji, da je sploh ni. to ni meja, saj je osebnost univerzum vesolja. In, je že kdo slišal za mejo kje se konča in začne vesolje? vesolje smo mi, saj pa menda živimo v njem.
Dolgo smo potrebovali, da smo se začeli tega zavedati

Vprašanja in odgovori, lepo...

Smejte se in smejali se bomo z vami Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Osebnostna meja
Reply #26 - 15.08.2005 at 12:21:45
 
herby wrote on 06.06.2001 at 11:42:53:
Pravijo, da je vse eno. Jaz sem ti, ti si jaz, jaz sem bog, kamen je bog. Ljubite vse saj ni nihče nič drugega kot TI.


no, ni in ne more bit tko simpl Smiley vsak je še vseen svoj idividum... s svojimi lastnimi telesi, s samosvojo dušo in duhom (ki je naš osebni mikrokozmični bog). čeprav sta slednja izven koncepta prostora in časa, to še ne pomeni, da nista osamosvojena od ostalega manifesta in nemanifesta, pa čeprav hkrati povezana in podvržena vsem zakonom Absoluta (makrokozmosa)
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
svobodnjsk
Guest




Re: Osebnostna meja
Reply #27 - 16.08.2005 at 11:52:26
 
 
Naše telo je računalnik,naše misli programska oprema,
naše življenje rezultat delovanja teh dveh komponent.


Kakor koli gledamo,smo se rodili kot ČLOVEK.
Tako nam je dana možnost,da spremenimo rezultat  našega delovanja.
Oziroma,da se iztrgamo iz sfere naravne determiniranosti in postanemo ljudje.

Dovolil si bom  še dati prispevati še naslednji komentar:

Golob kateri je naravno toliko determiniran v da bo umrl od lakote ob skledi mesa,ravno tako,kot bo maček poginil ob skledi zrnja.

Če se dvignemo na raven ČOVEKA je ženski ravno tako dano,da se iztrga iz naravne determiniranosti ter preseže sfero stroja za rovjevanje.

Kar je posledica patrijahalne družbenega sistema od Deskratesa ter Arisotela za katerega nevem gdoje večji krivec  za to kar se dogaja.
Pa naj mi oprostijo!

A smo ljudje ali živali?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2